Влюбени АПРИЛки , подаряват валентинки!

  • 25 265
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8
Добро утро ,мами и бебоци!
Ние поспахме тази вечер, въпреки ,че към 5ч имах включване от киселините.
Мен ме мъчат от 2 месеца вече и след  проби с какво ли не ,открих формулата за спасение - вечер гледам дам да хапвам малко и да не пия почти никакви течности ,особено непосредствено преди лягане.Ако случайно се появят ,пия судено прясно мляко на глътки,много помага.

Кафенце, аз имам непоносимост към месото от както съм бременна.Мога да приема от време на време само кайма.На всички изследвания съм с нисък хемоглобин и пия Малтофер.Сега се насилвам да се храня с месо ,но макс 1 път на седмица.

Вили, страхтоно изглежда стаята.Поздравления.
Милата Keli_f.

Suny78, и мен ме "мъчи" този въпрос,но май ще го оставя за след раждането и ще пратя мама...

Хубав ден на всички и много усмивки

# 61
  • Мнения: 65
mara casy, Aila, asia_nika, бях писала преди време, че и аз съм била с много висок диоптер късогледство /-10 на всяко око+астигматизъм/. Октомври 2005 ми направиха лазерна корекция тип LASIK във Варна в "Света Петка". От тогава си виждам много добре, не нося очила или пък лещи, като се надявам и за напред да е така. Днес се свързах с моята офталмоложка от клиниката, която се съгласи да ме приеме на 25 февруари, за да огледа ретината и да си даде мнението за начина на раждане. Каза ми, че при проблеми с ретината може да се извърши корекция, за да се залепят/заздравят тъканите и да родя нормално. Не знам до колко е удачно това, след като съм вече на края на бременността. Ще видим какво ще излезе и ще ви пиша. Иначе много се страхувам от нормалното раждане и зрението ми. Като си спомня как въобще не виждах, как теглих кредит за операцията и колко болка изтърпях, докато заздравеят очите след корекцията, ми се ще да родя със секцио. Не ми се рискува. Ами ако пак ми се увредят очите? Сега нямам търпение да дойде 25 февруари и да поговоря с офталмоложката. 
И аз днес съм на ЖК. Ще пиша после. Много лошо се получи в понеделник за ФМ при Балев. Милото обикаля 15 минути, за да намери къде да паркира и след като не намери ме остави до клиниката, и продължи да търси. Аз пък нали съм си стриктна и изпълнителна влязох при лекаря, без да помоля малко да почака мъжа ми понеже ми беше дошъл часът, а милото още търсило място за паркиране и не успя да види бебка. Много се ядоса. Надявам се днес да може да излезе от работа и да дойде с мен на ЖК, за да види малката.

# 62
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте мами,

Аз ви чета редовно, но все не съм в настоение да пиша, а уж вече и на работа не ходя и ми е по-лежерно.


 emanuella в НОИ за ПИК направо отивай в стая 106. Аз бях в петък, стана за 1 минута, за тази стая нямаше никаква опашка. Само гледай да избягваш периода 12.00-14.00 часа, за да не са обедна почивка. Девойките в стаята могат да отговарят и на въпроси за размера на майчинството и как различни специфични обстоятелства ще го повлиаят.

Аз да се похваля, че ходихме до Икеа Букурещ и накупихме доста неща за стаята на бебка. Взехме легло, шкаф с повивалник, малка секцийка ( ама много малка) и най-сладурските миниатюрни масичка и 2 столчета - направени са като за джуджетата на дядо Коледа и 1-2 годишно момиченце много лесно ще може да си сяда на тях и да си играе. Освен това си взех чаршафи, обиколник, оделца и ваничка повивалник - всичко на много изгодни цени, доста по-добри от това, което намирах в БГ. Тези дни ще ги снимам и ще ги кача в албумчето, ако не друго, то поне масичката с двете столчета, защото всеки път като ги видя се умилявам. Единствения проблем е, че трябваше да вземем и гардероб от същата серия, но го нямаше и сега може да се наложи второ ходене. Търсих дали няма някоя фирма, която да може да ни го докара, ама засега не откривам. Пуснах и питане в темата за Икеа, но никой не се отзовава. Ако имате идея кой може да ми го докара (срещу заплащане разбира се) моля да споделите.

Vili Shildarova ти ли ги нарисува красотите в стаята или са стикери от някъде? Много ми допадна идеята за нещо подобно и ако може да споделиш как ги оформи.

Иначе от днес съм 8-ми месец - УРА! Откакто съм вкъщи времето минава доста бавно и ми се иска да идва момента за среща с моята принцеса.

В петък лекцията на 9 месеца за кърменето се очертава много интересна, но се обадих и няма места за записване. Ако някоя мама евентуално се откаже да ходи, а се е записала, с удоволствие бих се възползвала от мястото.

Лек и приятен ден с коремчетата ви пожелавам.


# 63
  • Мнения: 3
Аз да се похваля, че ходихме до Икеа Букурещ и накупихме доста неща за стаята на бебка. Взехме легло, шкаф с повивалник, малка секцийка ( ама много малка) и най-сладурските миниатюрни масичка и 2 столчета - направени са като за джуджетата на дядо Коледа и 1-2 годишно момиченце много лесно ще може да си сяда на тях и да си играе. Освен това си взех чаршафи, обиколник, оделца и ваничка повивалник - всичко на много изгодни цени, доста по-добри от това, което намирах в БГ. Тези дни ще ги снимам и ще ги кача в албумчето, ако не друго, то поне масичката с двете столчета, защото всеки път като ги видя се умилявам. Единствения проблем е, че трябваше да вземем и гардероб от същата серия, но го нямаше и сега може да се наложи второ ходене. Търсих дали няма някоя фирма, която да може да ни го докара, ама засега не откривам. Пуснах и питане в темата за Икеа, но никой не се отзовава. Ако имате идея кой може да ми го докара (срещу заплащане разбира се) моля да споделите.

Vili Shildarova ти ли ги нарисува красотите в стаята или са стикери от някъде? Много ми допадна идеята за нещо подобно и ако може да споделиш как ги оформи.

Направих си проектчето на компютър и след това е изрязано на плотер върху фолио за да стане като шаблони и след това залепям фолиото на стената и мацам където трябва да е с този цвят ...... махам фолиото разбира се и става картинка бавничко се получава особенно ако имаш няколко цвята, но пък удоволствието след това е голямо проектчето е мое мога да го пратя на който има желание във вариант за рязане и да си го пускате на плотер. ........ по принцип мисля да се занимавам с това за напред ..... тоест да правя такива заготовки за стикери авторски разбира се, внезапно обаче приоритетите ми се смениха Embarassed.

Gaja  гардеробчето ти колко е голямо може да ми пратиш снимката от каталога на Икеа защото ние мислим да ходим и да видя дали няма да са го получили ........ може да ти го докараме до Русе.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 09:58 от Vili Shildarova

# 64
  • София
  • Мнения: 333
Вили, писах ти на лични за Икеа, много ще съм щастлива и благодарна ако успееш да ни го докараш до Русе.

За рисунките на стената, аз преди време си бях харесала стикери и си поръчах от този сайт: http://www.acte-deco.fr/ Цените са убийствени (да ме пита човек с какъв акъл въобще поръчах), да не говорим, че цвета на стикера на сайта и това, което пристигна ужасно много се разминаваха и в крайна сметка не ни свърши работа. Искахме да си сложим едни бледо-жълти големи цветя в спалнята, но те дойдоха в електриково зелено. По другите подфоруми на БГ Мамма има доста теми и търсене на подобни красоти, та смятам идеята ти за много добра.
Един лайшки въпрос - какво е плотер и къде бих могла да открия такъв ако ми изпратиш шаблон?

# 65
  • Мнения: 7 122
Толинка, с приятели времето минава по-бързо. Развлеченията могат само да ти помогнат.  Hug А ние ще си чакаме заедно с Кенга да бъдете отново в отбора на очакващите и обнадеждените.  Hug
Зинайда, успех на прегледа. Девойката да е започнала да усвоява върху себе си добавките с които се храните сега.
Пипи, тъй като моята плацента за периода от 14-ти януари до 5-ти февруари претърпя страшни промени според 3 ехографа (първо беше 0, после стана 2-ра към 3-та степен на зрялост, а накрая пак се оказа, че е 0), мога да си позволя да ти кажа да не се стряскаш излишно към момента. Потърси си допълнително контролно мнение.  Hug
Вили, браво на теб. Завиждам (изцяло благородно) на талантливите хора.
Дени, хубав модел си имала, а и си се справила страхотно!   bouquet (и на хората с търпение се възхищавам Wink)
ben78, по-съвременните УЗ апарати би трябвало да поддържат доплеровата функция. Съни ти е дала координати, но в София.
Гая, честити ви придобивки! Следващата среща на русенските мацки може да се проведе в близкия град.  Wink
Деси, не знам твоята бамбина дали ще има устенцата като на Джоли-то, но има чудесни предпоставки да бъде много красива.  Heart Eyes
Ели Г, виждала ли си с каква посуда разполага Бонжур? Иначе се сетих за един магазин за разни подаръци, който се намира на ъгъла на "Христо Ботев" и "Солунска". Виждала съм в някакви каталози, че там предлагат качествени домакински пособия.
Отивам да си взема едно листче от личната лекарка. Дано днес да няма митинг в чакалнята.
  

# 66
  • Мнения: 734
Един лайшки въпрос - какво е плотер и къде бих могла да открия такъв ако ми изпратиш шаблон?

Gaja, от София ли си? До колкото знам плотер има до ВИАС (УАСГ). Там имат копирен център с няколко плотера. До сега не съм ползвала. Мисля, че тази машина чертае големи чертежи (схеми). Ползват го от въпросния университет за проектите си. Вили да ме поправи, ако бъркам някъде... Embarassed Вили, стаята ще стане бонбон!

zinaida, чакаме хубави новини от прегледа, колкото и да е кофти лекаря...!   bouquet

tolinka, радвам се много, че се обади. Звучиш доста оптимистично, дори леко се изненадах! Поздравления за силата на духа, която имаш! Надявам се съвсем скоро да имаш повод да се похвалиш!  Hug

desi054224, единствената причина, поради която в момента отлагам прането на дрешките е, че очаквам нови попълнения (свеки е купила и вероятно ще ни гостува преди бебко да се роди). Иначе веднага бих ги бухнала в пералнята. Ама, ако ме хванат бесовете (особено като си остана вкъщи от петък натам), нищо чудно да ги изпера и изгладя. Ще прегледам какво е за на ръка и ако ме е много шубе да не го съсипя в пералнята, може да го изпера, докато все още мога да маневрирам в банята. За гладенето някой беше споменал дали не пожълтявали дрешките (Жабче ли беше, кой ли.... newsm78, пусти бременен мозък не помни) ми се струва, че не може да бъде истина. До сега сума ти дрехи би трябвало да съм си съсипала. А и не хващам много каква би била причината за това. Ако някой се сети, нека сподели....

suny78, взела съм си един сутиен за кърмачки, който не знам дали ще ми става след раждането, ама сега ми е удобен. Ако не ми става, ще си купя нов впоследствие. А пък за 1-2 обличания, докато се сдобия с нов, все ще закрепя положението със стария.  Peace

qnika, малко остана, до сега се справяш геройски!

Отивам да си взема едно листче от личната лекарка. Дано днес да няма митинг в чакалнята.

рони, ако има - нареждаш се най-отпред на председателското място в позиция "нисък старт" и в момента, в който лееееееекичко се открехне вратицата и лъч светлина влезе в коридора, се изстрелваш като тапа и влетяваш в кабинета с целия си блясък и грация, на които си способна! Хайде, успех!

# 67
  • Мнения: 2 090
Вили,покажи жирафчето,покажи жирафчето Mr. Green,то най-сладкото в стаята не си го показала Grinning.

Gaja,честити бебешки придобивки   bouquet,чакаме да ги видим smile3508!

Аз тъкмо гледах снимките с покупките newsm81,очичките ми останаха!
Емануела 88,бебешките терлички на ФК''Барселона'' ме разбиха,честно coolcool.На всички новите придобивки са чудни,Nanny  и мен все ме влекат мотивите с жирафчета Grinning,а в розАвото одеалце със сърничката  и розАвата рокличка на Kafenceto  се влюбих.Very nice,ама къде ги намираш все такива сладурски гащеризончета,страхотни са всичките.И аз като Аничка все към розовкото ме тегли.... Laughing.олче,chokolina,atlantica и вашите нещица са супер!Ох,няма да изброявам повече,че гаранция ще пропусна много от вас,но да похваля всички-страхотно сте се справили с покупките newsm10 newsm03.Трябва и аз да намеря време да снимам новите си нещица smile3506...

dena klv,desi 054224,atlantica,Vili Shildarova,Рони,много сте мили Hug.Благодаря ви за хубавите думи,много ме разчувстват и радват Blush Heart Eyes.

Малкото ми торнадо се събуди,и ще трябва да му обърна внимание,по-късно ще се включа пак по по-сериозните теми !

# 68
  • Мнения: 194
 Добро утро!

 Ние спим на пресекулки, но все пак не е като да будуваме по нощите.
 
 При късогледство и астигматизъм, наистина всеки сам взима решение за това как да протече раждането му според мнението на специалисти разбира се.
 Както и при sisely моята корекция е направена в клиника Св. Петка. Диоптрите преди операцията ми бяха -3 късогледство и астигматизъм също-3/приблизително равни и на двете очи/ Никога не съм носила очила с такива диоптри. Моята корекция също е ЛАсик, а тя е щадяща ретината защото отнема само нужното от повърхноста и. Не са ми правили предварителен лазер за укрепване на ретината, а и възстановяването не беше болезнено и продължително.
 Над 7-8 диоптъра има изменения по ретината, тогава се налага много внимателен преглед с тази триизмерна леща за която пише Aila Ако съществуват дупчици или други опасни изменения по ретината, които могат да предизвикат отлепянето и, се прави това лазерно залепване.

 След първото си раждане не съм имала увеличаване на диоптрите или влошаване на зрението. Моят гинеколог също не иска да рискува, дори написа още две показания за секцио- прееклампсия с първа бременост и едър плод . Все още не е решил окончателно какво ще напише в направлението ми за болницата, но се надявам да раждам нормално, по-бързо се възстановява човек + контакта с бебето от първия му миг. Прекалено е емоционално и вълнуващо, не ми се иска да го пропусна. А тук няма секцио със спинална упойка, което да ми позволи да изживея тези мигове.
 
 Извинете за дългия пост, това е моето мнение.

  Толинка  Hug  Heart Eyes  
 Зинайда много късмет желая на теб и бебчето, бъди силна и много смела. И си хапвай добре.

Вили, чудесна стая ще стане!  Поздравления!
 Рони,  Heart Eyes действаш ми много позитивно с писанията си!
 Бен в Св. София със сигурност ще имат доплер, а и Д-р Ченгелиева приема там, ако ще си запишеш час там настоявай тя да те прегледа. По принцип на всяка ФМ се прави доплер и на двете артерии, които захранват плацентата+ на някаква артерия на бебчо.
 Д-р Калчева също има доплер на ехографа си, но аз съм със особенно мнение за нея ...
 dessi  Heart Eyes прави са момичетата и док, сладурски устнички има твоето момче, а ако и девойката е с такива устнички, не зная как ще ги опазваш и двамата  Crazy

 С пране още не съм се заловила, въпреки, че понакупихме неща за две перални поне. Пратиха ми течен бебешки Persil и мисля, когато наредим стаята и и имаме скрин за бебка, тогава да се разпера.
 За пожълтяването на дрешките и аз съм чувала, но не ми се е случвало. 

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 10:49 от Мария_

# 69
  • Мнения: 3
Вили,покажи жирафчето,покажи жирафчето Mr. Green,то най-сладкото в стаята не си го показала Grinning.

ops извинете аз съм публикувала само една снимка цялото албумче .... цъкайте върху снимките да се сменят. Мерси Деси както винаги си много наблюдателна и внимателна.


http://www.facebook.com/album.php?aid=57054&id=739069323&l=634aa

# 70
  • Мнения: 3
оф нещо се омотах с този форум, говоря за режещ плотер не за печатащ такъв който се използва за рекламни надписи от фолио. всяка една рекламна агенция може да ви свърши работа.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 10:58 от Vili Shildarova

# 71
  • Мнения: 3
Здравейте! Simple Smile
Момичета , благодаря за успокоителните и мили думи!  bouquet рони, благодаря, да непременно ще потърся и второ мнение!
Толинка, с приятели времето минава по-бързо. Развлеченията могат само да ти помогнат.  Hug А ние ще си чакаме заедно с Кенга да бъдете отново в отбора на очакващите и обнадеждените.  Hug
Зинайда, успех на прегледа.
 Praynig Hug
dena klv, гоблена е страхотен, модела също! Flowers SunflowerАз имам 2 гоблена , ушити до половината,  Thinking, а кой ли ще ми ги довършва???
Vili Shildarova-стаята е чудесна!                       Приятен ден на всички, и само добри новини !!! Hug

# 72
  • Мнения: 6
Здравейте коремчета Heart Eyes Hug
Вили,покажи жирафчето!!! newsm74 много е сладко   love001
Кафенцето,и аз се влюбих в розовата рокличка каква марка е! babydust7
Атлантика,как е да не си на работа? Почивай си и пази леглото fingerscrossed Пиши ми на лични скайпа си ако искаш callme
За дрехите на бебка,аз гледам да не са само розови,а червени , лилави,жълти ,лилави и др.
Толинка,радвам се че звучиш така оптимистично и дано скоро да ни зарадваш с хубави новини.Кенга и ти също Hug Hug Praynig Heart Eyes
Приятен ден и много целувки от нас Kissing Heart kiss

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 11:10 от qnika

# 73
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
no name и на мен ми прозвуча много странно това с пожълтяването на дрешките и затова попитах. Аз по принцип гладя нашите след пране и тогава прибирам по шкафовете, досега нищо не ми е пожълтявало.  newsm78 Но етърва ми си пада малко по суеверията и не знам с какво ги е прала или как ги е гладила та да ми каже това. Та май ще си ги изгладя в крайна сметка.
Дена, много хубав модел имаш, а и гобленът е станал страхотен..  Hug
Вили, страхотно се получава стаята. Ще чакам снимки и в окончателен вариант.  Peace
Рони, имаш едно голямо цуни-гуни от мене. Онзи ден спомена, че на старите писма от НОИ има ПИК. Та и аз нали съм Плюшкин, изнамерих едно такова от 2004 г. и за моя радост ПИК-ът си е актуален, та ми спести едно ходене до НОИ.  Heart Eyes
Толинка, радвам се, че се обади. Звучиш добре!  Hug
Gaja, чакам с нетърпение снимки на придобивките от Икеа.
sisely, нашият татко пък не мога да го накарам да влезе с мен на преглед. Не иска и това си е, страх го било, нищо не виждал и без това... Той и коремът ми го е страх да пипне все още...

Мен всичко ме боли вече, като някоя стара баба съм. Тази сутрин едва станах от леглото - бяха ми се схванали тазобедрените стави. Цяла нощ ме боля таза и се въртях с пъшкане в леглото. Нещо изведнъж много ми дотежа шкембето последната седмица и взе да ме дострашава да не родя много рано... Крайно време е да престана да се разхождам окончателно и да се залежа вкъщи.

Вие непохватни ли сте? Аз напоследък съм като торнадо направо.  Embarassed Та много се зарадвах като открих, че за това си имало причина. В напреднала бременност се измествал центърът на тежестта и затова било нормално да се блъскаме в разни предмети и да изпускаме какво ли не от ръцете си.  Crazy Аз доволен!

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 11:30 от Жабче

# 74
  • София
  • Мнения: 292
Gaja, според мен не се стресирай, че няма места за 9 месеца в петък, може би март също ще има, или април. А и в библиотеката и в интернет може много да се прочете. Аз така отидох на една лекция за храненето през бременността и кърменето , и не казаха много неща, от тези които вече знаех.
А и кърменето е актуална тема, дано има другия месец.
Някай знае ли нещо за този стим моп, само отрицателни мнения съм чела засега. а като се роди бебка, не искам да чистя с химикали. Много ме е страх от алергии.
За прането -има бебешки прахове, а някой чувал ли е за препарати за почистване на стаята на бебето. Не знам кои са най-подходящи, а същевременно да убиват микробите.

Общи условия

Активация на акаунт