Теди-следващото Мартенско дете,скоро торта ще яде !

  • 14 237
  • 296
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1

































 27.01.2008







09.02.2008


   
12.02.2008



15.02.2008



16.02.2008



17.02.2008



18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008



29.02.2008










01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008



06.03.2008



07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008



13.03.2008



14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008

[/url]

26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008



29.03.2008



30.03.2008



31.03.2008







03.04.2008



04.04.2008

[/i][/u][/color]



Имаме и три ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Александър - на мама ира79 ( 02.Март 2008г. - 01.Юни 2008г. )

Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose





Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК
или ми ги изпращайте на
cveteelina@abv.bg




Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!



Заглавия за нови теми

*Давайте идеи*

МАРТенското ни дете/рибе/ хапва си какво ли не ! – Iva-1977
МАРТенчето песнички си пее и всички то успява да резсмее!  – Iva-1977
Бисквитки МАРТенчето ни гризе - така голямо то ще порасте!  – Iva-1977
С каша, сокче и пюре МАРТенчето ни все повече расте!  – Iva-1977
С проходилка, бънджи, столче се забавлява МАРТенското ни бонбонче!  – Iva-1977
Едно,две,три ти с МАРТенчето подскочи! - vivi_an
Едно,две,три с МАРТенчето за игра се приготви! - vivi_an

И за по-нататък:
Кога времето отмина , мартенчето стана на година –kakatoni1
МАРТенски купон настава щом Пролет вече наближава!  – Iva-1977
Пролет, лято, есен, зима - МАРТенчето става на година ! – Iva-1977
Годинка наближава, МАРТенчето поумнява ! - vivi_an
Хайде вече пролет пукна,МАРТенчето на вратата чукна! –vivi_an
Иде пролет,иде лято,МАРТенчето е от игра залято! – vivi_an


Старите ни теми:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 39






# 1
  • Мнения: 473
Добро утро !!! Кафето ......

# 2
  • Мнения: 575
Добро утро Simple Smile
Cvete, какво смешно кафе, разсмя ме Joy
Тинче, е такова мжое д ви свърши работа http://tcm.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=18426&df=35581&dflid=3 тук е доста евтино, принципно са около 100 лв. има ги и в Джъмбо и там май бяха 80-100  newsm78 Монтира се на врати и на стълбища, много е практично.
radi, имате глас, разбира се Simple Smile
savina33, дано се оправя вече малчо Praynig
Веси, стискам палци всичко да мине леко и успешно за красавицата Моника Heart Eyes
КикиНики, ужас, много такива бръмчат по моловете. Наистина трябва да се пазим. Аз преди време шамарих едно цигане на графа, защото ми откопча раничката, вътре ми беше протмонето и тъкмо бях взела заплата  ooooh! но пак като теб се усетих навреме и нищо не беше пипнато. И все пак чувството да ти бъркат из вещите е ужасно #Cussing out

И аз се помолих за малката Пати, горката майчица Praynig

# 3
  • Мнения: 354
Здравейте мартенки с януарчета, февруарчета, мартенчета и априлчета.

Изгубихме си следите напоследък, викам си да драсна някой ред да не ме забравите (защото аз вас никак не мога да ви забравя).

Поздравления на Цвете за хубавата тема.  bouquet

Аси вече е на 10 месеца и пълни репертоара с какви ли не щуротии. Опитва се да ходи, да лази, казва някои думички, постоянно дърдори нещо. Станал е 8100 и 71см. Какво дуго да ви кажа... питайте.

После ще се включа и по другите теми!

# 4
  • Мнения: 0
Цвете, много приятен преход към новата тема и прекрасна тема.  bouquet Мерси за кафенцето, ще му се насладя!
Веси, стиснати палци и от нас. Нека всичко да мине неусетно и сладкото мишле Моника да се възстанови бързо, да щъпурка из къщи и да шета на мама с пълни сили. Hug
terre, Ванеса се е хапала сама няколко пъти - веднъж, още нямаше горни зъби, а долните си ги заби във венеца горе, текна кръв, а тя продължава да стиска... ooooh! Иначе, пръста си захапа, разрева се и ме изгледа все едно аз съм виновна. А мен ме хапе непрекъснато и всички мебели, като куче, настървено.
След малко ще продължа, че сме гладни.

# 5
  • Мнения: 1 710
Честита нова прекрасна тема!
Да е пълна със здрави деца и щастливи майки!
Цвети, направо не мога да разбера - кога смогваш, как ги правиш тези хубави теми, как успяваш да си организираш така добре времето, да знаеш стягам куфарите и пристигам да взимам уроци от теб, че на мен вечно не ми стига времето за нищо, пък съм само с едно дете, не ми се мисли като станат две.
Ането, представих си как си ошамарила цигането и не можах да не се засмея. Ти си жена дето не цепи басма на никого, така че мога само да си представям колко го е било яд ромчето, че точно теб е искало да обере Laughing

Сега попаднах случайно на предаване за деца по Канал 1 и там една педиатърка твърдеше, че температура, която надвишава 39 градуса, не може да е от зъбите. Явно нашите педита трябва по-сериозно да подхождат към нас, а не всичко да оправдават със зъбите. Надявам се вече нито едно дете да няма такива високи стойности.

# 6
  • Мнения: 4 406
по повод джебчийките- на мен ми се случи изумителна история, когато батко беше на 1 г. циганчето по познатия начин ми грабна портмонето от бебешката чанта, имах 10 лв и не си заслужаваше да го гоня, пък и то е доста невъзможно с количката Grinning. на 30 м от мен друга циганка ( старшата вероятно) го хвана и го ошамари, накара го да ми върне портмонето. причината беше, че се познават с мъжа ми служебно- често му "гостува" в районното, а той няколко пъти я праща в затвора  Laughing. та- извиниха ми се циганките, "щото то малкото не знаело, че съм наш човек"
за отделната стая за бебето- Баткото от новороден си спеше сам в стаята, с бебефон и спеше доста спокойно. малката спи при нас и е ужасно чувствителна- от най- дребния шум скача. докарва ни до истерия вече, и стресирахме баткото с постоянно шъткане и забрани да говори, играе и прочее. от 2 нощи разменихме децата- Катерина е сама в детската, а батко спи при нас. май е по- добрият вариант, защото тя пак си реве, но като ми види гърба и като затворя вратата, разбира, че няма смисъл да се дере. и постепенно спира да хлипа и заспива. а досега- като ни вижда в стаята- и не спира да крещи, едни потоци от сълзи,едно носене  и друсане, само и само да ммълчи... и мен, и мъжът ми вече ни болят гърбовете от еженощното препускане в тръс из стаята, с надеждата, че може пък и да се наспим. дрън, дрън- на ръце спи, но щом понечим да я оставим в леглото, и писва...и от 5 месеца не е спала повече от 5 часа наведнъж.

# 7
  • Мнения: 52
Добро утро
Цвете,благодаря за кафенцето и прекрасните теми  bouquet
Благодаря и на всички за  fingerscrossed,сега се надявам да ми дадат добра цена тази седмица.
   Ние днес за първи път,ще пробваме детската кухня,по-късно ще споделим.
За джебчиите-наистина сме доста застрашени,гледаме си децата,аз си поблейвам доста,а и в последно време съм много разсеяна.

# 8
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Добро утро и от нас в новата темичка!

Цвети, мерси за кафенцето и за темата разбира се  bouquet

Веси, стискам палци операцията на сладката Мони да мине възможно най-безболезнено за нея и за вас!

Явно доста дечица си спят сами в стаите, така че действам и аз смело. Проблемът е, че трябва да измисля легло на Ева, защото не ми се купува още една кошара. В чуденка съм обаче колко да е високо, само отпред ли да слагам решетка или отвсякъде да е оградено като кошарка newsm78. Бумеранг, браво на вас, справили сте се с проблема, да видим ние до кога ще се мъчим.

Пак имам питанка, по колко пъти на ден акат децата ви. Ева от две седмици доста зачести и доста по-рядко и е акото, не е съвсем разстройство, но тя по принцип акаше максимум един път на ден и то доста стегнато, не знам кое е нормалното. Не е много подходяща тема за сутрешно кафе, но се притеснявам вече

Днес сме за първи ден на кухня, да видим как ще възприеме новите храни. И едни изследвания ги чакам десет дена вече, исторически станаха, надявам се да са готови днес, че след това трябва да пускаме други кръвни, че да отидем с всичко това на лекар ooooh!

Хубав ден на всички!

# 9
  • Мнения: 0
Моето маймунче продължава да яде по 80-100 до 120 гр. Тази работа не ми харесва, но ако е гладна все си мисля, че ще си яде. Thinking
Зори, да пътувате спокойно и безпроблемно! Hug
За отделянето на беба - стана неволно. Установих, че спи почти непробудно докато не си легна и тогава започва едно ставане и мрънкане, почти на всяко мое завъртане. Една нощ, поредната безсънна, просто си взех одеалцето и отидох в спалнята. Тя си заспа и така си спим вече една седмица, пък да видим. Притеснено ми е, а и ние нямаме детска стая, но ако се наложи хола ще си смени функциите. Междудругото така я научих да си заспива сама. Точно както го е описала Бумеранг. Помрънква като изляза, от време на време се опитва да реве, но далеч не така, както ако съм в стаята и си заспива.Успеваемостта е 95%! Peace
За спането през деня - към 11-12 часа имаме дълъг сън 2-3 до 3,5 часа. После към 18.00 часа, но не винаги, спи около час.
Моля се за малката Пати. Praynig
Ники, много неприятно е усещането да се опитват да ти ровят из личните вещи, а да те ограбят пък, нямам думи! Аз сигурно също бих си замълчала при тази ситуация, но си мисля, че работата си е била за скандал, та поне в кафето да си имат едно на ум за тази двойка. Hug

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Добър ден от нас!
Днес майка ми има рожден ден!Нека да ми е жива и здрава и много щастлива баба на поне още две внучета!Почерпете се за нейно здраве!  party023 Misc Baby Bottle cheers
Благодаря за новата прекрасна темичка на създателката й и на авторката на темата!  bouquet
Веси,дай Боже всичко да мине благополучно на уречената дата!
Кики,ако аз бях на твое място щях да шамаросам жената честно казано,особено пък и сега както сме във финансова криза.Добре,че не е била пред мен,късметлийка... Laughing
Виви,успех с кухнята,дано я хареса твоята кукла.Удобство си е определено.
За изхождането-по 1 път,най-много 2 пъти на ден.
Танзен,къде се губите?Пиши по-честичко,навъртай се наоколо.
И Къдричка не пише често,и Били така.Къде ходите бе,то времето лошо...
Веси и на вас стискам палци кухнята да се хареса.
Лек и приятен ден на всички мами и порасали бебета!

# 11
  • Мнения: 326
Здравейте и от нас!

Цвете, благодаря за новата прекрасна тема   bouquet

Wiwi, Веси122, дано ви хареса кухнята. После да пишете отзиви. Аз днес разбрах, че са приели Али на държавна кухня и от март месец и тя ще си хапва готвенко.

Веси122, и от мен имате стиснати палци, за успешна операция  Praynig

За акането - Али ака по 2-3 пъти на ден  Peace

За занимаването на децата - Али от доста време си играе сама. В смисъл обикаля из стаите и преподрежда всичко или по-точно събаря всичко на земята. За мен се сеща само, когато иска да цока  Crossing Arms А и понеже аз не съм я държала за ръчички, докато ходи, ако искам да я хвана, тя се дърпа и иска да си ходи сама.

Днес ще дам за пръв път на Али жълтък /  hahaha от свободни кокошки/, дано й понесе добре.

Момичета, дават времето да е хубаво тази седмица, хайде сериозно да се организираме за среща. Само да не е в сряда, че сме на консултация тогава!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 123
Добро утро!

Честити месечинки на Явор и Йоана! Hug

Цвети,благодаря за прекрасната тема!   bouquet

Днес е Петльовден  Mr. Green и мамите на момченца трябва да сготвим петел за здравето на нашите дечица!Е аз петел няма как да намеря,но пиле ще направя.


Виви,Жори ака по 2 пъти обикновено,но когато му избива зъбче,акането става по 4 пъти и по-редичко.

Галинана,при нас е същият номер - спи спокойно докато не си легна и аз.Ние обаче не сме в самостоятелно жилище и за сега трудно ще го отделим.
Обаче четох,че като сложим нещо наше в креватчето ,се буди по-малко.Аз слагам напоследък една моя пижама и дали е случайност или не,но по-малко се буди.


Определено зъбите не са виновни за всички болести при дечицата ни,а някои педита точно така разсъждават. Twisted EvilАз също знам,че температура даже над 38 не може да е от зъби.

Моят мъж вече е в БГ ,надявам се скоро да си е у дома. Praynig
Тук пък такъв сняг е натрупал. ooooh!
Весел ден!


# 13
  • Мнения: 519
Добро утро! Темата е прекрасна!  bouquet
Честити месечинки на Явор и Йоана! Да са живи и здрави и много весели деца!
Честит рожден ден на майката на Шоколадово бонбонче! Hug

Ели и тя ака по няколко пъти на ден. Винаги по различно време и не знам как ще се учим да я вършим тази работа в гърнето. Rolling Eyes Вчера и онзи ден например ака цели 4 пъти, но си мисля, че може да е от 12-тия зъб, който чакаме всеки момент. Mr. Green

Веси122, стискам палци всичко да мине успешно! Praynig

Забравих май да се похваля с резултатите от консултацията - 10,900 кг. и 77 см. Whistling Все още няма никакви изгледи за прохождане и не искаме да сядаме на гърнето. Tired

Честит ви Петльов ден Laughing и да почерпя за нашата "годишнина" - днес стават 10 години, откакто сме заедно с мъжо. Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 174
Ето ни и нас в новата тема Simple Smile Цвети   bouquet
Диди,благодаря ти за инфото за Бъгстъра  Hug
Тинче и моят мъж имаше РД на 31.01,да са ни здрави и много да ни глезят Mr. Green
Кикиники,добре,че си се усетила,че се опитват да те огабят м...амка им Close
Енигмата,честита ви годишнина Heart Eyes,още дълго години да се обичате и уважавате!
Стискам палци за малката Пати Praynig
Веси,стискаме палци всичко да мине успешно Hug
За спането-през деня спи 2 пъти за по 1-1.30-2 часа,вечер заспива към 20-21ч. и се буди около 3-4-5- пъти на вечер,докато я взема заспива,кърмим се 1-2 пъти и така... Tired
За преместването в друга стая-бих я преместила,ако имах детска стая/въпреки,че може едната стая да я направим детска/и ако знам,че ще спи спокойно.
За игрите-Нати иска някой да си играе с нея,сама може само за минутки да се занимава и то като събаря разни неща от шкафовете,от доста време иска постоянно да върви,тя си върви съвсем сама,аз леко я държа с два пръста за качулката или ми е хванала пръстчето,просто се страхува като я пусна и си сяда на дупето,мисля да й купя КК,ако са ми изпкатили вече майчинските,трябваше да ги преведат на 04.01,то стана време за следващите  ooooh!,ама какво да направя като счети пак ми забави молбата,нищо не мога да й кажа,защото тя ми направи услуга като ме осигуряваше/водех се фективно на работа/
Това е засега от нас,ще се приготвяме за кухнята Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт