АВГУСТинската дружина топли своите мами в таз студена зима!

  • 13 126
  • 319
  •   1
Отговори
# 15
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Заспиването ми е болна тема и на мен. Приспиваме се по час, час и половина всяка вечер, независисимо, че умира за сън. И въпреки, че помолих в градината да я оставят да спи само по един час следобед- ефекта е нула  Rolling Eyes

За яденето иначе- от месец някъде се храни абсолютно сама. И в градината я оставят сама да яде, така, че доста се обработи, почти не се цапа. Единствено за супата помагам, когато ми позволи. Ако не ми даде я яде разделно- първо месцето и зеленчуците и после си изпива булъона  Laughing. От чаша- съвсем нормална, също пие сама вече от доста време  Peace

# 16
  • Мнения: 467
Браво на твоята мома, Бобче. Много си е оправно детето. Ние сме колко много далече от самостоятелното хранене - та той и биберона не иска да си пие сам, а се изоставя в ръцете ми блажено и чака да наливам  Laughing
За приспиването, аз съм против и така ги научих, сами да заспиват.
Или, радвам се, да видя, че има напредък, даже голям. Не се предавай, още една-две вечери така и проблемът ще е разрешен, ще видиш. Само нерви да имаш  Heart Eyes
А, дезита, твоят съпруг германец ли е ? защото, ние като сме в двуезична среда, забелязах, че децата говорят по-късно и най-напред на езика на страната, в която са. И Антон разбира някои неща (далеч не всичко, де), но не казва, нито повтаря, нито една дума, ама нито една ! Ще чакаме, какво да правим  Whistling

# 17
  • Мнения: 79
Браво, Мариетка! Уютно, топло и светло е у вас, сигурна съм! Hug
И аз варих пиле, но утре ще го мисля с нещо...
Днес пък отчетохме Петльов ден с пъстърва, бяло винце и царевичен хляб. cheers

# 18
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Срамота, без малко да пропусна  Embarassed /ама и то с тия сменени никове  Crossing Arms/

СОНИТА, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И КЪСМЕТЪТ ВИНАГИ ДА ТЕ СЛЕДВА!

Гита, Какеsmile3501 на Танти и Калоян!

За днес толкова, утре - повече  Heart Eyes

# 19
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
СОНИТКА, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И ОТ МЕН! ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА, ДА СЕ РАДВАШ НА МНОГО УСМИВКИ ОТ ТВОЯ СИН, ДА ПОЛУЧАВАШ ЩАСТИЕ С ПЪЛНИ ШЕПИ И КЪСМЕТ В НЕЗМЕРИМИ КОЛИЧЕСТВА!

# 20
  • София
  • Мнения: 5 746
Сонита,да си жива и здрава!

# 21
  • Мнения: 3 595
Сонита Честит да е Рождения ти Ден!   nbirthday

# 22
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Сонита, честит рожден ден, красиви моменти да изживеееш  Hug

# 23
  • Мнения: 222
Добро утро!

Честит Рожден Ден на патерици на Сонита!


За заспиването-до преди 2 седмици на гърда, а след това изпявам 2,3 песнички и заспива. Сам не може да заспи, нито цока биберон, няма как да стане, започва да се върти в леглото, да си играе и не се знае изобщо кога ще заспи. Както казва Ади и аз мисля, че е необходимо детето доста да се поизмори. И ние като тях сме по 2 пъти навън. Забелязала съм, че когато времето е било лошо и не сме излизали, заспиването е доста трудна задача.

Ние приключихме успешно с гостите и сме много доволни. 
Ние път отчетохме Петльовден и рожд.ми ден на патерици със сьомгова пъстърва, Еленски филета и хубаво Мелнишко вино!

Бобченка-браво за оправното ти момиче!

# 24
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Добро утро!
Малко на патерица, но от сърце:
 
Честит рожден ден, Сонита! Много здраве, щастие и любов на теб и цялото ти семейство!



За говора си говорите.
Ето какво разбираемо излиза от устата на Андриан - мама, баба, тати, тьотеее /бате/, Тите /Кико - галеното на Калоян/, титьо /чичо/, ея /леля/, дадо /дядо/, кака
Ам-ам - то е ясно  Mr. Green
боба - вода
бибууу - биберонът му
ок - сок
тап - хляб
пи - котка /идва от писе/, прави - миууу
бау-бау - куче, то прави - ауу
айо, дайо - Зайо
ъъъъъъ/това е ръмжене / - прави мечката
мууууу - кравата
ко-ко - кокошка
па-па - патета
пи-пии - пиленца
ла - очилата му
ла - ела/това придружено с хващане за ръката и настоятелно дърпане към намисленото място или предмет  ooooh!/
мийми - да се мием, къпем
бу - обувки
топта - топка
гоол - рита топката, гол
би-бип - кола
иууу-иууу - пожарна или полицейска кола
о-о-о - съжалявам, няма как да придам гальовната интонация - на всичко, що е пухкаво и космато - например пухчетата по качулките на якетата, плюшена играчка, а също и когато милва някого
бавоо - браво
тао - чао

и естесвено - любимото не - казва го и за да и за не - например - Искаш ли ябълка - казва не и зяпа като гардже  Laughing

Имаше и още, но сега не се сещам  newsm78

Уааау, забравих - Гейо - любимият му Геро  hahaha- следобед не яде докато не му пусна "Горчиво"

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 09:47 от mari_eta

# 25
  • Мнения: 243
Добро утро  Hug
Аз и тази нощ не се наспах, но удържах фронта и дадох АМ чак в 8 часа  Party Дано скоро да стане номера и да спи спокойно без да се буди  Praynig

Сонита, Честито и от мен на патерици! Бъди щастлива и усмивката никога да не слиза от лицето ти!   bouquet

За заспиването - Яни заспива като легна до него и го милвам или му говоря нещо или като се излегнем пред телевизора и пак така  Blush Иначе да го сложа да легне и да угася лампата  Naughty ще скочи веднага и ще ревне  ooooh!

Яденето опитва се да хваща лъжицата и да си я  поднася към устата, но почти никога не си олучва устата и обръща лъжицата на опъки  Blush няма май да стане скоро  Blush

Аз да отида да гаврътна едно каЙвенце ли  Crazy
Хайде и за вас има, изберете си

# 26
  • Мнения: 530
Здравеите!
Честит Ржден Ден на Сонита!Много здраве и щастливи усмивки.
Бобче браво на принцесата.Ицко също се опитва и има голямо желание да се храни сам.Предпочита кака му да му помага при храненето .Да не казвам какво е около тях след ядене.

# 27
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ммммм, Или, благодарско Hug!
За мен - най долу вляво Crazy.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 897
Здравейте  Hug.

Сонита, честит рожден ден и от мен! Да си жива, здрава и много щастлива!

За заспиването, до преди една седмица заспиваше щом помиришеше възглавницата, от една седмица насам обаче и на обяд и вечер е голяма мъка ooooh!. На обяд я приспивам по 1 час и тя спи най - много час, час и половина. Сутрин винаги, когато времето позволява сме навън и понеже тя отказва да се вози в количката и непрекъснато ходи, но въпреки това трудно заспива  Sad.

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Благодарско за кафето, пийвам си го с голям кеф.  Hug
Ние бяхме днес на консултация. Та ето на Саши мерките: 12 кг тегло на 85 см ръст и 50 см гърди.  Grinning Пентаксим ще му слагат в края на пролетта, когато стане на година и 9 месеца. Но при него третият пентаксим беше закъснял с близо два месеца, така че оттам идва и отлагането. Единият му предкътник направо ще му пръсне венеца, така се е издул - описание на педито. Отделно са тръгнали и четирите кучешки. Това е в общи линии.
Хубав ден на всички пожелавам.  Hug
 

Общи условия

Активация на акаунт