На каква възраст децата ви се отказаха от следобедния сън?

  • 2 894
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 367
На 3 и 2та (доколкото знам за син ни,не съм го проверявала отдавна)
Кротуват по стаите си м-у 2 и 4.30 защото ние спим уикенда и звуци не търпя.Зорлем не съм карала никога никой ни да яде,ни да спи,не знам как става и не го намирам за нужно.Имат постоянен режим с вариации макс 30мин от малки,има си ред-спазва се от всички.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 433
спим все още следобед и слава богу Praynig
но на кумата ми щерката е на 2г и 6м и е на път да откаже спането следобед, та по таз причина майка й е луднала, тъй като това й е единственото свободно време Rolling Eyes

# 32
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Гласувах 2-3години.
Синът ми отказа следобедния сън миналото лято (на2г5мес).
Голямата ми дъщеря спеше следобед и в първи клас.

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592
На път е да се откаже... newsm78 Ама не всеки ден. Не компенсирам с ранно лягане.

# 34
  • Мнения: 6 390
ами на 4-5 ... ама няма таква опция...

# 35
  • Мнения: 1 479
Големият ми син се отказа на 3-4 години от следобеден сьн.Направо му се чудя как издьржа,а и вечер е много активен на игри ooooh!От скоро ходи на ДГ и там бил спал Thinking,но сьбота и неделя в кьщи пак не спи.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 511
Големият ми син все още спи на обяд. Ако се случи да пропусне следобедния сън,вечер е много раздразнителен и кисел.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Рано , рано - на 3г. smile3515

# 38
  • Мнения: 4 187
Когато Рая си е в къщи, не настоявам да спи на обяд. Когато е на детска градина , или при някоя от бабите си обаче, ляга задължително! Не мога да преценя дали се е отказала от обедният сън, но гласувах с 3-4 години.

# 39
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Преди да навърши две годинки спря да спи следобед.
Откакто тръгна на градина обаче, отново започна да спи /рядко пропуска следобедния сън/, но вечер лягането ни е мноооого трудно. В почивните дни, когато си е вкъщи не спи.

# 40
  • Мнения: 489
От съвсем малък, спи много по- малко от връсниците си. Когато си е в къщи изобщо не спи следобяд, а на градината доколкото знам спи. Когато е спал в градината вечер заспиването се оказва "мисията невъзможна", затова не го насилвам да спи след обяда.

# 41
  • Мнения: 248
Ивелина не спи от 1 годинка, но в градината си спи. Най-интереснота е, че никога не е заспивала и рано вечер - сега е на почти 6 години и независимо дали спи в градината или не спи вкъщи вечер заспива към 11 часа. Просто има такива деца, на които не им е необхидим толкова сън.

# 42
  • Мнения: 2 609
Не гласувах.
Дъщеря ми е на 4 и половина и от месец- два започна да пропуска някой път/ главно събота и неделя, защото спи до късно/. Дори и в градината някои дни има проблеми заради това, но не го е отказала напълно.

# 43
  • Мнения: 2 908
Още си спи всеки следобед.

# 44
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми не спи у дома следобяд от доста отдавна. Всъщност не беше навършила три години.
В  ДГ обаче още спи.

Общи условия

Активация на акаунт