Свекърва

  • 25 970
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
Мама Яни,това,което пишеш,е точно така.Свекървите ни са родили,отгледали и възпитали любимите ни мъже и в този смисъл им дължим уважение.Но кажи ми как можеш да уважаваш жена като свекървата на yani cat?Двумесечно бебе да го държи седнало?Ако видиш твоята свекърва да направи това с детето ти,как ще се почувстваш?Че и да се хили при това?Дали тя някога е държала така нейните деца?
Не мога да уважавам такава жена!Аз също не съм в добри отношения със свекърва ми.Всичко си е до самия човек.Ако имаш насреща си човек,който те уважава и зачита мнинието ти-ще сте в прекрасни отношения.Но ако имаш насреща ти егоист,който е решил,че ти си натрапница в живота на сина й(към този тип спада и моята свекърва) и тя ще прави каквото сметне за добре с внучетата си,никога няма да се разберете(затова и винаги ще ги има тези теми тук).

В предния си пост се опитах да иронизирам,но май не ми се получи добре.

# 16
  • Мнения: 12 665
Мили момичета,
В случая аз съм свекървата. Реагирах първосигнално и инстиктивно. После се замислих.
Сигурно правим много грешки, но не винаги е от лошотия.

# 17
  • Мнения: 627
Странна порода са свекървите. Добре, че ще бъда само тъща... Wink Винаги преви обратното на онова, което трябва. А като и кажа нещо, каквото и да е, се появява един такъв влажен, обиден поглед, а устичката става една такава, стисната, като кокошо д... И от време на време казва - и аз деца съм гледала, знам кое как се прави.
М-да, вярно, отгледала е любимият ми мъж, ама той вече има свое семейство, а тя няма думата в къщи. Вече трябва мен да слуша, а не нея.
И често става сложно. Ето, сега съм му поръчала да и каже да спре да разказва на роднините си разни неща за нашето семейство. А той още не и е казал, днес нямал време, вчера забравил и тъй нататък...

# 18
  • София
  • Мнения: 4 041
Madam X, а имаше ли обидени от ситуацията-ти, тя , синчето? Щото ако не е имало, както би трябвало да е, според мен, къде е драмата?

# 19
  • Мнения: 627
Мадам Х, разбира се, че не е от лошотия. За моята например съм сигурна в това.
И разбирам как се чувстват свекървите - носила го е под сърцето си, гледала го 20 години, грижила се, възпитавала... и ето, идва една чужда жена и го взема.
И сега какво - той нея слуша, нея обича, за нея се грижи, колко боли. И как така разбиранията на мама са остарели, внучето ще бъде толкова леко облечено, на 30 грама вода трябва да се слага точно 1 лъжица мляко и т.н.

# 20
  • Мнения: 1 650
Грешките на моята не са от лошотия, а от инат и демонстрация, че не съм аз тази, която ще й каже какво да прави, защото е отгледала 2 деца и 2 внука и разликата ни във възрастта е 43 години, та "едвали аз разбирам повече от нея". Аз имам претенциите за себе си, че съм добра майка и съпруга, а за нея съм просто снаха- чуждата в семейството и не може да понесе, че се справям по- добре от нея в някои отношения и по- добре от дъщеря й във всички отношения.

# 21
  • Мнения: 12 665
Лельо Оги, поне никой не го показа. Драмата е, че аз се намесих.  
темида, радвам се, че някои разбират. Нямам нищо против, че тя се грижи за него. Неудобно ми е, че не съм го научила на много неща.
По въпроса за гледането на деца - и аз съм имала пререкания със свекървата и разбирам. Въпреки, че е добра свекърва. Но имаше си нейните разбирания.  И наистина нещата много се променят.

# 22
  • Мнения: 12 665
и не може да понесе, че се справям по- добре от нея в някои отношения и по- добре от дъщеря й във всички отношения.

Флорал, май оттам идва грешката. Това състезание - кой е по-по най.

# 23
  • Мнения: 0
Подкрепям мнението на флорал-при мен го имаше и този момент,но и друг.Тя -свекито,смяташе ,че моя семеен живот със сина и не трябва да е по-добър от неиния.В смисал нека и на мен да ми е трудно.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 041
Е що да не се намесиш? Много важно! Казала си мнение, хубу, всеки може да си даде мнението. Не си я плеснала през ръцете, образно казано. Не си натяквала, сумтяла и т.н. Хайде сега, не всички снахи се ловят за лай....та клечка, че да се разсърдят.  Crazy Не е редно до такава степен някой да стъпва на пръсти, никой не печели просто.

Но ти ми даваш повод да се замисля за след някоя и друга година. Леле,леле, кво ме чака! Ще има да броя  #2gunfire и да смятам коя снаха е сложила повече.  Joy hahaha

# 25
Лелеее, като чета имам чувството, че всички свекърви са еднакви, а аз се ядосвам на моята Laughing Ми, то явно си е от породата  Wink

И, моята свеки съм сигурна, че не го прави от лошотия, а от загриженост, чат пат от инат да се докаже, че и тя е гледала деца и ми говори на пук - щяла да го учи цигари да пуши /щото тя пуши и си мисли, че е модерна, то на село това си е направо провокация/, да кърка ракийка, да купува шоколадчета, да му дава всичко да яде, щото баба е добричка #Crazy
И, го казва пред хора, за да ми гледат  Twisted Evil физиономията и да се смеят, щото тя жената такъв и е хумора #2gunfire
Иначе на думи много щяла да го гледа и да ми помага, но като дойде момента, все си е ангажирана, все е някъде на почивка, а се биеше в гърдите, че нямало да ходи вече, искала да си се занимава  с внучета и т.н. Не ми е притупало, справям си се и без нея, ама това хвалипръцкане, направо ме  Mr. Green
И, после иска уважение, ми няма как?!

# 26
  • Мнения: 12 665
Лелеее, като чета имам чувството, че всички свекърви са еднакви, а аз се ядосвам на моята Laughing Ми, то явно си е от породата  Wink


Тъй, де, и аз това си мисля. Че всички снахи са еднакви. Майтап, бе .Дано не случа на такива.

# 27
  • Мнения: 1 650
И се пробва да  ме напътства какда гледам детето, но и как да гледам сина й, все едно е малко дете, а мене кучета ме яли. Ако тя му прислугва и му оправя леглото и му вари чайчета, то в къщи всичките неша си ги прави сам и дори ми помага и в готвенето и във всичко, а тя цъка с език "ама как може, нали аз съм жената, аз трябва да прислугвам".И все като се скараме, което нея не я бърка, аз съм виновна и неговото схващане в гърба и пърхот по главата са от нерви заради мен. Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 395
Лелеее, като чета имам чувството, че всички свекърви са еднакви, а аз се ядосвам на моята Laughing Ми, то явно си е от породата  Wink


Тъй, де, и аз това си мисля. Че всички снахи са еднакви. Майтап, бе .Дано не случа на такива.

Снахите също в техните очи сме лоши и еднакви.А може да имат право и те да се оплакват както и ние го правим.За съжаление е така:Чуждия човек никога не става близък,но не пречи да съжителстват кротко заедно.За някои неща си затварям очите и премълчавам, друг път тя е сърдита, важното е да си останем майки до последно - Тя на сина си аз на моя.Това включва да правим жертви.

# 29
  • Мнения: 627
Така е, чуждото свое НЕ СТАВА. Природа...

Общи условия

Активация на акаунт