Отговори
# 375
  • Мнения: 21
Аз съм на гости тази седмица и се бях зарекла, че ще стоя настрана от форума, ама не мога и това си е Embarassed Simple Smile---------
мъжа ми свърши 2 и 3 книги за 2 дни и тази вечер си купил 4-тата, моите са при сестра ми и той не може да чака тя да ги върне  Joy
Benson, тъкмо се чудех къде се изгуби и щях да ти пиша- чакам те и на другия форум, да обсъждаме малко Затъмнение и Зазоряване, че още не сме набрали сила и не ми се спори сама със себе си (макар, че ако прочета пак книгите, сигурно ще си противореча Laughing ама засега карам по спомени за тези двете специално, и препрочитам само части от Здрач и Среднощно слънце)
Браво на мъжъ ти- както съм казвала и преди, той ни е светъл пример  Laughing Да кажеш после какво казва той

Момичета извинявам се , че се отклонявам от общия разговор, но много искам да попитам нещо. Нали в книгата червения кабриолет е БМВ, а във филма е Мерцедес.
А, значи не греша, като си го спомням, че беше мерцедес- щото ясно дадоха марката, и без да се заглеждам по коли , ми остана в главата, че Розали като излизаше от колата, центрираха отзад върху логото (както и това, че лаптопа на Бела беше Apple- и там дадоха логото)... абе, реклама, реклама...
значи, ако режисьора няма голям контрол, в Новолуние може да очакваме още реклама на марки, и нов тип мърчандайз под формата на "еди какво си- с логото на Кълън"

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 09:24 от staro-novo

# 376
  • Мнения: X
Здравейте, аз исках да ви питам нещо не в час със сегашните разсъждения-моля за изинение ако сте писали по въпроса ми. А именно-как разбрахте за филма Здрач? Изключвам тези, които първо са чели книгата (вие пък как попаднахте на книгата?) и след това логично са пожелали да гледат филма. Някой ви го препоръча? Съсвем случайно попаднахте на него или.....?
 Аз лично току що бях набарала във форума темата, в която всеки препоръчва разни филми които е гледал и са му харесали и беше пускал линк към съответния филм в Замунда и аз като видях "картинката" на Twilight....ами няма да лъжа, ама ми се стори някяква "европейска боза" (глупава съм за трима да знаете), тъй като не бях чувала актьорите, а и Робърт ми се виждаше един такъв....бледичък на постера, та го свалих филма, ама въобще не проявих желание да го гледам. Едва след няколко дни една съфорумка каза, че го е гледала и ........останалото е история.

# 377
  • Мнения: 3 576
Аз съвсем случайно свалих филма, докато се чудех какво да гледам.
Близо 2 седмици ми предстоя на компа, като си мислех че е някакъв тъп тийн хорър.
Трябва да ми е било много скучно когато се реших все пак да го гледам и ....... се почна с манията.
Веднага взех книгите да ги чета, прописах в темата.....

# 378
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Дъщеря ми мрънка един месец за този филм ... Най-накрая клекнах.
Гледах го. На първо четене ми се стори боза. После от любопитство си дръпнах книгата ...
после втората ....  Поле пак гледах филма и ...  Crazy Crazy Crazy
И ей ме на. Трети път ги превъртях  ...
Луда работа!

# 379
  • Мнения: 363
Аз бях гледала трейлъра и чаках с нетърпение да пуснат филма...А в деня на  премиерата,разглеждайки постера на филма, влязох в книжарницата, която е стрещу касите на киното,купих си книгата, и до там, седмица две след това бях изчела и 4тирите книги, след това гледах филма, бях обявена за откачена от мъжа ми, и....така  Crazy Crazy Crazy

# 380
  • Мнения: 434
Разбрах от интернет.
Компютъра ми се оваря с Yahoo.fr,страницата с people клюките.И там все за този филм новини,статии.
В началото си мислех,че е много тийн и с тези вампири? Crazy
Тръгнах да го тегля точно когато го нямаше почти никъде.
Слагаха го и го сваляха за часове.Заинтригувах се да го открия и като го започнах......отидох в друг свят.
Хем го гледах на компа и синът ми постоянно влизаше и излизаше, и мъжът ми гледаше новини в същата стая.
Нищо не беше в състояние да ми развали удоволствието.После си го гледах още доста пъти на спокойствие. Grinning
Знам,че ще ме държи доста това увлечение и съм щастлива. Hug

# 381
  • Мнения: 49
И аз като susikata, бях гледала трейлъра на филма още през декември и страшно ме заинтригува.
Постоянно питах някой дали знае за филма,не бях чула за книгите, докато през януари не го изтеглих от някакъв сайт с лошо качество и магията започна, прочетох двете книги и така.
Другите две ще ги изчакам да ги издадат на бг, защото мразя да чета на компютъра.
Та вместо да помъдрявам, аз се връщам към тийн годините. Има едн филм с Брат Пит"Странният случай с Бенджамин....",
та и аз като него. Joy

# 382
  • Мнения: 58
Приятелят ми ме нави да го гледаме една вечер. Аз подходих скептично, но успя да ме омагьоса историята, след това книгите и така...

# 383
  • Мнения: 505
Аз разбрах от дъшеря си, цял месец чакаше да го качат в Замундата , че да го гледа и накрая не издържа и отиде с приятелки да го гледатна Кино , те пък взеха че на следващия ден го качиха в Замундата и ме почна ... мамо купи ми книгата, ама не първана а направо втората ... и тръгна да ме агитира за идеята,... и на мене кво ми трябваше да влеза в тази секция на форума, ... видях темата дръпнах си книгите, ...като преди това бях вече купила първите две....като добра майка,  Rolling Eyes..че да изпълня прищевките на подрасващото поколение... и амбицирана от коментарите ви реших да изчета първо книгите  ..е поне първата де... и чак тогава изгледах филма....за което не съжалявам... а после една седмица ходех като дрогирана..докато изчета всичко, а дори и сега се изкушавам да гледам филма всеки път когато щерката иска да и правя компания...даже и го качих на плеър-МР4, че днес замина на зелено училище и да си го гледат там  Hug

абе луда работа..ви казвам...до кога ли ще ме държи в плен.... newsm78

# 384
  • Мнения: 21
ами аз отидох да го гледам на кино (в Дания), щото сестрата на мъжа ми предложи да гледа децата и ни се отвори свободна вечер, а обикновено с мъжа ми не се разбираме за общ филм и караме един път по негово желание ,един път по мое- та този път избирах аз... бях чела две статии в пресата за филма, че героите са носели лещи и нищо не са виждали... и за авторката-мормонка с "консервативен дневен ред" , та ми беше любопитно... знаех как изглежда главния герой и колко различно изглежда Робърт по премиерите (и нито една визия дотогава не ми се виждаше особено секси)... Не бях гледала трейлъри, но май ден-два преди това гледах клипа на Парамор, и ми хареса- но, нали си знаем как са издокарани клиповете и трейлърите, не бях убедена, че задължително ще е успешно направен филм
Като почна филма и като видях грима на вампирите, щях да припадна, ама понеже в клипа на Парамор Едуард и Бела не говореха, каква изненада беше медния глас на Едуард/Робърт (и колко дразнещ на места гласа на Бела/Кристен...)... а пък и като почна да се усмихва, вече оттече работата...та, въпреки недостатъците на филма, ми хареса и ми стана ясно, че трябва да има продължение и историята явно не спира дотук... после подхванах по нета интервютата с Робърт и се напиках от смях какъв свежар е, и реших да изровя и книгите... и те не са шедьоври, ама не можах да ги оставя до Зазоряване (там вече си почивах с четенето), а и междувременно тея фенски сайтове и тея фото-сесии и снимки от премиери, дето Робърт е мани-мани, ми грабнаха вниманието и станах РПатц-наркоман...  Embarassed
според мен той нарочно ги прави тея неща Twisted Evil- един път изглежда като бездомен, друг път като модел за италиански костюми, и не знае човек какво да очаква следващия път, и затова интереса ти е зарибен...я виж за Зак Ефрон или някой друг как си знаем, че всеки път са пригладени, какво да е интересното при тях... отделно, че Робърт е цапнат през устата и там не знаеш какво ще изръси (а не като Дисни- или Холивуд звездите, дето са обучени какво да казват), и това е интересно... а пък за гласа и начина му на пеене, няма какво да приказваме... Rolling Eyes 

# 385
  • Мнения: 2 149
И аз от пресата разбрах за филма.Тук попаднах на едно предаване за киномани и там го обявиха тотален хит в Америка.Следях кога ще го пуснат из тракерите и въпреки,че бях скептично настроена,много ми хареса.В последствие прочетох и книгите и се очаровах Heart EyesНаистина е нещо различно,докосващо,кара те да се замислиш.А Робърт Wink,няма какво да пиша суперлативи по негов адрес,всички виждаме и чуваме.Харесва ми да следя изявите му,и чакам с нетърпение другите филми Laughing

# 386
  • Мнения: 21
Я да питам като я свършиме тази тема, да почваме ли свободно обсъждане на всички книги (със спойлер-предупреждение за коя книга става въпрос, за да може непрочелите да не четат натам в поста), или да продължем в бяло? Питам ви, за да кажат тези, например, които са станали фенове именно заради настоящата тема, дали щяха да се откажат, ако знаеха от откъслечни постове какви фантасмагории стават по-натам в книгите? Аз мнооого съжалявам, че знаех за сюжета на всички книги, преди да ги поръчам, затова знаех в дадени сцени докъде ще отидат и няма да отидат героите, кой ще умре и кой няма да умре и т.н. и така много неща ми бяха безинтересни..
 Дени, и тебе да питам- какво стана с анкетата за обсъждането на другите книги, какво каза мнозинството?

Мен лично ме устройва тук да си обсъждаме на общо/начално ниво, а в отделен форум да си обсъждаме по систематичен ред книгите (че нека си признаем, някои тук се включват, като са изчели само последните няколко страници от всяка тема, и е трудно човек да се ориентира, ако е съвсем нов), но не искам да пресеквам желанието на другите или да ги отклонявам от тук, ако повече им харесва... кажете вие- на мен като фен ми се иска да привлечем още фенове- пробвала съм както и да им разказвам сюжета на всички книги (като ме гледат неразбиращо), както и само да им разказвам филма/Здрач, както и да започна само първата трета от филма- и знам, че колкото по-малко се знае, толкова по-добре... най- успешно успявам да пробутам версията, че трилогията/четирилогията филми ще станат голяма работа, както и че не познавам жена да  е гледала Здрач и да не го е харесала, и това е достатъчно като hook ("кука" Sunglasses като за риба= зарибяване)

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 13:10 от staro-novo

# 387
  • Мнения: 7 914
бях мярнала във форума хвалебствия за филма здрач и си го изтеглих.. но беше с толкова ужасно качество, че след 5тата минута го спряхме( с мъжа ми)..и остава в забвение..
след това,  Вес няколко пъти ми спомена и аз все си викам после, друг ден.. до по миналия петък.. когато го изгледахме и аз за 4 дена прочетох и 4те книги и сега  продължавам на английски bowuu

# 388
  • Мнения: 777
Момичета, аз изтеглих 4те книги в PDF формат, но откъде да изтегля това Среднощно слънце?  Rolling Eyes
Видях материалите в първия пост, но има ли го някъде преведено?

# 389
  • Мнения: 19
Според мен, нека да се обсъжда всяка една книга постепенно  Peace,
защото аз ако знам какво става нататък в книгата ще ми се изгуби тръпката, не че няма да ги прочета, но... - но това е лично мое мнение. Сега съм на третата книга и не мога да се спра да  smile3529 но правилата са си правила и тук ще обсъждам само първите две книги. нека задържаме интереса на читателите  Blush

Общи условия

Активация на акаунт