С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 627
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 388
Tess , у нас никой не е на диета. Просто приятелят ми се храни по този начин. Не толерира никакво ядене без месо. Ако е нещо постно, за него е в графата гарнитура.
Не го прави с цел отслабване, а с цел засищане. 100 кг е. Simple Smile
Аз също до преди година не можех изобщо без месо. Сега пък ям само тестени неща.
Не се храним здравословно, никога не сме го правили и няма и да го направим, освен в случаите когато се налага здравословна диета.

# 106
  • Мнения: 2 556
Моят мъж също е доста висок и е около 95 кг. - от 8 години е вегетарианец, засища се идеално с постно ядене  Wink. Ние обаче се храним здравословно, а и имаме деца, които смятам, че трябва да храним така  Peace

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Кое е това с "изхвърлянето" не знам, аз исках само за месото да се изкажа...

Става дума за "условието" в темата за доход до 1500 лв, или поне аз така разбрах.

# 108
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тесс, ми нали не ставало дума да пишат потребители с доход над 1500лв.

Не толерира никакво ядене без месо.

същото.


Аааааааа и към Никол питанка: Ти нали не слагаш кебапчетата и кюфтетата в графа "месо". Щото те биха били там, само ако ги правиш от домашно (или пред теб в магазина) смляно месо.

# 109
  • Мнения: 2 388
Ние обаче се храним здравословно, а и имаме деца, които смятам, че трябва да храним така  Peace

Това е чудесно. Simple Smile
Ако имам дете някой ден ще се постарая да го храня и да го науча да се храни по този начин.
За нас вече е късно.
Храним се с това, което ни е вкусно. Ако се случи и да е полезно хубаво, ако не, ще си плащаме някой ден.

# 110
  • Мнения: 2 556
Естествено  Simple Smile Това с дохода няма да го коментирам, сега какво, по доход ли да се делят хората, нали всички се хранят в крайна сметка

# 111
  • Мнения: 89
Кое е това с "изхвърлянето" не знам, аз исках само за месото да се изкажа...
Ние не ядем месо никакво (само риба 1 път на 2 седмици), но сметката ни за храна (за двама големи) под 600 не пада, не знам как става. Не купувам натурални сокове, алкохол не пием, не пушим, сладки, чипсове и т.н. се избягват (понякога само шоколад). Преди си водех записки за разходите и на края на месеца в една екселска таблица да се види къде отиват, май пак ще започна. Иначе и аз като Шани, не отговарям на първото условие, затова няма да пиша подробно, макар че плащаме наем 550лв., което мисля че донякъде уеднаквява условията с хората, които не плащат.

# 112
  • Мнения: 14 654
Наистина е пълно с факири.  ooooh!
Само толкоз да кажа, щото условието в 1-вия пост ме "изхвърля" от темата.
По-скоро ми се струва, че авторката се интересува най-вече от разходите за насъщния, а не за инвестиции, екскурзии и разни други разходи. Иначе е ясно, че колкото по-малък доход имаш, толкова по-голяма част от него ще са разходите за най-необходимото.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Иначе е ясно, че колкото по-малък доход имаш, толкова по-голяма част от него ще са разходите за най-необходимото.

Да, в науката се води като "Закон на Енгелс" - "Колкото по-висок става разполагаемият доход, толкова по-малък става относителният дял на разходите за храна в него".

# 114
  • Мнения: 931
Нашето домакинство изкарва месеца със 800лв.От които 200 заем, 150лв - ток вода и телефон, останалото което е около 450 са разходи за колата - газ, за храна и за др необходими неща.Дрехи купуваме сезонно или ако има повод.И така караме 3-ма човека, аз, половинката и баба ми.

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 15:15 от pepitta_84

# 115
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
И ние сме от прасетата сигурно, защото за 3-ма възрастни храната + плодове+зеленчуци и сокове е около 1000лв. Отделно за козметика - около 30лв ; битова химия - като при всички. Работим и тримата. И няма как да е по-малко, защото се налага пазене на диета за определено заболяване и няма начин; отделно за лекарства и лечение всеки месец отиват не по-малко от 120 -150лв /налага се/; кабелна -25, Интернет - 40, телефони /за 3-мата/- около 60; ток - около 130лв - това с отопление и топла вода; студена вода - около 25, кредити - 450, за дрехи и обувки - купува се кой от каквото има нужда и когато се наложи, не е всеки месец, не мога да определя точна сума; за колата - честно казано не знам колко точно; за езиков курс - 160 и  тук  вече спирам, защото и без това ме боли главата и сега като се замислих ме заболя  още повече.
За момичетата, които не живеят в БГ и им се струва, че разхищаваме с разходите за храна, прилагам брошурата на ХИТ, където ще се ориентират в цените. / За да се увеличи се кликва върху брошурата, после за да се прелисти на др. страница се връща обратно и пак по същия начин/. http://www.hit-hypermarket.bg/?p=promo

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 14:54 от Unknown_lady

# 116
  • Мнения: 46 598
Тесс, ми нали не ставало дума да пишат потребители с доход над 1500лв.
...
Аааааааа и към Никол питанка: Ти нали не слагаш кебапчетата и кюфтетата в графа "месо". Щото те биха били там, само ако ги правиш от домашно (или пред теб в магазина) смляно месо.

Питахме още в началото за дохода - може бе, пиши Grinning

Не са в графа месо, аз ям в 99% от случаите пилешка пържола, пилешко шишче, бутче или риба, мъжа ми е по другата скара Laughing

... Имам близки, които работят във фуражен завод, гаранция всичкото месо по магазините е пълно с антибиотици и др. екстри, колкото по-малко се яде от него, толкова по-добре ...

Ако го ядеш сурово - да, иначе при термична обработка тези екстри не издържат, печено няма проблем.
А иначе аз мразя месо, от мен би станал чудесен вегетарианец, за съжаление качих много килограми от хормонални хапчета и ги циментирах с въглехидратни храни, после минах на нисковъглехидратна храна, свалих 20 кг., чувствах се много добре, реших да мина на здравословен начин на живот и 15 се върнаха  Confused това налага драстичните мерки, не ям големи количества, но явно имам проблем с въглехидратите, и на само аз, мъжа и е същия, не става при нас с нормално ядене, само месо и салата  Tired за детето преди готвехме отделно, за да яде от всичко, но сега като е на градина, нищо му няма от едно месно ядене Simple Smile

П.П. Ако не бяха темите във форума, никога не бих се замислила колко харчим за ядене, но благодарение на тях, мъжът ми се убеди, че сме направо спестовници, преди все ми натякваше обратното  Crossing Arms

# 117
  • Мнения: 172
Ние също се справяме със сума до 1500лв.Имаме едно дете-не сме го лишили от нищо,но и не се изхвърляме.Плащаме 350лв.наем, към 400лв за ток,вода,телефон,интернет..и т.н.,за колата 150,за градината на детето не плащаме,но затова пък сме я записали на спортна гимнастика и там плащаме 40лв.,което е същото...за лекарства около 40-50/намалихме малко това перо/ и каквото остане за храна.И двамата не пием,не пушим...с малко дете не е уместно да ходим по заведения,а няма и на кого да я оставяме..така че решението-не ходим по заведения...или ако ни се случи ще е веднъж на два месеца и ще е за сметка на сумата за храната.

# 118
  • Мнения: 2 556
Никол, абсурд е термичната обработка да премахва всички екстри в месото, както се казва, това и да го видя няма да го повярвам Rolling Eyes Иначе аз самата имам перфектна диета за отслабване - супер здравословна и веднага действа. Яде се само плодове, зеленчуци и кисело мляко, зеленчуците може и печени или на супа, не само сурови. Но никакви манджи, сладки неща, тестено и т.н. Нищо безалкохолно, може бяло вино. Много бързо се отслабва. И е по-здравословно от месото.

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Нашето домакинство изкарва месеца със 800лв.От които 200 заем, 150лв - ток вода и телефон, останалото което е около 550 са разходи за колата - газ, за храна и за др необходими неща.Дрехи купуваме сезонно или ако има повод.И така караме 3-ма човека, аз, половинката и баба ми.

Браво, чудесно се справяш, ето че може и с под 1000 лв.
Сетих се за тема от преди, една дама твърдеше, че 2000-3000 лв е "мизерия" ooooh! По-нелепо изказване във форума не бях срещала.

Общи условия

Активация на акаунт