Каква машина за печене на хляб да си купя-моля дайте съвет

  • 284 060
  • 1 283
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 11 845
Мибобо, пиши какво стана-успя ли да рекламираш Финлукса?


Аз сега чак прочетох назад, че няма резервни казанчета за Финлукс  Sad

Моята държи и си работи, но ...

Не, не съм че ме завъртяха други грижи. Но иначе преди месец направих проба пак да питам за казанчета, пак ми казаха че няма ...аз направих мини скандал какво ще я правя пекарната в този случай и тогава самата жена ме посъветва да си занеса направо машината. Да ама никакъв срок не ми са дава, нито някакво обещание какво точно ще се прави. Да съм я занесяла в магазина от където съм я купила, те ще я пратели в София а там ще умуват какво да направят....не ми се занимава честно казано. Все още я ползвам, като очаквам всеки момент да ме остави, при първа възможност ще потърся заменяемо казанче на друга фирма.

# 856
  • Мнения: 25 646
Трудно ще уцелиш същото казанче. Май нарочно ги правят да не са заменяеми. Поне аз като съм сравнявала, все има някакви, макар и малки, разлики.
Моят съвет е, вместо казанче, да си купиш която и да е от най-евтините машини. Върши същата работа, има 2 или 3 години гаранция и когато нещо се скапе, не те е яд да я хвърлиш и да си купиш нова.  Simple Smile

# 857
  • Мнения: 1 934
Како Сийке, за мен варианта евтина и хубава машина е Финлукса  Simple Smile Защото аз винаги търся 1500 грама/няма много избор на машини/-Финлукса ги прави, въпреки, че е обявен за 1350 грама. Цената от 100 лв е повече от прилична  Peace Само не ми харесва, че не предлагат казанчета, но пък ще си пазя гаранцията-въпреки че разчитам машината да изкара повече от 2-3 години  Mr. Green

# 858
  • Мнения: 11 845
Как` Сийка тя и моята не е скъпа (120лв беше, после даже май падна още) , но пък съм много доволна и за това не ми се сменя, не знам със следващата дали ще улуча пак....освен да взема пак същата ако още има, ама пък всяка година нова ли ще си купувам  ooooh! . Иначе за казанчетата си права  Rolling Eyes , по мерки уж намерих съответствие на тези лидълските , но е  доста по-ниско (близо 4-5см) т.е. няма да мога да си правя моя грамаж хляб ....абе ще го мисля още малко.

# 859
  • Мнения: 3 094
Няма нищо сложно .Даже  и везна не си купих и пак пека хубави хлябове.
 Моята е Силвър Крест.
Силвър Крест са от Лидъл, нали?

# 860
  • Мнения: X
Да ,моята от сегашната промоция през септември. В книжката има и бланка за поръчка на бъркалки и казанче.

# 861
  • Мнения: 7 779
... и тогава самата жена ме посъветва да си занеса направо машината. Да ама никакъв срок не ми са дава, нито някакво обещание какво точно ще се прави. Да съм я занесяла в магазина от където съм я купила, те ще я пратели в София а там ще умуват какво да направят....не ми се занимава честно казано.
няма как да ти кажат срок защото те са посредници - взимат и изпращат на сервиза. там те определят срока. но има закон , по който са задължени в срок от 30 дни (мисля че такъв беше) да върнат отремонтирана машината или да кажат дали да се замени с нова.  но доколкото знам казанчето и бъркалките не влизат в гаранцията. така ,че много вероятно е ако занесеш машината с повреденото казанче да ти я върнат след известен период с това становище.
аз не виждам смисъл за какво да разкарваш цялата машина при положение,че само казанчето се е прецакало.  newsm78

# 862
  • Мнения: 2
Здравейте!
Някой ползвал ли е хлебопекарна на Tefal? Харесах ето този модел http://www.emag.bg/hlebopekarna-tefal-uno-plastic-700-w-1000-gr- … 138/pd/DCY6QBBBM/ , който е абсолютно същия като модела на Moulinex http://technomarket.bg/products/09094127/moulienx-ow-310131
Ще се радвам някой да изкаже мнение по въпроса  newsm78

# 863
  • Мнения: 18
Записвам се и аз, за да мога да следя темата. Искам да си купя хлебопекарна и колкото повече чета за различните   модели, толкова повече се обърквам. От всички дадени съвети разбрах, че трябва да търся машинка с две бъркалки, за 1кг., горен и долен реотан, забавен старт, двойна тавичка, бърза програма. Коя марка има всички тези екстри? 

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 22:10 от jenia-m

# 864
  • Мнения: 7 779
ако изключим  1 кг  само Мулинекс отговарят на всичките тези условия.
ако изключим и горен реотан - Северин имаха такъв модел.

# 865
  • Мнения: X


jenia-m ,а защо искаш точно до 1кг ?

# 866
  • Мнения: 18


jenia-m ,а защо искаш точно до 1кг ?


Не е необходимо да бъде точно до 1кг. Това бяха съвети, с които се сблъсках, докато търсех информация.

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 22:50 от jenia-m

# 867
  • Мнения: 1 934
Аз пък винаги търся максимално количество хляб да може да прави    Peace


Предпочитам 1500 грама или 1350 грама

Преди смело препоръчвах Финлукс, но като нямат доставка на казанчета, вече се замислям ...


# 868
  • Мнения: 3 094
Обемът не е проблем - бих взела и по-голяма, но екстрите, изброени от jenia-m и на мен ми се харесват. Дайте тогава препоръка, моля!  bouquet

# 869
  • Мнения: 7 779
купувай най-евтината.
обемът е проблем  ако имаш малка машина , а искаш да месиш и печеш повече тесто.
ако обичате повечко хляб у дома , ако ще правиш козунаци, пити , тутманици  ще ти е необходима по-голяма машина (с 2 бъркалки) за да може да се справи с омесването на по-голямо количество тесто.  ако е само за едното хлебче на 3-4 дни изядено  тогава малката ще върши работа.  но и при двата случая търси евтина машина като за начало. след време като се ошлайфаш ще знаеш какво ти е необходимо и ще търсиш такава машина.

Общи условия

Активация на акаунт