Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 74

  • 39 476
  • 368
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 607
_Пепи_ има ли нещо като макет, или нещо друго, което използваш за футболните емблеми? Много ми е мерак да ги науча тях, дори си бях направила очертанията на Интер за трансфер, още ми седи хартията във фризера, но...май няма да се навия.....А ми е такъв мерак...Ако някой открие нещо стъпка по стъпка за футболни емблеми - моля да ми го прати. Спорта и в частност футбола ми е слабост и ще ми е удоволствие ако съчетая любимото с вкусното......

Днес исках да направя шоколадова торта и заложих на Гараш-а на Иринка  bouquet,че нея си я знам....Но пак не ми стана ясно колко да пека блатовете - едните станаха все едно недопечени, а единият - до половината препечен, че го сложих по средата и тортата е с 2 блата и 3/4блат по средата. Останалата 1/4 го допълних с изстъргано от хартията.......

Гараш и Парче

Много вкусна торта!

# 46
  • Мнения: 1 965
...Ако някой открие нещо стъпка по стъпка за футболни емблеми - моля да ми го прати. Спорта и в частност футбола ми е слабост и ще ми е удоволствие ако съчетая любимото с вкусното......
Дано да ти помогне:
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛНИ ОТБОРИ
ДРУГИ
ВСЯКАКВИ

# 47
  • Мнения: 11 607
Ванччче, благодаря ти много! По принцип в Гъгула търся...Помагам си и с Корел-а за емблемите, дори си ги обръщам първо и така си ги минавам с шоколад(така напр. с Интер 2 емблеми, но си седят във фризера)......Но после ми е проблема...Виж на Пепи тортата как е като по калъп....С руска мастика ли е правена..сигурно...Но аз нея не успях да я направя.......Най-добре ми се получи с желираните бонбони за фигурките......Мога ли напр. да си направя емблемата голяма и после по някакъв начин да я сглобя напр. на домакинска хартия и след това с медна вода да я залепя за торта. Това ли е начина?

# 48
  • Мнения: 243
natalyna,  шарките на капака са рисувани със златна и медна боя в/у разтопен шоколад. Бях измерила всичко точно, но напоих сериозно тортата и се уплаших да не  се сгъне под капака /и той има крем м/у блатовете/, та сложих доста дебел пласт сметанов крем с желатин, да стегне. ..И капака остана по-малък.... Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 1 965
..Мога ли напр. да си направя емблемата голяма и после по някакъв начин да я сглобя напр. на домакинска хартия и след това с медна вода да я залепя за торта. Това ли е начина?
Докато не пробваш, няма как да разбереш дали можеш, нали така?  Wink
Предполагам че това е начина. Тя беше обяснявала, ама не помня. Какво бих направила аз. Една емблема, нарязана на парчета, и по тях бих изрязвала. Като поизсъхне малко, бип сглобила. Мисля че и само с влажна четка би се залепило.
ВЪПРОС към Нелка
Аз понеже съм яхнала метлата и цял ден си летя на нея, та взех че забърках тестото на Нелката. Ровя назад из постовете, обаче не срещнах коментар, дали е ядливо. Незнам и дали се получи добре.   newsm78 . Меко е, пластично е. Ама ми лепка. Предполагам че може да се разточи лесно та ще си поиграя някой ден с него. Но си гризнах малко и ми се стори много вкусно. Дали се яде? Суров желатин.... сурова глюкоза...... а, де!

# 50
  • Мнения: 2 185
Съмнявам се Нелка да се включи отново, дано да греша.
Тестото не би трябвало да лепне, може би трябва да му добавиш захар.
Ядливо е, защо да не е  newsm78 и в тортата с рулата желатина е в същия вид и пак си го ядем. Глюказата е същата, която слагаме в шоколадовото тесто...кое те притеснява  Thinking .

Дано Нелка се включи с по-компетентно мнение  Peace

# 51
  • Мнения: 2 708
Извинявама се, ако съм засегнала някого - изобщо не съм имала желание да го правя. Явно не съм разбрала правилно предишната тема (всъщност по предишната). И казаното от мен беше най-добронамерено. Моля да бъда извинена. Peace

# 52
  • Мнения: 1 965
Тестото не би трябвало да лепне, може би трябва да му добавиш захар.
Ядливо е, защо да не е  newsm78 и в тортата с рулата желатина е в същия вид и пак си го ядем. Глюказата е същата, която слагаме в шоколадовото тесто...кое те притеснява  Thinking .
Ами то си глътна почти половин кг. Ще го оставя до утре. Ако трябва ще му добавя. Глюкозата е същата, ама с шоколада позавира малко. И желатина е суров. С комбинация от лимон.... Rolling Eyes .... знам ли..... дали ще стигне тоалетната хартия за всички????  Toilet

# 53
  • Мнения: 484
Маме,радвам се,че отново си направила моя торта,това означава,че предния път ви е харесала  Hug Честно да ти кажа и аз незнам колко време ги пека,е така някак си на усет,знам кога са готови  newsm78,но обещавам следващият пък когато я правя да засека времето.

Сега вече ще ви покажа двата "Трюфела " от вчера



Тези цветя само в тези цветове май не съм ги правила.Но какво да правя толкова си умея  hahaha

# 54
  • Мнения: 137
За тези които се интересуваха за бъчвата- изрязвам си еднакви лентички от разточеното захарно тесто, по принцип е хубаво леко да засъхнат и да се направят/с макетно ножче или обикновенно или каквото и да било друго/ чертички върху тестото/в случая нямах време/,залепвам ги върху намазаната с маслен крем торта и после с четката боядисвам директно.От самата четка стават тези ивички и съответно ефека на дърво.

# 55
  • Мнения: 1 610
Да попитам какво правите с излишния/ остатъчния / айсинг? Аз си викам да не стане зян - да го направя на ореховки, но май са много сладки/ аз нали нищо не опитвам  hahaha , само чета, че е сладко/ ...
После няма измиване шприца. Ощавих се докато го измия.
Нали знаете, че сега само приказвам и споделям производствения процес и утре ще ви пусна снимки


Мамо Цоци, как така желирани бонбонки- днес пробвах, олееее, то много твърдо, не се моделира.ти го дърпаш, то се прибира. Направо се борихме. Сетих се на ванчето снимките. слагах олио. Лоша работа. Положителната черта е , че лесно се боядисват. С моите скапани бои. Я си направи едно захарно тесто да видиш как се работи лесно лесно.
Гараша хубаво го правиш, давай сега чаршаф, трансфер или каквото .Опит неопит. С Байерн Мюнхен - хвърлям ти ръкавица за футболна табела.  Joy Аз ще го правя за 28 март. Съгласна?

Ай-ай
, бъчвата беше прекрасна, светлинни години от моите умения, детайлите ми харесаха най-много- обкова и пироните. кое захарно тесто да попитам като малоумна?  Joy Или няма значение да си избера едно от посочените.

# 56
  • София
  • Мнения: 618
Добро утро на всички Hug  Аз с изненада установих че са ми свършили блатовете на Кедър. Та понеже ще си купувам пак кашонче, някой дали иска да си разделим един ванилия и един какао? Мисля този път да взема тези за рула. Ванче нали са по-вкусни? На мен по принцип ми харесват на вкус. Но  тортените не успях да ги навия на руло. Мажа ги с мармалад от сливи и стават много вкусни. Но тъй като не мога да ги навия на руло, ги правя като пастички.
Иринка ти що така 2 трюфела newsm78 Няма ли да са ви множко Crossing Arms Crossing Arms

Сега гледах рецептата на медовика и аз мислех, че моята дето я имам е като на Лабрех. Да ама в моята има канела Thinking Thinking Та сега се чудя от къде ми е newsm78

# 57
  • Мнения: 1 965
ai-ai вчера не похвалих бъчвата ти. А много ме впечатли. Листата не ме дразнят толкова с цвета си, колкото с това че са идеално прави. Малко посбръчкани, някое друго ъгълче поогънато за по-реалистичен вид.
Иринка - не съм забравила че си ме поканила на тортичка. Някой ден, и това ще стане.... Тия двете сега......  Thinking , ами вкусни си изглеждат.... какво да ти кажа.....
destini - не можеш да навиеш другите платки. Пробвала съм. Трябва си от тия за рула. А и те като че ли са по-вкусни - за рулата. Въпрос на вкус, разбира се.

# 58
  • Мнения: 1 271
Ванче, отседни за малко метлата  Laughing

Имам въпрос към Пепи-Кажи размера на тия пастички, много ме впечатлиха-имам едно представяне тук на 12-ти и ми се иска да направя нещо такова, обаче май нямам подходящият размер формичка за да ги нарежа?!?  newsm78

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 846
ai-ai, kony, Clairette, tetty71, много красиви ваши торти видях в предишната тема! smile3501

bubolinkata, прекрасни сладки! Много време, търпение и любов си вложила в тях! Поздравления!  bouquet

_Пепи_, как смогваш, не знам! Браво на теб, продължавай все така! smile3501

Аз се включвам да покажа една бърза и семпла тортичка по случай рожденния ден на баба ми. Grinning



Още снимки тук.

Общи условия

Активация на акаунт