Домашните любимци

  • 15 601
  • 174
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 360
цял живот съм живяла с котки и кучета(в апартамент)децата на сестра ми живеяъ с 4котки 2 кучета 2мишки 2 папагала и костенурки,на брат ми детето живее с 1котка и 2кучета,аз имам бебе на 1 месец.признавам бях притеснена но за поведението на котката,защотот е много ревнив и малко е лошичък към чужди хора та ме беше страх как ще приеме бебана.някой беше споменал за дрешка на детето докато са били в родилния дом,и ние така направихме.засега се държи очудващо добре,изобщо не обръща внимание на бебето.направи си иследвания,чисти редовно(това и без котка мисля че трябва да се случва)и сменяй тоалетната и с ръкавици.а ако котката ти е женска даже ще видиш колко много ще се превърже,повечето женски си мислят че бебетата са техни и не се отделят пък камоли да направят нещо на човечето.
МОЛЯ ТЕ НЕ СИ ИЗХВЪРЛЯЙ КОТКАТА защото някой така ще те посъветва. Hug

# 121
  • Мнения: 93
Ами да ти кажа:Аз много обичам животните,но се разделих абсолютно с всички дом.любимци веднага след като разбрах,че съм бременна.Та нали най-важното е моето бебе!Различни мнения има,но..........аз са собствено спокойствие го направих.А в твоя случай,доколкото знам котки и пернати са най-зле.ти си знаеш,но според мен МАХАЙ КОТКАТА

# 122
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Здравейте, темата ме вълнува, защото винаги съм имала животни и много ги обичам, мъжът ми също.Имахме 11 годишна женска немска овчарка, която почина - взехме котарак, който кастрирахме, обезпаразитен е, не излиза от вкъщи, на всеки 2 седмици го къпем и му режем ноктите, но не съм запозната много с ваксините, които трябва да се правят и как точно да го изследваме за токсоплазмоза. Чакаме дете и искаме да вземем всички мерки за безопасност, тъй като не искаме да се разделяме с котката, но трябва да се подготвим. А и да си призная много повече разбирам от кучета и обучение, и ваксини и всичко др. Жилището ни е малко и това най-много ме притеснява...мисля си за някакъв параван или нещо и аз не знам, с който да отделим бебето на първо време от котето, как ви се струва идеята?!

# 123
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
Привет мами!
И аз да се включа в темата. Предстои ни най-щастливото събитие през септември и понеже категорично ще си гледаме 6-годишния любим кокер, сега сме в издирване на.... средство за почистване (прахосмукачка, моп....). Нямаме килими, мокети - единствено паркет, но дори и в момента, след като всеки ден чистя първо с прахосмукачката, а след това с мопа и препарат за паркет, след минути космите отново "излизат"... Моля тези от вас, които са минали през това, да ми помогнат в избора на подходяща прахосмукачка и въобще как вие се справихте с космите? (макар че едва ли има справяне...)

# 124
  • Мнения: 41
Riuia ,най-добрия вариант е ежедневно ресане навън при разходката. В нас сме с две кучета . При сутрешната им разходка се въоражавам с гребен и торбичка за космите и почва едно ресане... Сега през пролетно-летния сезон най-много пада козината.

# 125
  • Мнения: 240
И ние в къщи сме с куче- ротвайлер  Laughing и за миг не ми е минавала мисълта да се разделим с него, никога. Та и аз и мъжът ми обожаваме това животинче, то ни е като дете и го гледаме точно по този начин. След като забременях просто започнахме да я обезпаразитяваме по- често и вече не спи в нашто легло и в стаята. И иначе ако успее да достигне бебето му удря по някоя целувчица, пази го и все е на пост до количката. Кинолозите и ветеринарите успокояват, че бебето не може да направи алергия към кучето, с котките обаче нещата са различни  Hug

# 126
  • София
  • Мнения: 591
Ох мами и аз имам една дърта хубавица на 14г. и малко (болонка) и направо не ми дава сърце да я махна от леглото и от стаята като знам какво съм преживяла с нея. От четри годишна е напълно сляпа (махнати са и двете очи заради глалукома). А моя мъж се вика кучето да се маха от стаята ама аз незнам как да стане това. Sad

# 127
  • Мнения: 12
И аз много обичам животни-повече кучета отколкото котки.През бременноста живеехме в апартамента с много и различни кучета,все манички на по четиредесет дни и повече.Но вече не ми се занимава с малки дзверове Simple Smile,скоро ще си имам свое дзверче, живот и здраве след около два месеца.Любимото ми същество за момента след мъжа ми е едно петдесед килограмово Дого Канарио,но не си позволявам да живее с нас в апартамента.Според мен не би трябвало да има животни при децата, така смятам като се роди и нашето детенце да няма пряк допор докато е савсем малко,за след това ДА на село при баба и дядо.Колкото и да обичам Френския ни булдог,още от преди три месеца живее на пансион у зет ми.А за Догото имаме друг вариант,но и дума да не става да се разделяме с тях,ние се грижим за животинките ни просто за момента не живеят при нас.

# 128
  • Мнения: 194
Имаме си котка и куче. До последно си живееха вътре, с 1-та ми бременност. Преди раждането се сдобиха с къщичка на двора и са щастливи там (повече от преди).
Не мисля, че има кой-знае каква опасност сега за теб, важното е само животинчето да е обезпаразитено, да не го целуваш и да не ядеш от козината му Wink
Това е моето мнение Peace
А за децата даже мисля, че е много положително да се възпитават с любов към животните...е, докато е бебе, може да измислиш временно настаняване при някой, който би се грижил добре за котето, но после детенцето така ще се радва...

# 129
  • Мнения: 160
Опасност от домашните животни НЯМА,милички има толкова много инфо по тоя въпрос а и за тая токсоплазма я намерете някаде някои ,който да е боледувал(е ще се затрудните).Аз имам 2 котки и няма да ги махна, не мога да съмтолкова безотгововорна,животните не са виновни за нашето невежество.

# 130
  • Мнения: 93
Аз имам котка - много красива и породиста! И докато бях бременна и след това не е имало проблеми!
В началото само като се роди сина ни и не я пусках в спалнята, докато един ден не реших да я пусна и да я наблюдавам - отиде подуши бебето /беше на 3-4месеца някъде/ скокна в кошарата и се сви в едното ъгълче!
От тогава често съм ги виждала да спят заедно, той вече дори я скубе, но тя не проявява агресия към него!
Животните са с различни характери като хората - ако не са агресивни - няма никакви проблеми!

# 131
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
Дилема дали е проблем или не въобще не стои... Единствено се чудя как ще се справя с космите.... Та се чудя някой успял ли е - има ли отървия с помощта на някавите там водни филтри или други подобни или не....

# 132
  • Мнения: 240
Опасност от домашните животни НЯМА
smile3501  smile3501
Много съм прочела по темата и ветеринарите обясняват, че специално кучетата спомагат за предотвратяване на алергии при детето.

# 133
  • Мнения: 283
като се изключи това, че, както те посъветваха и в други постове, трябва да си направиш изследвания за токсоплазма, мисля, че няма проблем, Дъщеря ми израстна и с котка, и с куче. Сега иска да стане ветринарен лекар Simple Smile Много хора обаче ги е страх от алергии. В крайна сметка, въпросът е по-скоро в това какво смяташ ти самата. Защото май всеки би те посъветвал нещо различно в случая...

А това, което казва zyzzzu - и на мен детската лекарка ми каза същото

# 134
  • Мнения: 542
аэ мисля ,че е много добре за децата да има домашно животно,в къщи!ние даже купихме на малката принцеса,кученце за втория рожден ден,който предстои!радостта е голяма и макар и да е малка,се грижи за кучето по свой си начин и разбира че не бива животните да се удрят а трябва да се грижи за тях  и да ги обича!

Общи условия

Активация на акаунт