Тенджери, тигани, тави... Препоръчайте ми!

  • 244 404
  • 657
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 232
В брошурата, преди тенджерата под налягане.
Ти за съдовете на Цвилинг ли говориш?
И аз не виждам грил-тиган там.

Да, въпросът беше за тях.
Каква грешка съм допуснала!!! Shocked
Грил тигана е от брошурата на Thomas. Много съжалявам за това, че съм объркала някой.

# 391
  • Мнения: 910
ха , и аз така си мислех - че има някаква грешка ,но -селави ,та кажи доволна ли си от тези съдове Томас ? щото на мен ми се види ще се надраскат -досега абсолютно всички незалепващи съдове ,които съм имала ,съм ги надрасквала или се обелват от препаратите за миене

# 392
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Дами, не знам дали сте обърнали внимание, че всички тигани
на Thomas  са с покритие "Teflon Select" .

Аз лично мисля повече съдове с такова покритие да не купувам.

# 393
  • Мнения: 1 232
Само грил тигана имам и съм доволна. Някъде пишат, че е вредно. Всеки преценя за себе си.
Каквото тефлоново съм имала не съм го надраскала, защото бъркам и обръщам само с дървена лъжица.

# 394
  • Мнения: 4 474
Някой има ли повече информация за НЕЗАЛЕПВАЩОТО ПОКРИТИЕ ОТ КАМЪК безопастност,плюсове и минуси?Гледам въвеждат го и при производството на скари и при посудата.
http://www.amazon.de/gp/product/B003VXRCTA/ref=s9_simh_gw_p79_d0 … mp;pf_rd_i=301128

Последна редакция: нд, 12 дек 2010, 13:06 от mamamari

# 395
  • Мнения: 189
Някой има ли повече информация за НЕЗАЛЕПВАЩОТО ПОКРИТИЕ ОТ КАМЪК безопастност,плюсове и минуси?Гледам въвеждат го и при производството на скари и при посудата.
http://www.amazon.de/gp/product/B003VXRCTA/ref=s9_simh_gw_p79_d0 … mp;pf_rd_i=301128


Както и керамиката зависи как е обработена ако е без олово, кадмий и наночастици ок, та и камъка също естествен продукт, но как е обработен, какво му е добавено  newsm78 newsm78 newsm78

# 396
  • Мнения: 4 474
И аз нали за това питам.Надявам се да се включи някой компетентен и да внесе малко яснота.
Гледам го от известно време това покритие.Виждам ,че го прилагат и като контактни плочи за скари,в грилтигани,тенджери и тави.Виждам ,че го дават устойчиво до към 300 градуса,което си е една сериозна температура.Обаче  познанията ми по немски  са далеч под нивото нужно за да разбера за безопасността .Може би се нуждаем от някой със солидни познания по химия +немски. Praynig

# 397
  • Мнения: 189
...имам идея кой да поканя тук, отговаря на изискванита Peace

Може би се нуждаем от някой със солидни познания по химия +немски. Praynig

# 398
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Аз съм немскоговоряща, като остане време ще се опитам да попрочета и синтезирам.

# 399
  • Мнения: 1 732
fotinaklaros ,
благодаря ти за доверието. Hug Много е задължаващо, обаче.  Peace

Честно казано, не бях чувала конкетно за този материал.

На пръв прочит изглежда ОК.  Simple Smile

Но има много въпросителни.
Имам съмнения относно различните пластове. Рових се , не намерих къде е описан самият технологичен процес за адхезия м/у пластовете. Понякога се ползват полимерни филми.
Със сигурност най- горният "каменен" слой е получен в резултат на високотехнологичен процес, и няма нищо общо с естествения камък от Алпите, с който си правят реклама.
Камъкът е доведен до ситна каменна прах/тук имам съмнения за нано-размери на частиците/,
която заедно с други вещества образуват външното покритие.Кои са обаче тези други вещества, не намерих материали по въпроса. Confused
Алуминиевото съдържание не ме безпоки до толкова, че е покрито.

Съдовете са много са тежки.
До колкото разбрах не могат да се мият в съдомиална.

Рекламата, че може да се готви в тях без мазнина, т.е. "здравословно"  е подвеждаща.
Всички си спомняме колко "здравословни" бяха тефлоните поради същото им незалепващо свойство, което позволява да се готви без нездравословната мазнина Laughing   

Забелязвам тенденция отново да доминират " като модни" технологиите, изполващи силикати. /каквато е керамиката, камъка, стъклото, емайла..../ пред тези, използващи полимери/ каквото е тефлона/.

За безпасност обаче ми е трудно да коментирам, предвид изполваните високотехнологични процеси и материали.

Понякога свойствата им не са достатъчно изследвани и проучени като ефект в/у здравето ни.
не попаднах на материал, който да съдържа разултати от тестове и изследвания в тази посока, конкретно за STONELINE® .


alex_shu ,
ако попаднеш на интересна инфо за STONELINE, ще се радвам да я споделиш. Че  си търся здравословен сач за палачинки  Simple Smile

# 400
  • Мнения: 4 474
Благодаря!
Аз се включвам за да дам обещаните отзиви за тенджерите на WMF.
Моят избор падна на комплекта от 7ч с капаци и дръжки изработени от същата стомана ,от която са и самите тенджери.Много са тежки.Вероятно многослойни дъно и стени.Топлината се разпределя равномерно и се задържа дълго след като сте сготвили.Макар и от стомана дръжките не се нагряват до толкова че да е нужна ръкохватка.Пипа се направо с ръка и не пари.Капаците имат отвор за пара.Ръба на съдовете е така направен,че ако оставите яденето да прелее то не се стича по съда от вън и не го цапа.Материала е без коментар и като вид и като надеждност.Особено добре  изпипан е комплекта за готвене на пара.Очарована съм.
Комплектите с прави стени /като моя /се събират един в друг и не заемат много място.
Ето повече за марката за който се интересува:
http://shopping.actualno.com/news_324378.html
А коледните отстъпки в амазон бяха повече от щедри. Heart Eyes

# 401
  • Мнения: 1 340
Прочетох с интерес цялата тема и ще се радам да споделите мнението си за следните марки:

http://www.scanpancookware.com/pages/scanpan-newtek-pv-c0-1.html

http://www.lecreuset.com/en-us/

Мисля, че всичи съдове на Scanpan с нетоксично покритие. Имат и Green line , за която не рабрах да ли се отличава от другите им продукти само по дизайна и алуминитиевото покритие

# 402
  • Мнения: 1 732
в момента върви подобна дискусия в съседната тема, ако искаш, може да се присъединиш там.
На Scanpan покритието е в смес с Тефлон.
обаче ако Green line е съвсем нововъведена  линия, ще трябва да се проучи. Би ли пуснала линк?

Le Creuset и на мен ми допаднаха, но зависи какво изделие  точно търсиш.
В съседната тема имаше  мнения за тях..

# 403
  • София
  • Мнения: 12 296
  Момичета тигана и тенждерата ми SKK не ги лови индукционният плот... Изобщо не го очаквах, защо се получава така?

# 404
  • София
  • Мнения: 30 253
здравейте момичета,

аз си взех касаролка на Thomas и 2 тигана на Bialetti Chic (за палачинки и обикновен 26см). Засега съм много доволна. Да видим до когa. Прочетох, че не сте очаровани от Thomas  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт