2880 лв. накуп за майки студентки

  • 44 914
  • 582
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 820
Че звучи невероятно - така е, но едно не ми е ясно - какво ще дадат парите наведнъж и после 1 година нищо  Rolling Eyes ако е така - не е добре  newsm78
Ако ще дават и после си струва.

# 16
  • Мнения: 1 364
Ще следя темата.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 227
На мен пък ми стана интересно защо на майките на близнаци, се предвиждат по-малко пари от колкото на майките-студенти!  Confused
Мда, ако е така значи пак ги дискриминират... 1200 на всеки близнак или иначе казано 2400 за две деца, вместо 5760. Да не говорим, ако близнаците са три. Tired

# 18
  • Мнения: 80
нещо ми звучи невероятно  Outta Joint

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
 Прах в очите...Tired
 Не го вярвам, дано да греша...

# 20
  • Мнения: 603
Ако си редовна студентка дават парите (хипотетично)  при наличен 12 месечен стаж или може и да не си работила?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Че звучи невероятно - така е, но едно не ми е ясно - какво ще дадат парите наведнъж и после 1 година нищо   Rolling Eyes ако е така - не е добре  newsm78
Ако ще дават и после си струва.
Ами не е точно така.
Ако майката на близнаци е работила и има право на майчинство според закона - ще си получава и майчинството, освен парите, които ще и дадат наведнъж, просто тези пари накуп са голямо облекчение за такива семейства точно при раждането на децата.
За студентите мисля, че решението е в тяхна полза, защото в момента като не са осигурени за майчинство биха получавали само една година по 100 лв. /това е социалното майчинство/.

Ако си редовна студентка дават парите (хипотетично)  при наличен 12 месечен стаж или може и да не си работила?
Аз доколкото разбрах, тези пари ще се дават на всички майки - студентки, независимо от дохода и стажа.

# 22
  • Мнения: 199
Ами моето бебе, като вече е на 7 месеца почти? няма ли да ми ги дадат като съм редовна студентка???  newsm78 newsm78 newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами моето бебе, като вече е на 7 месеца почти? няма ли да ми ги дадат като съм редовна студентка???  newsm78 newsm78 newsm78
Зависи с каква дата ще вземат решението, защото аз четох за две дати до сега - 01.01 и 01.04.
Ако влезне в сила решението със задна дата - 01.01. - ще трябва да ти изплатят част от парите. Например: ако детето ти към 01.01. е било да кажем на 4 месеца, ще трябва да ти изплатят остатъка до една година, т.е. 8 месеца по 240 лв.
Стига да приемат този вариант де, ще поживеем, ще видим.

# 24
  • Мнения: 9 441
Ако приемат този закон университетите и родилните отделения ще се пръскат по шевовете Mr. Green

# 25
  • Мнения: 681
Дано да е така,но защо не помислиха малко и за задочните студентки  newsm78 Аз съм такава и как да работя като си гледам детето,а с това майчинство за детето ли,за учене ли,за какво по на пред  ooooh!

# 26
  • Мнения: 3 417
е, хайде и на майките, които учат задочно да дадат де Simple Smile поне да си избия част от семестрите  Laughing

# 27
  • Мнения: 9 973
дано се приеме,ще се радвам за студентите  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 172
е, хайде и на майките, които учат задочно да дадат де Simple Smile поне да си избия част от семестрите  Laughing

Ами хайде де   Hands Clap То е ясно,че и задочничките не работят и са минали задочно,точно за да могат да си гледат децата  Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 44 121
Браво, но съм сигурна, че ако някоя студентка е такава в частен университет, а не в държавен, ще се окаже, че няма да вземе и лев.

Общи условия

Активация на акаунт