Помага ли ви съпругът в домакинството и отглеждането на детето ви ?

  • 8 447
  • 122
  •   1
Отговори
Здравейте,тоест аз съм мъж ,но това не ми пречи да попитам. в къщи имаме малък спор,само да кажа,че жена ми е идеална,художник е и кара голям мотор чопър ,слушаме и двамата правилната музика , дори и за миг не е спряла да рисува,само дето пренесе ателието ни в къщи и сега едната стая е художествено ателие . спорът идва от това как се справят другите , и това породи желанието ми да направя някакво дори и приблизително проучване на тема "помагали ви мъжът в отлеждането на бебето и в домакинската работа " ,значи питането ми е в какво ви помага по конкретно ,например ,вашият съпруг ,сменял ли е памперсите и ако да колко често ,къпе ли бебето ви сам ,храни ли го сам с адаптирано мляко ,приспива ли го,играе ли си с него ,чете ли книги на тая тема ,знае ли как му се прави млякото ? Или с други думи всичко си правите сама ,защото тои работи за да спечели пари за семеиството си   .Моля да бъдете честни за да стане ясно какво е това нещо наречено БГ мъж   Rolling Eyes и европеец ли е тои или носи в себе си дълбоко закостенелите разбирания на патриархалното общество .благодаря ви предварително за честните отговори и желая на всчки весели празници с малките ни същества ,който обожаваме  baby_neutral

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 12:04 от ilfiore

# 1
  • Мнения: 9 903
не, не сменя памперси, не къпе, не храни с адаптирано мляко, не приспива, не знае как се прави млякото, и не е прочел нито една книга на тази тема,
изобщо така погледнато, да се чуди човек как изобщо си е направил труда да ми направи две деца Simple Smile
роден е в Европа, макар и не в Европейския съюз по онова време, носи в себе си дълбоко закостенелите разбирания на патриархалното общество, благодаря ти и аз за честните въпроси и ти желая весели празници с малките ти същества, които сигурно и ти обожаваш   Blush

# 2
  • Мнения: 130
Къпе малкия откакто се е родил,сменя памперси,преди правеше и АМ през ноща за да не ме буди,тегли му постоянно детски песнички за да могат да пеят и танцуват(клатят) заедно.Една приятелка ми беше дошла на гости с детето си щяхме да излизаме след като си изпием кафенцето... беше изумена когато видя мъжа ми да  подготвя малкия за разходка ... душче,памперс,дрешки,шапка,играчки,биберони. Тогава тя ми каза че нейния мъж не можел да сменя памперси  #Crazy .Не мога да повярвам че има такива мързеланковци,да поиграят за половин час с детето след работа и да наричат себе си родители.Да е жива и здрава свекърва ми че го е възпитала такъв.

# 3
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
 bowuuДа ми е жив и здрав!Прави всичко,освен да готви в нас!Занимава се с детето,сменя памперси,чисти,храни я.................абе доста неща прави!наистина ми помага! Hug

# 4
  • Мнения: 2 448
Това е вече не знам коя поред тема по този въпрос. Пусни търсачката.
И за да изпреваря Никол, че ми се губи напоследък,  няма такова нещо като помага, има разделяне на задълженията в дома по равно.  Mr. Green 

# 5
  • Мнения: 289
Мдаа, тези теми наистина зачестиха, ще използвам случая отново да се възмУтя, как можете да оставяте бащите да къпят бебетата  Mr. Green
Адаптирано мляко не знаем как се приготвя, нито аз, нито той, щото моето дете не е пило такова нещо - разделението беше по-скоро аз го кърмя - той го носи нощем, ако плаче  Wink
при цялото ми уважение.. един мъж никога не може да направи за децата толкова, колкото прави майката... колкото и голямо желание да има за това.

Мисля че това
Не мога да повярвам че има такива мързеланковци,да поиграят за половин час с детето след работа и да наричат себе си родители.

е доста крайно изказване  Peace




# 6
  • Мнения: 473
Тези неща ги върша аз. Той изкарва парите и играе с детето. Напоследък всяка вечер го изкъпва и ми го връчва да си го оправям аз. Достатъчно е да обръща внимание на детето, да играе с него, да го възпитава заедно с мен. Не мога да си представя хем да работи, хем да върши това, което си написала, хем да помага в домакинството. Това е супермен. А моя мъж не е супермен.

# 7
  • Мнения: 133
помага ми от време на време, когато го помоля или когато не е много изморен от работа Simple Smile, но за памперси - не сменя, мисля че не е и необходимо.  за къпането.... баткото се къпе сам, а двете ни дъщерички си ги къпя аз, някакси неумесно ми се струва да ги къпе баща им... Crazy
а и аз съм на принципа той изкарва парите, аз въртя къщата и гледам децата, не ми тежи..... всяка жаба да си знае гьола Naughty

# 8
  • Мнения: 6 701
Моят мъж можеше и правеше всичко с изключение на кърменето.
Правеше го от желание и любов, дори понякога ставаше досаден в прекаленото си старание  Laughing
Никога не съм си мислила, че не може да се справи без мен или да съм имала притеснения, ако ги оставя сами дали ще се справят.
Не мога и да си представя да е по друг начин - гледането на бебето е било обща задача.

# 9
  • Мнения: 130
Тези неща ги върша аз. Той изкарва парите и играе с детето. Напоследък всяка вечер го изкъпва и ми го връчва да си го оправям аз. Достатъчно е да обръща внимание на детето, да играе с него, да го възпитава заедно с мен. Не мога да си представя хем да работи, хем да върши това, което си написала, хем да помага в домакинството. Това е супермен. А моя мъж не е супермен.
Ами тогава 80% от жените  са суперуомънки ли?

# 10
  • Мнения: 299
simon_el,еми не сме ли супер-жени,а? Grinning Не е лесно да обгрижваш изцяло детето,да го разходиш,да го храниш 3-4 пъти за деня,да го къпеш,приспиш,занимаваш...освен това да оправиш и изчистиш къщата,да сготвиш,изгладиш и пр.Коя от нас не го прави?Ами прави го,всяка от нас,но на моменти(поне на мен) ми се иска и малко помощ във всичко това.Моя е от тия,дето по принцип не отказват помощ,но трябва да си я поискаш,т.е.не се сеща сам,което мен пък много ме дразни понякога.
Иначе по темата-помага ми,понякога повече,понякога по-малко.Сменял е памперси,храни го само когато мен ме няма,къпе го,но на мен все пак ми се иска вечер,когато се върне от работа да се позанимава малко повече с него.Абе,има още какво да се желае,но не смятам,че след като САМО той работи,всичко останало е САМО моя грижа.Понякога ми излиза с твърдението,че "възпитанието на детето е моя грижа",което аз не одобрявам,но и  тук ще поработим по въпроса...

# 11
  • Мнения: 1 877
Моят помага във всичко - абсолютно.Само не обича много да ги води навън изключение прави зоологическата,където е негова запазена територия и често ходят,когато времето е хубаво.

# 12
  • Мнения: 919
Здравейте в къщи имаме малък спор и това породи желанието ми да направя някакво дори и приблизително проучване на тема "помагали ви мъжът в отлеждането на бебето и в домакинската работа " ,значи питането ми е в какво ви помага по конкретно ,например ,вашият съпруг ,сменял ли е памперсите и ако да колко често ,къпе ли бебето ви сам ,храни ли го сам с адаптирано мляко ,приспива ли го,играе ли си с него ,чете ли книги на тая тема ,знае ли как му се прави млякото ? Или с други думи всичко си правите сама ,защото тои работи за да спечели пари за семеиството си   .Моля да бъдете честни за да стане ясно какво е това нещо наречено БГ мъж   Rolling Eyes и европеец ли е тои или носи в себе си дълбоко закостенелите разбирания на патриархалното общество .благодаря ви предварително за честните отговори и желая на всчки весели празници с малките ни същества ,който обожаваме  baby_neutral
Бебе нямам вече,но ще отговоря все пак.От всичко изброено ми помагаше в началото да го къпим.Първите дни.
Иначе пазаруваше.А,веднъж и смени памперса. LaughingС количката никога не е извеждал нито едната от щерките,дори и сега освен до градината,не ходят без мен никъде.

# 13
  • Мнения: 75
Моя мъж сменя памперсите и на двамата,мие дупетата,маже с крем,облича,както си му е реда.Гледа ги когато излизам да пазарувам,прави млякото,когато се наложи.Почти винаги гледа да се прибере за храненето на децата(пюрета ,каши и др.).Готви,помага ми когато къпя децата.Отделно ходи на работа през деня и вечерта,но и двете са близо до вкъщи и са за по няколко часа.

# 14
  • Мнения: 750
Помага - сменя памперси, къпе ги, храни ги, преоблича ги, играе си стях. Отделно помага да мием чинии, пуска прахосмукачка....
Гледа ги, за да излизам и да си почивам.
В почивните дни винаги става по-рано, за да се оправя с децата, а аз да поспя до по-късно.

# 15
  • Мнения: 959
Да. Мъжът ми много ми помага /дори в момента храни малката, а аз си пиша тук  Laughing/.
Къпе децата когато се наложи,случва се да ги  приспива, играе с тях. Сменява и памперси. Може да приготвя АМ. Оставяла съм го дори сам, с едно от децата, за един два дни когато се е налагало.
Също така, понякога готви. 

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 19:29 от Schmetterling

# 16
  • Мнения: 919
Като гледам,май само моят мъж не е сменял памперси,хранил,приспивал и т.н. Laughing

# 17
  • Мнения: 473
Ами тогава 80% от жените  са суперуомънки ли?

Да, определено жените са много повече суперуомънки от мъжете. Имам предвид българските жени. Мнението ми е, че когато двама решат да създадат семейство трябва да си поделят по равно грижите и отговорностите в него. Не смятам за нормално единия да прави всичко, а другия да си прехвърля грижите и отговорностите на партньора си. Нормално е бащата да се грижи за децата си когато майката е ангажирана с друго нещо, но не мога да си представя да изземе всички функции по отглеждането и обслужването им, като в същото време трябва и да изкарва пари. Иначе ако става въпрос за вземане на участие в отглеждането им в свободното му време, да съвсем в реда на нещата е.

# 18
  • Мнения: 3 500
Да, помага ми непрекъснато и във всичко -  в домакинството и с детето.

# 19
  • Мнения: 1 761
Може да се справи с гледането на детето и без мен-храни го,занимава го,разхожда го,може да го изкъпе без мен,да го облече,да му направи мляко и даже да му измие зъбите.

П.С.Мъжът ми се научи да сменя памперси преди мен.

.

Мисля че това
Не мога да повярвам че има такива мързеланковци,да поиграят за половин час с детето след работа и да наричат себе си родители.

е доста крайно изказване  Peace







Само дето освен крайно е и съвсем вярно.За съжаление все още има мъже,които приемат,че грижите за детето се изчерпват с физическото му създаване и оттам нататък майката,бабата,гледачката и която там следва да се занимава с него поема отговорностите за детето.Ходенето на работа не е оправдание за мързела у дома.Много майки изкарват вече колкото,че и повече от бащите.Децата имат двамат родители и те носят отговорността по грижите за тях поравно.

# 20
  • Мнения: 1 817
Да помага за детето. Сменя памперси, къпе го сам, гледа го, играят си, с баткото четат приказки. Абее може сам да се оправи с децата.  Grinning
За домакинството помага изцяло. Wink Само не му се отдава готвенето. Rolling Eyes

# 21
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
От бебе си пое къпането (сега е на 2г.)Никога за нищо не съм го молила ,сам си рещава с кое да ме облекчи .След като родих ,много ме болеше кръстът и докато и сменях памперса ми е идвало да плача от болка ,тати ходеше на работа и не съм и мислела да го притеснявам с памперси.Първия му почивен ден ,аз стоически пред очите му се справих с 5 памперса за деня и о чудо -на др. ден след работа сам пое детето .Нито съм мрънкала,оплаквала камо ли да рева .И сега като се прибере след работа ,там 2мата се оправят -не ме допускат докато не се наиграят.А  Sickаз сядам на компа

# 22
  • София
  • Мнения: 1 252
Още като ми предложи да живеем заедно се договорихме, че няма да съм домашната прислуга, а че двамата ще си поделяме всички задължения. Като се роди детето се страхуваше да го пипа, но с времето свикна и памперси да сменя и дупе да мие. Не е приготвял храна, защото кърмих 25 месеца. Но за сметка на това пазарува, чисти с прахосмукачка, минава с мопа, мие чиниите, хвърля боклука. Не му е проблем и да изкъпе детето.
Друг е въпросът, че вече синчето разпределя домашните занимания  Mr. Green. Има си предпочитания кой с какво да го обслужи.
Казвала съм му не веднъж, че детето не е мое, а наше. Щом аз мога да се грижа за него, значи може и той. Това, че ходи на работа не му попречи, когато реших да спирам нощното кърмене да поеме той нощните смени с детето. По цели нощи го разнасяше и пееше, а на сутринта отиваше на работа. Слава Богу зорът бе само 3-4 дена, но получих така желаната помощ.
Нямам никакви близки в радиус от 500км и ако той не ми помогне просто няма кой.
Направо си ми е Слънчице, моят съпруг Heart Eyes

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз да изпреваря Никол. Не ми харесва думата "помага". Че той да не е гостенин в това семейство. Тези деца освен мои, са и негови.
Няма да хваля съпруга си какво прави вкъщи, защото не го считам като гордост, не го приемам и като помощ.
Със същия смисъл мога да попитам - помага ли съпругата в домакинството и отглеждането на децата?

# 24
Тези неща ги върша аз. Той изкарва парите и играе с детето. Напоследък всяка вечер го изкъпва и ми го връчва да си го оправям аз. Достатъчно е да обръща внимание на детето, да играе с него, да го възпитава заедно с мен. Не мога да си представя хем да работи, хем да върши това, което си написала, хем да помага в домакинството. Това е супермен. А моя мъж не е супермен.

хе хе ,наи забавното е ,че ме помислихте за тя ,да ама не, аз съм мъж и ще се убедите в това ,ако ми погледнете в профила .Не съм супермен ,но както прочетох по горе ,явно и други мъже помагат ,което е много хубаво ,изненадах се ,браво на тях .аз също работя ,но за себе си ,и това ми позволява да тръгвам по късно на работа и да се връщам по рано .Радвам се ,че Българският мъж помага у дома или както каза някои разделят си задълженията Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 554
Да,много ми помага,когато се налага сменя памперси,всяка вечер той го къпе не пропуска Naughty пасира храната,готви,мие купичките,играе си с него Peace това е основното което прави.Сами си гледаме детето,той има възможността да работи от в къщи Peace с две думи разделяме си задълженията bowuu

# 26
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Вършеше всичко изброено, но вечер. През деня го вършех аз. Това помощ ли е? Ако да- значи помагал е, но след хиляди разговори, не му дойде отвътре.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 362
Не знам дали трябва да го наричам помощ , но върши това , което трябва . Понякога нищо не прави . Почива си , гледа си мач , но когато трябва да се изчисти , простира , пазарува , е винаги на линия , колкото и да не му идва от вътре .

# 28
  • Мнения: 743
Аз мога да се похваля с едно голямо ДА по въпросът. Моят съпруг помага винаги, когато има възможност. Без уговорки, без обяснения, без молби ....... И не си го давам Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 4 041
Мъжът ми прави всичко, което си споменал- сменя памперси, не е давал мляко, щото не може, нали е мъж  Wink, но е разнасял с часове по нощите баткото и после е отивал на работа, къпем ги заедно, може да прави млякото сега. Аз готвя често, той готви добре, щото е рядко. Занимава се с децата. Ходи на работа и изкарва пари. Не го моля да помага, включва се сам когато реши, аз също когато реша.  Joy И понеже бабите са на н-стотин километра, добре е все някой да реши да направи нещата-те сами няма как да станат.  Joy Никой не се чувства принуден, измъчен, изигран от съдбата и т.н. Ако видя,че е уморен-аз поемам хлапетата, ако той види,че съм истерична-той, балансираме някак.  Grinning
Относно манталитета-и двамата нямаме никакви претенции. Все ми е тая като какви ни определят-дали "авропейци" или "тъмни балкански субекти". Никога не съм се замисляла за тези категории, просто мразя обобщенията.

# 30
  • Мнения: 542
ами не мога да кожа че не ми помага,но го прави когато го помоля!при нас само той работи-при това на две мест и аэ
се грижа за домакинството и децата!но той е запознат с всичко,при нас е ритуал да къпем децата заедно!

# 31
  • Мнения: 136
   помага ми във всичко не само с нещтата свързани със детето ,но и  с домакинската работа         newsm10

# 32
  • Мнения: 686
Като гледам,май само моят мъж не е сменял памперси,хранил,приспивал и т.н. Laughing
И моя Sad

# 33
  • Мнения: 1 763
Моят мъж много се занимава с детето, помага и в домакинството. Работи на смени, обикновено от 15.30 до 1 през нощта, но на другия ден става още към 11.30, за да може да дойде с нас на разходка. Когато бях бременна, вършеше почти цялата домакинска работа, на мен ми се разрешаваше само да мия чинии и да бърша прах.

# 34
  • Мнения: 528
Моят мъж прави абсолютно всичко, което и аз, с изключение на пране, простиране и гладене  Peace Сменя памперси, прави млека, къпе и двете деца, реже нокти, преоблича, води на градина баткото, готви, сервира, отсервирва, мие чинии, пуска прахосмукачка, мие под и прозорци, душ-кабина, тоалетна,...Но съм абсолютно сигурна, че причината е, че работата ни е обща, което означава, че когато работим , аз работя рамо до рамо с него  Peace Всичко правим заедно, така че няма начин и да не домакинства редом с мен  Peace

# 35
  • Мнения: 1 121
Моят мъж прави всичко това всеки ден и то без да го карам и без да го подсещам. Просто му харесва да си играе с детето и да си прекарва времето с него. Винаги, когато ходим някъде, дори и на почивка държи да го вземем с нас. През седмицата обикновенно се връща от работа към 6.30 и още преди да се е преоблякъл гушка малкия и започват да си играят на самолетче, на криеница, чете му книжки, подават си топката и т.н. през това време аз готвя, след това вечеряме тримата заедно, като почти винаги той го храни. Къпем детето заедно, като аз го приспивам сама. Памперси сменя, ако прецени, че има нужда Grinning Има дни, в които е уморен и аз се оправям сама с къпането, храненето и т.н., но това е рядко.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 097
В отглеждането на дъщеря ни никога не ми е помагал особено много, но компенсира в домакинската работа - чисти, пазарува, изхвърля боклука, глади си ризите, даже миялната машина зарежда той.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Като гледам,май само моят мъж не е сменял памперси,хранил,приспивал и т.н. Laughing
И моя Sad
И аз съм във вашия отбор Sad

# 38
  • Мнения: 686
Като гледам,май само моят мъж не е сменял памперси,хранил,приспивал и т.н. Laughing
И моя Sad
И аз съм във вашия отбор Sad
Като гледам и ти си с три деца Wink
Поздрави!

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Като гледам,май само моят мъж не е сменял памперси,хранил,приспивал и т.н. Laughing
И моя Sad
И аз съм във вашия отбор Sad
Като гледам и ти си с три деца Wink
Поздрави!
Да  Grinning,да са ни живи и здрави.

# 40
  • Мнения: 41
  Почти всичко си върша сама. Да ми помага в домакинството е просто абсурдно. За децата,до като бяха малки съм му ги оставяла за малко, ако излезна без тях някъде, но трябваше да съм ги нахранила, подсушила и т.н. просто да съм спокойна,че не са сами.  Иначе много си ги обича и си ги гушка, но помощ Naughty
  Но... да ми е жив и здрав - такъв съм си го избрала, не мога да го променя.

# 41
  • Мнения: 385
Помага във всичко Heart Eyes, сега като се замисля сме напълно заменяеми двамата , мога да му поверя изцяло децата, но не и тенджерата! newsm78 Много го обичкам Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 223
Да,много ми е помагал и продължава да ми помага.Къпал го е,сменял е памперс и го е обличал.Сега синът ни е на 6г. и той продължава да го къпе,да му чете книги и да играе с него когато има повече време вечер и не е много изморен.В домакинството също ми помага,мие чиниите,понякога и прозорците.Случи се на няколко пъти и прахосмукачка да пуска.Отбелязвам ,че той също като мен работи.Излизаме сутрин заедно и вечер той се прибира около 20.00ч.

# 43
  • гр.София
  • Мнения: 380
На всички зададени въпроси мога да отговоря с положителен отговор, с изключение на този за четенето на книги за отглеждането на деца. Иначе-сменя памперси, когато не е на работа, къпе я сам, аз помагам с подаването на козметика и после обличам бебето. Аз може да пропусна да намажа дупето с крем, но не и той. Освен това-много добре знае как се приготвя АМ и колко точно милиграма приема в момента, а също и може сам да приготве зеленчуково пюре или кашичка. През събота и неделя, когато е вкъщи, основно мъжът ми храни бебето. Аз поемам само сутрешното хранене, защото го оставям да си поспи. За домакинството също помага, но няма да навлизам в подробности, че може да комплексирам някого Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 137
Цитат
не, не сменя памперси, не къпе, не храни с адаптирано мляко, не приспива, не знае как се прави млякото, и не е прочел нито една книга на тази тема,

# 45
  • Мнения: 486
Да помага(не го чакам винаги да се сети сам ) -защото няма избор Simple Smile .Иначе сигурно би се скатал за някой неща.

# 46
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
 Почти всичко си върша сама. Да ми помага в домакинството е просто абсурдно.

А защо? Какъв точно е абсурда тук?

# 47
  • Мнения: 0
аз съм мъж но ще отговоря,
ами още не сме женени, но сме сгодени със моята принцеса.
по принцип тя готви, а аз правя салатата, аз мия чиниите или ги подреждам в миячната машина, кухнята чистя пак аз.
тя чисти прах, това го пробвах и аз но изпочупих без да искам някои нещта и сега ме понижиха  Embarassed във чистене със прахосмукачката, банята чистя пак аз. пазаруваме винаги двамата, защото обичаме да се разхождаме, а и аз не пропускам възможността да си ходя гушнат с нея до магазина, не ми пука че вече квартала ме одумва  Embarassed
в момента правим бебчо и нямам търпение да се грижа и за него или нея.
прането пуска годеницата ми, защото аз все бъркам градусите или смесвам бяло и цветно, простирам аз , аз подреждам дрехите в гардероба и аз гладя. моито момиче е много финна дама и много обичам да гладя дрешките и, а тя през това време спортува на един еклипса уред вкъщи
а и се разбрахме аз да поема по голямата част от домакинството защото тя ми е много кокетна и влага времето си за да се поддържа, а и на мен ми прави голям кеф да си я гледам как прави гимнастика, на спортния уред  или си прави прическа.
откакто заживяхме саедно се научих да правя и други неща, например да и лакирвам пръстчетата на краченцата, правя го много добре, похвалиха ме даже и неините приятелки  Crazy това го научу=их под предтекст че като забременее и в 9 месец няма да може да го прави сама, но на мен взе че ми хареса и сега го правя с удоволствие, много се радвам след това на усмивката и , и на нежните думи *мерси миличкото ми мъжленце*

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 19:11 от Chris_379

# 48
  • Мнения: 2 448
Chris_379 , ще чакам да видя какво ще напишеш една, две години след като се роди бебенце.   
Ако и тогава постът ти прилича на този, ще получиш медал.    Sunglasses

# 49
  • София
  • Мнения: 4 041
Паси, по-явна подигравка с мъжете и "женската работа" май не съм чела.   Joy Но пък може и да не е, знам ли...

# 50
  • Мнения: 9 903
ахахах, почва плахо, но към края на постинга вече е сигурен/на в себе си  hahaha

# 51
  • Мнения: 585
като изключим прането, което мрази може да прави всичко в домакинството и в отглеждането на децата , което мога и аз , ако се налага и когато се налага  ме е замествал изцяло , помага ми определено доколкото има време , в момента по-голяма част от нещата поемам аз , тъй като съм вкъщи , но определено помага толкова колкото е нужно за момента

# 52
  • Мнения: 2 448
Аз едва се удържах на стола докато го четох, но така ми се искаше да видя какво ще напише в ответ. В смисъл тържествено да обещае, че и при бебета - близнаци ще е все така всеотдаен.  Mr. Green

# 53
# 54
  • Мнения: 3 394
Ако не е той, не се виждам сама да се оправя с всичко Grinning
Да ми е жив и здрав Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 5 074
Никога не ми е помагал и в отглеждането на децата и в домакинството.
И сега му се връща тъпкано  Joy Joy Joy хвърчи като финикиец, щом се касае за внучките му.
Дядо № 1 от 14 години досега Peace

# 56
  • Мнения: 0
@pasinet : разбира се че ще се грижа даже и да са близнаци обещавам го най тържественно,
по принцип живота си бих дал само и само годеницата ми да е щастлива, не мога да си представя и един ден без нея.
ако и е писано да живее 100 години, тогава искам аз да живея сто години без един ден, са да не ми се налага да живея и един ден без моята принцеса.
откакто я срещнах живота ми се промени на 180 градуса, това е първата жена в която се влубвам и последната, моята голяма любов в живота, просто когато я срещнах беше любов от пръб поглед. аз бях с приятели във един ресторант, а тя беше със брат си и снаха си. когато я видях не можех да си отделя погледа от нея, приятелите ми започнаха да ми се подиграват, точно в този момент мина един човек който продаваше рози, аз веднага купих 13 рози, това е любимото ми число. моите приятели ми се хилеха и ми викаха ти какво си намислил луд ли си, мадамата е много красива никога няма да ти обърне внимание, не ходи на неината маса, ще те помисли за луд, ще се изложиш и ще се върнеш като припикан заек обратно с розите, но аз не можех да си представя тя да си тръгне от ресторанта и аз да не знам дали някога пак ще я видя, просто знаех че не отида ли при нея , ще си остана нещастен цял живот. та отидох аз при нея и казах здравей и подадох розите и не можех да кажа нищо повече стоях като препариран и потънах в земята от срам, исках да си отворя устата и да кажа нещо ама не ставаше.
тогава тя ми се усмихна, имах чувството че срещу мен е една прекрасна фея, каза ми да седна на тяхната маса и така ......

# 57
  • Мнения: 2 448
Е, щом е такава принцеса.   Simple Smile
Ама да знаеш, че ще те държим под око.  Wink
Ако пусне тема да се оплаче от тебе, мисли му.   Laughing

# 58
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Паси(нали мога да те нарека така Blush),момчето е истрадало много заради семейството си и сега цялата му любов и внимание е насочена кьм годеницата му,за което аз искрено и завиждам. Дано само като е толкова добричьк един ден тя да не му се качи на главата,пу пу да не викам дявола.

# 59
  • Мнения: 1 749
Някакси....нещо в начина на изразяване на Chris просто не ме оставя да повярвам на написаното.Ще ме прощаваш,Крис(за предния ти пост говоря).

# 60
  • Мнения: 46 518
Не си помагаме, и двамата живеем в този дом, цапаме и чистим наравно, детото също е общо, така че отглеждане/възпитание на дете 50:50.

Китана, не виждам нищо странно  Peace

... питането ми е в какво ви помага по конкретно ,например ,вашият съпруг ...

Като беше бебе, той се грижеше за нея вечер и през половината нощ, както и през почивните дни, това включва всичко, и памперси, и къпане, и хранене и т.н.

Готвенето също е в неговия списък.

Прибиране на детето от градина и разходка след това, лятото 2-3 часа, зимата около 1.

Приспиване вечер в 90% е той, аз съм по дневния сън в почивните дни.

Чистенето - ако времето е подходящо за излизане, те двамата излизат, аз чистя, ако е лошо, аз я занимавам, той чисти.




# 61
  • Мнения: 1 749
На мен ми стана странно...
Иначе да кажа,да не е съвсем спам,че моята половинка също ми помага много.Наистина много.Абе,обичам си го момчето.  bouquet

# 62
  • Мнения: X
Честно казано, немога да представя себе си яхнала чопър, слушаща правилната музика обикаляща насам натам след като съм иползвала свободното си време в едната стая от дома ни превърната в ателие, а мъжа ми сменя памперс, дундурка бебето и ме нарича идеална. Честно казано мислех че това го има само в комедиите. Айде да няма нужда  Stop Природата на мъжа е друга.

# 63
  • Мнения: 46 518
... Природата на мъжа е друга.

Нееее, природата на българина е друга - по потник на дупки, с фас в устата, крака на табуретката и вика "Дай ракията и са разкарай дебелия гъз от мача"  tooth

# 64
  • Мнения: 1 749
 hahaha hahaha
Е,е,Никол не е съвсем така...Тая мода отмина отдавна.Модата на потниците имам впредвид. Joy

# 65
  • Мнения: X
Напротив - в природата на мъжа е да бъде ловец. В пряк и преносен смисъл, мъжът носи- жената меси. Жената е домакиня , съпруга, майка и любовница, това е призванието и и ако успее да го съчетае е перфекта. А българският мъж е простак. Естествено не 100 % от българите де, но по-голямата част са изключително цинични ,нечистоплътни и високомерни мърльовци. Точно същите се срещат и в извадка от всяка една националност и култура. Така че всяко правило си има изключения, но всеобщото правило е друго Peace Нека се придържаме Peace

# 66
  • Мнения: 473
... питането ми е в какво ви помага по конкретно ,например ,вашият съпруг ...

Помага ми повече в домакинството, обича да чисти с прахосмукачката. И аз го правя, но той определено е по старателен мести дивана, леглата на децата, минава отзад по ъглите и т.н. и за това аз не си давам зор. Ако за вечеря аз съм сервирала, той отсервира. За децата ми помага в къпането на малкия, когато си дойде вечер от работа го взима та да отдъхна малко и аз. Общо взето не е от мъжете които чакат всичко на готово и като ходят на работа значи ние трябва да сме прислужници.

# 67
  • Мнения: 2 448
Остави, че напоследък се забелязва тенденция, млади мъже да искат да са едва ли не домакини, а жените да са им бизнес дами и да носят парите, а те да се въртят в кухнята.  Tired
Направо паднах моя приятелка като ми сподели как приятеля и (живеят заедно) си ходил на държавната работа човека и не се напъвал да изкарва допълнително парици, а тя блъска частен бизнес да изкарва пет пъти повече от него и ми вика "той много добър, вечерта като се прибера капнала, той сготвил и ме посреща".
Почувствах се неловко някак. Ами не мога да го приема това, чак смяна на ролите.  Confused

# 68
  • Мнения: X
Все пак по темата - мъжът ми ми помага с финансовата част изцяло. Никога не е сменял памперс, нямало е повод просто. Оставяла съм му дечко много пъти, когато се е налагало да изляза и до там. Нито ми тежи нито ми се струва нередно. Пък и аз си правя най-добре някой чисто женски неща. Мотор немога и неискам да карам. Обезкосмявам се навсякъде и много искам някой да ме нарисува.

# 69
  • Мнения: 2 448
Обезкосмявам се навсякъде и много искам някой да ме нарисува.
с устни.  Crazy

# 70
  • Мнения: X
Обезкосмявам се навсякъде и много искам някой да ме нарисува.
с устни.  Crazy

Абсолютно. Hug

# 71
  • Мнения: 46 518
Напротив - в природата на мъжа е да бъде ловец В пряк и преносен смисъл, мъжът носи- жената меси....

Може, но мен лично не ме устройва, нямам нужда от още едно дете, което да обгрижвам, достатъчно голям е да се забърше, след като се изака, в преносен, не в пряк смисъл.

А времето на жените домакини минало, отдавна мъжете не се връщат с убито животно на гръб, условията позволяват да работим на равно, пък, ако някой изпитва лично удовлетворение да го играе персонал в хотел, това си е нейно право  Peace

# 72
  • Мнения: 102
И аз съм за равенството в къщи. Разбира се, някои неща ги върша основно аз, други - предимно мъжа ми, но сме си разределили неволно задълженията така, че да има баланс. Например: аз приготвям храната и слагам масата, той мие чиниите. Той къпе детето, аз го подсушавам и обличам...

# 73
  • София
  • Мнения: 23 096
В 99,9% от случаите - НЕ. Случила съм на мъж  Mr. Green
А като се има предвид, че не съм жена от типа "слугиня", може да си представите за какво дудна по цял ден!

# 74
  • Мнения: X
ако някой изпитва лично удовлетворение да го играе персонал в хотел, това си е нейно право  Peace

Явно си виждала само 2-те крайности. Определението персонал в хотел изобщо не се има в предвид тука. Аз все пак също живея в този век и знам от кога мъжете не убиват животни за основна прехрана....И не говорим за моя и твоя мъж а за жена караща чопър и мъж в пеньоар Peace
Ако на мъжете им харесва "да го играят" така, то това си е тяхно право. Peace За себе си такъв човек не бих предпочела.

# 75
  • Мнения: 46 518
... За себе си такъв човек не бих предпочела.

Какъв?
Кой определя дейностите, които е за предпочитане или не да върши един мъж/жена?
Ти, той, обществото, традициите?
 
"... мъжът носи- жената меси ... " - поечето жени в работоспособна възраст "носят", накрая излиза, че носи, меси и в края на деня е пребита, защо е нужно това? За да се докаже, че може?

П.П. Моят в момента прави Новогодишната питка, срам, отивам да го изгоня от вкъщи  ooooh!

# 76
  • Мнения: 2 309
И двамата работим!
В домакинството не обичам да ми се меси който и да е Naughty
Детето е обсипано с вниманието и на двама ни!

# 77
  • Мнения: 112
   Моя не помага.Помагаше ми навремето, когато нямах нужда, а сега и до магазина не иска да отиде.Затова пък аз тази година направих  бойкот и сготвих донякъде.Стоя си на  компа, гледам  филми, пиша си тука и  хич не ми пука .В крайна сметка  не съм домашна прислужница.Работя колкото него, даже повече.Детето е моя отговорност и всичко друго, докато той отсъства със седмици.Надявах се на малко внимание и помощ по  празниците, но ...уви.Взе да ми писва Crossing Arms

# 78
  • Мнения: 5 577
Помага, но не става нощем. Иначе чисти, къпе той децата ... а, и глади. Аз обаче ставам нощем ...

# 79
  • Мнения: 19
Моят помага Peace Понякога сменя памперси, приспива вечер почти винаги той, помага с чистенето, мие чиниите, пазарува. И най-важното е, че никога няма да откаже да помогне, дори сам ме пита какво да направи.

# 80
  • Мнения: 1 209
Да помага. Още от раждането. Понякога и с определени неща доброволно, друг път с подсещане, трети с цупене и каране от моя страна,но той си е такъв просто не се сеща сам за някои неща. Но ми помага и то доста.
Сменял е памперси,преоблича, къпе, хвърля боклук, пазарува след инструкции, приготвя храна. Води и прибира от градина. Сега, когато понякога пътувам изцяло поема грижите за мом4енцето ни.
Аз дудна и то много  Mr. Green, но то си ми е характерова особеност. Понякога дудна без основание даже  Embarassed

# 81
  • София
  • Мнения: 619
Работи 6 дни в седмицата по 13 часа!Не ми помага с нищо в домакинството,но с детето-като беше бебе по голямата част от нощите той ставаше да го храни,приготвяше млякото.От скоро започна  спамперса-малко е вързанв  ръцете  Laughing.Играе с него много когато са заедно,чете му,води го на разходки.Никока не го храни,защото имаме проблем с  това!Рядко пазарува......Не вика по детето-не му се кара и никога не го е удрял!

# 82
  • Мнения: 67
Моят съпруг ми помага много,къпе,храни,сменя памперси на малката.Помага в домакинството.

# 83
  • Мнения: 84
Eто ви куриоз - мъжът ми помагаше страшно много като се роди малкото - къпеше го само той, играеше си с него, сутрин като се събудеше малкото го взимаше, сменяше памперси, обличаше го и го изнасяше от спалнята за да мога да поспя още 2-3 часа, гледаше го вечер, ако искам да изляза, по-късно, като вече не кърмех го и хранеше, приготвяше млякото...
Когато бебето стана на 8 месеца, се разделихме - от тогава, вече близо две години, нито го е видял, нито се е поинтересувал, нито се е обадил поне по телефона да пита как е, живи ли сме, здрави ли сме... при положение, че знае, че няма да го спра да види детето, каквото и да се е случило между нас...
Хора всякакви...

# 84
  • Мнения: 5 710
Не, почти нищо не прави, но е обещал, като имаме дете много да се включва  Outta Joint Grinning

# 85
  • Мнения: 2 388
Не, не ми помага, освен в нещата, които съм определила, като мъжки задължения.
Когато имаме дете ще го къпе или то ще стои мръсно, докато се научи само да си взема баня.

# 86
  • Мнения: 789
...........значи питането ми е в какво ви помага по конкретно ,например ,вашият съпруг ,сменял ли е памперсите и ако да колко често ,къпе ли бебето ви сам ,храни ли го сам с адаптирано мляко ,приспива ли го,играе ли си с него ,чете ли книги на тая тема ,знае ли как му се прави млякото ? Или с други думи всичко си правите сама ,защото тои работи за да спечели пари за семеиството си   .Моля да бъдете честни за да стане ясно какво е това нещо наречено БГ мъж   Rolling Eyes и европеец ли е тои или носи в себе си дълбоко закостенелите разбирания на патриархалното общество ...................

В началото не искаше да ми помага с бебето, изключение беше къпането - всяка вечер я къпехме двамата. Мисля, че го беше страх да не й направи нещо, а и смяташе, че той работи, а аз трябва да гледам бебето. Помагаше за домакинската работа - чистеше и готвеше. Памперси много рядко е сменял, храненето нямаше как, защото кърмех.
Имахме много спорове по въпроса - вярно, че трябва да спи нощем, за да може да работи, но пък денонощните грижи ми идваха в повечко. Аз също имах нужда от сън.
Като стана на около годинка пък Ива не му позволяваше да я облича, храни, къпе или приспива, защото беше свикнала само с мен.
Сега пък търси само него, та е принуден да я къпе и приспива често само той. Явно всичко се връща Wink
За игрите - играе си с нея, но проблема е, че почти винаги си играят на компютъра. А тя е още малка.
Дали знае как се прави всичко - не. Все още не знае. Вчера бях излязла по работа, тя се събудила след обяд и той ми звъни да пита какво да й даде да яде Simple Smile Справили са се, направил и хот-дог (нещо, което през ум не ми е минало да й дам), ама бяха доволни и двамата  Heart Eyes
А за патриархалните разбирания - в днешно време за повечето семейства според мен това е лукс, който не можем да си позволим. Ако съпругът изкарва достатъчно много пари, за да си издържа семейството и на жената не й се налага да работи, добре. Ще си седя у дома и ще си гледам семейството и къщата. Но щом и аз работя, не може да се очаква от мен само аз да гледам детето и домакинството.

# 87
  • вкъщи
  • Мнения: 704
помага преди не но сега ми помага много

# 88
  • Мнения: 1 817
Както съм писала по-напред, мъжът ми много ми помага за детето и в домакинството, но безсънните вечери си останаха ЕкСтРа ...само за мен Sad , защото той ходи на работа и трябва да е бодър, а аз кърмех Sad
Бях станала като парцал от това недоспиване. Емии много ме дразнеше, че никой не може да разбере КОЛКО МИ СЕ СПИ, та мъничко да ме отмени. Всички ми казваха: Така е, потрай още малко, ще мине. Mr. Green Така продължи 6 месеца  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 789
........... Така продължи 6 месеца  Rolling Eyes
Може и 2 години, една от които и ти да ходиш на работа Wink При нас така стана.

# 90
  • Мнения: 1 817
........... Така продължи 6 месеца  Rolling Eyes
Може и 2 години, една от които и ти да ходиш на работа Wink При нас така стана.

Слава Богу, вече спи детето по-добре. На 1г.2м. е. Рядко има безсънни нощи. Praynig

# 91
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да,разбира се,че помага и то много.

# 92
  • Мнения: 46 518
Както съм писала по-напред, мъжът ми много ми помага за детето и в домакинството, но безсънните вечери си останаха ЕкСтРа ...само за мен Sad , защото той ходи на работа и трябва да е бодър, а аз кърмех Sad ...

Да, мъжете ходят на работа, а жените си клатят кратаката вкъщи Laughing тяхната "работа" е не по-малко отговорна - за да обслужваш дете и да го опазиш живо и здраво цял ден, трябва да си бодра и в кондиция, една минута невнимание и може да стане непоправимото, затова е хубаво да се редуват през нощта, друг начин няма. Но при кърмеща жена малко трудно се получва Tired може би е трябвало да си осигуриш няколко часа сън в промеждутъка като се върне от работа, докато легне да спи.

# 93
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
помага, но има още много да се желае.
Не е сменял пампи, не ме е отменял от нощни ставания, нито е хранел с адапте. Играеше си с тях вечер понякога по малко... Обаче активно той ги къпеше.
В почистването се включва по малко напоследък.

# 94
  • Мнения: 17
моя любим мие наакано дупе и къпе малкия вечер.Гледа го когато трябва да изляза. В домакинството не помага.Той дори не знае къде държа  вилиците  Rolling Eyes.Той изкарвал парите и плащал на чистачката.

# 95
  • Мнения: 164
Да когато може винаги във всичко.Понякога дори е дразнещо ама йде по добре така отколкото да не си мърда пръста

# 96
  • Мнения: 641
За бебето не знам дали ще ми помага защото още го чакаме да се роди,но като започна да чистя се включва активно.

# 97
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
В домакинската работа не ми помага особенно,но аз и не съм настоявала за това.Ако го помоля да свърши нещо в кухнята,знам,че ще го направи човека,но ще развали пет направени,затова предпочитам дом.работа да си я свърша сама.
Иначе с децата е друго нещо.
Почти винаги той ставаше вечер да ги завие или да им даде водичка например.Докато изревеше дечко от кошарата,мъжът ми скачаше като стрела. Simple SmileХранел ги е,(сега вече порастнаха и се хранят сами)На разходка в парка,все той ги извеждаше,и все още го прави,аз все нещо се туткам из къщи и бързам да свърша,докато се приберат.Налагало се е и да ги гледа сам,и като малки и сега.
Ето например днес,докато съм на работа,той е при децата.Преди мъничко синът ми слезе при мен.........тати направил закуска,облякъл ги и ми изпратил и сандвич даже. Mr. Green

С къпнето винаги ми е помагал,докато децата бяха по мънички.Сега влизат заедно със Боби във банята,а аз със малката в другата баня.
Памперси обаче не е сменял,нещо гнуслив си пада.  Mr. Green Тази екстра си беше изцяло моя.

Приспиването на децата го правим уж заедно,но ако трябва да съм честна,децата предпочитат баща им да ги приспива. Grinning

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 10:05 от ИВКА 10

# 98
  • София
  • Мнения: 395
Моят мъж само не ги е кърмил.............но ако можеше и това щеше да прави.

# 99
  • София
  • Мнения: 12 554
Не само помага, а върши всичко, което е необходимо да бъде свършено. У нас мъжка и женска работа няма. Кой когато има време - върши. Не е гостенин, а детето не съм си донесла в кошница, нито ръцете му са завряни отзад.
Мисля, че голяма част от мъжете не пипват нищо в къщите си и се държат като простаци именно защото съпругите им им го позволяват. Моят мъж от първия ден в къщата ми беше уведомен за принципите, ролите и задачите. И му е ясно, че нито за секунда няма да търпя да ми лежи като бей, докато прелитам с детето в слинг между печката и мивката.
Колкото до детето - и памперси сменя и го храни и го гледа основно той. Аз съм на работа, той на смени. Той взима болнични. Когато си родител няма никакво значение кой точно си - майката или бащата. Разликата беше само в кърменето.  То отдавна приключи.

# 100
  • Мнения: 3 379
Какво значи "помага"? Има задължения на родителите и грижи за детето и те са по равно - кой каквото може прави, няма мъжка и женска работа. Единственото, което съм съгласна, че един мъж не може да свърши, е кърменето. Аз работя и той работи, и двамата изкарваме добри пари, аз засега повече... Така че това не е критерий за задълженията в къщи.

Конкретно на въпроса - да, мъжът ми се грижи за детето. Още като беше бебе го къпеше (и сега продължава), разхождаше го по-често и от мен навън (аз се върнах рано на работа), сменяше памперси, и т.н. Чете му приказки, приспива го, играе с него, .... Ако ме няма чоткакто е по-голям) ще му направи и нещо за ядене, макар и да е по-простичко като кус-кус, пържени картофи и подобни. Не съм споделяла с него само кърменето Simple Smile и тъй като не е много по готвенето - това е мое задължение. Той пък чисти къщата, мие чинии, понякога дори помага в гладенето.

Разделили сме задълженията според това на кой какво му харесва, а неприятните и за двамата - ами редуваме се или просто някой прави компромис, това е. В съвременния свят и семейство смятам, че това е нормалният начин - вече няма мъжка и женска работа. А и аз не съм от жените, които ще си седят у дома да чакат някой да им изкарва парите.

# 101
  • Мнения: 11 912
Не ми помага в домакинството и при отглеждането на детето, а поема своята роля в тези дейности наравно с мен.
Помага ми в отглеждането на цветя, когато съм за няколко дни в командировка.
Домакинството и отглеждането на детето са задължения и на двамата, и двамата сме пълнолетни, така че всеки умее да се грижи за себе си и за другия.Детето, което има нужда от грижи ги получава и от двамата според времето и уменията ни.Е, очевидно има неща в които единитя е по-добър, а в други неща не толкова, тогава ролите се разпределят.Но в нашето семейство няма "обслужващ персонал", всеки се грижи за всичко според умения и способности, така е било и в семейството в което съм се родила, такъв ще бъде /живот и здраве!/ и синът ми.

# 102
  • Мнения: 3 376
И на мен не ми харесва думата "помага".
Все едно всички домакински задължения са мои и всички грижа за детето са само за мен,а той ако евентуално благоволи ще ми помогне. Crossing Arms

Делим си грижите за детето-гледаме го двамата,междувременно и работим,така че си имаме график общо взето и повечето време с малкия го прекарва той.

За домакинските задължения-майка му лошо го е научила Mr. Green Но и там има пробив.

Също така преди време ми писна и оттогава НЕ готвя.Само за детето.
Проблеми засега не е създавал по този повод. Twisted Evil

# 103
  • Мнения: 1 233
И памперси сменяше, и я къпе и нощем е ставал да прави млако и да я храни. Играе с нея и я забавлява, за да си свърша аз домакинската работа. Виж, там не се включва много активно, но гледането на детето ме устройва перфектно.

# 104
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Нееее, природата на българина е друга - по потник на дупки, с фас в устата, крака на табуретката и вика "Дай ракията и са разкарай дебелия гъз от мача"  Е друго си е пу ....които да чисти вместо теб (когато е лошо времето)А  тая природа на българина от собствен опит ли я изкопа... newsm78

# 105
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
уф цитата на Никол...Ами така е ,като не внимавам

# 106
  • Мнения: 157
 Самата формулировка на въприса "Помага ли ви съпругът", означава, че жената върши основното, а мъжът се намесва тук- там, по мъжката част- да смени някоя крушка, да отвори буркан... Thinking Това на мен не ми се вижда редно, но няма как задълженията да се разпределят "по равно". Вкъщи например уж сме се разбрали мъжът ми да изхвърля боклука, но често забравя и аз, за да не го гледам цял ден, го изхвърлям. ЗАа помощ в домакинството..честно казано, аз дори не искам да се меси много-много, защото смятам , че върша всичко по- добре от него. Като започне да готви, не чисти след себе си, което ме дразни...Детето като беше бебе и мъжът ми работеше по- малко часове, се занимаваше повече с него... В крайна сметка май много зависи от това как го е гледала майка му.

# 107
  • Мнения: 2 331
Помага ми много.Дори, винаги сме съобразявали работното му време да е 8-часово и с 5-дневна работна седмица, когато си е търсел работа./Е, не че не приемаме и извънреден труд, но все пак да не е в основните му задължения./През останалото време вкъщи работим "рамо до рамо" Mr. Green -единият забавлява децата, другият готви и т.н.Така и свободно време ни остава.Но...през нощта аз будувам при нужда, за да е адекватен на работа и да не стане някоя трудова злополука, заради притъпено внимание от недоспиване...
Е, това е в идеалните случаи, защото понякога се опитва да минава метър Crossing Arms Naughty

# 108
  • Мнения: 627
Мъжът ми не "ми помага", защото това не е мое задължение. Отглеждането на децата е общ ангажимент. И двамата сме длъжни да работим и да носим пари вкъщи, защо тогава памперсите, готвенето, чистенето и т.н. да са мой ангажимент, за който той да МИ помага?...

# 109
  • Мнения: 46 518
А  тая природа на българина от собствен опит ли я изкопа... newsm78

Да, от наблюдения насам натам, това беше типът човек, който гледах да не ми се завре в къщата, за щастие има и други, чиито родители са били достатъчно умни, че да ги научат да се "гледат" без прислуга Laughing

# 110
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Да,помага ми много. Като се прибере от работа,кьпем заедно малкия,винаги той го приспива. През почивните дни основно той се занимава с детето,облича го,сменя памперси,играят си,аз само го храня,че доста често се задавя и сьпруга ми го е страх,но тези дни му вьзлагам и тази задача и засега се справя добре. Преди да се роди малкия винаги сме чистили заедно,пускал е перална простира сьЩо,но от както сме родители,той се занимава с дребния,а аз си вьрШа домакинската работа. През седмицата сьм сама с детето и понякога колкото и грозно да звучи ми писва  Embarassed,затова основно грижите за детето през почивните дни сьм вьзложила на сьпруга,а и той няма ниЩо против,заЩото през седмицата го вижда за мн малко(прибира се в 20ч от работа)

# 111
  • Мнения: 4 965
Ако знаете колко ме дразни заглавието на темата и изобщо формулировката за помощта...
Да не пише някъде, че домакинството е собственост само на жената или пък жените си водят децата от дома на своите родители, та мъжът просто "помага"?
Нали и той е част от това домакинство? Нали тези деца и той ги е правил?
 ooooh!

# 112
  • Мнения: 179
За щастие отношенията ни не са от типа - аз нося парите и по този повод съм много важен и зает и не ме занимавай с останалото.
Благодарна съм на свекърва ми, че го е научила да върши всичко - и мъжката работа, в която аз не мога да се включа, и домакинската, и тази, която е свързана с детето.
Професията му е свободна и за съжаление когато е при нас с детето, трудно се концентрира. Обикновено работи в другото жилище, което ползва като офис.
От своя страна аз работя доста активно вкъщи въпреки детето, някак си успявам по-добре от мъжа си да върша няколко неща едновременно. И се радвам, че мога да помогна на семейството и с доходите, и с увеличаването на квалификацията си. Просто не си представям как ще го помоля да ми даде пари за джобни примерно или за да отида на кафе с приятелка.
Нещата се променят обаче. При свободните професии понякога има работа, понякога - не. Задава се и криза. Ще видим.

# 113
  • София
  • Мнения: 619
 Laughingхахахаха,сега ще ви кажа.Имам една позната в Люлин с дете на 2,4г. според която ако питате мъжа й върши всиииичкоооо.Той готви-е да ама защото нея не си я бива в това,той гледа детето от 19 до 22 след работа(какво му гледа незнам по това време),той защитава сем.(демек оправя проблемите-от ония селяндурчетата е дето на голия си гъз се перчат ама щото видиш ли е от въз едричките ),по между другото жена му само пуска пералня и прахосмукачка,даже праха той бърше щото тя е с алергия.Ми малко не ми се вярва на въпросната-ама щом казва  Crazy
Аз да ви кажа предпочитам да си гледам домакинството и детето,пък той да бачка,да изкарва кинтите.А не пак като въпросната,мъжа и да изкарва по малко от нея която до скоро беше по майчинство и припечелваше от в къщи странично.И да го дондурка стотици км. по почивки защото той има пича книжка,ама не ще да кара.Разбира се на нея и става лошо и за това шофирала само тя  #Crazy-питам се дори и в града?!Разкавам случая без имена да цитирам по повод-НЕ БЛАГОДАРЯ ЛЕНТЯИ които предпочитат да са си в къщи и да изземват функциите на жена си!В какъв свят живееме незнам!Нямам против помоща,даже напротив,но.......айде всеки да си поеме ангажиментите и да не гледа в ръцете на другия.Виж ако липсва нещо у него-не бачка,не носи пари и на нея и се налага да прави и това в повече-ОК-ще помага!Абе в днешно време всеки има нужда от помощ,но пък да се прави като АНГАЖИМЕНТ ..... не ми  е на място!

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 15:47 от ronkis

# 114
  • В две мъжки сърца
  • Мнения: 169
Спокойно мога да оставя детето на съпруга ми и да отида на екскурзия за седмица,без грам притеснения.И така е от самото раждане на малкото човече.Не мога и не ща да си представям друго!  Mr. Green

# 115
  • Мнения: 627

Аз да ви кажа предпочитам да си гледам домакинството и детето,пък той да бачка,да изкарва кинтите.А не пак като въпросната,мъжа и да изкарва по малко от нея която до скоро беше по майчинство и припечелваше от в къщи странично.И да го дондурка стотици км. по почивки защото той има пича книжка,ама не ще да кара.Разбира се на нея и става лошо и за това шофирала само тя  #Crazy-питам се дори и в града?!Разкавам случая без имена да цитирам по повод-НЕ БЛАГОДАРЯ ЛЕНТЯИ които предпочитат да са си в къщи и да изземват функциите на жена си!В какъв свят живееме незнам!Нямам против помоща,даже напротив,но.......айде всеки да си поеме ангажиментите и да не гледа в ръцете на другия.Виж ако липсва нещо у него-не бачка,не носи пари и на нея и се налага да прави и това в повече-ОК-ще помага!Абе в днешно време всеки има нужда от помощ,но пък да се прави като АНГАЖИМЕНТ ..... не ми  е на място!

М..дааа, някои хора са за патриархата...лошо няма, ама тежко и на жената, дето ще вземе твоя син след време, ако и той мисли така...Тя, милата, може би ще си мисли, че детето е общо, и домакинството също... И какво ще стане ако синът ти печели по-малко от жена си? Нещо срамно ли е това? Професии разни.
В какъв свят живеем наистина...Интересно  newsm78кой ще е лентяй, ако жената категорично отказва да работи и да носи пари в къщи, и настоява по цял ден да се търкаля вкъщи и да лъска тенджери...

# 116
  • Мнения: 46 518
ronkis, това са крайности, нейния мъж не ще да работи от чист мързел и не ми харесва нито при жена, нито при мъж. Среща се, но работата си е работа, домът - дом, децата пък съвсем отделна отговорност. И човек трябва така да си направи сметката, че да е пълноценен член на това семейство, т.е. да участва във всичките звена.

И кои са моите функции вкъщи, които мъжа ми може да изземе? Както и преди писах, хората са еднакви, това, че единия има пишка, а другия не, не означава нищо, и двамата цапат, и двамата оправят, няма нищо срамно и обидно Simple Smile

# 117
  • Мнения: 78
Винаги когато се наложи,мога да разчитам на милото на 100%. Peace

# 118
  • Мнения: 103
strahotno e che majete vi pomagat, vsichki znaem che taka i triabva (pojelatelno razbira se) osobeno v otglejdaneto na deteto, no malko izvan temata kajete mi kak da nakarash niakoi da ti pomogne ako samiat toj vatreshno ne go iska i pojelae. osobeno ako e i nauchen ot babi i majka che domakinskata rabota e na jenata i otglejdaneto na decata sasto. a kato dobavim i tova che vse oste jiveem sas svekarvi stava strashno.

# 119
  • Мнения: 24
Щях да кажа, че не помагам, ама гледам вече са ме изпреварили...така де - аз си върша моята работа, жена ми нейната, с детето според свободното време...да "помагам" би означавало, че априори съм приел домакинската работа за женска. Не че съм голям работяга и ентусиаст, но просто не понасям някой друг да ми готви, дори майка ми...

# 120
  • Мнения: 627
Селтакис, браво!
да "помагам" би означавало, че априори съм приел домакинската работа за женска.
Това е философията на истинския мъж. Ако не си бях намерила вече такъв, щях да ти пиша.. Wink

# 121
  • Мнения: 627
strahotno e che majete vi pomagat, vsichki znaem che taka i triabva (pojelatelno razbira se) osobeno v otglejdaneto na deteto, no malko izvan temata kajete mi kak da nakarash niakoi da ti pomogne ako samiat toj vatreshno ne go iska i pojelae. osobeno ako e i nauchen ot babi i majka che domakinskata rabota e na jenata i otglejdaneto na decata sasto. a kato dobavim i tova che vse oste jiveem sas svekarvi stava strashno.
Мила, остави къщата да потъне в мръсотия до събота, понеже си уморена след работа, нали и ти си човек. А в събота му кажи - хайде скъпи, грабвай прахосмукачката, да свършим по-бързо, за да имам време да те гушна, че съм се затъжила за тебе.
И по най-бързия начин се разкарайте от дома на свекърва ти. Защото докато мама е в къщи, той нищо няма да пипне

# 122
  • Мнения: 199
Помага в домакинството-поделили сме си задълженията, но за памперси и хранене на бебка не го търся  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт