Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 12

  • 13 703
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
mia_ata, стискаме ти палци и за новата работа и за адвоката Grinning

# 61
  • Мнения: 1 091
Здравейте и от мен  Hug

Браво на всички за хубавите новини. Честито на узналите пола на бебчетата! Благородно завиждам на тези, които вече ги усещат.

Вярно, че често се обсъждат изследванията, а аз се чудя защо при вас е толкова сложно. Защо пък бременната трябва всичко да знае, да си записва часове, да ходи по лаборатории. Тук само се обаждаш и казваш, че си бременна и гинеколога те поема и ти казва кога да ходиш и нямаш грижи. Вземат ми кръв, урина, гледат ме на ултрасаунд, мерят гънките, абе всичко на място, после и бебчето ще израждат. От мен се иска да ходя, когато ми кажат и това е. ПАП теста е задължителен, правят го още в началото, но на мен не успяха, защото точно тогава имах кръвоизлив. Сега в петък ще го правим  Confused.

Тани80, разбира се, че са милиметри. В 12г.с. бебето е 5.5 см, не е възможно да има гънка на вратлето 1 см. Нашата гънка беше 1.2 мм и си беше в норма. Честито за сините гащи!

Предлагам табличката, която е намерил Квазимодо да я сложим на първа страница. Аз всеки път след преглед искам да сравнявам данни и тази табличка я има при августинките, че там си я гледам. Показва точно  Peace.

Лотус, Медула, възхищавам ви се на смелостта да имате трето детенце, дано всичко е наред. Лотус, стискам и аз палци за амниоцентезата. Ние също си мечтаем за 3 деца, но сме с проблемно забременяване и ни отне повече от 3г. и 7 АРТ процедури да заченем първото, че не знам дали ще докараме до 3. Може пък следващия път да станат близначета и да ни се сбъдне мечтата  Heart Eyes, но със сигурност ще мина отново през всичко, за да имам второ  Grinning.

Вирджинити, стискам палци на приятелката ти. Щом бебчето си върви по-голямо, всичко ще е наред, пък и тя си е почти в деветия месец, да кажеш после добрата новина  Hug

Гигамига, зузка, мис-Ния, добре дошли, бъдещи мами  Hug

Гледам, че в списъка липсва една от близнашките ни мами, а те са все пак черешката на темата. Ети, напиши си пак данните, направо на лични на Сафо, че да те включи, знам, че пишеш от самото начало и се радвам, че се завърна  Hug

Дзимби, дано нямаш повече проблеми  Praynig.

Изпускам страшно много, сигурна съм, но не ми се сърдете. Много съм нервна, прегледа ми наближава, от месец не съм си виждала сладоледчето. От самото начало страдам от безсъние, но това е защото само лежа и не се изморявам, пък и нощем като стане тихо и тъмно главата ми се пълни с "буболечки" и не ми дават мира. Не помня откога не съм спала нормално  Rolling Eyes.

# 62
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен. Аз не съм се включвала отдавна- но Калоян беше болен и  все още се притеснявам за една много дълбока кашлица - която от нищо не минава.
Marulka s  - видях че и при вас е имало такъв проблем. Можеш  ли да ми дадеш  тази рецепта - ще съм ти много благодарна ( за кашлицата)

# 63
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Кейти, с удоволствие ще ти споделя рецептата. Взимаш си една черна ряпа изрязваш от горната страна капаче и издълбаваш в нея кладенче, в които слагаш около чаена лъжичка захар или мед ако даваш, а най-добре е с небет шекер. Аз лично го правих със захар. Не се реже опашката на ряпата и се слага в чаша с вода. Закриваш с капачето и оставяш да престои след няколко часа си става сок. Давам по една чаена лъжичка 3 пъти на ден. Като свърши сока дълбаеш пак, отново слагаш захар и пак чакаш и така. Шушето се оправи за два дена.

# 64
  • Мнения: 1 208
само да се запиша,че нямам време да чета сега - лека вечер

# 65
влизам да поздравя новите мами и да пожелая лека вечер на всички smile3524

# 66
  • София
  • Мнения: 15
Тан, грешката е моя. Сега си погледнах снимката, наистина е отбелязано в сантиметри но пише 0.13 см.

# 67
  • Мнения: 40
Добро утро от мен. Знам, че NT е в милиметри, и тези 6,3 мм си ме притесняват. Но нали пък док каза, че всичко е ОК... Дано.

Лек и успешен ден

# 68
  • Мнения: 62
Ако може да ми услужите с телефон  на  д-р Мазнейкова.В сайта не открих.
Благодаря ви.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 69
добро утро на всички тумбачета Hug Hug
минавам да се запиша и се връщам да изчета всичко  Peace
лек ден  bouquet

# 70
  • Мнения: 9
Здравейте!
Аз съм от съседния подфорум - от августинките, но искам да задам въпрос на дами, които са по-напреднали в бременноста. Кога престана да ви се гади. А гърдите болят ли ви постоянно?
Желая Ви най-красивите и здрави бебета!
съжалявам за грубото вмешателство

# 71
мами, моля ви за ми дадете вашето мнение по следния въпрос - тъй като от февруари искам да излизам болничен и работодателя ми не знае все още че съм бременна се чудя как да подходя....имам притеснения, тъй като съм сигурна че той ще се ядоса като научи така чаканата от мен новина и познати ме съветват да му кажа СЛЕД КАТО СИ ВЗЕМА БОЛНИЧНИЯ, ТЪЙ КАТО КОГАТО ГО ИМАМ ВЕЧЕ ТОЙ НЯМА ПРАВО ДА МЕ УВОЛНИ... Naughty
моля дайте ми и вашето мнение newsm78
хем искам вече да му кажа, но ако има вероятност да ме уволни, ако нямам болничен няма да го правя! Щом го взема тогава ще му кажа!
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ   bouquet

# 72
  • Мнения: 1 113
Здравейте!
Вкарах данните на всички, които ми писаха на лични и за които прочетох в темата. Ако съм пропуснала някой - да ми пише. В "Полезно инфо" сложих линк към таблицата на Квазимодо с размерите на бебето.

Честито на всички видяли пола на бебетата. Аз съм на преглед в началото на февруари и много ми се иска още едни розови гащички, но в крайна сметка - каквото и да е - само живо и здраво да е. Около мен само момчета има и Лили е единствената госпожица. Брат ми и снаха ми имат по едно момче от първите си бракове и сега имат още едно момченце, на 9 месеца. Девер ми в началото на януари също се сдоби с мъжка рожба. Така че, дамите са малцинство в нашето семейство и се надявам да увелича малко бройката им /въпреки че така като гледам изравняване не може да има  Simple Smile /.

fmania, много е относително, аз все още си повръщам. Но поне гърдите не ме болят.

Приятен ден на всички  Hug

# 73
  • Мнения: 425
Djenni26 вземи си бележка от АГ-то, с която ти потвърждава бременността и уведоми писмено работодателя си. Бележката я дай в деловодството да ти я заведат с входящ номер. Така като го уведомиш официално, законът те закриля и той няма право да те уволни.

# 74
  • Мнения: 194
Добро утро на всички Hug

... Кога престана да ви се гади. А гърдите болят ли ви постоянно?...

Здравей, Фманиа
знам че гаденето е много индивидуално, в повечето случаи изчезва до края на 3-ти месец, но имам приятелка, която се тормозеше с това през цялата бременност (дано не се случва на никоя мама)
При мен 1-та бременност мина с всекидневно сутрешно повръщане до края на 3-я месец, а през деня нищо ми нямаше..
Сега пък ми се гадеше (до преди около седмица) по всяко време на денонощието, но съм повръщала само 2-3 пъти...така че всяка бременност си е различна..
А друга пък моя близка се оплакваше че не й се гади въобще и се притесняваше дали е това нормално - щастливка..

И с гърдите - пак различно: при мен първия път - никакви болки, а сега са много напрегнати и болезнени, и...големи - не знам какви ще са като родя - първия път беше 1 месец рев, болка и мисията "кърмене" - мноооооого трудна..., но и това минава smile3503

3дес - Благодаря, още нямам новини по моя въпрос..

Djenni26
Мен нали ме съкратиха....Съвета ми е - гледай си интереса и действай, докато не е късно. Докато си в болничен, не може да те съкрати, но, както и мен ме посъветваха всички, по-добре се съветвай с адвокат(аз това ще направя), и наистина трябва писмено да го уведомиш. Успех и на теб!

Общи условия

Активация на акаунт