На каква възраст децата ви се отказаха от следобедния сън?

  • 2 899
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 317
Точно/ разбирай точно-до ден/ на година и половина - от тогава - край Shocked. Ставане сутрин - в 6,40-7ч , заспиване вечер 22-23ч, е имало е и изключения  около 21,30-22ч.  В детската градина поне кротува, но дали спи  newsm78

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Не съм избрала опция. Синът ми е на 3 и половина. На няколко пъти мислех, че е отказал следобедния сън-заспиваше с неистов рев, викане и номера (понякога продължаваше по-дълго от самия сън), ако изобщо заспеше. Обикновено тези периоди траеха 1-2 седмици, аз настоявах да ляга и да пази тишина, без да пречи на другите, пък ако иска да спи. Предстоеше му да тръгва на градина и хич не ми се искаше да се сблъска с режима там. Ами тези периоди отминаха. Сега ако го оставиш, спи по 3 часа, не мога да го вдигна, а хич не е от поспаливите по принцип.

# 17
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ние все още продължаваме да спим.Сутрин си става рано,а ако не легне да спи на обяд към 5часа е вече труп.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 11:53 от vivi*an

# 18
  • Мнения: 982
Малко след като навърши 3 години, спря да спи следобяд.

# 19
  • Мнения: 369
Отказа съня някъде след 3г , даже и в граднината не спеше нищо че ставаше рано , и колкото и рано да я  събудех пак на обяд не спеше . Известно време я мъчех я с галене я с бой но накрая се отказах , то си беше мъчение както за нея така и за мен . И до ден днешен не спи на обяд . А пък и не дава никакви признаци че и се спи  Shocked

# 20
  • Мнения: 2 110
Моя син не се отказал ,още му се спи .Няма възможност ,защото е 3-ти клас и ходи на занималня.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми е на 4,6 г. и все още спи следобяд, но само в градината. В къщи много рядко ляга и това е така от доста отдавна.

# 22
  • Мнения: 3 200
Спи само в градината. Като е у нас сън не я хваща на обяд. Не знам коя опция да избера в анкетата.

# 23
  • Мнения: 2 478
Синът ми е почти на 2 години и се надявам скоро да не се отказва от обедният си сън.И двамата трудно ще го понесем Laughing
Но истината е,че поне засега той все още има нужда от него.Спи ,колкото иска (днес само 1ч,а вчера -3ч),според потребностите му.

# 24
  • Мнения: 164
Към 2 годинки и половина реши, че няма да спи следобяд. Сега спи в градината, но не всеки път.

# 25
  • Мнения: 1 677
Сина ми се отказа, когато тръгна на училище, т е седем и няколко месеца.
Дъщеря ми на четири, но ако положа големи усилия и мнгого много я натисна - ще спи, а и батко й също.

# 26
  • Мнения: 393
Не съм гласувала, защото се надявам още да не се отказва от следобдения сън, но вече много често взе да го пропуска, а когато съм успявала да я накарам, става трудничко. Вечер по-рано от 22 не ляга и не заспива никога, сутрин спи до 9, като това дали е спала следобеда или не, не оказва никакво влияние върху режима. Надявам се да не сме приключили със дневния сън толкова рано, но няма да я мъча, ако упорства. Никога не е била от поспаливите бебета, завиждах на майките, чиито дребосъци отваряха очи само за да пият мляко.....  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 364
Все още спи.
През почивните дни сутринта ако стане в 10 - 10,30 ч. пропуска следобедният сън.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 477
Към 2 годинки и малко вече беше почти невъзможно да накарам дребната да спи. Имаме жестоки проблеми със следобедния сън в градината - вечната неспяща и госпожите все се оплакват ама как така не спи newsm78 Ами ей така! В почивните дни много рядко ако за полегна идва и тя, но няма гаранция че ще спи или ще си играе с куклите....Но аз като дете не обичах да спя и мисля, че тя си е просто като мен.

# 29
  • Мнения: 89
Все още си спи на обяд и в градината и в къщи.На зг. и 7 месеца е.Вечер ляга към 11 , сутрин трудно я вдигам и на обяд й се доспива.Никога не е била от поспаливите но е по- трудно вечер.

Общи условия

Активация на акаунт