Април почуква на вратата,на бебчетата вече хич не им се чака!

  • 19 430
  • 292
  •   2
Отговори
# 15
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Дея  благодаря за щъркелчето,само дано се запази така докрая  Laughing да не се налага да купувам друг комплект за изписването Joy .И темичката е страхотна  bouquet

Момичета много съм доволна вчера вече ми пристигна количката на живо изглежда  още по добре .На АБС дизайн черно с червено  .Вече  почти съм готова  с приготовленията .Само чантата за родилно остава ,че не съм питала какво ще ми искат,но на 05.03  ще ходя за запис на тоновете и ще  питам.И с имената сме готови  и за двата варианта ,че не се знае знае ли се Joy
Чета ,че повечето се оплаквате от болки  в ставите и аз се присъединявам към вас  ,като се застоя на едно място и няма надигане  ,ходя  newsm27 ама така ще е не остана.И като се замисля  започва да ме хваща страшолата,че  вече  знам какво ме очаква.



# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
suny78, предполагам, че това е темата, за която говори very_nice. И аз точно нея съм чела - смятам да опитам с масажите, като му дойде времето.

Това е и описанието как се прави масажа:

Ето го обещаното описание.  Laughing Превеждала съм го мо-та-мо от немски.


Масаж на перинеума

Цел
- Чрез масаж да се подобри кръвообращението на родовите пътища, тъканта да стане по-мека и да се разтяга по-лесно.

Помощни средства
Бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, масло от жожоба, масло от магарешки бодил (първите 2 са за предпочитане) или специално масло за масаж на перинеума от Weleda.

Подготовка
-   Отпуснете се
-   Изберете подходяща позиция
-   Можете да използвате огледало, за да виждате добре перинеума
-   Определете си даден час от деня, например вечер
-   Желателно е преди масажа да се направи интимен душ с топла вода

Масаж   
-   Начало: около 6 седмици преди термина
-   Много е важно масажът да се прави редовно, всекидневно, по 5-10 мин.
-   Ръцете се измиват добре
-   Слага се малко масло в дланта и се разтриват ръцете, за да се затоплят
-   Перинеумът се разтрива (намазва) с масло
-   Двата палеца се вкарват във влагалището на около 3-4 см и се насочват в посока ануса и стените, като този натиск трябва да води до леко разтягане
-   Перинеумът се натиска отвътре навън
-   Избягвайте допирът с пикочния канал
-   Влагалището трябва да се разтегне с пръстите внимателно, докато се усети съвсем лека болка или изтръпване
-   Разтягането трявба да се задържи така в продължение на около 2 мин
-   Ако имате предишни шевове, насочете масажът и към тях.

Масаж, направен от партньора
-   Партньорът може да ви направи гореописаният масаж с двата показалеца или с палците
-   След няколко седмици перинеумът може да стане толкова разтеглив, че партньорът да ви масажира с два или три пръста на двете ръце заедно.

ВНИМАНИЕ: Масажът е забранен при възпаления или инфекции (херпеси) в областта на влагалището!
След като приключите с масажа, премахнете с тоал. хартия съвсем леко част от маслото, което е стигнало до ануса. Така ще се прекрати евентуалното идване на бактерии от там Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 231

Изключително красива тема   bouquet   bouquet   bouquet  !

Благодарности   на авторката   Hug !

За  имената - цял живот съм искала да  имам момиченце и да се казва Каролина  Heart Eyes . Обсъждахме и още  Карина  и  другото което  много харесвам - Клементина  или  КлемЕнта . Мъжа  ми пък загина да  настоява да го кръстим  Габриела (на мен ). Заради  това ,което означава и  " да го кръстел на  най-любимия  си човек " Embarassed  .
Много харесвам  имената ,които сте изброили - Мадлен ,Аврора,Елена ,Констанс  и  другите  Peace .
Само да отбележа (сигурно  го знаете,де   Simple Smile )  , че  името  Теодор  е синоним на Божидар - със  едно и също значение са  Peace .

За  сгъваемите кошарки  -  ние купихме и дървено легло  и  сгъваема кошарка ,защото  сме в мезонет  и  през деня  ще я  сваляме долу ,където ще е  сгъваемото легло,пък нощем  ще си спи в дървеното легло . И  ние сме купили  това http://www.kasidabg.com/product_info_products_id-7992.html  ,но в червено  Peace !

Датата  ми  за секцио   е 31 март .  Ще раждам  в  болница Токуда  при д-р Димитров .
 asia_nika  , мноого съвпадения   Rolling Eyes 

Днес бях много дейна .
Готвене    food002 , гости , после обиколих половин София - ходихме да гледаме колички в Малечко  ,после в  Чико на Централна гара  и после  в Пигис  хаус . Харесах  доста колички - ама пък как само скъпи  Crossing Arms ,как пък една евтина  не видях . Всичко над  1200 лв  Confused . Та още  се мисля...

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 00:55 от Kafenceto

# 18
  • Мнения: 494
Mara Casy,вчера ходих специално да гледам за бебешки прах и омекотител.  Повечето марки имат омекотители,обикновено в бяла опаковка,на която са изобразени майка с дете. Но никъде не видях да пише,че е специално за бебета,а точно както ти казваш,пише,че е за чувствителна кожа.Мисис Т,без да искам съм се объркала. Бях ти писала за омекотителя на Персил,а всъщност имах на предвид Ленор. Но и той не е направен специално за бебета. А прах видях пак само за чувствителна кожа. Чудя се и аz дали да не си поръчам от България newsm78 А иначе сме се разбрали с моите родители да дойдат,след като родя. Баща ми те остане около една седмица,а мама към един месец. А за амбулантното раждане,ти можеш да останеш в болницата,колкото прецениш.Никой няма да те изхвърли на другия ден. Но в понеделник ше науча повече и ше ти пита!
 
Серията на Веледа е наистина много добра и повечето педиатри я препоръчват,но определено е доста скъпа. А какво ше кажете за Себа Мед? Виждам,че доста мами я препоръчват,но на мен ми се стори малко странно,че не пише,че е подходящо за бебета,а пак само за чувствителна кожа.

Дея,благодаря ти за предложенията  bouquet Тези и аз съм ги предлагала на моя мъж. ( то вече какво ли не съм му предлагала де!То имена не останаха,мисля дори,че е време да погледна китайските Thinking) Но и тези бяха отхвърлени. Аз вече бях писала,че обмислям детето да се казва Найн. Напоследък само това чувам hahaha

А темата за маслото на Веледа за перинеума съм я чела. Дори си спомням авторката,Rbaby. Звучи интересно,ама аз не съм сигурна,дали ще мога да си го прилагам. Все си мисля,че няма да го правя правилно!  

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 23:09 от Mара Подробната

# 19
  • Мнения: 541
здравейте и от мен в новата тема Hug
  bouquetза авторката и кръсницата на темата   bouquet
относно имената-отдавна сме решили да не кръщаваме на никого и родителите ни отдавна са се примирили,ама то при такова категорично отсичане къде да ходят?просто един ден им казахме "на никой няма да кръщаваме,не искаме сърдити,каквото име изберем това ще е,а пък вие пак ще си го обичате внучето!!!" и точка.иначе име сме избрали и то с един голяяям замисъл,ама живот и здраве като се роди ще кажа Mr. Green даже и резервно за цветница имаме,ама на никой не сме казвали.
имам и една молба с леко отклонение от темата:някой ако знае как се прави банер или има познат,който знае,моля да ми помогне!!!участвам в дбм-русе и искаме да си направим за пролетния благотворителен карнавал.моля ако можете да помогнете  Praynig

# 20
  • Мнения: 36
Момичета, да се похваля, че не мога да се стърпя - днес очния лекар ми разреши да раждам нормално  newsm44  Толкова съм доволна, че ще избегна операция, че просто нямам думи да опиша как окрилена излетях от кабинета  Laughing

Една мама беше писала, че Констанс й харесва, но не се връзва с фамилията. Ами предлагам Констанца - много хубав вариант според мен и ще се връзва сигурно по-добре  Peace

Записала съм се за всички лекции на 9 мес. през март - ако някоя от вас ходи - ще се виждаме там Simple Smile

Мазилото за перинеума си го поръчах преди малко - нали се ентусиазирах сега от нормалното раждане и ми е мерак. Че досега все за статии и теми за секциото се ослушвах...А, ще ходя и на йога за бременни от 9 март, там също ще ни подготвят за раждането - и психически, не само физически. Въобще като си погледнах днес календара за март и ахнах - че аз съвсем съм го запълнила  Laughing

Утре заминаваме на дълъг път - в Сливенския балкан малко да подишаме свестен въздух, че ми писна от тая мръсна София. Няма да мога да ви чета цели 3 дена, но като се върна - ще наваксам Wink

На всички мами - хубави празници и нека болежките да са минимални!   bouquet

# 21
  • Мнения: 75
Предишна бременност доста книги съм изчела, обаче като ми почна да се отделят парченца от тапа (мисля че това беше) с кръв, така се паникьосах!  Laughing
За епизиотомия мога да кажа, че рязано не скъсано. Това ,че на мен направиха тази манипулация прочетох след два дни в картона Grinning Имах страшно много други шевове, в сравнение с тях епизиотомия е нищо.

В този пост с упътване за масаж на пирениума пише, че ако вече рязано, пак може да се прави масаж.. Но ,честно казано, не виждам изобщо как може да се направи масаж на шев? И мисля, че където е зашито ,вече не се разтяга. поне аз така се чувствам.

# 22
  • Мнения: 568
Моето мнение за масажите на перинеума е същото като за стриите,не става само с мазане.Ето какво споделя авторката на тази тема след като роди http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.60   Моята свекърва има трима сина не знае какво е шев,без масажи.Моята майка има две дъщери и двата пъти има по-няколко да не е без хич и тя без масажи.Аз също имам 3 след епизиотомия  обясниха ми ,че се е наложило заради гъбични проблеми през бременноста ,които са довели тъканта до кофти състояние.Наистина ме поизчакаха и в момента в които сряза бебето излезе .За тези които не са го преживели не боли,зверската болка е при шиенето.Уж слагат упойки ,но доколкото съм чувала само при епидурална нали така беше и пълна не се усеща.

Цитат
Това си е мое мнение, но смятам, че не е хубаво да кръщаваме децата си на име без имен ден, тоест на име, което не е на светец. Едно, че детето ще е лишено от един празник, второ, че няма да си има светец-закрилник.
asja ако всички сме кръстени на светци ще има само Мария,Николай,Георги,Иван,Петър има още няколко ,но ми се струват твърде малко.
Моята дъщеря е родена на много хубав ден ,който сама си избра и го изчака цели 8 дни-Кръстовден.Не е кръстена на светец и на празника ,но аз смятам ,че се раждя под закрилата на този празник така или иначе.
Аз също не съм против кръщаването на баби и дядовци ,но не на всяка цена.А много ми хареса ситуацията при Жабче ама не се получва навсякъде,или при обща буква.Аз не бих могла да дам предимство, нито на моята нито на другата страна.
Дано поспите тази нощ повече.

# 23
  • Мнения: 14
Добро утро коремчета  bouquet
 newsm51 за Дея

Аз сън не спах, ей сега вдигам милото за закуска  newsm64 и после отиваме на бебешко пазаруване  newsm44
Виждам сте се заговорили за маслото на Веледа и аз съм мераклийка да го пробвам, само да си го намеря по аптеките в региона, но четох някъде че масажа би намалил риска от разкъсване с 9%, не е много но си струва да се пробва нищо не губи човек Thinking

Някой писа (извинявам се забравих кой Embarassed ) за козметиката на Себа Мед, аз съм се спряла на нея, има си серия за бебешка грижа, разглеждах я в една аптека и реших че нея ще ползвам, все пак е медицинска козметика. В началото си мислех за Мустела, но и Себа Мед е добре, а и е по-евтина  Peace

Днес май е мрачно, но дано това не ви пречи да се усмихвате Heart Eyes  bouquet

# 24
  • Мнения: 343
Добро утро момичета!!! Hug

Много  Hug и   bouquet за Дея и кръсницата на темичката. Много хубава и празнична е станала.

Аз не смея да си правя този масаж на перинеума, тъй като се притеснявам да не получа някакво течение в последствие. Cry

Относно имената се двуомя, триомя и т.н. Като го родя ще мисля окончателно.С първото дете всички познати и роднини, включително и мъжът ми знаеха за едно име, но като застанах пред сестрата и тя като ме попита "Име на детето?", еми изведнъж името, което бяхме избрали ми се стори неподходящо и го промених на секундата. Можете да си представите, какво беше изумлението в къщи. #Crazy

galia1231977 и аз чакам моята АВС Дизайн с нетърпение да пристигне. Wink

# 25
  • Мнения: 2 090
Добро утро,коремчета!

Момичета,искам да си сверя часовника. Вчера си купих Лансинокс (Lansinoh),кремчето за зърна.Я кажете,колко струва в България? Защото само на мене ли ми се струва безбожно скъпо за 75 гр крем, 16 Евро Shocked
Aми тук тубичка 10гр. е 13.49 лв,така че при теб е тънкаж направо Wink.Лансинох

atlantica,представям си изумлението на родата Joy,аз имам известни опасения че при нас може да се получи същото този път Laughing,както се двоумя,и триумя Crazy

Nadeto K,приятен шопинг newsm71!Ще чакаме да се отчетеш с негледни материали в албумчето Party.

brilliantine ,честито разрешение за естествено раждане Hug,и приятно изкарване на балкана,да си починеш хубаво там и да се надишаш на чист въздух и заради нас Grinning.

За теглото на бебчетата,и аз съм на мнение че ако се гледа на обикновен видеозон не е сигурно и точно,а напротив-в повечето случаи доста се разминава очакваното с реалното(от приятелки съм чувала Whistling),иначе моята лекарка никога не ми е казвала колко тежи бебчето-нито първият път,нито сега.Само ми казва колко е обиколката на главичката и как отговаря това на седмиците Peace

# 26
  • Мнения: 7 112
Добре е, че си имаме неуморно другарче, което да се грижи за хубавите ни априлски теми. Дея,   bouquet!
#Cussing out Защо повечето свестни лекари са навити на планово секцио и не гарантират, че ще водят нормално раждане, а ти казват да разчиташ на дежурен лекар??? Аааама-ха!
Защото добрите доработват с частна (и не само една) практика. Защото в загубената здравна система при определяне на възнагражденията на персонала в болниците, трябва да участва и пациентът. Така скатавките (повечето са едни, водени за ръчичка от някой покровител, но и средния и нисш персонал) няма да броят само колко леглодни е имал някой пациент, на който очите не са му виждали, а ще си напъват пърдюгите да полагат достатъчно грижи и добро отношение. Не става въпрос да бършат носове и да четат приказки за лека нощ. Сега всички взимат еднакво малко - и тези, които трябва да бъдат позлатени, и другите, които трябва да бъдат уволнени. Първите няма как да се клонират, за да огреят навсякъде. За да не правят грешки, е нужно и да почиват. Така се стига до лесното за присъствие и организиране секцио.
*Деси*, че бебевоза не е ли малка градска кола? Ти ще я караш, а друг ще се вози.  Laughing Пожелавам ти да се сдобиеш скоро и с нов мама-дечковоз.  Hug
Жабче, лежанка и стискане. Още поне 2 седмици удържай фронта.  
Хора, гледам вече едни лентички на по 35 г.с.


# 27
  • Мнения: 2 090
Oлеее,рони,изобщо не съм вдянала за че за бебешката кола ми честитиш Mr. Green,нали по-назад бях писала как си мечтая за ''малка,маневрена, и едикаква си...кола'',или както ти я определи:мама-дечковоз Grinning,много ми хареса определението Hug.А мислех че не си ме разбрала,пък то аз съм била отвеяната Embarassed

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 10:23 от *dessi*

# 28
  • Мнения: 160
Здравейте,щастливи коремчета!!!
Пиша в новата тема,с огромната надежда и вяра,че в нея ще има само добри новини и щастливи постове от вас!!!Надявам се в нея да прочетем,че нашите талисманчета са вече изписани и се радват на прегръдките на мама и тате!Да са ни живи и здрави,те са нашата гордост!Двете мами ще помоля да си ги гушнат силно и да ги нацелуват от мен!
На останалите бебчета им желая да си постоят още малко в топлите коремчета на мама,има време и те да изпълнят с радост сърцата ни,но засега е по-добре да си чакат  Laughing
Относно имената-така ме радва вашия ентусиазъм,обичта и трепета,с който ги подбирате...Мнения относно имената няма да давам,защото мисля,че както няма грозно бебе,така няма и грозно име.Всяко бебе е уникално и най-красиво,за родителите си и името му ще е най-хубавото и милото за тях.Да се родят живи и здрави бебчетата ви,а аз съм сигурна,че те ще носят най-красивите и звучни имена!!!
Мили,приятелки,прегръщам силно всяка от вас!Желая ви спокойствие и щастливо изживяване на последните прекрасни дни от бременността ви!Радвайте се на всяка минутка с коремчетата си,независимо от болежките,защото след това ви предстои най-великото и щастливо събитие в живота ви!!!Обичам ви с цялото си сърце и също с трепет очаквам появата на вашите съкровища,защото появата на всяко едно от тях ще изпълни с радост и моето сърце!!!
Обичам ви!!!

# 29
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Добро утро!

Мара Подробната, Лансинох и тук е скъпичък.  Confused Аз си взех кремче на Авент, то също не се измива преди кърмене - 30 мл, 22,50 лв. С Ланолин, алое вера и кокосово олио. През цялата бременност се мажа с крема на Авент за бременни и понеже ми допада, реших да взема пак от същата марка и за гърдите. Чудя се сега за подготовката само дали да не си взема Гармастан, че по-евтинко, докато не кърмя няма нужда така или иначе да е от тези, които не се мият.

За имената - както казах вече ще уважим дядовците, едното име е просто женския вариант на дядовото име, а другото е всъщност старобългарския и църковен вариант на името на моя баща, не ни допадна женския му вариант. Държахме и двете имена да са български и да си подхождат поне малко по звучене. Интересното е, че на няколко места видях, че може да празнуват именния си ден на една и съща дата, което ми е странно.  Thinking Майка ми е традиционалист и продължава да настоява, че и двете мацки трябва да бъдат кръстени на свекъра и свекървата, защото щели да се сърдят и не знам какво си. На нас обаче не ни допада нейното име, а и все пак предпочитаме "равния резултат". Само ми е странно как ще реша кое име на коя да дам... Веднага ли искат да се кажат имената или може да се изчака, като ми ги дадат и си ги погледна добре, за да реша кое име на коя ще подхожда повече.  Blush

Мен вчера цял ден ме боля кръста и имах редки контракции. Пих Гинипрал, защото се уплаших да не правя разкритие, но не мина от него. Звънях на Док и той ме поуспокои, че ако нямам и постоянни контракции, не би трябвало да е страшно. За всеки случай каза да пусна днес ПКК и обикновена урина, за да изключим бъбречна криза и после ще видим. Обаче късно снощи и контракции имах, макар и безболезнени. Днес се чувствам по-добре уж, но коремът пак се стяга. Ако трябва и в болница ще влизам, ще видим днес какво ще каже Докът... Поне още седмица трябва да устискам, за да не се търкалят много по кувьози бебките и да бера страх.  Confused
Обаче сериозно се стресирах вече, че моментът наближава, д-р Сигридов явно неслучайно ми каза да си имам подготвена чантичка вече...

И понеже не съм в състояние да ида да избера мартенички, вижте какво си сътворих в леглото:
http://media.snimka.bg/2274/010803065-big.jpg
http://media.snimka.bg/2274/010803061-big.jpg

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 10:47 от Жабче

Общи условия

Активация на акаунт