Темичката си тече, с любов през МАЙ очакваме дете! №14

  • 11 713
  • 298
  •   1
Отговори
# 210
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Позволявала съм си да пия Беналгин или Нурофен при главоболие. Страдам от тежка форма понякога и след третия ден не издържам и пия нещо. Питала съм гинеколожката ми и ми е разрешила в такива случаи.
Важно е да се избягват аналгетиците през първия триместър. След него може да се взимат само изключение.

# 211
  • Мнения: 488
***Val4eto***  и на мен понякога не ми действа, но при такива случаи взимам от тези разтворимите напитки и става по добре. Аз пия винаги Тайлохот. Пийни едно, в него пак има парацетамол, но може да ти помогне в този вариант.

# 212
  • Мнения: 10
Здравейте момичета.Аз също съм 0+ а мъжът ми е А+,но не ми правят изследвания за антитела.Сестра ми е 0- и на нея при двете бременности и взимаха всеки месец кръв за изследвания.Дори и бяха казали,че при 2-та бременност е по опасно,но това е при 0- а не при 0+.незнам ,може би сега вече правят и за двете,аз говоря за преди 2 години.
На всички,които са узнали пола честито.
Лека вечер и само положителни емоции.

# 213
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
CrazyDeina а какво представлява изследването за листерия и токсоплазмозата? дали се правят с едно изследване или е различно. мен май не са ми правили поне никаде в пакета ЖК не е упоменато като отделно изследване , та се чудя от кръв ли или как?  newsm78 дано всичко се нареди и бебче да е ОК  Peace Praynig

# 214
  • Мнения: 826
dendri, мислех да се присъединя за Тина Киркова, но току що звъннах и всичко било заето и за 16-ти и за 30-ти. Как точно протичат дните на отворените врати имаш ли представа? А среща решихме да направим на 17 или 18, т.к. повече мами ще може да се присъединят. За лекцията на 16-ти пак може да се уговорим. Някои мами вече се запознахме на предната през декември, беше приятно и си заслужаваше – ние коментирахме, но тогава май никой не прояви интерес. И аз се чудя дали да се записвам на лекциите на Естествено. Дай твоето предложение за ден и час.
Аркси извинявай, че толкова късно отговарям. Hug
 За дните на отворените врати звънях още преди месец и нещо (имаше дата за прием и тогава), но всичко беше заето и ме питаха дали не искам да се запиша за януари. Реших, че по-добре да се запиша - явно има доста желаещи. Иначе записването е лесно - звъниш на телефоните дадени от болниците  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1261/ и си казваш трите имена. Ако искаш звънни и питай за следващи път направо. Аз ще разправям какви са ми впечатленията.
 Искам да те питам още нещо. Ще дойда със сигурност за лекцията в НДК на 16-ти (това за кърменето меинтересува, чесъм като в небрано лозе Blush), но не разбрах къде точно ви е срещата, в 10ч. ли остава и трябва ли предварително да се запиша (някакъв телефон май бяхте дали, ама след толкоз страници ми се изгуби) или мога и там да си платя, на място?
  И какво стана с официалната среща? Пак не разбрах Mr. Green На 17-ти ли е, на 18-ти ли? В Кривото ли в Правото ли?Laughing
И ако в Кривото, кое по точно? Че в едно от всичките имам забрана да ходя...хихи. Е, шегичка - бяхме луди млади навремето, ама сега съм сериозна 25 годишна (е още два дена ще е така - в понеделник ставам на 26 newsm18) дама.
 Ех, много въпроси, много нещо. Не ми се сърдете, а по желание - отговорете Two Hearts

# 215
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
dendri, обаждаш се на 946 13 69 за записван не на училището на сп. 9 месеца. Провежда се на предпоследния етаж на ЦУМ, в детското клубче. Хубаво е предварително да се запишеш, че наплива е голям и е адски неприятно да висиш права.
И аз нямам представа как ще се познаем, но най-вероятно ще съм с малкия хубостник от аватара ми.

Val4eto, разтворимите форми на парацетамола са по-добри, защото организма ги усвоява по-добре.

# 216
  • Мнения: 68
Здравейте мамчета!
Не съм чела форума от една седмица и сега от 3 часа наваксвам. Добре че сте вие, че да си сверя часовника.
Нито съм мислила как ще раждам, нито пък къде. За покупки и списъци и през ум не ми е минавало, все ми се струва далече още.
Единствено за стволовите клетки, четох през почивните дни. Моля ви пишете препоръки! Ние твърдо сме решили да замразяваме.
Толкова съм натоварена на работа, че нито време за спорт имам, нито за лекции и курсове Sad.
Дано не пропусна и кога трябва да родя Simple Smile

Благодаря за темите и за мненията ви! Без този форум съм загубена!
   bouquet

# 217
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
CrazyDeina а какво представлява изследването за листерия и токсоплазмозата? дали се правят с едно изследване или е различно. мен май не са ми правили поне никаде в пакета ЖК не е упоменато като отделно изследване , та се чудя от кръв ли или как?  newsm78 дано всичко се нареди и бебче да е ОК  Peace Praynig

Взема се кръв от вената и се изследва.

# 218
  • Мнения: 28
Аnimated  това изследване за листерия е кръвно. Мене ми взеха кръв от вената едновременно за листерия, токсоплазмоза и бруцелоза. Само знам, че са три отделни изследвания. Просто лекаря ми искаше да си направя и трите, понеже моя лекар по принцип се води за рискова бременност и иска да си правя всякакви изследвания за да се избегнат всички възможни рискове.

# 219
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
мерси за отговорите Simple Smile утре ще питам на ЖК дали са ми правили, че кръв ми взимаха 3 пъти до сега но само ми казват че са ми ок изследванията без да ми казват за какво точно става въпрос,а и ги прибират при тях не ми ги дават да си ги видя. утре ще взема да си ги преснимам всичките Simple Smile приятен ден ви желая !  bouquet аз отивам да се пързаляме с шейните на планина Simple Smile

# 220
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Здравейте МАМИ през този слън4ев ден(поне от вкъщи така изглежда) искам да ви питам за изследването на Даун какво то4но представлява,знам,4е сте го коментирали хиляди пъти но като ти дойде на главата тогава се замисляш  Thinking утре съм на такъв преглед какво то4но се прави Доки каза,4е ще се гледаме на 4D   Ако някоя от вас ми прати сайт4е ще съм много благодарна  newsm17 Благодаря ви предварително незнам какво щях да правя без вас  newsm51 newsm51 newsm51

# 221
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Зна4и изследването е за доплер не е за Даун,защото като гледам седмиците ми,ми е минало времето,порових се и открих,4е е за доплер нещо такова каза тя това е за изследване на плацентата ами това е а утре като се върна от прегледа ще пиша пак....  love001

# 222
  • София
  • Мнения: 2 430
Ами до момента сме това и дано не съм изпуснала някой

За Софийската срещичка :

НА 17.01.2009 г. / предполагам , че тази дата е по-подходяща от 18-ти , но както кажете /в „КРИВОТО”- подлеза на НДК /събота/ от ........ часа / часа допълнително ще се уточни- май наистина е по-добре след обед /

ЖЕЛАЕЩИ са:

KayRenn
Arksi
Madlena_bg80
Dendri
Madam Stasita
Idar
Taniab
лято
мигла
Desislava Goranova
katrrinka
Йори 81


Моля ви предлагайте час - ясно е че няма да е в 11,00
Аз предлагам някъде 14,30-15,00 - какво ще кажете .

Днес съм на преглед после ще пиша - ама много се шашкам преди всеки преглед незнам защо  Crazy
В колкото и часа да е срещата аз идвам Laughing
Събота и неделя са ми почивни дни,така че както го направите Peace

# 223
  • София
  • Мнения: 6 222
Зна4и изследването е за доплер не е за Даун,защото като гледам седмиците ми,ми е минало времето,порових се и открих,4е е за доплер нещо такова каза тя това е за изследване на плацентата ами това е а утре като се върна от прегледа ще пиша пак....  love001
Изследването не е "за" доплер, води се доплерово изследване - доколкото знам, проследява се кръвотока към бебето, дали се снабдява добре, гледат се съдове в плацентата... Всъщност ето ти по-подробно обяснение  Peace http://www.ivf.bg/?p=71
За срещата - аз съм за 17-ти, на 18-ти няма да мога...

# 224
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Лято благодаря ти за информацията,стана ми малко по-ясно  newsm10 Така като ви слушам за тези срещи4ки да ви кажа малко ви завиждам  newsm03  благородно де.Няма нито една друга мама от Ст.Загора и ние да си се видим но какво да се прави до края има още време.Целувки на вси4ки   love001  love001  love001

Общи условия

Активация на акаунт