Машина за хляб - 13 част

  • 86 190
  • 997
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 240
КатиАБВ, тестото за баница е следното:
олио - 1 с.л.
вода - 240 мл.
сол - 1.5 ч.л.
брашно 480 гр.
мая - 1 ч.л.
Програмата е месене и втасване. След като стане готово,тестото се разделя на 5-6 топки, които се разточват. Върху тях се посипва смес от сирене и яйца, навива се на руло и в намаслена тава се навива като охлюв. Оставя се да втаса така още веднъж и после се пече във фурната до готовност.

# 46
  • Разград
  • Мнения: 3 110
  
Ще ти дам рецепта за френски хляб(машинката ми е същата),като продуктите се измерват с чаена чаша=240мл вода.Измерваш си една чаша и нея си я ползваш за рецептата.
3 сл зехтин или олио
1 чч вода
1 чч брашно
1 сл захар
1 чл сол
1 чч брашно
2 сл сухо мляко
1 чч брашно
1 чл суха мая
Писала съм я по реда на продуктите,както се слагат в контейнерчето,абсолютно точна е,не е нужно да се наблюдава процеса.
 


стават 3 чч брашно общо, така ли е  newsm78                                                               


Да.

# 47
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Побутвам си питането:
Вчера ми подариха хлебопекарна Clatronic BBA 2864, но не е купена от България и съответно няма инструкции на български. Аз горе долу се оправих и сутринта реших да я пробвам. Направих хлаб , но решихме да го пуснем на бърза програма. Разбира се не можа да се изпече. Пуснах го на програма за доизпичане(изписа че трае 1час) и на 20мин. започна да бипка, на дисплея изписа Err (грешка) и машината изключи и не иска да вклучи. Дисплея изобщо не иска да включи. Какъв може да е проблема? Това е машината.
http://www.amazon.de/Clatronic-BBA-2864-Brotbackautomat-1000g/dp/B0006I09Z2

Моля ви помогнете ако можете?

 

# 48
  • Мнения: 389
samorasliche, аз си меря брашното със същата мерителна чаша, която е към машината.

Принципът е следният:

Една водна чаша брашно - 110г
---//---                    вода     -  200мл
--//---                      олио    -  180мл

# 49
  • София
  • Мнения: 3 249
За тези които не им се купува везна - в магазините по левче или някои домашни потреби се продават мерителни чаши със скали за брашно, захар, сол и др...1-2лв струват, ако не се лъжа...Но аз съм си доволна от везната. Не ми заема кой знае колко място-ползвам и после прибирам.

# 50
  • Мнения: 9 776
Ако и сега не успея да си публикувам отговора smile3513.

За тези които не им се купува везна - в магазините по левче или някои домашни потреби се продават мерителни чаши със скали за брашно, захар, сол и др...1-2лв струват, ако не се лъжа...Но аз съм си доволна от везната. Не ми заема кой знае колко място-ползвам и после прибирам.

Имам такава чаша от Метро - към 3лв. някъде струва, но мерителната от машинката ще ти свърши същата работа Peace. Аз ползвам и везна.

Побутвам си питането:
Вчера ми подариха хлебопекарна Clatronic BBA 2864, но не е купена от България и съответно няма инструкции на български. Аз горе долу се оправих и сутринта реших да я пробвам. Направих хлаб , но решихме да го пуснем на бърза програма. Разбира се не можа да се изпече. Пуснах го на програма за доизпичане(изписа че трае 1час) и на 20мин. започна да бипка, на дисплея изписа Err (грешка) и машината изключи и не иска да вклучи. Дисплея изобщо не иска да включи. Какъв може да е проблема? Това е машината.
http://www.amazon.de/Clatronic-BBA-2864-Brotbackautomat-1000g/dp/B0006I09Z2

Моля ви помогнете ако можете?

 


Тук явно никой не може да ти помогне. На ремонт Peace.

# 51
  • Мнения: 97
Побутвам си питането:
Вчера ми подариха хлебопекарна Clatronic BBA 2864, но не е купена от България и съответно няма инструкции на български. Аз горе долу се оправих и сутринта реших да я пробвам. Направих хлаб , но решихме да го пуснем на бърза програма. Разбира се не можа да се изпече. Пуснах го на програма за доизпичане(изписа че трае 1час) и на 20мин. започна да бипка, на дисплея изписа Err (грешка) и машината изключи и не иска да вклучи. Дисплея изобщо не иска да включи. Какъв може да е проблема? Това е машината.
http://www.amazon.de/Clatronic-BBA-2864-Brotbackautomat-1000g/dp/B0006I09Z2

Моля ви помогнете ако можете?

 


А ти пробва ли да я включиш пак с други продукти за хляб, на следващия ден ?

# 52
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Веднага го почвам. Моата машина непрекъснато произвежда хляб, а днес за пръв път с другата машина за рязане го нарязах, е дори топъл стана супер.

# 53
  • София :(
  • Мнения: 215
  Здравейте, майсторки.
 Имам питанка към притежателките на Мулинекс - какво означава графата "допълнително време" в таблицата в книжката, преди ден са подарили на колежката и днес се чудихме цял следобяд  newsm78 Разликата между цялата програма и това време е около 15 мин средно, дали не е времето, което остава след първото месене, нали Мулинекса меси на почивки. Помогнете, моля ви, че жената не се престрашава да си пробва придобивката, а моята машинка нали е простичка, нямам представа от такива сложни обеснения. Иде реч за модела с приставката за багети.
 Пожелавам ви весели празници, много положителни емоции и вкусни хлебчета  Hug

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
За тези които не им се купува везна - в магазините по левче или някои домашни потреби се продават мерителни чаши със скали за брашно, захар, сол и др...1-2лв струват, ако не се лъжа...Но аз съм си доволна от везната. Не ми заема кой знае колко място-ползвам и после прибирам.

Не отмерват вярно количеството.

# 55
  • Мнения: 9 776
За тези които не им се купува везна - в магазините по левче или някои домашни потреби се продават мерителни чаши със скали за брашно, захар, сол и др...1-2лв струват, ако не се лъжа...Но аз съм си доволна от везната. Не ми заема кой знае колко място-ползвам и после прибирам.

Не отмерват вярно количеството.

Аз почти само с везна меря, затова ме учудва написаното Shocked. За каква везна пишеш? Даже ако са дадени сол, захар и мая като грамове - все там. Тя ако не измери точно, кой тогава newsm78?
 Набора как е, слушка ли Heart Eyes?

Много се извинявам, но чак сега захапах, че най-вероятно си имала напредвид чашките Embarassed. Ама тъй е то - от леглото и на компа, сън не спала да влиза във форума Laughing.

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 08:30 от polin_a

# 56
  • Мнения: 5 873
За тези които не им се купува везна - в магазините по левче или някои домашни потреби се продават мерителни чаши със скали за брашно, захар, сол и др...1-2лв струват, ако не се лъжа...Но аз съм си доволна от везната. Не ми заема кой знае колко място-ползвам и после прибирам.

Не отмерват вярно количеството.

Аз почти само с везна меря, затова ме учудва написаното Shocked. За каква везна пишеш? Даже ако са дадени сол, захар и мая като грамове - все там. Тя ако не измери точно, кой тогава newsm78?

Предполагам, има предвид мерителните чашки. Peace

# 57
  • Мнения: 9 776
Ванчето, тъкмо и аз това гледам Embarassed. Поради ранния час, простено ми е Laughing.

# 58
  • Мнения: 5 873
Ванчето, тъкмо и аз това гледам Embarassed. Поради ранния час, простено ми е Laughing.

 #Silly   Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592
КатиАБВ, тестото за баница е следното:
олио - 1 с.л.
вода - 240 мл.
сол - 1.5 ч.л.
брашно 480 гр.
мая - 1 ч.л.
Програмата е месене и втасване. След като стане готово,тестото се разделя на 5-6 топки, които се разточват. Върху тях се посипва смес от сирене и яйца, навива се на руло и в намаслена тава се навива като охлюв. Оставя се да втаса така още веднъж и после се пече във фурната до готовност.


Мерси!
Ама малко трудно ми се види разточването...  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт