Септември'09 - 13

  • 11 015
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 046
Анита да е живо и здраво майчето ти   bouquet

# 16
  • Мнения: 183
Анита, да е жива и здрава майка ти! След няколко месеца ще получи най-хубавия си подарък за този юбилей.

Чифлигарова, добре че поне ти си добре, нека бременността ти да е все така лека до края.

Nadina, разбирам те напълно. И при мен кръвното започна да ми прави номера. Стига че по принцип е много ниско, а сега пък съвсем. Лошото е, че по принцип много обичам кафенце, а сега ми прилошава от него. Затова започнах да пия кока-кола, нея също много я обичам но знам, че не е много препоръчителна за бременни. Но само от нея се оправям. Вчера пак ми прилоша и веднага си сипах една чаша и нарязах вътре парченца лимон. Като я изпих станах кукуряк. Само дано не вредя много на бебо с нея.

# 17
  • Мнения: 158
Добро утро и от мен Hug
anita29 да е жива и здрава майка ти и да се радва на внучета Hug
И аз днес пуснах изследваня и се надявам резутатите да са добри Praynig ще стискам палци и за теб.
Снощи съобщихме на свекъра и свекървата  по телефона за бебето - изчаквахме да мине прегледа в сряда за да съберем смелост да им кажем.
А пък аз тази сутрин пак станах в 4.30ч. и успях да  Sick 3 пъти а мислех,че поне това няма да ме мъчи вече тъй като не бях ... от 2 дни.
А дрехите за бременни въобще не ми харесват и незнам от къде ще си намеря нещо хубаво,
а вече нищо не ми става ooooh!
Хубав ден на всички Hug

# 18
  • Мнения: 53
Добро утро и от мен Hug
Вчера бях на консултации и бебо вече се вижда съвсем ясно - сякаш усещаше, че го/я гледаме и постоянно махаше с ръчички Laughing. Много съм щастлива - чувството да видиш нещо живо в теб е неописуемо...
Аз пък до 3-тия месец се чувствах много добре, но от 1-2 седмици насам не спирам да Sick, най-лошо е когато се кача в градския транспорт - миризмите в рейсовете ме убиват, а качи ли се някой представител на малцинствата, така ме лъха миризмата, че на следващата спирка съм изскочила от рейса ooooh!
Доктора ми каза, че гаденето се дължи и на нитратите в салатките и ме посъветва да ги избягвам.
Между другото - от 2 дена като се изправя рязко усещам някаква силна болка - все едно нещо ми опъва органите и за момент не мога да си поема въздух, толкова боли, но след няколко секунди ми минава - и понеже ми е първа бременност, да попитам мамите с повече опит - това ли са контракциите?
От мен лек и усмихнат ден на всички мами Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 1 046
Хехе, аз съм от мамите с опит, нооооо незнам що е това контракция, 10 дена преди да родя ми беше секциото и  Thinking

# 20
  • Мнения: 141
добро утро момичета.

Много бързо напредваме с темичките:) Това е супер, защото ние септемврийските майчета сме много активнии Simple Smile

Вчера ми беше доста потиснато и не съм приветствала новите момичета. Но днес казвам добре дошли на всички нови мами в нашата група. Лека и успешна  бременност  Hug

Anita, Честит Рожден Ден на майчето ти! Да ти е жива и здрава, много щастие   bouquet
Незнам откъде ги вадиш тези виртуални сладки, но са много изкусителни Simple Smile

Що се отнася до човещината на хората в градския транспорт и на обществени места- за съжаление се чудя дали вече е останала такава. Много е грозно отстрани. Но като цяло тази практика най- често се наблюдава в София.. В други градове като че ли  хората са запазили повече от своята състрадателност, съпричастност и човещина.
А що се отнася до възрастните хора, те наистина са станали много нахални. Въпреки, че имам голямо уважение към тях, те са просто много несъобразителни. Особено в София- първо те тръгват на пазар точно, когато работещите отиват на работа...  Да не ви говоря какво става по посока Младост, където пенсионерите пъплят към Кауфланд... Ужас.. И въпреки, че много от тях са сравнително добре физически, играят такъв болшой театър в транспорта, че ум да ви зайде... Типичен пример- хвърлят се в автобуса като планински козички, а в момента, в който са изкачили стъпалата на един дъх и почват да охкат и пъшкат и немощно да се подпират на седалките... Да, наистина има възрастни хора, на които им личи, че не са добре, но като цяло всичко е голям цирк... Винаги съм освобождавала място на възрастни хора, просто защото се чувствам некомфортно да съм седнала в тяхно присъствие, но понякога тяхната наглост няма край...
Веднъж ми беше станало лошо и някаква натокана баба- начервена, нагласена и с токчета при това беше застанала и ми дуднеше на главата колко съм била невъзпитана и тн... Направо ми идеше да я  #2gunfire
А съпругът ми направо им се дразни много... Веднъж тръгнал да се качва в автобус и е видял бременна жена, направил й път да мине първа и някаква бабка се бутнала да я прережда... Но съпругът ми веднага я спрял й е казал, че е направил път на бременната жена и доколкото вижда бабата не е бременна... Онази сигурно го е стрелката със светкавици от очите Simple Smile
Та такива мити неща около възрастните и несъобразителни млади и  здрави хора...

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Анита, да е жива и здрава майка ти и още 50 години да откара  Grinning
киара, нямаше си работа да споменеш тази кола с лимони, която още от вчера ми е в главата и сега вече не издържах и ходих до магазина да си купя и то пък за проклетия моя забравил да ми остави пари днес и аз взех монети от касичката и оставих детето само у нас, докато притичам, защото е сняг навън и нямаше как да я взема с мен. Важното е, че си пийнах една чаша и на финала се оригнах звучно и поне изкарах киселините  Mr. Green
И моето кръвно беше 60/90 ама доктора нищо не каза, то си е нормално да е ниско при бременните май.

И да благодаря на всички, които ме четкосаха за прическата  Hug
И аз си се харесвам така, но не знам дали ще мога да я подържам, понеже принципно не ми е толкова права косата и само със сешоар се постига този ефект.

# 22
  • Мнения: 1 046
Валката за косата и при мен е проблем, много права и тежка и гъста (засега да чукам на дърво) и ходя само вързана. Като отида на фризьор винаги казвам "направи така, че да я нося пусната" и първия ден като ме оформят с машинките всичко е окей и като се измия и пак вързана. Все си казвам, че ще се старая повече да я оформям, но..... като ме грабне ежедневието и като се къпя набързо, само ми е до оформяне. Joy

# 23
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
За кръвното-аз по принцип съм с ниско.За мен 60/90 е нормално и малко като е по-високо започва главоболие и кръв от носа.Но знам,че ниското кръвно по време на бременност е по-опасно от високото,защото при нико кръвно бебето не се храни много добре.Така ми е казвал АГ. Thinking

# 24
  • Мнения: 183
valkata78, ама хич не се съобразих значииии... Хем ми стана смешно, хем гузно.  Blush Дано ти се е усладила. Иначе и на мен ми се случва да оставям малката сама вкъщи за пет-десет минути когато трябва да изтичам за нещо до магазина, ама той е почти пред блока и не се притеснявам много. Е, първият път тичах като бясна, щото умирах от страх, но вече свикнах, само гледам през това време да съм й пуснала я игра, я детско, че да не се сеща да прави бели в мое отсъствие. За прическата, не се притеснявай, мисля че ще можеш да я поддържаш. Е, малко ще трябва да си поиграеш с четката и сешоара, но пък си заслужава определено. Наистина си супер с нея.

Nadina и аз все се дразня на моята коса, че ако не я изсуша старателно с четка, просто на нищо не прилича, затова и я накъдрих. Сега поне като стана сутрин, само я намачквам с вода и пяна за коса и стои цял ден. Просто се родих. Само дано малко се поизправи, че малко съм като овца, ама карай.  Joy

Gorska_Kitka ние с мъжът ми живяхме 4 години в София и това време ми стигна да намразя нахалните пенсионери. Абсолютно си права, че в малките градове го няма това нещо, е нямаме и градски транспорт  Laughing, но тук хората са малко по-човечни.

maliby, анита, стискам ви палци за резултатите от изследванията. Дано да са добри.

# 25
  • Мнения: 14
Не ги разбирам тези хора:как може да не направиш място на бременна и въобще на човек,на който му  прилошава.На мен още не ми личи и аз ставам на възрастни хора и бременни в напреднала бременност,на мен ми е жал....

# 26
  • Мнения: 158
Ами аз затова, като ми стане лошо, моля някого да ми отстъпи мястото си, гледам да е млад. Веднъж така направих след като ми прилоша, после слязох от трамвая и се качих в друг. По едно време се освободи място и аз седнах и чувам зад мене някакъв дядо казва на друг "Много е изморена, много!" Обръщам се, естествено мене сочат. Направо ви казвам откачих от яд, но си седнах и не се обадих, защото още повече щях да се ядосам, ако бях казала нещо. Така че, българите са си гаден народ, малко са свестните хора. А пък в София е такава мизерия, че вече си намразих града, за съжаление Sad Лошото е, че не става по-добре.

За кръвното, аз пък знам, че високото е лошо и тогава не се изхранват добре бебетата. Но и двата варианта не трябва да се допускат, защото със сигурност същото важи и за ниското кръвно.

Анита, да е жива и здрава майка ти  bouquet

# 27
  • където има любов
  • Мнения: 307
Като заговорихте за кола,мъъъъ...Аз по принцип не съм много по колата и рядко пия,но сега...И предния път като бях бременна,също толкова много ми се пиеше.Знам че не е препоръчително,но какво да правя като има дни в които за кола човек убивам.Предната вечер изпих близо една бутилка и честно да ви кажа,хич не ми беше гузно.

# 28
  • София
  • Мнения: 54
И аз напоследък почнах да пия огромни количества Пепси Туйст, а преди изобщо не пиех газирани напитки. Даже имаме вкъщи натурален сок от портокали (ама истински, ние купуваме портокали за тази цел), но аз си пия Пепси, хем знам че не е здравословно. Странни неща се случват по време на бременността  Crazy

# 29
  • Мнения: 141
Аз понеже също съм с ниско кръвно и не пия кафе в момента, си позволявам да пия кола Simple Smile не всеки ден, но има дни, в които наистина много ми се пие или ако усетя, че ми се замайва главата.

Ех Надина, това е хубаво, че имаш гъста коса... Пу Пу да не ти е уроки. Аз винаги съм искала да имам гъста коса, ама уви... Брат ми е наследил хубавите гени, а на мене каквото останало  Simple Smile Той е и със зелени очи... Пфуу.. а аз също винаги съм искала да имам зелени... Ама карай.... Та.. хората с хубави и гъсти коси като теб могат да си позволят да ползват преси. С тях косата се оформя по страхотен начин. Като бяхме кумове преди няколко месеца ми бяха направили страхотна прическа на къдрици с преси... Малеййййй супер.. много се харесах и се бях навила да си купувам преса с идеята, че ще се правя поне няколко пъти на седмица така... Да, ама не... Фризьорката ме попари, че моята коса няма да издържи това топлинно третиране  Cry  А при мен всеки косъм си има собствено мнение...но.. ще търпя... или може да се направя като Шиниъд О'конър

Така, че Valkata, Nadina.. купете си преси и ще си поддържате косите в прекрасен вид...

Общи условия

Активация на акаунт