Паническо разстройство-част 2

  • 189 486
  • 912
  •   1
Отговори
# 60
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
totomaniak, има различни антидепресанти за паническо разстройство. Някой пият Ципралекс, аз съм пила Анафранил, има и други. За Сонакс не съм чувала, да не би да става дума за Ксанакс, ако е така той е аналог на Ривотрила и играе същата роля.
Съвета ми е да потърсите психиатър, който ще му обърне нужното внимание. Ако може отскочете до по-голям град, който е близо до вас.

anelka119, не се  шашкай. Тези симптоми са нормални при тревожност. Аз за съжаление съм изпитвала целия набор от симптоми и гадене, и болки в стомаха, и световъртеж, сърцебиене, изтръпване, задух, замъгляване на погледа, стягане в областта на сърцето, деперсонализация /имаш  чувството че не си ти, правиш всичко по обичайния начин, но все едно не си ти а някой друг/, вдигане на кръвно. Абе каквото се сетиш и съм жива  Mr. Green.
Не се вглеждай в симптомите, знам, че са неприятни но когато си спокойна минават.
А, специално гаденето е много характерно при  нервно напрежение. На всеки втори, дето се вика му се гади при стрес.

# 61
  • София
  • Мнения: 426
ivap  благодаря за топлите ти думи

# 62
  • Варна
  • Мнения: 131
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!
ДАНО НОВАТА ГОДИНА ВИ ДОНЕСЕ СБЪДНАТИ МЕЧТИ,МНОГО ЗДРАВЕ И ЛЮБОВ!
Днес попаднах на вашата темичка и ми е драго че ви открих.Не съм чела предните теми,но ще го направя скоро.Аз също съм преминала през този ад.Уж го преодолях,но все си ходя с едно на ум.При мен кризите започнаха след раждането.Такава следродилна депресия ме тръшна,че ми се умиргаше.А на всичко отгоре въобще не бях подотвена за екстрите които последват едно раждане.Става реч за годин-1997.Значи вече 12 години едно червейче ми трови живота.
Не бях особенно желана снаха,нито пък жена.Майка ми беше надалеч,а баща ми деспот.Прекрасна комбинация!
Стигнах до психиатър,който ми изписа едно лекарство дето не му помня името.Само от първата доза щях да откача съвсем Тогава си рекох-ако ще се мре,то няма да е с лекарства.Хвърлих всички илачи които бях насъбрала до този момент.После си дигнах гъза и отидох на църква.Там откровенно ревнах пред иконата на Богородица  и я молих с цялото си сърце да ме спаси от тоя ад!
Е-помогна ми.Мнооого бавно започнах да излизам от дупката.Започнах да излизам по-често,насила ,но исках да оцелея.Срешах се с по-вече хора,започнах да влизам сама в банята,започнах да ходя на кино и театър....едно по едно.Казвах си-какво толкоз може да ми се случи!Най много да се гътна.По-добре да съм умряла отколкото цял живот трепереща в къщи.Вярата ми в Бог ми помогна!
Няма  да се правя на много бяла-бях стигнала и до врачки и гледачки.Де що чуех за такива всичките ги посетих.
Нищо че не е много богоугодно.Търсех лек навсякъде.
Продължавам борбата.Вече пристъпите ми са много по-леки.Успявам с помоща на самовнушението да се преборя с тях.
Как мислите-е ли възможно човек да се отърве завинаги от тоя ужас!

# 63
  • Мнения: 117
Последните проучвания доказват ,че вече всеки трети има психични проблеми.

# 64
  • Мнения: 413
ivap  Hugоще веднъж сърдечни благодарности за разясненията,лекарството е Солфанакс, Embarassedявно не е антидепресант.Вече съвсем се ошашках ,затова и пиша глупости Embarassed Ще изчакаме поне няколко месеца да изкара на Ривотрила и пак ще отидем на психиатър,искам и аз да поговоря с докторката и ако не предприеме нищо ще се насочим към София.
Момичета пожелавам ви пристъпите да са останали в старата година и през новата да сте много здрави и позитивно настроени.Борете се ,не оставяйте болеста да ви подтиска,споделяйте проблемите и терзанията с близките си и вярвайте ,че един ден ще остане само спомена от болеста. Hug

# 65
  • Мнения: 209
totomaniak ,(ще си позволя една забележка без лоши чуства това не е болест) Simple SmileТова е състояние,ние не сме болни просто това е етап от живота ни през които трябва да преминем Hug

# 66
  • Мнения: 924
totomaniak ,(ще си позволя една забележка без лоши чуства това не е болест) Simple SmileТова е състояние,ние не сме болни просто това е етап от живота ни през които трябва да преминем Hug
Съгласна съм и когато всичко отмине ще бъдем много по силни и помъдрели Hug

# 67
zdravejte na vsichki i chestita nova godina!
forumyt mi pomogna,zashtoto razbrah,che ne sum sama v tova,koeto mi se sluchva. iska mi se da spodelq i moq opit, dano da e ot pomosht
pri men vs zapochna s gadene,koeto qvno e bilo na nervna pochva, posle zapochna straha ot tova,che pak shte mi se gadi, panika da stoq sama, v zatvoreno pome6tenie, surcebiene, nqma da opisvam,na vas vi e poznato.  obikolih vsqkakvi endokrinolozi, gastroenterolozi i t.n predi da se obyrna kum psihiatyr(2 meseca sled pyrvite simptomi) v momenta piq reksetin (ne sum sigurna kak be6e to4noto ime - mislq 4e paroxetine) i poseshtavam individualna psihoterapiq. oshte e rano da se pravqt zakluchenie,no pone na tozi etap pristypite na panika iz4eznaha,a po-lekite simpotmi kato trevojnost, tyga i gadene namalqha.

iskam da spodelq neshto drugo, koeto smqtam,4e mn mi pomaga:  yogata
az se uprajnqvam sama s dve knigi samou4iteli, ednata ot koito predlaga specialni kompleksi za relaxaciq pri stres, trevojnost i depresiq, no ne mislq,4e e neobhodimo da se kupuvat specialni knigi, v internet sigurno ima dostaty4no bezplatni materiali,a i dori da opitate da legnete na poda s edna vyzglavni4ka pod ramenete i glavata i da di6ate dulboko, predstavqjki si kak vsqka edna 4ast ot tqloto vi se otpuska, pak moje da pomogne
izvinqvajte za duljinata na napisanoto, nadqvam se da sum pomognala

# 68
  • Мнения: 413
totomaniak ,(ще си позволя една забележка без лоши чуства това не е болест) Simple SmileТова е състояние,ние не сме болни просто това е етап от живота ни през които трябва да преминем Hug


Извинявам се  Embarassed
Надявам се да не ми се сърдите за невежеството ми Embarassed
Пожелавам ви бързо да се преборите със състоянието  newsm51

# 69
  • Мнения: 1 328
Здравейте! Искам да попитам какво ви е кръвното като приемате АД. Вече 5 месеца съм на ципралекс, в началото нямах този проблем, даже сега намалих дозата и кръвното ми е ниско, поне за сега е 90 на 60, не ми се вие свят, но винаги съм била с нормално кръвно/изключвам случаите в които получавах ПА./ Дори от една седмица и ривотрил не съм пила. Какво ви е мнението за това?  newsm78

# 70
  • Мнения: 209
Ще си позволя да постна няколко много мъдри притчи,от които можем да научим много Hug http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=68    http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=362            http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=211       http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=341           http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=364
Който иска да ги прочете,страхотни са има много истина в тях и можем да научим много Simple Smile

# 71
  • Варна
  • Мнения: 131
nelitoБЛАГОДАРЯ за притчите! Hug

# 72
  • Мнения: 1 328
Много са поучителни Simple Smile Благодарим!

# 73
  • Мнения: 1 328
Много са поучителни Simple Smile Благодарим!

# 74
  • София
  • Мнения: 426
Тази ми хареса най много  http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=68

Общи условия

Активация на акаунт