Дали сбърках?

  • 9 916
  • 171
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 749
Не си сбъркала,но не си и права.Защо да не излезе сам с колеги?Ако прекалено често те оставя сама с детето и отива да се забавлява,и изобщо рядко излизате заедно,тогава вече е кофти. Confused

# 16
  • Мнения: 316
Сбъркала или не - колкото повече го мислиш /а след като прочетох всичко - явно е така/ ,
толкова по-кофти ще ти става.
Той е сърдит, Ти си наранена... Двамата се чувствате гадно!
Но "сутринта е по-мъдра от вечерта". Не е нужно от сега да мислиш как да отреагираш.
Все пак на сутринта той вече може и да е забравил и простил.

# 17
  • София
  • Мнения: 903
   Таня 28 аз съм на 35 и как да сдържа ревността си?

Аз в момента съм на 30. Как да сдържаш ревността си ли? Ами.. трудно е, много е трудно. Много пъти  ми се е случвало да изревнувам от някоя от колежките или от всички като цяло, но... знам че не бива да го правя.  Опитвам се да се сдържам поне пред него ( особено  когато има някаква подобна служебна сбирка), въпреки че ми е много кофти. Но ако направя скандал какво ще постигна - нищо. Само ще вгорча и неговата и моята вечер. Та на въпроса как да се сдържаш - ами стискаш зъби и... така. Аз обикновено в такива моменти си мисля 2 неща:
1. Че ако той на мен ми погоди такъв скандал ще ми е много гадно и затова аз също не бива да го правя.
2. Че като ревнувам без да искам може да го тласна в обятията на някоя от колежките. Защото ако непрекъснато го ревнувам от тях, той ще си каже: "Абе тя жена ми така или иначе си мисли, че имам друга, защо пък наистина да не си хвана някоя?"

И така. Стискаш зъби докато излезе. На другия ден обикновено ревността ми е минала ( въпреки че при последния банкет се върна в 4.30 сутринта и направо щях да го  #2gunfire).

# 18
  • София
  • Мнения: 16 041
Ревността е болестно състояние, според мене. Никога и на никого не съм показвала ревност, не съм си разрешавала да ми минават такива мисли. Ако има нещо да става - то ще си стане, само нервите да си тровя допълнително - не си заслужава.
Вярно, че и повод за ревност не ми е давал скъпия. Или пък много добре се крие newsm78
Предпочитам да не се навивам и ядосвам предварително.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Естествено, че си сбъркала. Най-сигурният начин да подпомогнеш естествения порив на мъжете да чукнат нещо чуждо, е да им покажеш колко те е страх от това, колко си неуверена и да ги вбесиш на тема "ти си само мой". Не го прави, унизително е.

# 20
  • Мнения: 2 414
И според мен си сбъркала,не мисля,че е редно да те уместно  на служебен банкет. Stop

# 21
  • София
  • Мнения: 7 992
Доста бистрихме аналогични теми напоследък... Аз също мисля, че си сбъркала и е редно да се извиниш за скандала. Служебните партита заради състава си се наричат служебни, а не семейни.

# 22
  • Мнения: 6 301
Аз също никога не бих отишла на служебен банкет на мъжа ми, нито бих го взела на моя. Бих излязла с приятелки, ако толкова ми се излиза.

# 23
  • Мнения: 4 668
Остави го този мъж да диша самостоятелно  Confused
Как може да му развалиш банкета ? Не го разбирам това , честно ...
Сбъркала си определено .
Мъжът ми също работи в институция , където често правят такива събирания и даже той ми е предлагал да отида с него , но никога не съм го правила . Струва ми се много тъпо да изляза с 15 мъже / те са само мъжки колектив / , въпреки че ги познавам .
Успокой се , извини се на човека и вече не прави така .

# 24
  • Мнения: 53
Сега ще ви кажа какво става, когато колегите си "носят" жените/мъжете на служебния банкет, на който според мен нямат никаква работа.
Първо - бърз оглед на колежките/колегите, преценка на ситуацията и събиране на информация. Ако са се сдушили с някоя друга половинка - започва и коментирането на събитието - коя с колко къса пола е, гримът и какъв е, държанието пък е направо ...
Второ - регулярен поглед в чашата на колегата/колежката. Ако започне да прекалява - ритане по кокалчетата на краката. Ако не разбира от тънки намеци - направо го скастря на масата пред всички.
Трето - ако колегата/колежката започне да обръща повече внимание на колегите си /което е нормално, все пак банкета е за служители на фирмата, не за семействата им/, се пуска в действие сърдития, ядосан и злобен поглед. Последван от демонстрации в тази насока ... Сещате се - мъчанието на агнета, злобни забележки и др. подобни.

Това с много малки изключения, по лично мои наблюдения си е чистата и неподправена истина!!!

# 25
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...
Това с много малки изключения, по лично мои наблюдения си е чистата и неподправена истина!!!
Баш така е Simple Smile
Имах една колежка (отдавна беше, преди демокрацията още), която на всяко служебно събиране влачеше и мъжа си, и детето (поотраснало), на мен ми беше жал, но всички я бяха взели на подбив, а съпругът й беше станал нарицателно за мъж под чехъл.
Пръв се разведе, когато това стана възможно.

# 26
  • Мнения: 1 749
Някой ако може да ми каже на мен как да накарам моята половинка да отиде поне веднъж на "работните"банкети...... Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 53
Някой ако може да ми каже на мен как да накарам моята половинка да отиде поне веднъж на "работните"банкети...... Rolling Eyes

Може да не го кефи колектива и за това да пропуска.
Едната се сърди, че не я вземат а други се чудят как да ги накарат да отидат ...
Няма угодия, ей!!! Wink

# 28
  • Мнения: 46 520
Не бих взела под внимание нито един категоричен отговор Сбъркала си/Не си сбъркала, защото всеки отговаря от собствената си гледна точка, от това какво с мъжа си разбира под "семейство".

За тези, за които са нормални забавленията тип "ергенски" - сбъркала си.
За другите - не си сбъркала.

Имате разминавания с мъжа ти, не е добре, все единия от двамата ще се чувства гадно и ще си разваля празниците, но предполагам си била наясно, когато си решила да бъдеш с него  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 388
Никол, липсваше тук определено.
Весели празници. Hug

Общи условия

Активация на акаунт