Димитровград - 7

  • 17 981
  • 302
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 189
Добре дошла на Дидка и от мен . Дано всичко мине леко и да се похвалиш после

# 61
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 welcome на новото момиче! И леко раждане!  bouquet
Събирате ли яйца, прекрасни девойки? Аз нещо хич не готвя с яйца напоследък, ама трябва да се поправя, че времето си наближава. Някой не каза ли среща  newsm78

# 62
  • Мнения: 568
Добро утро!Аз започнах с подготовката за базара ,но не знам колко време ще имам и колко неща ще направя.Нямам още напълно завършени освен една картичка ,като направя няколко неща ще покажа.И имам един въпрос -Как да събираме яйцата които готвим?Извинявам се ама не ми е много ясно каква е идеята?

# 63
  • Мнения: 530

Подарявам ви по кокиченце в очакване на пролетта. Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 11:02 от yanakr

# 64
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
За яйцата - има няколко варианта: издухани, за лично не го владея това  Flutter Пробива се по една дупчица с игла  от двете страни и се издухва съдържанието. Аз пробивам малко по-големи дупчици - колкото шишче дървено да влезне и ги изтръсквам. Става бавно, но става. После се измива вътрешността, щото няма да ви казвам как мирише, ако не го измиеш. Третия вариант, си чупите яйцата на две, миете ги после и така на две половинки. От тях стават гнезда за пиленцата.
 Тази  година ДБМ София няма да организира базар в сф, а ив много малко градове ще има. Как смятате да пишем ли в темата , която има по-долу линк,че и ние ще правим базар, който иска да ни подкрепи? Crossing Arms

Можете да видите ето тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373242.0

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 12:11 от Бомба самоделка

# 65
  • Мнения: 4 784
Охоо, кой виждам на челна позиция с галерия от снимки в dimitrovgrad4u?!? Wink Wink Wink

yanakr, мерси за кокичетата!
dideta90, леко раждане!
Бомбичке, защо няма да има ДБМ базар в София, каква е другата им инициатива, ако не е тайна? Кажи нещо друго, с което да се включим към базара, че с тия яйца нещо ....  Confused Tired.

# 66
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Вени, челната позиция е заслуга на тати  Embarassed Нали е влюбен в принцесата. Heart Eyes
Не съм се чувала с Роси /lavender/ за причината да нямат базар, но сигурно си е доста ангажимент, а те движат няколко проекта в момента и нямат физическа възможност.
Ние си правим базар обаче. Като се видим ще споделя още някои неща .  Освен яйца, може и картички, поставки за яйца. Ще ти пратя малко снимки в скайп, че тук , за да ги кача, първо трябва да са качени в сайт.

# 67
  • Мнения: 541
yanakr, мерси за кокичетата!

Може ли и на мен да ги пратиш  на скайп и аз да видя?

# 68
  • Мнения: 568
Цитат
За яйцата - има няколко варианта: издухани, за лично не го владея това   Пробива се по една дупчица с игла  от двете страни и се издухва съдържанието. Аз пробивам малко по-големи дупчици - колкото шишче дървено да влезне и ги изтръсквам. Става бавно, но става. После се измива вътрешността, щото няма да ви казвам как мирише, ако не го измиеш. Третия вариант, си чупите яйцата на две, миете ги после и така на две половинки.
Ох все се надявах да е някакъв по-лесен варианта.Миналата година докъто издухаме две на Вики за градината ни се взе акъла.
Аз искам да направя от тези на клечка ,видях много интересни в нета дано опита ми стане сполучлив.Иначе имам вече трима помощници за моите идеи и се надявам да направим повече неща.Вики е един от тях и е много ентусиазирана.

# 69
  • Мнения: 7 201
Здравейте! Hug
Отдавна не съм писала в темата,но няма и какво. Confused Чакам си Пролетта и така...
И аз благодаря за кокичетата!  bouquet

# 70
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Среща днес - 12 часа в Бистрото на Планета! Peace

dena_klv, пробвай с по-големите дупчици. Това с издухването имах чувството ,че ще ми изхвръкнат очите  #Crazy Shocked
Марианче, ще ти метна и на теб  Hug

# 71
  • Мнения: 4 784
Момичета, за срещата пишете ме бегала  Mr. Green.
Приятно прекарване!

# 72
  • Мнения: 568
                                                                Честита баба Марта!
                                                                       Пожелавам ви
                                                                            БЕЛИ небесни МЕЧТИ,
                                                                                  ЧЕРВЕНИ блестящи ЛЪЧИ
                                                                                       Утринно СЛЪНЦЕ ИЗГРЯВА,
                                                                                              НОВО НАЧАЛО ви ДАВА!

                                                   

# 73
  • Мнения: 648
   Честита Баба Марта!
Нека е здраве в телата и  пролет в душата ви  bouquet


Вчера за първи път видях кукери на живо в едно село до Приморско, Александра също. По нашия край сме палили огън на баира и хвърляхме т.нар. "перници", за здраве и късмет.
Кукерите вчера обикаляха по всяка къща, имаха си булка, поп и пр., бръснеха момчетата с брашно, а жените ги "преглежда" лекаря Mr. Green Кадят къщите с люти чушки и пръскат с чемшир за здраве. Народните ни обичаи са наистина колоритни.

Искам да ви похваля и местните момичета, които вчера и днес правят благотворителен базар на мартенички- много красиви и голям интерес от страна на бургазлии. Една от тях е и Мимка :love:
Пожелавам ви още по- голям успех на вашия Великденски Peace

# 74
  • Мнения: 530
Честита Баба Марта.Много здраве и късмет.

Общи условия

Активация на акаунт