СЕСТРАТА НА МЪЖА ВИ!!!

  • 33 098
  • 251
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 815
Моят любим ги има 2  Crazy /сестри де/.
Откакто се набъркаха по повод проблем след раждането на мъничка, който исках да спестя на таткото, а те му раздухали, че и на сума познати техни и като за капак ми провалиха прощапулника на детето - НЕ ИСКАМ ДА ГИ ВИЖДАМ НИКАКВИ. Живеят на 500 м от нас.
Понякога се налага да комуникирам, но тогава съм силно лаконична и предимно детето е тема.

# 76
  • Мнения: 156
Аз пък нямам проблеми със сестра му, е вярно тя живее в друг град,но досега сме се разбирали.

# 77
  • Мнения: 6
уффф, това ми е болна тема.не понасям зълва си и тя го знае.и няма изгледи нещата да се оправят а и неискам! Crossing Arms

и ние така. но така е - за нея и за мъжа и свекъра и свекървата всичко дават. а ние винаги сме на заден план. но то всичко се връща един ден. но защо да е така #Cussing out не разбирам как родители си делят децата. мани-не ми се говори,че ще дигна кръвно пак заради тази егоистична,алчна и зла жена. Crazy

При мен е още по-страшно - триетажна къща,на единия етаж свеки,на другия зълвата и ние.
Няма да навлизам в подробности,само ще кажа,че ако и ние живеехме отделно и далече едни от други(и със свеки и със зълвето) - щяхме да сме в прекрасни отношения Peace

# 78
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 289

Брат и сестра - това е едно семейство!!

А братът и снахата какво са? newsm78

Абе не сте попаднали на сестрата на моя мъж, че да видите
комунизъм в действие  Mr. Green

# 79
напълно те подрепям и разбирам Confused

# 80
Сестрата на мъжа ми -КАКА е страшна мацка.Не пропускаме да сме заедно.Излизаме двете, спя често у тях, тя у нас.Дори първата ни брачна нощ спа у нас между двамата.Няма майтап.Голямо парти падна.Без кака за къде сме?
Помагаме си взаимно много и се уважаваме.
Кака си е цяло съкровище, незнам какво щях да правя без нея.Виж свекървата е изврякала от всякъде.Типичните свекървенски номера, все си вре гагата където не и е работа, лъже и взима пари на заем които не връща.Вече е натрупала сериозни дългове към мен, че и от родителите ми взима и незнам кога ще ми писне и ще я сритам.Срама няма таз жена.Кодово название - Великия комбинатор.Винаги има готов план за след 5 години! Sick

# 81
  • Мнения: 71
Сигурно разстоянието оказва влияние - поддържа отношенията добри.
Но уви, при нас не е така. Не знам ако бяхме в един блок (или къща) как щяха да са нещата - напряво щяхме да си издерем очите. Mr. Green

# 82
  • Мнения: 3 294
Със сестрата на мъжа ми сме в добри отношения , разбираме се и се уважаваме . Тя е тактична и добра към мен  Peace

Като се замисля и аз съм зълва... дано снаха ми не ме мисли за " злата сестра "  Crazy

# 83
  • Мнения: 26
Аз се падам зълва и смятам,че не съм лоша Blush
Разбира ме се чудесно със сестрата на мъжът ми. Помага ни със всичко което може и аз се опитвам да съм в помощ винаги когато ме потърси. Не се интересувам от друго освен да са добре. Случих на сестричка.
Ще имам етърва някой слънчев ден и тогава ще видим как ще стоят нещата.
Ако нещо ме подразни знам, че вината си е в мен (много съм дребнава) имам в предвид от семейството на мъжа ми. Но смея да твърдя, че са както се казва душа-хора.
Пожелавам повече такива семейства. Peace

# 84
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! За първи път пиша тук, обаче като прочетох началото, все едно аз съм го писала! И да ви кажа честно, нито зълва ми, нито свекито мога да понасям. Предполагам, че като се изнесем след няколко месеца (в момента живеем всички накуп) ще е по-добре. Проблемът при нас е, че и двете са егоистки, свекито си мисли, че без нея никой не може да се оправи в живота, а пък зълва ми си мисли, че всички хора са създадени да и слугуват.  Мъжът ми е по-малкият от двамата, но с най-много задължения, и то от преди да се появя аз. И познайте какво става! Маминка му вика туй трябва, онуй трябва - негова работа било. И щом е негова работа, значи със сигурност пари трябва да се дават. Кака му през туй време обикаля магазините и само мъкне парцалки вкъщи, и всяка година по десет дни на морето и всякакви глезотийки, ама като и кажеш дай пари за хляб - нямала. Просто и двете са ужас, само им трябва по един камък да съскат около него. И аз подкрепям авторката!

Разбирам, че брата и сестрата винаги ще са семейство, но не разбирам защо единия трябва да е длъжен на другия и от къде накъде втория ще има право да се меси на първия, още повече, ако първия вече си има друго семейство. А пък, че нямала пари за почивка - кучето скача според тоягата! Като няма - няма да ходи.

Вече и аз съм по-спокойна, че не съм сама. Ама то не се издържа - те могат да мислят само за себе си, а мъжа ми е длъжен да мисли първо за тях и после за себе си. Поне ми олекна. Ако има тема за свекървите свиркайте, че и там доста мога да попиша!

Оп, намерих я!

# 85
  • София
  • Мнения: 8 943
Опре ли въпросът до пари, имоти и други придобивчици, независимо от семейните връзки, хората се изпокарват и намразват. Особено ако е в комбинация със зълва заклета стара мома, с много претенции и голям мързел (хи, хи пиша от опит), тогава вече проблемът е голям. Особено ако баткото е привързан към сестра си и е готов да и угоди (за щастие тук вече не е моят случай) и не вижда кусурите на сестра си.

# 86
  • Мнения: 575
Някой по- долу го беше написал- всичко е до семейството. И аз си имам зълва. С култовата реплика " за какво да работя, нали мама и татко го правят". Та понеже била болнава като малка, после слабичка като по- голяма и е една мома на мама и татко и всичко за нея...И така е научена "батко ще ти купи, батко ще те закара, батко ще..."  Ама батко взе че се ожени за жена дето не търпи някой друг, освен тя самата, да си командва мъжа и сега зълвето малко страда.  Карали сме се , тя се е опитвала да ми обясни как никой не може да застава м/у нея и батко и той цял живот нея само ще обича, ама нейсе...Сега когато се виждаме, от куртоазия се поздравяваме.  След сериозен разговор с мъжът ми му казах да си помисли дали това постоянно припкане около нея е правилно или пък ми е приятно и ако тя наистина е толкова по- важна за него от мен да си се съберат. Той прецени и взе правилното решение. Сега се виждат само когато той пожелае , а не когато тя му свирне и смятам , че и за него е по- добре. На свекърва ми която сметна, че съм егоистка и обясних , че ако не й харесва да пише писмо на арменския поп или да не се вясва, за да не се дразни, а аз понеже съм добра ще й пращам периодично снимки на малката, нищо че живеят под нас. И вече никакви проблеми.

# 87
  • София
  • Мнения: 830
Тук пак опираме до това което казах, другите се държат с теб, така както им позволиш да се държат.

# 88
  • Мнения: 843
    Била съм и зълва и снаха/бивши/,  сега съм етърва.Simple Smile)
    Брат ми се разведе отдавна,  бях зълва на 11 години по- голяма от мен ..аа..мм..  дама.   Нищо лошо не питая  към лицето,  но пък и нищо особено позитивно.  Само пример.. сега тя е на 53 години има само 3 години трудов стаж...  изживя си младините,  използвайки хората около нея.  Включително и мен, и родителите  ми.. съвсем доброволно от наша страна.  Брат ми почина  много след като се разведоха,  но пък тя остана без покрив по някое време .  Живя доста години  при родители те ми, при положение, че племенника ми се оправяше сам и си живееше сам.  Ама , какво да  правиш.. човек в нужда.  Не, че е лоша..  но не поиска да се справя сама.
 
  При моя първи  брак имах 1 зълва и 2-ма девери.    Дай Боже на всеки  зълва  като моята!.  Беше ученичка , когато се роди първото ми дете. /свястно дете беше момичето, зълвата,де/   Тя се раздаваше докрай... имах чувс(твото, че тя е майката...  Влюбена беше в детето ми, влюбена е до сега.
    Не мога да кажа "бивша" зълва...   Тя си е лелята на детето ми.  Обичат се много и си помагат и се радвам.
    От няколко години моето ново семейство  редовно гостуваме на   Лелята, сприятелихме се наново.    Помня, че и мрънках много че глези  сина ми прекалено  и да си глези своите деца.  Тя ми отговораше с усмивка..  " Аз моите деца трябва да ги възпитавам..., ще си глезя Сашонко,  той ми е душа.  Ще си го възпитаваш ти."
     Сега и го връщам..  Глезя нейните синове:-))  винаги когато ми паднат.

     не знам...позитивно ми е.. Hug

# 89
  • Мнения: 625
 Hug Heart EyesМного красиво изказване!
И по темата:) Със сестрата на мъжа ми сме в прекрасни отношения. Никакви забележки нямам, дори си мисля, че тя би трябвало да има понякога към мен Mr. GreenДано и за напред нещата си останат такива.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт