За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 1

  • 14 729
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 760
Правихме стандартните за 6 месечни бебета изследвания -кръв и урина.Всичко е в граници, но в урината откриха бактерии.Според нашата лекарка няма нищо обезпокоително, а бактериите са от това ,че пишчето не е още добре забелено следователно не се почиства докрай и затова ги има.Аз го забелвам всеки ден и разбира се го почиствам, та искам да питам мамите на момченца , а и не само дали са ви излизали бактерии при резултатите.
Polina7979,имахме такива резултати и педиатъра ме накара да пускам пак урина.Беше сигурна,че е замърсена и не съм я взела правилно и така и се  оказа.
Можеш да повториш изследването.
И на нас първия път ни излязоха бактерии/при забелено пишле/.След 1 седм. повторихме изследването и нямаше.Почиствах тази 1седм. пишлето с реванол.

# 46
  • Мнения: 438
polina7979, как взе урината?
Продават се колектори за урина - ако по този начин си взела урина, ще е хубаво да повториш изследванията.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, имам въпрос: сега като почнем да се разхождаме, какви интервали са подходящи? Първо 10-15-20 минути и после колко максимум може да сме навън? (Ако приемем, че ще има храна, ако са повече от 3 часа.)

# 48
  • Мнения: 1 763
Мами на по-малки момченца, постригвахте ли ги вече? Моето бебе не е с много дълга коса, но покрай ушичките му пораснаха едни завои и така щръкват Joy, че ми се иска да ги клъцна Laughing. Какво ще кажете?

Аз го подстригах за пръв път на 11 месеца. И по-рано имаше нужда, но исках да го заведа на фризьор, а преди това ми се виждаше малък. С фризьора нищо не стана, защото се уплаши и се разплака и се наложи двамата с баща му да го подстригваме. Вече няколко пъти сме извършвали процедурата, резултатът не е много добър, настриган е като затворник Sad , но не можем по-добре. С дълга коса не искам да стои, защото му е гъста и много трудно съхне след баня, а плаче от сешоара.

# 49
  • София
  • Мнения: 39 901
Момичета, имам въпрос: сега като почнем да се разхождаме, какви интервали са подходящи? Първо 10-15-20 минути и после колко максимум може да сме навън? (Ако приемем, че ще има храна, ако са повече от 3 часа.)
Започваш да речем от 5мин. Всеки ден увеличаваш с по 5мин, до достигане на 20мин. След това голяма разходка в рамките на 1/2 - 1 час. Зависи и от времето де Simple Smile А и понякога от бебето.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 508
А може ли по 3 часа и повече? Когато е под 10 градуса и над?

# 51
  • Мнения: 2 521
А може ли по 3 часа и повече? Когато е под 10 градуса и над?
Може,стига да ти се разхожда толкова.Вече се затопля,а и бебето си е добре защитено в количката.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 334
ми, един ден, 5 мин, после 10, после 15, така до 30...после ден -два по 30 мин, после час...
като посвикне с едно часвои разходки тогава вече 2-3.... то не е чак толкова топло все пак, има вятър и т.н... не прибързвай много......3 часа предполагам след 2 седмици от първата разходка и то при спокойно и хубаво време.....

# 53
  • Мнения: 149
Pebs,erota,sonia, магика вероятно ще повторя изследването

# 54
  • София
  • Мнения: 2 508
             Angel_Dust

# 55
  • Мнения: 259
Здравейте мам4ета, извинявам се 4е нахлувам в темета ви, но не знам къде да попитам Embarassed. Предварително се извинявам ако въпроса ми не е за тук, а той е следният. Бихте ли ми казали колко горе долу струват коли4ките, която да е за новородено. Аз не живея в Бг, а снаха ми скоро ще ражда и ми се иска да им купим ние коли4ката и за това питам, за да си направя сметка колко пари4ки да им изпратя. Истината е 4е гледах в няколко Интернет магазини, но не съм сигурна дали такива са действителните цени или не.
Благодаря Ви за отделеното внимание. Hug

# 56
  • Мнения: 4 335
Ами цените започват от 200лв.(може да има и по евтина,незнам),та до 1000 и ...
Различни са,според марката и качеството.

# 57
  • София
  • Мнения: 44 334
от 100 до към 3000 лв са Simple Smile

не зам ти къде живееш, но в повечето страни са по-евтини, от колкото у нас....

autumnsphere Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 259
Много Ви благодаря моми4ета, аз живея в Испания и тук цените са доста по ниски. Например за коли4ка от 3 4асти цената е около 300 евро. Не го проумявам това с цените в Бг  ooooh!.
Още веднъж Ви благодаря.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 535
Здравейте момичета
Имам и аз един въпрос - сина ми е на 8 месеца и вече има 6 зъбчета. През деня правя някакви опити да му ги почиствам, но вечер той заспива докато суче. А нали точно тогава е важно да не заспива с храна по зъбките  Thinking. Все още се събужда нощем и пак със сукане се успокоява и заспива.
Кога миете зъбките и от каква възраст започнахте?

Общи условия

Активация на акаунт