Домашно точени кори за баница- как?

  • 44 352
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Предварително се извинявам ако вече има такава тема, но с търсачката не намерих нищо.

Страшно много ми се яде баница, но не живея в България и няма от къде да си набавя кори.
Ако някой има сполучлива рецепта ще му бъда благодарна цял живот Praynig

# 1
  • Мнения: 49
И мен ме интерсува, ако пък и има рецепта за типово или пълнозърнесто брашно...още повече ще се зарадвам  Laughing

# 2
  • Мнения: 649
Мойта баба, беше царица на домашните баници, като малка все ме учеше, но нищо не ми е останало в тиквата за което много съжалявам.

# 3
  • Мнения: 1 777
Ето една много лесна и вкусна рецепта за баница на Блонди

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189884.msg8960645#msg8960645

# 4
  • Мнения: 1 798
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342358.msg9040843 - отговори на мами от стара тема

# 5
  • Мнения: 226
1 ч.ч леко топла вода /250 мл./
1 кубче мая
1ч.л. сол
1 ч.л. захар
1ч.л. оцет
1ч.л. олио
1 яйце

Прави се кладенче в брашното и в него се слагат всички продукти. Омесва се меко тесто. Накъсва се на 5,6 топки. Намазват се с олио и се оставят в намаслена тавичка да се отпуснат за около 20, 25 мин. Всяка топката се ръси с брашно и се разточва на тънък лист. Премества се върху хартия или тънка кърпа с помощта на точилката. Върху всеки лист се поръсва олио и се слага плънка. С помощта на хартията /или кърпата/  се повдига от единия край, за да се навие на руло. Навива се като охлюв върху намаслена тавичка. Оставя се пак да се поотпусне /към 151 20 мин./ Пече се. Като се извади, се намазва с масло и се напръсква с водичка, покрива се с кърпа да се задуши.
Плънката:
2 яйца, сирене-около 300 гр., извара, 3,4 л. кис. мляко и още толкова олио/
Аз съм я правила веднъж .. половината със сирене, а другата праз. Жената, която ми даде рецептата е майсторка на тази баница   bouquet  ако мога после ще пусна снимка, че снимка бг нещо ми прави проблем в момента.
Дано съм ти била полезна.

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366231.0

# 7
  • Мнения: 90
Благодаря за рецептите, ще ги пробвам със сигурност.
40гр. ли беше кубчето мая в БГ (все забравям) newsm78

# 8
  • Мнения: 90
Аз хубаво питам за маята, ама сега като прегледах обстойно всички теми ми напражи впечетление, че няма мая Shocked

# 9
  • Мнения: 1 101
desi_go маята е набухвател и според мен тънки корите стават без мая..
И аз съм в 4ужбина и ми липсват но си то4а от време на време Peace
Това е една от най успе6ните рецепти
Или тази
или кори съм правила от тази рецепта за баклава

# 10
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз хубаво питам за маята, ама сега като прегледах обстойно всички теми ми напражи впечетление, че няма мая Shocked

Не, няма мая в корите за баница.

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Мама правеше тестото само с вода, брашно и солчица. Замесваше, оставяше го да си почине половин час и се развъртяваше с точилката. За съжаление аз не се научих да точа и около мен няма кой да ми направи вкусната мамина баница  Cry

# 12
  • Мнения: 836
Улични банички от stasi76     bouquet
със снимки стъпка по стъпка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279314.msg6982825;topicseen#msg6982825

# 13
  • Мнения: 99
Дърпана баница

Необходиме продукти:
Брашно около килограм, 1 лъжица оцет, 1 яйце, 1 лъжица сол, 1 лъжица захар и олио.
За плънката: Натрошено сирене, пожелание с разбити 2 яйца, масло.

Приготвяне:
Пресяваме брашното и към него прибавяме солта, захарта, оцета и яйцето, започваме да месим като постепенно прибавяме хладка вода (около половин литър). Месим докато не започне да се отделя от ръцете. Ако е необходимо добавяме брашно още. Раздеряме го на 4 топчета и всяко топче го разточваме по малко. В дълбок съд сипваме олио и в него слагаме едно след друго расточените питки (олиото трябва да ги залива), оставяме за около половин час да престои. Прес това време си приготвяме плънката и маслото което растопяваме на котлона. На платова покривка на масата изваждаме първата питка и започваме да я теглим с ръце, докато не се получи тънка кора, поръваме с маслото и плънката и с помоща на покривката намотаваме кората. Навиваме в тавата и така всички кори, отгоре изсипваме останалото масло и във вече загрятата фурна (умерена) печем баницата.
Уверявам ви че става фантастична и вкусна !!!

# 14
  • Мнения: 90
Утре се захващам с баницата.
Момичета благодаря ви. Толкова много рецепти и коя от коя по апетитно изглежда- доста чудене ще падне коя да приготвя Hug

Общи условия

Активация на акаунт