АВГУСТинската дружина топли своите мами в таз студена зима!

  • 13 131
  • 319
  •   1
Отговори
# 60
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Сладкиш, и Ния е злояда. Абсолютно същата е като Калина - яде по 2-3 лъжички твърда храна /готвено/ и се започва с не-то  Crossing Arms Преживява основно на АМ. Днес целия ден от предложеното  /попара, запечен сандвич с кашкавал, плодово кис.мляко, пилешко с картофи и зеленчуци/  "уважи" с 2-3 хапки единствено яденето  Tired Изследванията са й наред. Тежи има няма 9 кг. Слава-богу поне не боледува често, даже мога да кажа по-рядко от децата на същата възраст около нея /пу-пу/. За съжаление със съвет не мога да помогна, защото се чувствам като в задънена улица ...

# 61
  • Мнения: 324
Ментина, Сладкишче, а на колко месеца захранихте?
Бабите ме обвиняват, че понеже съм захранила късно, тя не е научена да яде. А захранването си тръгна нормално, ядеше малко, но добре докъм 8ми месец и според мен захранването няма общо с проблема.  Thinking
Сонита, да ви е честито новото жилище! Уютен, красив и облян с любов и светлина дом да го направите!

# 62
  • Мнения: 1 380
Ментина, Сладкишче, а на колко месеца захранихте?
Aз захраних на 4 месеца и половина.....според мен даже беше рано, но нали Калина имаше рефлукс и това ми беше препоръчано....

# 63
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Ментина, Сладкишче, а на колко месеца захранихте?
Бабите ме обвиняват, че понеже съм захранила късно, тя не е научена да яде. А захранването си тръгна нормално, ядеше малко, но добре докъм 8ми месец и според мен захранването няма общо с проблема.  Thinking

И според мен бабите й не са прави  Peace Да не са единствените незахранени от 2-рия месец със сок /както по времето на Йоан/. Аз захраних 5-я месец. Като върна лентата назад, тя още отначало проявяваше капризи.

# 64
  • Мнения: 564
Може би като им се израстат всички зъбки ще вземат да се хранят нормално...И ние имахме злояд период, е ужасно беше  Confused Дано не се повтаря  Praynig Честно казано, злоядия период при нас мина след като походи на ясла...там видя как ядат другите и прояде, но никога не мога да бъда сигурна, че това е причината............

# 65
  • Мнения: 222
Сонита-честит ви дом! Това е невероятна емоция, нова къща, нови мебели, нови радости!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Интересна тема на разговор за хапването................... Персиян-Матей за сега се храни добре, но никога не е късно за нещо ново, така че генерално мнение по въпроса не изказвам. Що се отнася до късното захранване, не мисля, че има нещо общо с безапетитието на децата. Моето мнение, е че както има хора, които приемат по-малко храна, така има и деца в същата ситуация. Не мисля, че това е сигнал за притеснение. Като майки, всички се притесняват, когато децата не се хранят нормално. Доказано, е че хората, които се хранят по-малко, са по-здрави, разбира се, ако приемат нужното количество витамини, минерали и т.н.
Само да вметна един пример по темата, който се отклонява доста от нея, но.............. все пак: моята баба беше на легло 16 години. Преди да се разболее от тежък мозъчен инсулт, който я прикова на легло толкова години, имаше толкова много заболявания. Тези 16 години буквално ядеше като коте, храната и беше някакви смешни грамажи. Мозъка и функционираше перфектно, само дето лявата половина на тялото беше скована. На 7,8 година, дойдоха едни доктори да я прегледат от друг град и се хванаха за главата: нямаше и помен от заболяванията, които имаше преди да се разболее, сърцето беше здраво, казаха, че от толкова години като специалисти в медицината, такъв случай за първи път виждат. Истината, е че тя живя толкова години, може би, защото храната, която приемаше беше малко. Организмът и се беше изчистил от токсините............................. Накрая почина от старост.Съжалявам, че ви обременявам с подобни житейски случки, но аз вярвам в малкото количество храна, която много хора поемат. За мен това е здраве!

# 66
  • Мнения: 361
Добър вечер!!

Сонитка,Честит Рожден Ден и от мен!!!Бъди много здрава,много обичана и много щастлива  bouquet

За злоядството-много е гадно,но това си е поведение на детето.Казвам го,защото и аз съм такава.И до сега не ям почти нищо.Като малка съм преживявала основно на кисело мляко и шоколад.В детската градина съм си слагала храната по джобовете,защото не съм искала да ям,а ако чинията, не е празна ,не е могло да стана от масата.В училище винаги бях със спестени пари,защото никога не си копувах закуска и още куп примери мога да дам.И досега ям основно кисело мляко,шоколад и сирене.Ааааа и сухари с кашкавал Laughing
Майка ми казва,че съм и стопила нервите с това злоядство,но просто няма как да се промени.

Сладкишче,согурна съм,че на Кал и няма нищо.Просто детето си е такова.Важното е да е здрава Heart Eyes

Ние преборихме сополите за 2 дни,но Ивон е просто не търпима.Иска постоянно да я гушкам или ми виси по краката.Това не го беше правила отдавна.Хленчи за всичко.Снощи заспа с истеричен рев и то при нас на спалнята.Да минава този период,че ще ми връчат жълтата книжка.Утре ще се оплача на хомеопата,пък дано помогне с нещо Tired

Хайде,лека нощ,че истерясва тука до мен ooooh!

# 67
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 360
Това с късното захранване хич не е така. Констанца я захраних по старите правила, т.е. сок от 2-ят месец и то не какъв да е, а прясно изцеден от ябълка(без термична обработка)  ooooh! Злояда беше и злояда си остана. Дай й сладко на нея. Докато Емма я захраних на 4.5м със зеленчуково пюре. Слава Богу, до момента не ми създава грижи с яденето.

# 68
  • Мнения: 243
Утре се прибираме в София и няма да имам нет  Rolling Eyes Надявам се като се "видим " пак всичко вече да е наред Praynig
До скоро  Hug

# 69
  • Мнения: 530
За спането Ицко вечер заспива към 21:00 и става сутрин в 7-7:30 не помня да е спал до по късно през деня спи от 12:30 до 15-15:30.
И аз мисля че това кога е захранено детето не влияе дали ще си хапва или ще е злоядо.Мойте и двамата ги захраних във втория месец каката е злояда а малкия .
По-важното е да са здрави дечицата.

# 70
  • Мнения: 18
 Hug  Привет от нас  Hug

Не сме се вясвали тук отдавна, но успях да наваксам горе-долу с четенето на пропуснатите теми. В резултат вече нямам идея какво щях да пиша  #Crazy ...

# 71
  • Мнения: 467
Сладкишче, защо толкова се притесняваш за това неядене ? Нима детето ти изглежда задрямало и без енергия ? Защо си мислиш, че е болно ? Интересно ми е, затова те питам. И аз съм на същото дередже, и Антон живее на практика само на мляко. И аз захранвах както се пада, на 6 месеца обаче, но той прояде едва на 9  Rolling Eyes (даже бях писала тука за този ми проблем).И сега, от 6 месеца вече теглото му не е мръднало, нещо като вашето е. Ама е кльощав, жал да ти стане, ребрата му се броят. Но пък е жизнено детето, това явно природа ще е, знам ли и аз  newsm78Та думата ми беше, че ми е много интересно какво ти говори педиатърката по въпроса  защото нашият лекар все още изчаква и не иска да ни безпокои.Thinking
Пива, и аз мисля като теб. Един пример - кльощавият ми мъж, който тежи 62 кила за 180 цм, един ден се оплакал на лекаря, че колкото и да яде не дебелее...И лекарият му казал "Радвайте се, това е признак за перфектно здраве". Е, тука става въпрос просто за слабост, а не за неядене де, но е в същият дух  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 22:45 от Тони и Тото

# 72
  • Мнения: 223
Мами, няма на кого друг да се похваля и да питам - какво расте в главите на децта ни?
Сега дават рекламите, а после спорта по БТв и Явор (нещо се разлудя след вечерята и танцува с една шапка на главата, мели някакви срички) си сложи ръката върху емблемата на БТв и вика "Би Ти,Би Ти" и после и на аносните я търси и пак така. Представете си колко време е наблюдавал, слушал и накрая е разбрал какво обединява всичко - всичките неща с БиТи. Как го върза с емблемата. Аз го гледам сама и съм убедена, че не съм му казвала. Който работи в рекламата само знае.
Освен това брои до две(иначе когато види числа казва де, ти пет, но това е друго). Взе една кола,  после още една(в една ръка гледаше да ги побере) и каз - де(две) и ми ги показа. Днес направи същото, но с две играчки от дървен пъзел.
И той е като вейка, и той е мързелив, и аз го приспивам по два часа нощем и се будя между 3 и 5 пъти обаче съдбата ни се отплаща за всичките усилия. Нали?
Само здраве за сладките. Моето чак сега иска да се качва по мебелите, а вашите сигурно са истински атлети

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=173963&pid=10384039

Сложих снимки, но са доста кофит. Само да добиете представа от един съчко дребосъчко. Счупи ни се фотоапарата и...

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 23:30 от Тиги-Мигъл

# 73
  • Мнения: 222
Добро утро!

Искам да ви почерпя за юбилея на моя татко:




Тиги-ах, страхотни снимки!

# 74
  • Мнения: 1 554
добро утро Grinning

Пиванова честит ви празник Hug

а от мен кафето Crazy

Общи условия

Активация на акаунт