Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 12

  • 13 628
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 121
Мацко, благодаря за инфото, ти ходи ли вече да разгледаш?

# 31
  • София
  • Мнения: 423
Благодарности на Safo за новата тема.

Относно стволовите клетки и ние сме в чуденка,но май с неспирните ремонти в къщи не се очертава да съхраним.Успокоявам се с това :
http://www.bulgen.com/index.php?option=com_content&task=sect … d=8&Itemid=30
Мисля,че цената е по-приемлива ,ако са от млечно зъбче.

Аз днес съм по-добре ,снощи  и сутринта пих парацетамол и си слагах сребърна вода в носа.Хремата ми я няма ,само ми се киха често.

Надявам се в тази тема да няма лоши новини  Praynig   Praynig .
На мен ми прави впечатление ,че поне всяка трета бременност около мен приключва в 2-3 месец.Имам 4 колежки,които в началото на бременноста си загубиха бебетата.Все млади момичета.Докато ходех на работа ми беше доста тежко да говоря с тях,чувствах се някак си гузна,че съм добре.Всички преживяваме много стрес ли, какво?Или пък другия често срещан проблем е самото забременяване.Всички около мен правят тестове за овулация,само аз имах успех.
Като,че ли преди години го нямаше този проблем,правехме аборти на поразия.Аз май нещо се отнесох  Thinking.
Гледайте си кефа и не се тормозете с глупости.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 12:43 от Manolo Blahnik

# 32
  • София
  • Мнения: 423
Ral_p каква е цената при Марков на ФМ в момента?Искам да си сверя часовника,че преди 2 седмици във Фемина ми взеха 60 лева,а сега в една друга тема една мама споделя,че са и взели 90 лв.Аз съм си записала час при него за 20.02,но дали няма някакво повишение на цените?

# 33
  • Мнения: 1
От неделя вечета съм страшно сапушен нос
rotfImbo rotfImboНаистина е сериозно. Ама ти направо си пишеш, като човек със запушен нос  Peace
А сега специално за Квазимодо - ще си имаме една спяща красавица.
 
Всички останали - внимавате ли? Ето така трябва да започва всеки пост следващите 2-3 седмици  Grinning
Гледах два много интресни филма за развитието на децата от зачеването до раждането. Който проявява интерес може да си ги дръпне от следните адреси:
http://treasure.kolibka.com/array2/nikra/Dokumentalni.BGSUB/Nati … Brip%20BGSUB).avi
Този е около 750Mb
http://treasure.kolibka.com/array2/nikra/Dokumentalni.BGSUB/Nati … Brip%20BGSUB).avi
Този е около 1,45Gb, но ще представлява особен интерес за девойките, който ще имат близнаци.  
И двата са много професионално направени и не са стресиращи.
Пък и от друга страна не ми се пускаше нова темичка, заради лошите новини в моите.
Знаех си, че има някой виновен?!?  smile3508  newsm12 Това как успя да го измислиш  smile3501 Радвам се, че като изключим тази идея си добре  Peace

# 34
  • Мнения: X
При Марков първата ФМ е 60 лв., не зная дали ще има разлика със втората.
Освен това си записах час за втората фетална при Томова - там е 90 лв., но пък си мисля че тогава се гледат и мерят доста повече неща.

# 35
  • Мнения: 194
Айде и аз да се запиша, много сте бързи...
за яденето - на мен гаденето ми мина ве4е, наблягам на супички...и месо
Убедих се че всяка бременност си е различна и няма нищо общо с предната...
Първия път не можех да погледна месо, яйца, и много други неща, пиех по 1 л мляко на ден и ядях само плодове и салати (качих 16 килца),
Сега съм стръвна за кисели и солени неща, от сладко ми се гади, а като видя месо не мога да му устоя....и така де - шантава работа, щото в НеБременно състояние много рядко се сещам за месо...
И в крайна сметка подкрепям мнението, че апетита подсказва от какво имаме нужда и като ми се яде нещо - си го хапвам...

Virginity, да, май пак ще бутаме заедно количките из морската... Hug

А сега да ви питам друго нещо - някой има ли проблем със зъбите и венците?
Аз 1-я път - никакви, но сега като се събудих изведнъж почувствах болка и разбрах, че венеца ми е подут, червен и явно възпален....ей така - изведнъж, водата за уста дето я ползвам уж е добра, ама и тя не ми успокоява болката. А нямам и доверен зъболекар тук, Варненки, дайте координати на някой добър такъв, ако знаете...

# 36
  • София
  • Мнения: 19 249
Здравейте, момичета, днес мисля да отскоча до работата и да се помотая по магазините за бременни, че откъм панталони съм го закъсала.
Засега всичко ми е наред, да видим другата седмица доктора какво ще каже, може пък да види и на обикновен ехограф пола на бебчето, а на 4-ти съм на ФМ - точно след 2 седмици.
Вчера разбрах, че една моя...не чак приятелка, но може и такива да станем - май е бременна. Дотук добре, но... малко да поклюкарствам, така и така не я познавате...
1. тя ще се развежда, но още не е, т. е. бебето ще го пишат на името на мъжа й, пък после има процедури за отказване и съответно признаване от истинския баща...абе юридически усложнения.
2. бебето е от приятеля й, с когото не знам точно откога е и доколко е сигурна в него, но човекът е с 8 или 9 години по-малък... не че има нещо лошо, но дали той е наясно с какво се захваща.
Тя много искаше дете, а мъжа й май има някакъв проблем, но не си признава. И все пак се чудя - наложително ли беше да бързат толкова. Знам как се влюбва човек, особено в началото на една връзка, но ходенето е едно, а да живееш заедно и да гледаш дете - доста по-трудно и отговорно.
Наясно съм, че тук всички в сегашното си кореместо състояние сме склонни да се умиляваме и да отсечем: Децата преди всичко. А дали е така...

# 37
  • Мнения: 194
А, забравих да се похваля....
Вие усещате ли си бебоците вече? Мойто ей-сега ме дръпна пак, че ме подсети..newsm53
Така е от 3-4 дни, Grinning



...Наясно съм, че тук всички в сегашното си кореместо състояние сме склонни да се умиляваме и да отсечем: Децата преди всичко. А дали е така...
Трябва да се мисли според мен, но понякога именно появата на едно неочаквано дете може да обърне нещата и към положителна развръзка...Аз поне мисля позитивно.. newsm12

# 38
  • Мнения: 223
 Галето, не съм още, но смятам да отида. Може да отидем колективно?
Все се каня да ви напиша, ама забравям - мен понякога ме боли главата от малкото вода, която съм изпила. Като изпия ударно две чаши и ставам ок. Това ей така де - може да решите да пробвате.

# 39
  • Мнения: 219
Да първата ФМ при Марков е 60 лв, толкова ми взе вчера, а на ценоразписа пишеше от 16 седмица нататък ако е със запис на диск е 100 лв. Аз също ще правя втората ФМ при доц. Томова, но там се записва месец по-рано и още не съм се обаждала

# 40
  • Мнения: 0
mia ata миналата седмица цялата ми бяха възпалени венците и ме боляха-не беше силна болка ,но по-скоро дразнеща и имаше кървене...аз имам и зъб за оправяне де ,ама въобще не мисля да ходя на зъболекар точно сега..дано не ми се наложи  Praynig и за капак имах и една афта Laughing Тази съм добре -минаха ми,без да ги третирам с нищо Simple Smile
Искам и аз да усетя бебето вечееееееееееееееее....

# 41
  • София
  • Мнения: 423
Cuckoo така като си започнала аз да продължа  Laughing .
Когато срещнах моя човек още беше женен за друга.Не живееха заедно,тя се беше изнесла с детето им (на 3г) при друг.Той беше съсипан и много нещастен,а тя живееше през 2 блока от неговия апартамент.Та събрахме се с него (у нас ,разбира се ,в друг квартал) и заживяхме прекрасно.Той надживя нещата и тръгнаха да се развеждат.Да,ама тя беше бременна вече от другия,на последното дело отишла с корема в 9 месец (аз и новия и човек не ходихме на нито едно дело,с моя си ходеха сами  Mr. Green).Като роди бебето се водеше негово и истинския баща го съди за бащинство,голям майтап.И така,сега заради детето няма как да не се виждат всяка седмица и като цяло се разбират.В крайна сметка човек не знае как ще се завъртят нещата ,понякога след нещо много лошо се оказва,че е имало защо да се случи.Зависи от гледната точка.

# 42
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Здравейте момичета и Quasimodo !
Safo, поздравления за темата   bouquet!

За стволовите клетки - в новия брой на сп.Жената днес" има статия за банката Cryo Save.
Radina, четох в страницата на МД ,че работят с тази банка за ств. клетки. Аз лично смятам този път да се възползвам от възможността.

При хрема, аз вземам хомеопатичното ALLIUM CEPA 9CH. По 5 гранули през 1-2 часа и до вечерта спира.Това е за бистра хрема.

Аз другата седмица ще правя амниоцинтеза, та малко ми е нервно... ooooh!

Желая на всички само хубави новини в новата тема! newsm10

# 43
  • Мнения: 332
И аз откакто забременях не ям месо. Изобщо не искам и да го погледна. Питах АГ-то проблем ли е това, ако трябва да се насилвам да го ям. Но тя каза, че няма проблеми и да наблягам на млякото и млечните продукти и на яйца.
И аз така, не мога да накуся месо.

# 44
  • Мнения: 232
LOTUS специално ще ти стискаме палци за амниоцентезата!!! Ти си ни една от каките в отбора няма да те пуснем.
Момичета и аз не можех да ям месо допреди 2 седмици, ама елате ме вижте сега как го омитам...
Това, което не ядях преди бремеността е хляб, а сега без хляб - пресен обаче - на масата не сядам. Явно организма си знае работата...

Общи условия

Активация на акаунт