Пролет вече е дошла-Австрийки скоро ще похапват ребърца :) -34

  • 13 409
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 580
Свити, аз също много мислех за Италия, сигурно в предишният си живот съм живяла в северна Италия и по - точно в Градо. Умирам да ходя там по всяко време на годината. Обаче за бюджета, който имам на разположение почивката там ми излиза по-мизерна от лукс почивка в България с полет и разходка на тема "Опознай родината, за да я обикнеш". Иначе и на мен до Италия ми е най-близко  Confused

# 226
  • Мнения: 4 399
Абе не знам какво пише в закона, но колега на моя мъж го бяха хванали с немска регистрация и последиците бяха Че трябваше да си пререгистрира колата, да плати глоба и да плати 20% НОВА върху стойността на колата. На границата с Братислава още ли проверяват? newsm78

ДолЧе, ти направо ме зарази с ентусиазъм. ЗапоЧвам да си преосмислям концепцията за колата. Моят мъж досега ме навиваше да си купя кола от Германия, да я регистрираме там и да ползвам немска застраховка, която не пита има ли свидететли. И даже в слуЧай на ремонт няма нужда да ми разхождат колата, мога да я дам във всеки сервиз тука. ОбаЧе аз не, та не, не искам да ходя през 2 години до Германия за преглед. И сега като те гледам с каква смелост купуваш кола от БГ, какво се кахъря толкова, ей го Пасау, няма 3 Часа от тука.  Laughing
370? общо или на Човек ви излиза повеЧе?

# 227
  • Мнения: 580
Вяра, аз ако мога по някакъв начин да се вредя да си купя от Германия кола и да я карам с пълномощно тук, изобщо няма да се колебая. Давай смело напред.  Peace

Общо ни искат 370? повече от миналата година. Не на човек.

# 228
  • Мнения: 4 399
Вяра, аз ако мога по някакъв начин да се вредя да си купя от Германия кола и да я карам с пълномощно тук, изобщо няма да се колебая. Давай смело напред.  Peace

Общо ни искат 370? повече от миналата година. Не на човек.

Даже няма нужда от пълномощно.  Laughing Само дето не ми се занимава, Че си е разправия да купуваш кола от друга страна. ИнаЧе малка кола регистрирана тука, ми излиза много по-скъпа от голяма регистрирана там. Пак ще го мисля, мързелът е голяма работа.  ooooh!

Щом е общо, знаЧи пак е много изгодно и след като буквално изуЧих всиЧки каталози на пазара, мисля Че няма да намериш нищо по-изгодно. А ако намериш нещо на подобна цена, условията няма да са добри. Особено в сезона който търсиш... ooooh!

# 229
  • Мнения: 580
ИнаЧе малка кола регистрирана тука, ми излиза много по-скъпа от голяма регистрирана там. Пак ще го мисля, мързелът е голяма работа.  ooooh!

Точно това е интересното в случая, но единствената роднина, която имам в Германия е в Берлин и то все едно, че до България съм отишла  Laughing

За морето си харесахме току що един хотел на Златни пясъци(тъкмо никога не съм  ходила там), ще изчакаме офертата и ако не получа сърдечен удар при гледката на цените, може би ще се спрем на него. Оценките в европейските сайтове са повече от добри, а това е рядко срещан феномен за хотели по Черноморието.

# 230
  • Мнения: 4 399
ИнаЧе малка кола регистрирана тука, ми излиза много по-скъпа от голяма регистрирана там. Пак ще го мисля, мързелът е голяма работа.  ooooh!

Точно това е интересното в случая, но единствената роднина, която имам в Германия е в Берлин и то все едно, че до България съм отишла  Laughing


До Берлин ще отидеш само за регистрацията, а после ще я водиш в Пасау или някъде около границата на преглед и пътят няма да ти е повеЧе от 3 Часа. Кола повеЧе от 2 Часа за преглед не са ни задържали, така Че за 1 ден въпросът е уреден. При това според немските правилници нова кола се кара без преглед първите 3 години, а след това прегледът се прави през 2 години. Пълно каско ще ти излезне направо без пари в сравнение с тука, можеш да си го направиш на твое име и няма да имаш проблеми ако някой те удари и се покрие. Изобщо на мен ми се струва много по-Чиста работа в сравнение с българския вариант, стига Човекът да се навие да ти направи тази услуга.

А за поЧивката, за вашия сезон България е много добър избор. На повеЧето други места по това време ще е ужасно горещо, а в България все пак е търпимо.  Peace

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 00:38 от Vjara

# 231
  • Виена
  • Мнения: 91
Много сте писали Simple Smile Трябва всичко да прочета, че и аз искам да си докарам колата от България. Още дори не съм я карала Simple Smile Ще се уча във Виена, така че внимавайте  Wink

Ще стигна до конфликт, ако напиша още по въпроса  Confused. Затова по-добре да не продължавам  #Cussing out.

Ренка, знам, че има много истина в мнението ти, но аз все пак вярвам, че София си е красива... не по начина, по който е красив Париж, а по специален начин, който ме кара да се чувствам невероятно когато съм тук  newsm44

Днес казаха по новините за детенце, което е родено в Испания и понеже не е сложена БЦЖ, когато се е върнало в БГ се е разболяло. Вие слагали ли сте тази ваксина?


# 232
  • Vienna
  • Мнения: 266
Вяра, 6том няма6 опит с бг застраховки как си изгради менение? зависи кой къде познава6, пла6та се мн,мн бьрзо.
 Моят проблем е само ходенето до бг, и то не 4е 6те е с кола, нали за това си взимам такъв танк, да ми е удобно и да попатуваме из европа, а по скоро ми е проблем,4е мн 6те ме тормозят по австрийските улици. Имам спомен о6те от преди години, когато карах с бг номер. Аз тук пълно каско немога да си позволя. За колата която искам 6те трябва да пла6там 200Е месе4но, 5000Е 6те ми излезе колата по евтина от бг, т.е. за тея 5000 6те си взема прили4на малка бри4ка зада не си губим 6туфето, няма да пла6та нова(3000Е) и СО2 емисси за грам по 150Е, а джипа  изхвьрля 286г, смятай........... другия вариянт е и аз тото да пускам, Ренке Wink
Днеска стра6ен ден, голям кеф............излежавах се на турското ми лего и се наслацдавах на градината.........ех лято ,лято къде сииииииииииии

# 233
  • Мнения: 339
лелеее каква тема сте заформили , като ви чета се чувствам като ученик без домашно, чел Винету вместо да си научи урока по химия  ooooh! Това колата било сложно нещо  Sick
 Аз в момента съм адски бясна на шофьорите в БГ (то не че се очакваше друго) ама стават все по нагли с всяко мое прибиране, страх ме е да пусна Стоян с някой друг навън по далеч от градинката, а и до там пак съм на нокти  #2gunfire Днес един дебелак едва не ни сгази на тротоара, седнал си на високо в джипа и връхлита на скорост да паркира, мина на 30 см  от детето и изскърца гумите, щях да получа удар и за малко да се сбия с него, а наглеца ми казва "Без да Искам нали нищо ви няма" и си вдигна стъклото да не му надигам, ама ако  ни имаше с какво щеше да ми помогне неговото без да искам. Просто тука вече ходя на пръсти и очите на осем.

# 234
  • Мнения: 580
Добро утро лейдис ,
моят мъж от вчера сънува коли с немски номера. Вяра, този вариант наистина си заслужава да се обмисли. При мен не е като при Патенце, става въпрос за малка кола за мен.
Между другото и тук с нова кола не се ходи първите три години на преглед и след това се ходи всяка втора година. Или май беше докато колата стане на 5г.  Thinking Не знам как е в България.


лелеее каква тема сте заформили , като ви чета се чувствам като ученик без домашно, чел Винету вместо да си научи урока по химия  ooooh! Това колата било сложно нещо  Sick
 

Страхотно сравнение  Mr. Green Mr. Green
Аз май съм пропуснала нещо, не знаех, че си в България.

Ваксинирате ли си децата срещу ФСМЕ?

# 235
  • Мнения: 39
Добро утро лейдис   bouquet
Ваксинирате ли си децата срещу ФСМЕ?
Какво е това  newsm78 Аз и тъй БЦЖ не знам какво е  Blush Много съм зле с бг ваксинити ooooh! Аз противна на някои съфорумки си ваксинирам децата с всички ваксини (платени, без грипната само )Но сега съм в чудинка да се боцна ли и аз срещу кърлежи  Thinking  Всички ми казват че съм луда да не съм ваксинирана.
Аз бг регистрация и аз съм на мнението на Вяра. Всичко в бг става само с клизма.Там няма нормално отношение към кората. Като добитък се смятат.Дори и аз елементарни неща трябва да си с връзки, нее по скоро корабни въжета #2gunfire Това не е за мен. Нервите и рисковете по пътуване струват пове4е от няколко то евро разлика. А и с моето екологично разбиране дори и да ми подаряват такова чудовище (като исканото от патето ) не бих го взела. Аз си падам по спортните коли  Mr. Green но с 2 деца си катам пенсионерската Мазда  Tired
Имам една интересна случка с мерцедес бус в гаранция на 1 г. с пълна каско ,закъсал на магистрала край Виена. После ще ви я разкажа.
А за шофиьорите в БГ  #2gunfire #Cussing out #2gunfire според мене само като им се бръкне в джоба ще се оправят нещата.
Изчезвам  Mr. Green

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 14:51 от Sunny...

# 236
  • Мнения: 4 399
О, Патенце, нещо не си дораzбрала. Всъщност нямам нищо против и два танка да си регистрираш в България.  Wink Не е нужно да ме убеждаваш колко е хубаво. И не е нужно да бръкна в огъня zа да раzбера че пари.

Долче, не zнам как е zа новите коли в БГ, другите ходят на годишен преглед, zначи трябва да е всяка година.  Thinking

Съни, и аz по екологични съображения си падам по малки коли и с най_голямо удоволствие бих си купила Лупо с 3.5 л, ама zа тия пари май мога да си купя 2 други малки коли, тъй че няма да ми се отвори парашута точно zа Лупо.  Confused

# 237
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ваксините...  smile3508
Не мога да се въздържа като прочета категорични мнения. Деликатността ми и разбирането на другата гледна точка изчезват в момента, когато прочета мнение, поднесено без нужното респектиране на инакомислещите. Като част от "други съфорумки", които с нищо не ваксинират, реших за пореден път да си изпея мнението  Mr. Green
Не една, а две шестици от тотото да ми платят, да ми поемат доживот стипендията на детето в "Монтесори"-градина и училище, а след това в престижен уневерситет, такова нещо в организма на детето си няма да позволя да сложат. И снощи вместо на вечер на хумора, ходих на дискусия "Ваксините - защита или вреда". То не беше точно дискусия, се оказа, а реклама на ваксини и два часа обвинения колко сме безотговорни като родители, лишаващи децата си от ваксиниране. Като се стигна до въпроси от публиката, четиримата много титуловани защитници на идеята не успяха нито един отговор смислен да дадат и само потвърдиха мнението, до което съм стигнала с години четене по темата "Защо трябва да пазя детето си от тези постижения на фарма-индустрията?"
Ели, БЦЖ се прави само и единствено в България от страните в Европа. Май и в Румъния е отпаднало. Не съм сигурна, понеже подобни данни не ме занимават. Аз наблягам на съдържанието в коктейлите. Има един подфорум тук за дечицата с увреждания. Има и един друг - за родители, преживели загуба. Статистиките някак губят убедителността си, когато прочетеш за личната трагедия на родители и дете, пострадало от ваксина. Има много примери именно за БЦЖ. Въпросът, който най-просто можем да си задаваме е какво ще стане, ако неваксинирано дете се разболее от болест, от която не е "защитено" с ваксина. Намираш си отговора. После намираш отговор на култовия въпрос "Защитава ли ваксината 100%?". И ги сравняваш с отговора на "Каква може да бъде постваксиналната реакция от еди-коя-си-ваксина"?" Има море от информация, особено на английски. Сравняваш резултатите и преценяваш за себе си какво да предприемеш. На това му викам  "информиран избор". Колко майки го правят? Аз като безотговорен родител, според такива като снощните корифеи, съм го направила. Затова заставам зад позицията си. И уважавам всеки един, дори и на противоположното мнение, който е направил същото. Познавам такива съфорумки!
Добро утро лейдис   bouquet
Ваксинирате ли си децата срещу ФСМЕ?
Какво е това  newsm78
http://aegis.ch/neu/fsme.html

Като прочетох цялата дискусия за регистрацията на колите, стигам до извода, че на този етап ще предпочета да ми е по-евтино, понеже не съм на финансовия етап да ми е по-лесно.  Crazy До декември 2006 г., когато се преместих тук,  ползвах, поради мързел, опцията "вземи си талонче за преглед без да се разкарваш до сервиза". Нищо, че не бях на 1000 км от мястото.  Mr. Green Тогава работеше. За момента не съм компетентна.

Коте, мерси и на теб за линковете и телефона.

Приключвам, че Ро може да остане с усещането, че чете описанието на степта в "Оцеола"  Mr. Green

# 238
  • Мнения: 39
Рени мила не съм искала да те обидя  Hug Всеки си избира и защитава избора си. Аз не съм обидена напълно дали моя или твоя избор е по-правелен. И не ми се иска да разбирам  Crazy Нямам време да се информирам толкова добре като теб, но аз се надявам, че лекарите са добре информирани и се доверявам на тяхното компетентно мнение.  Peace
А и след това което прочетох за ФСМЕ май няма да се ваксинирам, а ще наблегна на козметиката  Mr. Green Но децата си пак ще ги ваксинирам . Мир по темата  Peace

# 239
  • Мнения: 957
Винету, Оцеола...така и не можах да ги прочета тези книги. Разправяйте, колкото искате колко са интересни. Индианската тематика и проблемът на вождовете не ми станаха някак си  интересни и това е. Предпочитам темата за колите пред тях  Mr. Green

Днес ходих в МВР-то да оправям паспорта на Даниел. Естествено нищо не оправих, защото в БГ не се поправя грешка току така. Трябва да се чака, да си платиш, независимо, че грешката не си я допуснал ти итн итн. Лелята на гишето само дето не ме наби като казах, че са допуснали грешка.  Как така било грешка! Аз съм била виновна, че не съм казала изрично как искам да му пишат името. В края на крайщата стана ясно, че като вадим следващия паспорт можело да се коригира изписването и не е болка за умиране.

Да направя и една реклама и да похваля онслужването на ОББ. За разлика от полицията, наистина бяха много учтиви и ангажирани- от портиера до касиерката. 

За ваксините - съм взела своето решение след обстойно информиране. Хареса ми изказването на една майка за риска от ваксините, който ако за фармаиндустрията се изчислява в 1 на 100 000 например, за родителите ако стане грешка е 100 %.
БЦЖ май се слага само в БГ.
Гледах един филм за дете разболяло се от костна туберколоза след ваксиниране с БЦЖ.

Някой знае ли коя фирма доставя пакетите на Хермес от Германия? newsm78

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 14:01 от fat.wombat

Общи условия

Активация на акаунт