Къде бихте емигрирали, ако вече сте решили това?

  • 48 796
  • 595
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 427
Аз гледам разни сайтове за Англия,и установих,че цените са малко по-високи от тези в Бг /за къщи/ и са съвсем достъпни. Например,в предградията на Нотингам,Бирмингам,Ливърпул и др., може да се купи голяма къща за около 150-180К евро.
Хич не ги гледай тия! В Англия навсякъде, където е що-годе прилично да се живее, е скъпо! Mr. Green
Ама, чакай сега, не е необходимо да се живее в гъзарския квартал, не че и аз не съм харесала една къща за над милион тук  Mr. Green Определено няма да е по-зле от Младост, Люлин, Обеля и другите квартали в София. Извън Лондон е по-евтино, особено сега в кризата Peace Пък и зависи какво разбира момичето под "голяма"  Thinking
Точно това имам в предвид. Не говоря за разни богаташки квартали. А за среден клас къща - кухня,хол и 3-4 спални,с дворче. Нещо като тези тук
http://www.primelocation.com/uk-property-for-sale/search/c/gbp/l … lse/fs/true/s/51/
То наистина района нищо не ми говори,но поне по снимките изглежда прилично. Някои от улиците може да се "разгледат" подробно с Гугъл мапс,и не изглежда кофти,поне спрямо нашия стандарт. Rolling Eyes

# 571
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
E.L. едно е гугъл мап, друго е да живееш тук. За богаташките квартали не говорим, но тук  има огромно значение в коя ерия си, има добри и лоши ерии. Оттам и цените са различни. А и всичко зависи от състоянието на къщата. Много често картинките лъжат. Погледна ли размера на спалните на първата къща? Има много фактори, които намалят цената.
Сега цените наистина много паднаха, но пък хората не купуват, защото банките трудно дават заеми. Вообще има къщи на сравнително ниски цени, но няма кой да ги купува. Не си мисли че ти или някой друг ще дойдете тук и веднага ще си купите къща, освен ако имате половин милион лева. Ама с тези пари може да си купите в България супер лукс.

# 572
  • Мнения: 5 710
Е.Л, аз съм била 2 дни в Ливърпул и не мисля, че това е място за емиграция...пък ако ще и безплатно да ги дават къщите.

# 573
  • Мнения: 934
Е.Л, аз съм била 2 дни в Ливърпул и не мисля, че това е място за емиграция...пък ако ще и безплатно да ги дават къщите.
Горе-долу това имах пред вид Laughing Мисля, че е един от районите с най-висока безработица и престъпност. Иначе на самите къщи нищо им няма, много са си хубави.
Ако можеш да си намериш добра работа в район, където е евтино, това си е жив късмет. Но обикновено не става така, а човек отива там, където му е работата все пак. Така по-'перспективните' райони стават по-търсени, и цените съответно се покачват без реално самите къщи да са по-хубави.
Иначе сега наистина цените са паднали, и ако човек има пари, може да си купи нещо доста на сметка... но подробно проучване на района и местността е задължително!

# 574
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ето ти друга локация, Solihull, там има и по-скъпи къщи, но и на споменатата от теб цена вече могат да се намерят. Не са баш големи, но са по-добре от апартаментите в София  Grinning Районът е известен с концентрацията на изключетелно добри държавни училища. Точно до Бирмингам е, втория по големина град в UK след Лондон. С влакът се стига за 10-15 мин от Solihull до центъра на Бирмингам Wink Doret го знае това районче.

# 575
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Знам, знам, Laughing Laughing Laughing Особено шопинг центъра е страхотен.
Аз съм си харесала Sutton Coldfield, ама къщите дето ми харесват все още са по 1 милион.
http://www.primelocation.com/uk-property-for-sale/search/?nt=&am … p;searchIsAlert=0
Очудващо има и до 200 хиляди в тоя район. Това е най-пош градчето в цялата средна Англия.

# 576
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Да и там не е зле, дори има и под 200к Wink Ако не се лъжа, в района има две грамар скулс  Thinking

# 577
  • Мнения: 1 427
  bouquet Мерси на Дорет и Мери. Кои други градчета са добри за живот за семейство с деца ? За Бирмингам и Нотингам какво ще кажете? Съпругът ми е с образование и стаж за ел.монтажник,след 2 години/живот и здраве/ ще се дипломира като инженер по пром.енергетика. Дотогава се надяваме кризата да е поотминала. Мислите ли,че може да си намери работа по специалността?

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 18:28 от E.L.

# 578
  • Мнения: 5
E.L.,където и да решите да живеете трябва да проучите еерията преди това.За работа тук-който търси-намира.Е,може в началото да не е точно това което търси,но все отнякъде се започва.За Бирмингам са ти казали кои квартали са добри,но истината е ,че във всеки един/като изключим Four Oaks Estate i Little Aston в Sutton Coldfield /имат и не чак толкова добра част за живеене.Аз  харесвам малките селца  ,но когато имаш и деца нещата се променят.Все пак те ще се нуждаят от добро училище,извънкласни занимания/разни клубове/и т.н.Успех

# 579
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
tickle ти да не си в Бирмингам?
Сори за спама, напомняш ми някого. Laughing
Sutton Coldfield  и Solihull са градчета, не ерии.

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 03:50 от Doret

# 580
  • Мнения: 5
tickle ти да не си в Бирмингам?
Сори за спама, напомняш ми някого. Laughing
Sutton Coldfield  и Solihull са градчета, не ерии.

До 1974-та година Sutton Coldfield  е било наистина малко градче,но през същата година минава към Бирмингам/забележи пощенския код е B/.Въпреки това включва едни от най-добрите места за живеене-Little Aston,Four Oaks,Boldmere,Wylde Green и ако не се лъжа и Walmley.Природния парк там е забележителен и огромен.  bouquet

Брат ми живее в Sutton Coldfield.
Христос Воскресе на всички

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 09:44 от tickle

# 581
  • Мнения: 1 959
  bouquet Мерси на Дорет и Мери. Кои други градчета са добри за живот за семейство с деца ? За Бирмингам и Нотингам какво ще кажете? Съпругът ми е с образование и стаж за ел.монтажник,след 2 години/живот и здраве/ ще се дипломира като инженер по пром.енергетика. Дотогава се надяваме кризата да е поотминала. Мислите ли,че може да си намери работа по специалността?

Аз живея в Нотингам. Около 300 хил.жители, добра инфраструктура, има и хубави и лоши квартали.
Като цяло добре устроен и подреден град. В околностите много приятни градчета и селца с лесен достъп до града..
За нивото на средните училища нищо не мога да кажа, там е силата на Мери.
Има два големи Университета. И безброй колежи...
Мисля че не е проблем да се намери работа, подходяща за съпруга ти, има много видове бизнеси и фабрики.
Къщите почват от 100 К, не е невъзможно да се намери с 3-4 спални на поносима цена в приличен район.
Престъпността е в рамките на нормалното. Етническата шарения приемлива. Местните са добронамерени към чужденците.
Не е лош избор за емигриране..

# 582
  • Мнения: 9 221
Нова Зеландия

# 583
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
До 1974-та година Sutton Coldfield  е било наистина малко градче,но през същата година минава към Бирмингам/забележи пощенския код е B/.Въпреки това включва едни от най-добрите места за живеене-Little Aston,Four Oaks,Boldmere,Wylde Green и ако не се лъжа и Walmley.Природния парк там е забележителен и огромен.  bouquet
From Wikipedia, the free encyclopedia
Sutton Coldfield (en-uk-SuttonColdfield.ogg pronunciation (help·info)) is a town within the City of Birmingham, in the West Midlands of England. Sutton (as it is often abbreviated to) is located about 8 miles (13 km) from central Birmingham, in the northeast of the city, with a population of 105,452 recorded in the 2001 census. It forms part of the West Midlands conurbation.
Нищо против теб, но това е истината.  bouquet

# 584
  • Мнения: 651
Понеже на предната страница говорихте за къщите (в покрайнините)...
Да покажа и аз за какво мечтая...На мнозина  ще им се стори смешно! грозно! малко! първобитно!
...но за мен това отговаря изцяло на естетическите ми изисквания; разбиранията ми за практичност; духовните ми потребности и финансовите възможности.
Тъжно ми е, че много от българските млади жени след като се сдобият с пари купуват замъци и започват да се изявяват с ремонти - събарят носещи стени; остъкляват веранди от по 100 кв.; заливат с бетон 100 годишен калдаръм и подменят старинни брави с позлатени топки  Sick
Нещо е сбъркано - соц възпитанието ли така ни е повлияло, та бетона да ни създава уют, а химията усещане за чистота... newsm78
Отплеснах се, съжалявам  Embarassed ... но отиваме "там" с твърде завишени очаквания и критерии...
...и като ни помолят да се представим започваме с това какво имаме, а не какви сме!

Общи условия

Активация на акаунт