Родих 34 дена преди термин,имам нужда от съвети

  • 4 290
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 519

   Здравей Nefertity,да ти е живо и здраво бебчето и само хубави моменти покрай него. Моите принцеси се родиха 26 дни преди термин.Емка 2000 гр,а Сиянка 2600.Само Ема беше в кувиоз 3 дни,а Сиска направо на кислородна палатка.Изписаха ме на 7 ден,но само със Сияна,защото Ема имаше тежка жълтеница и ходеше редовно на "солариум".Оттам и теглото и много спадна,до 1750гр.Задържаха я в болницата около 21 дни.През това време кърмих другата,но кърмата ми не стигаше и я дохранвах.Когато се прибра и Ема,кърмата съвсем изчезна.Успях само 2 дни да я нахраня.Пих какво ли не,цедих се през половин час,но за целия ден се събираше едва 40-50 гр.И на третия ден просто спря,ей така,днес има утре не.Попитах педиатърката как да процедирам оттук нататък и тя ме посъветва да и давам от млякото с което са я хранили в болницата-розовия Фризолак.То било за недоносени.Пи го докато мина 2500 гр.Сияна мина направо на Фризо1.И до ден днешен вечер си искат дозичката от Фризо3 вече.Но никога при храненето не съм се водила от факта,че са недоносени.Захранвала съм ги както всички други деца.
   Най-важното е да сте здравички.

# 16
  • Мнения: 3 621

[color=blueНо никога при храненето не съм се водила от факта,че са недоносени.Захранвала съм ги както всички други деца.
   Най-важното е да сте здравички.[/color]
Точно това ме посъветва и педиатърката когато вчера дойде да ни види, иначе и аз пробвам какво ли не, ама кърма няма и няма

# 17
  • София,
  • Мнения: 4 267
Много хубаво че бебо вече си е в къщи, много да се гушкате! HugИ не се притеснявай всичко ще си дойде на мястото. ПИши как сте, как се справя бебо в къщи, хапва ли си добре? Ако нещо те притеснява винаги можеш да питаш  Hug

# 18
  • Мнения: 547
Зависи в коя болница си родила.В ТК им дават Пре Нан на недоносените след това се продължава с него докато се достигнат определени кг. и се преминава на НАН,но ние минахме на Аптамил за малкия и Милумил който е по сладък за малката,според мен това са най добрите млека на нашия пазар,но ако е добре детенце,не повръща и т.н
Добре си е момчето ти не се притесняваи излишно.Моите се родиха 1980 и 2300гр и спаднаха и двамата,за 16 дена почти не бяха натдали в болницата и изписаха ги на 2000 гр.
Сега натминаха повечето деца на тяхната възраст на височина,а на кг. са малко по леки,но пък не се спират по цял ден.

# 19
  • Varna
  • Мнения: 503
Честито бебче!  Както са ти писали момичетата, не се притеснявай за спадане на теглото- ще наваксате. Аптамил  давах на Томи/ но в далечната 93 г. май това бях намерила в аптекитеэ/ и Бети беше Милумил. Дано успееш да се пребориш за кърмата Hug

Общи условия

Активация на акаунт