Разделно хранене-част 33

  • 21 047
  • 372
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 263
van4etto явно наистина имаш за сваляне.
Значи активността ти не е голяма - физически имам предвид, така че имам няколко точки които биха ти помогнали.
1. Увеличаваш постепенно количеството вода / именно вода, не сокове, не безалкохолни/ в краен случай може чай. Можеш да си го приготвяш и да го пиеш студен и без захар, като вид разхладителна напитка много е приятно.
2. Намаляваш до минимум въглехидратите - абсолютно си забраняваш каквито и да било пастички, тортички, шоколадчета и всичко от този сорт докато достигнеш желаните килогррами. Можеш да хапваш в веднъж два пъти в седмицата по малко сладки плодове, но ако можеш да издържиш без тях по-добре се въздържай.
Никаква захар в кафето, чая и т.н. В началото може да имаш главоболие от спада на въглехидрати в кръвта, ако си здрава ще отмине за няколко дни.
3. Увелчаваш мазнините /умерено/ и белтъчините -повече
4. Дневното ти меню трябва да е съставено горе долу в следното съотношение 50-60% мазнини, 20-30% белтъчини и 10-20% въглехидрати.

Ето ти и пример как можеш да сметнеш калориите, които са ти необходими:
Жени
Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9
Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.


Като начало намали порциите, които си свикнала да приемаш. Също така замени бавните въглехидрати с бързи такива. Да речем спагетите са от бързите въглехидрати, можеш да замениш картофите да речем със спагети / това само като пример Peace

# 46
  • Мнения: 47
Аз много ви благодаря за сърдечния прием  bouquet страхотни сте и много мили.А относно кафето да запитам...пишете,че не е добре да се пие,а аз пия по 2-3 на ден Confused при това с мляко. Дали ми пречи?Защото пък знам,че като цяло не е вредно за килограмите...

# 47
  • Мнения: 63
Lennyh би ли ми разяснила какво имаш в предвид със тези "50-60% мазнини"  newsm78 newsm78 newsm78
или които е по-информиран да ми каже  Thinking
*Naia* и аз така знам за кафето, но не се лишавам от 1 кафе на ден, така да се каже за старт на деня  Simple Smile , говоря за чисто кафе

# 48
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте,мацки Heart Eyes

Ние днес сме добре Laughing.Няма нови пъпки,всичко е нормално Grinning

Антоан,съчувствам ти,мила,че си толкова време без мъжа си Tired.Аз не мога да си представя да се разделим за толкова време и дано не ни се налага,де Rolling Eyes
Как се справяш сама с децата Hug

Ная,добре дошла в нашите стройни редички Hug

Лени,тая схема за калориите е много интересна.

Относно кафето,момичета,ако искате да свалите килограми с РХ,по-добре да го спрете или да го намалите съвсем до минимум,но чисто.Без мляко,сметана,захар каквато и да е/дори и подсладители,които пък са супер вредни/.
След като свалите килцата,тогава вече може да си позволите глезотийка като кафенце с мляко,сметана,но след него трябва да си оставяте по-дълго време до следващо хранене.

Днес готвих цели картофи,увити във фолио,със зеленчуци.Харесаха ни Grinning

Целувки на всички Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 2 999
Ками, мислех си - колко дена минаха от както Калоян се разболя?
Питах и ми казаха че най-критични за теб са дните до 21 ден, след това намялават драстично шансовете да се разболееш  newsm78 Hug

# 50
  • Мнения: 7 263
Lennyh би ли ми разяснила какво имаш в предвид със тези "50-60% мазнини"  newsm78 newsm78 newsm78

Уфф van4etto май съм объркала мила - белтъчините са по-висок процент, после са мазнините и накрая въглехидратите - извинявай  Embarassed
Мазнините са всички продукти с високо съдържание на мазнини - олио, масло, сметана .... не се сещам още в момента!

# 51
  • Мнения: 3 371
Добра вечер , дружки ! минавам набързо , колкото да ви пожелая лека нощ  Wink!
Алексче , Heart Eyesнадявам се само , че ремонтите няма да провалят идването ти до София Hug!
Лени ,  Heart Eyesкак си милинко ?Слушат ли те твоите момчета? Надявам се , в края на седмицата да сме на линия  Peace!
Антоан ,  Hugнаистина е много неприятно , когато се разделяш за дълго с любимия човек !Сигурно и той много страда , но нали всичко е в името на семейството PeaceПожелавам ти кураж и търпение и ще се моля Господ до сбъдне мечтата ти  Praynig Praynig Praynig!
Вкусни ли станаха канелоните ? Надявам се , че ще споделиш рецептата  chef
Добре дошла на Ная  bouquet!Пожелавам ти успех с РХ!
Милички , прегръщам ви топло и ви пожелавам  лека и спокойна нощ и успешен нов ден ! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 3 988
Пускам отчет, че тия дни се позагубих.  Rolling Eyes

Добавих двете последни рецепти на Сладурска най-после.
Също и съвета на Лени към Ванчето. Много ми хареса и реших, че е полезна информация, които е добре да си имаме в блога. Ето я тук: Физическа активност и сваляне на килограми. Лени, моля те, прочети какво съм копирала там и ако има грешка ми кажи да я поправя.  Peace
Сега ще сложа и рецептата на Антоан от д-р Емилова. Виждам, че тя пише, че е втора, но аз първата някак си съм я пропуснала?  newsm78

Успявам да съм разделна, но след една седмица идват свекърите на гости и не ми се мисли какво ще се случва в мойта кухня.  Crazy

Добре дошли на новите попълнения!  Hug
Ками, бързо да се възстановявате.  Hug Мимче, не успявам да сложа логото - голяма мъка и борба пада,  Confused но не съм се отказала.  Peace
Антоан, вие колко време ще я карате така разделени?  Sad
Много ви целувам всички!  Heart Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 3 787
Ками, мислех си - колко дена минаха от както Калоян се разболя?
Питах и ми казаха че най-критични за теб са дните до 21 ден, след това намялават драстично шансовете да се разболееш  newsm78 Hug
Оох,Дънди,минали са само 6 дена,откакто Калоня се разболя.Има да треперя още  Tired

Ама знам,че вие и с пъпки ще ме приемете тук,в темичката,нали ми обещахтееее Joy Joy Joy

# 54
  • Мнения: 2 724
Добро утро Hug.
Кюбит, липсваш да знаеш, къде са губиш ?
Ками, с пъпки, без пъпки, няма мърдане от тук  Hug Laughing.
Калоян добре ли е ,какво стана с гърлото му?
Госпожо Heart Eyes, дано не ми попречи ремонта, искам да ви дидя най- после, така съм се затъжила...
Сладурска ,имам шанс да си намеря подправките, отваря ми се път до Стара Загора тези дни, а там има Пикадили.
Само да не забравя да си направя списък ,че каквато съм разсеяна...
Антоан, и моите деца са с голяма разлика .
Сладунче ,как си, пребори ли пневмонията?
Аз съм трети ден режимна, чувствам се много добре .
Сега да пийнем по чайче и да започнем деня си с усмивка Grinning.
 
http://www.bioprogramme.net/

# 55
  • Мнения: 2 999
Добро утро момичета  smile3525
Алекс, благодаря ти за хубавия чай.  Hug Браво на теб за режима и поздравления. И да за подправките - направи си списък, но ако случайно нещо забравиш, наистина не ми представлява проблем да ти ги купа и изпратя.  Wink ако ли не ще ти пусна рецептите как да си направиш сама подправките  Hug
Ками, няма две мнения по въпроса, дай по-добре да треперим заедно с теб  Hug
Антоан, как си днес?
Кюбит  Hug
Ванче, мислих си за теб вчера - съветите които ти дава Лени са повече от страхотни, така че следвай ги, ако случайно изгубиш по някое време мотивация, то влез в албумите на момичетата и гледай снимките на всички преди и след - мисля че това е повече от прекрасен начин да се стимулираш да не се отказваш.  Wink
Момичета на всички ви  hug и хубав ден от мен   bouquet

# 56
  • Мнения: 505
добро утро  Hug

Алекс,мерси за чайчето, ама аз съм на кафе... не ме линчувайте но още не мога без него...гледам да о намаля като количество..но поне го пия чисто  Thinking

днес ще се възползвам от рецептите в блога , за да спретна едни разделни спагети със спанак   chef

# 57
  • Мнения: 1 227
Здравейте милинки Hug
Много се радвам, че ни е много активна темичката Grinning Добре дошли на новите ни попълнения Hug
Антоан, ето ти едно гуш и от мен. Ти си силно момиче и ще се справиш и с това, пък и имаш страхотни дечица и много силна група в наше лице за подкрепа Hug
Ками, гушни специално нашареното детенце от мен Hug
Леничке, споко мила, аз съм вече 10 кг отгоре, но това са бели кахъри, после ще ги сборим килограмите Grinning
Тези дни се боря с една досадна настинка и ми е малко притеснено дали ще успея да се справя без тежката артилерия.
Сега ви пожелавам приятен ден и изчезвам Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 63
Добро утро и от мен разделнички  Hug за всички
и аз съм на кафенце като wili
тъй като все още навлизам в Разделното Хранене, някой би ли ме светнал на кои храни богати на белтъчини да наблягам, както ме е посъветвала Lennyh

# 59
  • Мнения: 2 724
Ванче, за да бъде разглеждана като богата на белтъчини, храната трябва да съдържа поне 10% белтъчини.
Виж таблицата :
Телешко месо 22.0%     Мляко на прах - пълномаслено 25.5%     Бирена мая - суха 49%
Говеждо 21.3%    Яйчен жълтък 16.1%    Соево брашно 43.4%
Свинско месо 21.1%    Яйца кокоши 12.5%    Ръжени кълнове 42%
Заешко месо 20.9%    Яйчен белтък 10.9%    Соя 36.8%
Пилешко месо 20.6%    Сирене - полутвърдо 9.2-32.2%    Житни кълнове 28%
Агнешко месо 20.4%         Фъстъци 26%
Риба - сушена 20-79%         Семена 20-36%
Дивеч 20-22%         Бобови храни - сухи 19-23.9%
Козе месо 19.5%         Зърна 13-27%
Рибни продукти 16-21%         Ядки 13-19%
Домашни птици 15-24%         Мая за хляб 1.1%
Риба - речна 15-20%         
Риба морска 15-19%         
Месни продукти 15-29%         
Ракообразни 15-19%         
Ако обичаш месо ,наблегни на него и съчетай със свежа салата Peace.

Общи условия

Активация на акаунт