Отговори
  • Мнения: 1
Благодарим за заглавието на  Iva-1977


















рамката е дело на Оле4ка













 27.01.2008







09.02.2008


   
12.02.2008



15.02.2008



16.02.2008



17.02.2008



18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008



29.02.2008










01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008



06.03.2008



07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008



13.03.2008



14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008



26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008



29.03.2008



30.03.2008



31.03.2008







03.04.2008



04.04.2008






Имаме и три ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Александър - на мама ира79 ( 02.Март 2008г. - 01.Юни 2008г. )

Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose





Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК
или ми ги изпращайте на
cveteelina@abv.bg




Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!



Заглавия за нови теми

*Давайте идеи*

Мартенче шавливо, не бъди ревливо! - Къдричкa
Със зъбче или без зъбче,МАРТенчето всичко в устата тъпче ! - vivi_an
МАРТенското ни дете/рибе/ хапва си какво ли не ! – Iva-1977
МАРТенчето песнички си пее и всички то успява да резсмее!  – Iva-1977
Бисквитки МАРТенчето ни гризе - така голямо то ще порасте!  – Iva-1977
С каша, сокче и пюре МАРТенчето ни все повече расте!  – Iva-1977
С проходилка, бънджи, столче се забавлява МАРТенското ни бонбонче!  – Iva-1977
Едно,две,три ти с МАРТенчето подскочи! - vivi_an
Едно,две,три с МАРТенчето за игра се приготви! - vivi_an

И за по-нататък:
МАРТенски купон настава щом Пролет вече наближава!  – Iva-1977
Пролет, лято, есен, зима - МАРТенчето става на година ! – Iva-1977
Годинка наближава, МАРТенчето поумнява ! - vivi_an
Хайде вече пролет пукна,МАРТенчето на вратата чукна! –vivi_an
Иде пролет,иде лято,МАРТенчето е от игра залято! – vivi_an


Старите ни теми:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37



Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 15:17 от martenki

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
страхотна тема,благодаря! Hug

Честити месечинки на Любомил-на - мама desi.a,Виктор-на мама viza;Кристина-на  мама ger4opiper4o,Димитър-на  мама grubby,Виктория-на -  мама mariel ,Евелина-на мама mandarina07,Калоян на Пипилота и Ради на Мимела6ка!

Аз още не съм давала жълтък,сирене,кисело мляко и риба,че и още куп неща. ooooh!
Обаче съм решила утре да дам сирене и тази вечер ще накисна.Я споделете как го въведохте - помалко ли или направо направихте попарата.

# 2
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Цвети, благодаря за страхотната темичка Hug, въпреки че нямаш време не ни оставяш без място за писане!

Благодаря ви за стиснатите палци, слава богу за сега нямам антитела, направо камък ми падна от сърцето, дано и занапред всичко е наред.

Ангелче и аз много неща не съм давала, за жълтъка се замислям дали да не го почвам, сирене давам козе,започнах по малко, в попарата слагам и малко масло, нищо не и става, явно няма алергия към белтъка на кравето мляко, предполагам щеше да се отрази, месо давам само пилешко, нищо друго не съм въвела, както и никакви крави продукти, нито риба.

# 3
  • Мнения: 520
Темата е страхотна, поздравления Цвети!!!  bouquet
Честити месечинки!!!
И ние още сме си с хремата, днес ходихме на консултация, слуша го педито и каза, че е чистичък за сега.  Нашите параметри са : 10,400 кг и 80 см. Аз също по цял ден слагам физиологичен разтвор и тегля с помпичката, но това е единственото решение. Правя и инхалации с физиологичен разтвор по 3-4 пъти, че покашляме от време на време - кашлицатата е суха.
Ние днес излизахме за малко, но по принцип и аз избягвам да го извеждам в това време.
Виви , това е прекрасно,че всичко е наред. Аз също съм с резус отр.фактор, но и след двете раждания ми инжектираха гама глобулина, дори след първото раждане  ние си го купихме. А, относно детските ясли аз съм леко резервирана, защото определено от там се носят страшно много вируси. Нашия бати тръгна на ясла, когато Преслав беше на 2 м , за да мога аз да си отпочивам и т.н. , но след 5 дни донесе първия вирус. Оправи се и пак на ясла и отново донесе вирус и вече втория не подмина Преслав, беше на 2,5 м в болница с бронхиолит, на АБ, урбазон, инхалации с Вентолин ..............ако сега можех да върна времето никога нямаше да го пусна на отиде на ясла, но не може, затова се опитвам да се уча от грешките . По-добре да се разправям с две здрави деца, отколкото с болни! И в момента продължавам да съм под напрежение за кашлицата да не стане отново бронхиолит или бронхит Praynig, защото два-три поредни такива водят до бронхиална астма, която по принцип се израствала от някой от децата в бъдеще.
Спирам за да не ставам досадна, но ми се искаше да го споделя с вас.

# 4
  • Мнения: 174
Хайде и аз се записвам в новата тема,Цвети благодаря за труда ти  bouquet
За яслите,изобщо нищо не ми е ясно newsm78 Искам да запиша Нати на около 2 год.-2.5 г.,съгласна съм и да си плащам таксата за да пазя мястото й,но кога трябва да й подам документите идея си нямам.От Деситка разбирам,че трябва на 2.02. да се подават,но пък вие пишете,че вече сте си запазили места newsm78
Ходих преди извесно време до една детска градина да ги попитам кога мога да подам документи за записване и ми казаха,че сега няма изобщо да ми се приеме молабата,защото детето е на 9 месеца,да отида като стане време за записване.
Кикиники,аз още нямам цикъл,не си последната Simple Smile
Лека вечер!

# 5
  • Мнения: 308
   Здравейте и от нас.   Цвете, благодаря за прекрасната темичка.     bouquet

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ ПОРАСТВАЩИ БЕБЧЕТА ДНЕС.

   Дианче, Лили (а и аз) много се зарадва на целувките ви. Ето  Heart Eyes и  Hug от нас.

   За яденето - Лили яде по 4 пъти на ден от около 2 месеца мисля и от толкова май й давам АМ само вечер. До скоро пиеше по 210мл. вода със 7 лъжички АМ, но от скоро й правя 240мл. вода с 8 лъжички АМ  с малко бисквита Закуска вътре (не знам дали е правилно, защото и на Милумила най-много е дадено 210мл.). Другите 3 хранения са: сутрин - попара или кус-кус, обяд - някаква супа или пюре, следобяд - каша или нишесте.

   За жълтъка - въведох го преди 3 месеца (доколкото си спомням), но не й давам редовно, а когато се сетя.

   Риба не съм й давала все още, но прясно и кисело мляко е яла, а също и мандарина и портокал на Коледа и Нова година. Май единствено риба и агнешко не съм й давала.

   За градините и яслите - не съм мислила за момента и не мога да се включа по този въпрос.

   За излизането навън - извеждам я много рядко и за кратко на двора. Първо защото няма къде да отидем (нямаме паркове или нещо подобно) и второ защото ми се струва, че е много студено навън и на мен не ми се излиза. Водим я при баба й и дядо й за разнообразие.

   Виви, радвам се за добрите резултати и стискам палци и такива да си останат.

   Поли, да си прекарате чудесно на кръщенката и да пуснеш много снимки. Нали знаеш ненаситни сме.

   Славундер не се е отчитала много отдавна. Надявам се да се е приспособила бързо и вече всички да са заедно.

   Зори, аз сиренето й го дадох с попарата. Отначало й сложих по-малко парче, а на следващия път, колкото ми се стори добре.

   Надявам се всички болни бебчета и мами да се чувстват вече по-добре.

   Ето няколко нови снимки от нас.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217025&pid=9792922

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Запис и от мен.Поздравления за темата,ама аз защо си мисля,че вече имаше такава с това заглавие,или бъркам.Жълтък не съм давала,а и май нямам намерение.Сиренето как да го въведа,като неще да яде попарата.Днес доста време се задържа права самичка.Дано скоро проходи.Навън май скоро не е излизала,като се позамисля.

# 7
  • Мнения: 48
Запис и от нас! Цвети,   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 738
Темата отново е страхотна. Цвете Hug

Жълтък давам от дъжд на вятър. Може би веднъж на 10 дни по 1/2 жълтък.

Сиренето и него не мога все да го сместя в храненето. Калоян яде рано рано сутрин АМ и после отказва всякакви други закуски - пробвах попара, овесени ядки, кус-кус. Не и не. И къде да го сложа туй сирене? ooooh!

В това студено време (днес тук беше -16 сутринта) никъде не мърдам. Аз на 10 градуса замръзвам, пък на -16 не знам. Излизаме от дъжд на вятър с колата. До магазина и на някое гости и това е.

От утре мисля да пробвам Калоян на кухня. Дано започне да яде с по-голям апетит, че направо вече с това ядене... Shocked

Лека и топла вечер на всички.

# 9
  • Мнения: 1 037
Добър вечер Hug Ех, ама много ни е красива темичката  bouquet
За жълтъка-по едно време се бях засилила да давам по настояване на педито, ама дадох два пъти есента и оттогава не съм Whistling Със сиренето положението стои май по същия начин-започнах с кафена лъжичка, после повечко +чаена лъжичка краве масло и четири сухара. Но след това започнах само с масло и сухари-Криси и така я обича. Прясно и кисело мляко, цитрусови плодове ще давам след годинката. Иначе по отношение на яденето на бебо, бабите понякога така ме вбесяват....все мрънкат нещо, че само на пюрета съм го карала, че ако зависеше от тях трябваше вече да е ял кюфтета и пържоли Naughty
За излизането-от както е застудяло сериозно избягвам да го изкарвам с количката. Единствено ако се налага да се ходи някъде, с колата или с такси.

# 10
  • Мнения: 473
Хайде и аз да се запиша.
vivi_an права си, имали сме тема с това заглавие  Embarassed
Тинчето като влезнахме в новата година се замислих колко малко остава до РД на Коко, а после се сетих че ти трябва вече да си в еуфорията за големия празник. Лили след броени дни ще става на годинка, на мен ми е вълнуващо представям си на теб какво ти е   love001
За яденето Коко яде по 5 пъти на ден, но първият в 6 часа е кърма така че незнам колко яде. След това в 9 ч. попара, кус кус или АМ, и от други ден сме на кухня. Да видим дали ще му хареса. Днес го записахме и утре тати ще ни го донесе, но ще го ядем в сряда защото той ще го донесе вечерта като се върне от работа. Предполагам че нищо няма да и има на храната като през цялото време ще стой в хладилник.
За яслите при нас не е проблам, в малък град е лесно. Мисля да го пускам септември, тъкмо ще е на годинка и половина.
За жълтък дава от седми месец мисля  newsm78 но напоследак взех да пропускам, защото започнах да му давам само месни пюрета.
Риба давам един път в седмицата, започнах с хек защото тук има само на Ганчев риба, но като ходихме до Плевен взех и на Семпер Моруна и още някаква но каква беше  Thinking
Излизаме на вън за не повече от 40-50мин. но не всеки ден, колкото да идем до магазина и да се отбием да кажем здрасти на майка ми.
Вече много сме задобряли в пълзенето и имаме и четвърти зъб.
При нас вчера за първи път имаше сняг и с кака му правиха ангели.

Ето малко снимки от Коледно Новогодишните празници (много ги разбърка при качването тези снимки, изобщо не са по реда по който съм ги качила)
http://www.cveteelina.snimka.bg/album.php?album_id=301264&pid=9825064


Като се влезне с профила на мартенки може да се добави анкета, така че ако искате за срещата или ако някой има идея да направи. Ще преправя заглавието ако може, и ще премахна някой от заглавията който не са актуални.
Този път писах малко повече но ще ме извините, но не се бах включвала по темите от доста време. С тези деца  Crazy

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте   bouquet
Цвети, страхотна си, както винаги!
Искам да попитам тези, които направиха фотокниги:
Препоръчайте ми сайт, в който да направя 2книжки за баткото и две за беба (нали скоро стават на 3 и на 1 годинки). Съответно на Джорджи ще е по-тънка, на Костаки по-дебела. От всяка ще направим на 2езика, съответно 4книги...
Има ли готови тематични страници или трябва фотошоп?
Благодаря   bouquet

# 12
  • Мнения: 219
За много години и от мен! Повече усмивки и  много, много здраве ви желая!

Цвети, браво на теб! Темата е разкошна!
На какво казваш "ангели"? На снимките в снега ли? Защото аз така го знам.

Къдрич, аз също кърмя още на поискване и почти никаква друга храна. Особено не се впечатлявам кой какво казва. Лошото е, че малкия много сериозно ме захапа и едната ми гърда е много зле, не знам какво да правя, има гной. Но да не ви занимавам с такива истории.

По-нататък ще пусна  снимки от празниците.

Лека вечер на всички.

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 23:31 от radost_ina

# 13
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте и от нас!

За много години!Бъдете здрави,щастливи и усмихнати!

И ние с Емо не излизаме много често,но с батко Ники няма начин. Ако не излезем да поиграе малко ще събори къщата Simple Smile
За градината - миналия февруари кандидатсвах за Ники за три ясли - все още сме 20 чакащи /като това ни е най-доброто място/.До колкото разбрах тази година в края на януари ще се разбере какъв ще е принципа за класиране  в яслите и градините за София,а самото кандидатсване ще започне февруари отново през Интернет.
За жълтъка - давам когато се сетя и то по цял. Попара със сирене и кисело мляко с бисквити давам за закуска,като ги редувам.
Ето малко снимки и от нас!
http://www.yanan.snimka.bg/album.php?album_id=227788&pid=9825215
http://www.yanan.snimka.bg/album.php?album_id=227788&pid=9825214
http://www.yanan.snimka.bg/album.php?album_id=227788&pid=9825192
Поздрави!

# 14
  • София...........
  • Мнения: 955

Цвети, благодаря за темичката




Момичета, виждам се в чудо. От няколко дена Ясен докато го сложа в столчето за хранене и седна той е станал и май от утре ще пробвам да го слагам с коланите. Мислех си, че като го оставя в креватчето е безопастно, но днес за късмет бях легнала и го гледах  - човека застана в ъгъла и така се набра, че го хванах почти в поза превъртане посока извън кошарата. От няколко дни си развива единия винт на креватчето - ние го затегнем на другия ден застава и чопли, чопли и след малко го развил............ Има ли други такива като нас? Баткото ми беше много кротък - оставях го в креватчето с няколко дрънкалки и поне час не се обаждаше.

Общи условия

Активация на акаунт