нужда от съвет - 2ро или 5то училище в Бъкстон

  • 22 710
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 524
Искрено се радвам,че детето ми учи именно във Второ,защото там няма толкова злобни и нападателни даскалици.Ужас!

Стефани,
и аз се радвам, че детето ти се чуства доволно и спокойно там, където и ти се чустваш спокойна...  Peace

Само не видях къде в темата има има злобни и нападателни потребители, пък били те и даскалици?!  Rolling Eyes

# 76
  • София
  • Мнения: 403
Аз пък като възпитаник на 5-то училище се радвам, че училището си е върнало поне малко от старата слава. На времето беше най-доброто училище в квартала. А както чувам от доста родители, и те и децата са доволни, нивото се вдига и съответно се повишава и интереса към училището. В което не виждам нищо странно или обидно към 2-ро училище.

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 10:27 от margo98

# 77
  • Мнения: 65
stefani6, гроздето е високо, затова е кисело.

# 78
  • София
  • Мнения: 403
 fight Вместо да се радвате, че в квартала има две добри училища, вие се чудите как да оплюете другото. Ама нали сме българи, няма как да е иначе.
Успех на първолаците! Според мен и в едното и в другото да си запишете детето няма да сбъркате.

# 79
  • Мнения: 3 268
stefani6, гроздето е високо, затова е кисело.
Ето едно злобно изказване,някой питаше къде са.И извинете не говорим за Кембридж,а за едно порутено квартално училище.Вие нещо изтрещяхте вече.

# 80
  • Мнения: 524
stefani6, гроздето е високо, затова е кисело.
Ето едно злобно изказване,някой питаше къде са.И извинете не говорим за Кембридж,а за едно порутено квартално училище.Вие нещо изтрещяхте вече.

Този някай съм аз - само преди пет поста - на същата страница... Embarassed

Заради подобна липса на отношение мод-ките затварят теми! Да не нарушаваме добрия тон!

Винаги съм смятала и заявявала дори тук, че уважавам всяко мнение на родителите и  съм сигурна, че каквото и да предприемат, то е в името на доброто на децата им.

Така че ти се успокой!

# 81
# 82
  • Мнения: 84
   Не може да се каже за  една сграда, построена от качествена тухла и още по-качествен бетон, а не от панелни модули, че е порутена. Занимавам се в областта на проектирането и знам как се е строело седемдесетте и осемдесетте години на миналия век.
    От изказвания като по-горните постове биха загубили много и двете училища.
    А сега по-същество. Разбрах, че 5-то у-ще има добра подготвителна подготовка. Ще има ли списъци на приетите ученици за подготвителен клас? И ако има кога ще бъде обявен?
   Другото ми питане е относно възрастта на децата за започване на 5 години училище. Детето ми е на 5 год. Ако го пусна сега подготве, ще бъде ли задължително догодина да е първокласник?

# 83
  • Мнения: 3 268
Тази година Второ училище навърши 35 години,т.е е строено точно през 70-те.През 2006 година Пето у-ще навърши 100 години,сами си направете изводите за каква сграда говорим.Няма какво повече да кажа по темата,жалко е,че стана такава гадна накрая.

# 84
  • Мнения: 524
Тази година Второ училище навърши 35 години,т.е е строено точно през 70-те.През 2006 година Пето у-ще навърши 100 години,сами си направете изводите за каква сграда говорим.Няма какво повече да кажа по темата,жалко е,че стана такава гадна накрая.

   Стефани, правиш ли изобщо разлика между училището като институция и сграден фонд?!  Rolling Eyes
През 2011г. 5 ОУ ще навърши 9о години, като в началните си години се е помещавало в съвсем различна сграда... В тази си сграда училището се помещава от 1948-50 година!
   Става въпрос за традиции и гордост почти като тези в Кембридж  Wink (обяснявам на тези, които не са ме разбрали - емотиконката означава намигване, закачка и самоирония, за да не кажа ирония към изказването:"И извинете не говорим за Кембридж,а за едно порутено квартално училище.Вие нещо изтрещяхте вече.")
Другото ми питане е относно възрастта на децата за започване на 5 години училище. Детето ми е на 5 год. Ако го пусна сега подготве, ще бъде ли задължително догодина да е първокласник?
Нищо още не е прието. Дори в законопроекта, който се обсъжда не е казано, че е задължително да тръгват от шест на училище. Все още е оставено в компетенцията на родителите да преценят... Има не един и два случаи на деца карали подготвителна група в училището по две години...

Все пак за по- сигурно говори с директорката...

# 85
  • Мнения: 3 268
Разрових се и намерих ето тази историческа справка за 5 училище.Основано е през 1921г.Уточнявам го,защото една госпожа хвалеше строителството от 70-те,а 1921 е доста далеч във времето от този период.В това училище гласуваме и много добре знам как изглежда,отвън и отвътре.Признавам,че беше много по-зле,сега нещата се оправят постепенно,благодарение на новата директорка.Но въпреки всичко има още много какво да се желае като мотериална база.
http://ouivanvazov.dir.bg/_wm/diary/diary.php?did=487998&df= … a16b7a476c543f895

# 86
  • Мнения: 29
ОУ"ИВАН ВАЗОВ"-СИМЕОНОВГРАД???В темата се обсъжда друго училище,намиращо се в София.

# 87
  • София
  • Мнения: 403
Разрових се и намерих ето тази историческа справка за 5 училище.Основано е през 1921г.Уточнявам го,защото една госпожа хвалеше строителството от 70-те,а 1921 е доста далеч във времето от този период.В това училище гласуваме и много добре знам как изглежда,отвън и отвътре.Признавам,че беше много по-зле,сега нещата се оправят постепенно,благодарение на новата директорка.Но въпреки всичко има още много какво да се желае като мотериална база.
http://ouivanvazov.dir.bg/_wm/diary/diary.php?did=487998&df= … a16b7a476c543f895

Хайде стига плю, не се спря. Аман от пришълци в квартала. В това училище е учил и дядо ми и баща ми и аз и повярвай ми, първоначалната сграда не е тази, за която говориш. Ама ако беше от квартала, сигурно щеше да си наясно.  Crossing Arms Синът ми учи в 120-годишно училище, което е пъти по-добро от 2-ро. Не сградата прави училището, а атмосферата и традициите. А хулиганчетата от 2-ро ги гледам всеки ден пред блока да пият и пушат и да се чудят каква глупост да измислят. И преди го бях писала, най-големите калпазани от детската градина се записаха в това училище.

# 88
  • Мнения: 56
   margo98, в 5 училище са учили както Вашият баща и дядо, така и други много бележити хора. Вие можете да бъдете горда от факта, че сте завършили училището, което с отличие завършват Негово височество княз Никита Лобанов - Ростовски /наследник на руския престол/, Негово височество граф Платон Чумаченко, Негово преосвещенство митрополит Николай, Негово височество граф Иван Йоновски /потомък на полски граф/, Любомир Левчев, Даниел Спасов, но май трябва да спра до тук. Няма дете на кореняци павловци, което да не е било азбукарче в това школо. Ще се запомнят старателните ученици на павловските родове Сомлеви, Фаслеви, Стоичкови, Трайкови, Бързеви, "Гърците" и много, много други включително и Вашият род.
   В пето училище учат децата на много учителки от 2 СОУ "Емилиян Станев", а по-точно: Дете на Камелия Янева - учителка от 2 СОУ "Емилиян Станев",  децата на Елка Миткова - учителка от 2 СОУ "Емилиян Станев", децата на Юлия Пейчева - учителка от 2 СОУ "Емилиян Станев", на Спасова и др. учителки от 2 СОУ "Емилиян Станев".   
   Училището се открива на 18.09.1921 г. и насъбралите се павловци решават то да носи името на наскоро починалия поет Иван Вазов. Сградата, в която се помещава училището, открива врати на 24.01 1949 г., а не 1906 г., както смята Стефани. А колко то е руина, порутено и със злобни даскалици, смятам, че всеки с малък потенциал даже може да прецени дали е така. Извинявам се за архаичния и приповдигнат тон, но аз съм на преклонна възраст и ме вълнува, ако някой хули училището, което павловци сами изграждат върху собствените си имоти.

# 89
  • Мнения: 3 268
Дами,напускам ВАШАТА тема.Тук никой няма право на различно мнение.Всичко добро и ако претенциите ви за супер училище се покриват с 5 ОУ,това си е ваше право.Моите са по-големи.

Общи условия

Активация на акаунт