Юнски бебчета 2009.Тема №44

  • 17 306
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 753
Роси, много красива тема!
За залъгалнките - Феникс, подкрепям изцяло написаното, бебо търси гърда /за адаптирано не знам как е/ и зависи какво предприема родителят. Не харесвам залъгалките, чела съм бая за противоречието им с кърменето и за ортодонтски проблеми - до 12-13 годишни ходят по зъболекари/, лично на мен ми е неприятно бебе със запушена уста с биберон - нито се изразява, а и е като излъгано. Но и моят юначко не е искал, то и мама не му е давала, де. Имаше натиск, опити от разни страни, нооо той и аз не искахме Simple Smile 
Като започнаха зъбите, му давах най-различни гризалки играчки и гумени книжки, с тях "утоляваше" също страстта за си чеши венците.
Вярно, че навикът с пръстите е много неприятен...Не сме го имали. Чувала съм, че е по-добре биберон тогава.
Анито, чувала съм за отказване на по-голямко дете като "падне" и я оближе кучето напр. и му казват, че вече не може и повече не я показват. Така е направила една уважавана от мене педиатърка с внучето си на 2 годинки.
Иначе съсловието зъболекари около мен /по линия на кумувете/ смятат, че до 1г-1г2мес. трябва да се махне.

Лично мое мнение, а аз съм си крайна в това отношеие, дано и с второто мога да кърмя, да потръгне, защото, ако сме на АМ /дано не е така/ и аз ще се уча Simple Smile как се храни и успокоява бебе по тази схема.

Не съм купувала залъгалка, даже намерих една, която беше подарък в едно списание на Чико и ще я подаря на някого.
Иначе доста съм виждала да ползват изцяло каучуковите, за да не се нараняват децата - май на Чико и на Нук бяха. Нещо ми се върти в глават и Джордани като марка, но не съм сигурна.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 01:35 от ayas

# 31
  • Мнения: 91
Добро утро мили момичета Simple Smile

# 32
  • Мнения: 79
Добро утро и от мен Hug
Tanka 80  Честит рожден ден,пожелавам ти само хубави емоции и едно здраво бебче накрая
                                                                                     

# 33
  • Мнения: 143
Добро утро момичета  Hug

Роси браво за темата   bouquet
Славена да за Капелата имим в предвид мисля че Фантазия беше писала че ще ходи хайде др. мераклии няма ли  Whistling

Tanka 80 Честит Рожден Ден! newsm59 nbirthday Tada

# 34
  • Мнения: 1 419
Geraldine, честит ти рожденник на патерици  Hug

Tanka 80, честит рожден ден на теб. Да устискаш до края и да гушкаш здраво бебче юни   bouquet

Момичета, аз само наминавам да ви поздравя - не че имам какво да кажа  newsm78. След малко ме завърта работата и най-вероятно чак довечера ще мога да се включа. Хубав петък ви пожелавам.

Франческа, приятно изкарване и да се пазиш  Hug

# 35
  • Мнения: 117
Tanka 80 Честит рожден ден! Бъди здрава, много обичана и щастлива!
,

# 36
  • Мнения: 57
Tanka 80, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! Бъди щастлива МАМА!


# 37
  • Мнения: 1 027
Tanka 80, честит рожден ден!
Бъди здрава и щастлива, красива и обичана!
Само поводи да се усмихваш през тази година!
Здраво и добро бебче ти пожелаваме юни месец!



Франческа, пожелавам ти лек път и приятно изкарване  Hug После може и снимки да ни пуснеш да видим  Wink
Geraldine, честит ти рожденик на патерица, да ти е жив и здрав и много да те обича!
takanat, страхотни емоции и си се заредила с положителна енергия, което в нашия случай е много добре  Hug Дано всички да имаме такива прегледи занапред  Peace
Стенли беше на АМ, още от родилното беше с биба и я отказахме категорично като направи 1 г. Срязах й връхчето и на него му беше адски смешно като му я давах и сам я плюеше и тка се отказа.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 09:34 от Nadeto

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 855
Добро утро и от мен.
ayas, радвам се, че и ти се включи по въпроса ми, мнението ти ми е особено важно.  Heart Eyes Обаче, чога да ви кажа, че не е толкова трагично пологението, в смисъл, че бибироната не ми е пречела на кърменето, на 10 месеца умишлено спрях, че отслабанах 7 кг и ме посъветваха, че е от умора и изтощение. А аз нали ви писах, че до 13 г. към си смукала палеца, но нямам криви зъби, нито пък болни, на 22 г. си направих първата пломба. Доволна съм от бибата, спасявала ми е много нощи. Но определено ни аз не харесвам по-голямо детенце с биба. Да не говорим, че на молето имаше германчета на около 5 г.  Shocked с памперси и биберони в устата. Та още ще си мисля с второто как ще процедирам, защото Авндреа в момента и излиза кътник (до 1 г. нямаше нито 1 зъб) и цяла нощ изплакваше насън, но си напипа бибата и си я сложи и край. Не се буди да плаче - та според мен си има и положителни и отрицателни страни, но мисля скоро да я оближе някое кученце  Wink

Момичета, няма да споменавам имена, но искам да ви помоля да спазваме правилата на форума. Постове от рода на "здрасти, минавам само да кажа здрасти", "ох колко съм глбадна, отивам да ям едикакво си.." и т.н. се броят за чат и нарушават правилата. Не искам да  ме разбирата погрешно, но не ми се иска да ни санкционират затова и да си разваляме хубавата темичка. Предполага се, че който пише във форума се е запознал първо с правилата. И е неприемливо да се пускат 2 или 3 поста един след друг от 1 потребител, вместо да се редактира първия. Надявам се да го приемете като градивна критика.

Лек и приятен ден на всички.  Hug
Танка, честит рожден ден ти пожелавам и скоро да изживееш много красиви мигове с появата на бебчето!  newsm59

# 39
  • Мнения: 193
Tanka 80Честит рожден ден
Да си жива,здрава,усмихната и да бъдеш една добра мама на едно сладко бебче юни

# 40
  • Мнения: 6
Добро утро!
Tanka 80 Честит Рожден Ден! Да си жива и здрава!size]
Ако знаете как се радвам, че е петък и че ще почиваме 2 дена!Не меи се работи!
Нещо се опитвам да се разболявам, дано да успея да овладея нещата.
Лек ден на всички!

# 41
  • Germany
  • Мнения: 7 969
Танка 80 Честит Рожден Ден! Много здраве и любов ти желая!

# 42
  • Мнения: 136
Танка 80, честит рожден ден. Да си много здрава и щастлива!  smile3525

И аз се радвам, че е петък. Дори предупредих, че днес ще си ходя по-рано, няма причина, но не ми се стои цял ден. А и искам да мина през аптека Ремедиум, за да си накупя сумати глезотийки  smile3508

Да ви споделя - имах много ползотворна нощ - през цялото време, докато спях, разглеждах и пазарувах дрешки от ebay   smile3532  Снощи с Жоро разглеждахме какво ново има там и поръчахме 2 дрешки и така ми се е запечатало в съзнанието, че продължих с пазаруването и насън  newsm12

Смея се за това, но всъщност не ми е смешно, а доста уморено. Напоследък всичко, което ми е направило впечатление през деня, го пресъздавам много живо насън  smile3506  При вас наблюдава ли се такова нещо?

# 43
  • Мнения: 6
Сега се обадих на лекарката за резултатите от изследванията-хемоглобина ми продължава да е много нисък-102, въпреки че втори месец съм на Малтофер Фол и желязото ми  също е ниско -4,6. От днес ще взимам Малтофер по 2 пъти.Лошото е че почти не ям месо, но какво да направя като въобще не ми се яде.

# 44
  • Мнения: 91
dari_sari  ще се назориш ама ще хапнеш


Ако знаете кфо ми се случи ..Флизам в банята да взема течен сапун за раце... и минавам покрай душа и изжеднъж бам студената вода... ама уж не съм бутнала нещо и без да искам си взех един студен душ ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт