Помага ли ви съпругът в домакинството и отглеждането на детето ви ?

  • 8 452
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 959
Да. Мъжът ми много ми помага /дори в момента храни малката, а аз си пиша тук  Laughing/.
Къпе децата когато се наложи,случва се да ги  приспива, играе с тях. Сменява и памперси. Може да приготвя АМ. Оставяла съм го дори сам, с едно от децата, за един два дни когато се е налагало.
Също така, понякога готви. 

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 19:29 от Schmetterling

# 16
  • Мнения: 919
Като гледам,май само моят мъж не е сменял памперси,хранил,приспивал и т.н. Laughing

# 17
  • Мнения: 473
Ами тогава 80% от жените  са суперуомънки ли?

Да, определено жените са много повече суперуомънки от мъжете. Имам предвид българските жени. Мнението ми е, че когато двама решат да създадат семейство трябва да си поделят по равно грижите и отговорностите в него. Не смятам за нормално единия да прави всичко, а другия да си прехвърля грижите и отговорностите на партньора си. Нормално е бащата да се грижи за децата си когато майката е ангажирана с друго нещо, но не мога да си представя да изземе всички функции по отглеждането и обслужването им, като в същото време трябва и да изкарва пари. Иначе ако става въпрос за вземане на участие в отглеждането им в свободното му време, да съвсем в реда на нещата е.

# 18
  • Мнения: 3 500
Да, помага ми непрекъснато и във всичко -  в домакинството и с детето.

# 19
  • Мнения: 1 761
Може да се справи с гледането на детето и без мен-храни го,занимава го,разхожда го,може да го изкъпе без мен,да го облече,да му направи мляко и даже да му измие зъбите.

П.С.Мъжът ми се научи да сменя памперси преди мен.

.

Мисля че това
Не мога да повярвам че има такива мързеланковци,да поиграят за половин час с детето след работа и да наричат себе си родители.

е доста крайно изказване  Peace







Само дето освен крайно е и съвсем вярно.За съжаление все още има мъже,които приемат,че грижите за детето се изчерпват с физическото му създаване и оттам нататък майката,бабата,гледачката и която там следва да се занимава с него поема отговорностите за детето.Ходенето на работа не е оправдание за мързела у дома.Много майки изкарват вече колкото,че и повече от бащите.Децата имат двамат родители и те носят отговорността по грижите за тях поравно.

# 20
  • Мнения: 1 817
Да помага за детето. Сменя памперси, къпе го сам, гледа го, играят си, с баткото четат приказки. Абее може сам да се оправи с децата.  Grinning
За домакинството помага изцяло. Wink Само не му се отдава готвенето. Rolling Eyes

# 21
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
От бебе си пое къпането (сега е на 2г.)Никога за нищо не съм го молила ,сам си рещава с кое да ме облекчи .След като родих ,много ме болеше кръстът и докато и сменях памперса ми е идвало да плача от болка ,тати ходеше на работа и не съм и мислела да го притеснявам с памперси.Първия му почивен ден ,аз стоически пред очите му се справих с 5 памперса за деня и о чудо -на др. ден след работа сам пое детето .Нито съм мрънкала,оплаквала камо ли да рева .И сега като се прибере след работа ,там 2мата се оправят -не ме допускат докато не се наиграят.А  Sickаз сядам на компа

# 22
  • София
  • Мнения: 1 252
Още като ми предложи да живеем заедно се договорихме, че няма да съм домашната прислуга, а че двамата ще си поделяме всички задължения. Като се роди детето се страхуваше да го пипа, но с времето свикна и памперси да сменя и дупе да мие. Не е приготвял храна, защото кърмих 25 месеца. Но за сметка на това пазарува, чисти с прахосмукачка, минава с мопа, мие чиниите, хвърля боклука. Не му е проблем и да изкъпе детето.
Друг е въпросът, че вече синчето разпределя домашните занимания  Mr. Green. Има си предпочитания кой с какво да го обслужи.
Казвала съм му не веднъж, че детето не е мое, а наше. Щом аз мога да се грижа за него, значи може и той. Това, че ходи на работа не му попречи, когато реших да спирам нощното кърмене да поеме той нощните смени с детето. По цели нощи го разнасяше и пееше, а на сутринта отиваше на работа. Слава Богу зорът бе само 3-4 дена, но получих така желаната помощ.
Нямам никакви близки в радиус от 500км и ако той не ми помогне просто няма кой.
Направо си ми е Слънчице, моят съпруг Heart Eyes

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз да изпреваря Никол. Не ми харесва думата "помага". Че той да не е гостенин в това семейство. Тези деца освен мои, са и негови.
Няма да хваля съпруга си какво прави вкъщи, защото не го считам като гордост, не го приемам и като помощ.
Със същия смисъл мога да попитам - помага ли съпругата в домакинството и отглеждането на децата?

# 24
Тези неща ги върша аз. Той изкарва парите и играе с детето. Напоследък всяка вечер го изкъпва и ми го връчва да си го оправям аз. Достатъчно е да обръща внимание на детето, да играе с него, да го възпитава заедно с мен. Не мога да си представя хем да работи, хем да върши това, което си написала, хем да помага в домакинството. Това е супермен. А моя мъж не е супермен.

хе хе ,наи забавното е ,че ме помислихте за тя ,да ама не, аз съм мъж и ще се убедите в това ,ако ми погледнете в профила .Не съм супермен ,но както прочетох по горе ,явно и други мъже помагат ,което е много хубаво ,изненадах се ,браво на тях .аз също работя ,но за себе си ,и това ми позволява да тръгвам по късно на работа и да се връщам по рано .Радвам се ,че Българският мъж помага у дома или както каза някои разделят си задълженията Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 554
Да,много ми помага,когато се налага сменя памперси,всяка вечер той го къпе не пропуска Naughty пасира храната,готви,мие купичките,играе си с него Peace това е основното което прави.Сами си гледаме детето,той има възможността да работи от в къщи Peace с две думи разделяме си задълженията bowuu

# 26
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Вършеше всичко изброено, но вечер. През деня го вършех аз. Това помощ ли е? Ако да- значи помагал е, но след хиляди разговори, не му дойде отвътре.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 362
Не знам дали трябва да го наричам помощ , но върши това , което трябва . Понякога нищо не прави . Почива си , гледа си мач , но когато трябва да се изчисти , простира , пазарува , е винаги на линия , колкото и да не му идва от вътре .

# 28
  • Мнения: 743
Аз мога да се похваля с едно голямо ДА по въпросът. Моят съпруг помага винаги, когато има възможност. Без уговорки, без обяснения, без молби ....... И не си го давам Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 4 041
Мъжът ми прави всичко, което си споменал- сменя памперси, не е давал мляко, щото не може, нали е мъж  Wink, но е разнасял с часове по нощите баткото и после е отивал на работа, къпем ги заедно, може да прави млякото сега. Аз готвя често, той готви добре, щото е рядко. Занимава се с децата. Ходи на работа и изкарва пари. Не го моля да помага, включва се сам когато реши, аз също когато реша.  Joy И понеже бабите са на н-стотин километра, добре е все някой да реши да направи нещата-те сами няма как да станат.  Joy Никой не се чувства принуден, измъчен, изигран от съдбата и т.н. Ако видя,че е уморен-аз поемам хлапетата, ако той види,че съм истерична-той, балансираме някак.  Grinning
Относно манталитета-и двамата нямаме никакви претенции. Все ми е тая като какви ни определят-дали "авропейци" или "тъмни балкански субекти". Никога не съм се замисляла за тези категории, просто мразя обобщенията.

Общи условия

Активация на акаунт