МАРТ е, щъркелът не чака, с бебе в човка под прозореца ни ще затрака!

  • 15 368
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6
Здравейте мамчетаааааааааааа  Hug

Благодаря на всички за добрите пожелания   Hug

Честито на новите мами - да са ви живи и здрави малките душички     bouquet

Нас най-накрая вчера ни изписаха и вече сме си вкъщи  Whistling

Аз набързо да се похваля за раждането си  - на 10ти през деня аз - най-големият ентусиаст тръгнах да обикалям магазините като луда за да направя последни покупки за бебо.Вечерта с една приятелка ходихме на пица и си се прибрах към 23ч. и си легнах и веднага си заспах без никакви болки и признаци за раждане!!! В 2.58ч се събудих от страхотна болка,която се оказа контракция - бая ме поизпоти,но реших,че това е първата и има време да си доспя  Rolling Eyes  обърнах се на другата страна и си заспах ,но след 40мин получих нова и след нея ми се доходи до 00 по малка нужда,където видях леко зацапване по превръзката! И така докато стигна до леглото още една и още една и общо взето зачестиха за около час! Събудих майка ми и й викам "Маме няма да дочакам петък - бебо ще излиза"/ понеже искахме да се роди бебока в петък 13ти!/   и така една бърза подготовка и тръгнахме към болницата,която е на 10мин пеша от вкъщи и понеже нали си ме върти пералнята и викам - "Тръгваме пеша!!!" и така за около 30мин стигнах до болницата към 05ч ! Бях с 7-8см разкритие и в 06.18мин след няколко напъна на бял свят се появи малкото ми патенце Валери    Flutter
Единственото гадно нещо беше,че в денят в който трябваше да ни изпишат бебока получи едни гнойни пъпки и ни оставиха още 3дни за да го лекуват антибиотично и слава богу сега всичко е ок и сме си вкъщи и днес идва доки и ни похвали,че сме много готини  Wink

Имам една молба - искам да кача снимки на патенцето,но незнам как и къде точно - може ли някоя от вас да ми помогне?

Е това е засега от мен ,дано успея да изчета темите назад  Rolling Eyes  

# 76
  • Мнения: 0
Бела аз като една доста неграмотна в тез работи не смея да изказвам мнение защото нито това знам как се прави нито тема как се пуска Rolling Eyes  Embarassed и чакам на готово. Каквато е ще е прекрасна за мен.Ама за протокола ще отбележа че втория вариант по ми харесва Peace

# 77
  • Мнения: 3 379
Момичета току що говорих с Емили милата има нужда от вашата помощ, така че ме помоли да пиша понеже тя още е в болницата. Проблема е следния - има кърма и може да кърми, но нейната бебка не иска, дърпала се и не иска и неискапо никакъв начин. Акушерките са и казали че проблема е в бебето даже са и дали друго бебе за да види че при нея всичко е наред и че трябвала сама да научи бебето си да суче, а тя незнае как. Каза че изобщо неиска, не да не и достига или да суче малко а изобщо. За да не седи гладна са и дали АМ от шише и доколкото разбрах е яла, но неиска да суче. Едва ли е свикнала да яде от шише понеже са и дали 1 или 2 пъти не повече. Моля някой да ми отговори за да и кажа, много тъпо се чуства и иска да го преодолее този проблем. Благодаря ви предварително от нейно име.

desiss, мисля, че ще й помогне най-много ако се обади на консулнант по кърмене и сподели проблема. Ако искаш пиши директно на Херда или Бу на лични и им копирай този пост с проблема и им поискай телефон, на който тя да звънне. Това е най-добрият начин за съвет на този етап според мен. Иначе, както и някой друг беше писал, важно е как засуква - т.е. позата при слагане на гърдата, височината.

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Имам една молба - искам да кача снимки на патенцето,но незнам как и къде точно - може ли някоя от вас да ми помогне?

Моля някой да ми помогне: как се правят миниатюрните снимчици за линийката и първа страничка?

Качи снимка на бебока в общия албум и някоя от нас, които разбираме ще ти я сложим малка на 1 стр.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 858
Благодаря ви момичета за отговорите относно проблема на Емили прочетох и какво сте и отговорили и и казах да не се предава, явно трябва да е доста упорита. Утре ще ги изпишат и ако нещата в къщи не се подобрят ще пише на някоя майка от кърмаческия. Все пак най добре е тя да обясни точно как стаят нещата. Но на този етап ви благодари за подкрепата  Hug

# 80
  • Мнения: 235
Ей, момичета, къде ме забравяте и мен за априлската тема  Mr. Green Ще се местя и аз там, то се е видяло!
Утре сме в 11ч. на консултация... като се записвах миналата седмица и си викам - еееее, то другият четвъртък толкова далече! Няма да устискам до тогава! Е да, ама НЕ  Mr. Green
Вече тежа 230948 килограма, а малкото слонче, като излезе, и направо на ясли го записваме  Mr. Green
Аз все за раждането мислех, чаках го всеки момент... вече ми се струва толкова далечно и нереално, все едно никога няма да се случи  Whistling
Честито на мамитата, които се похвалиха  Hug
Спокойна нощ от нас  Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 8
Здравейте мамита,
аз не съм от най-редовните писателки но винаги когато имам възможност ви чета.
За първа страница- термин 30 март,първа бременност и чакаме момче,на което все още не съм измислила име Rolling Eyes и не съм намерила педиатър  #Crazy ,за което ако бъдете така добри да ми помогнете и ми препоръчате някои ще ви бъда много благодарна.Живея в Зона Б5 и съм в близост до 11ДКЦ и Полимед.

# 82
  • София
  • Мнения: 5 795
Честита девойка на Тедсан! Да е жива и здрава!    bouquet Hug Heart Eyes
На всички 2 в 1 пожелавам леко и бързо раждане!  Hug Hug Hug
Добре дошли вкъщи на Инкогнито, Росита и ЕлгHug(дано не пропускам някого  Embarassed )
Като ви чета - май и нашето е нормално, и бебо не изтрайва три часа. Но ако го изчакам да огладнее хубаво пък не иска да суче  ooooh! и давам изцедена кърма от шише. Това води ли се на поискване или само от цица ако е се нарича така? Въпрос от серията тъпи  Embarassed Иначе съм забравила и как изглежда акано на толкова малко бебе Embarassed, все ми се струва че е малко като количество, но като пъти е 6-5 в денонощие  Rolling Eyes Нещо, което днес ме е озадачи е, че го водихме в първата б-ца, където беше и там го премериха с почти 100гр по-малко, отколкото го изписаха на 16.03  Shocked Д-рката каза, че най-вероятно се дължи на това, че го мерят на друг кантар, но и че било възможно да е от кърмата, защото преди се е "помпал" с Ам  Rolling Eyes Така или иначе другата сряда ни викат на мерене пак, дано наддава човечето  Praynig

# 83
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Elwing, погрешно е да го чакаш да огладнее "хубаво". Гладът означава спадане на кръвната захар, а "хубавото огладняване" всъщност изтощава бебето, то няма резервни сланинки, за да си набави кръвна захар от тях, и после няма сили да засуче хубаво, а и вече е доста изнервено.
По-добре е да кърмиш, като примъца малко, може да яде малко и след час-два пак, но най-добре да си суче от теб и да не се мъчиш с шишета и стерилизации. Сукането е много по-силен стимул за повече кърма, отколкото помпата, защото ти обичаш бебето си, а помпата е само един предмет, който не предизвиква чувства. Пък чувствата са важни за хормоните.
Успех!  Hug

# 84
  • Мнения: 660
Elwing, послушай firebird - аз без нея нямаше да се справя нито с раждането, нито с кърменето.
Много съм щастлива, че имам дружка на която мога да разчитам за съвет във всеки един момент.  bouquet Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 12 291
  Elwing многа се радвам, че с малкия сте си вече вкъщи и че баткото така добре прие нещата и се радва на новото човече, надявам се и при нас да няма проблеми  Simple Smile
  За кърменето подпрепям firebird да не чакаш младежа да огладнее, много се радвам че малкия суче от гърда. Ще ти е възможно ли в началото да кърмиш не толкова на поискване от страна на бебето, колкото дори от твоя страна, а именно ти да предлагаш ако бебче спи по повече през всеки два часа през деня с евентуално една по-голяма пауза през ноща. Два часа се броят от началото на едното кърмене до началото на другото. Опитай да предлагаш на всяко едно от кърменията и двете гърди, като на следващото започнеш от втората.
   Хубав показател дали хапва достатъчно са напишнатие памперси, минимум шест добре напишкани за денонощието, като това е показател само ако не даваш вода или други течности различни от кърма. За нааканите папреси трябва да има минимум 2 изхождания с големината на монета от 1лв, за да е сигурно, че бебето се храни добре и няма някакъв проблем. За да знаеш дали и като количество е достатъчно, трябва да може да напълниш една чаена лъжичка, а не само да е зацапан памперса например. Сори за натуралистичното описание  Simple Smile
   Ако усещаш че бебчо суче добре, тоест засуква хубаво и усещаш слизането на кърмата и преглъщането след това, гледай да избягваш колкото се може повече даването на добавка с шише, защото това го обърква поради различния начин по който се яде от гърда и от шише и има опаснаст да предпочете шишето пред гърдата. Просто ако баткото те оставя го кърми колкото често иска дори и през час, за да хапва по малко, но сумарно достатъчно. Задължително обаче ако е на поискване, трябва да следиш да има минимум 8 кърмения за денонощие в началото, като при вас още по-добре да са поне 10 на брой  Simple Smile
   За мама Емили и проблема с бебчо, който не желае да засуче. В неиния случай най-добре ще е да се обади на кабинета по кърмене, защото ще е добре да се отиде на място и да се види проблема. Незнам в коя болница е но ако  е в МД ще е много лесно някоя от консултантките да отиде да я види. Телефона на КК в МД е 0896418488

# 86
  • Мнения: 7
Добро утро момичета!!!
Отдавна имам чувството, че вече всички са родили и само неколцина като мен са в трепетни очаквания от предстоящото раждане и гушкане на бебчето. Но има още няколко дена до края на март, аз не искам изобщо да помислям, че ще останем за април. 
 
Да са живи и здрави всички малки бебенца!

От толкова много прочетени постове за кърмене и проблеми с кърменето имам чувството, че няма да се наложи да търся допълнителна информация. Дано да ни е от помощ и нашия бебок се роди жив и здрав и аз да изпитам удоволствието от кърменето с всичките съпътсващи малки несгоди.




# 87
  • Мнения: 2 495
Oki4, първия вариант наистина е много хубав, но мисля че ще заема много място Rolling Eyes.По-скоро клоня към втория....а ето този много ми харесва http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368613.0
Нека и другите мами да споделят мнение  Peace

И мен това много ме кефи. И то ли се прави със Фотошоп?
Да и това е с Фотошоп Peace

# 88
  • Мнения: 305
Момичета, моля ви кажете каква е паролата за албума защото искам да кача снимка на Петя в него!

# 89
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте, само да се разпиша че още съм 2 в 1  Peace  И аз имам чуството че не останахме, но има още като мен....  Успех на всички които днес ще раждат.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт