Гаденето отшумя, СЕПТЕМВРИйска мама разцъфтя

  • 11 204
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 14
Добро утро!Вчера започна да ми се втвърдява корема долу ниско и леко боли.Четох четох и съвсем се обърках,това нормално ли е или не?Кога е повод за притеснение?Да звъня ли на док.?

# 271
  • Мнения: 439
Днес ще ходите ли на протеста за липса на места в ДГ?

# 272
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Къде е този протест? Аз ще водя малката с Скай сити мола, после мисля да купим яйца. Не ми се чисти изобщо, а в къщи е ужасна лудница. Май ще го оставя за след обяд.
Втвърдяването на корема са подготвителните контракции bamba. НО в никакъв случай не трябва да са болезнени и не повече от 5 на час. Ако те боли, когато ти се стяга корема, задължително звъни на док. Аз имам от 2 седмици, но понеже не ми се пие магнерот мисля този път да не се притеснявам излишно, поне докато не ме болят Rolling Eyes

# 273
  • Мнения: 141
Добро утро момичета Simple Smile

pepejeans, аз и да искам не мога да отида, защото съм на работа, но ако бях свободна- бих отишла. Проблемът със свободните места в детските градини в София е сериозен. Надявам се да се вземат някакви мерки.

анита, и аз също сънувах преди време сън, че имам момченце.
Чакам с нетърпение да дойде 8 май, за да видим бебчо и да определим пола.

Лек и успешен ден от мен Simple Smile

# 274
  • Мнения: 14
не бих казала ,че са болезнени ами лек дискомфорт,знам ли...?!Ще чакам да видя как ще съм днес,понеже ми е за 1 път и се панирам,ама няма да звъня още.....

# 275
  • Мнения: 102
Бубара честити розови панделки Simple Smile . Много ми стана интересно като разказа как двете хубавици се ритали. Сигурно е голямо шоу да се чудиш кой сега те рита Simple Smile Интересно ми е дали ще можеш след време да ги различаваш по ритничетата Simple Smile.

Контесата честити сини гащета Simple Smile

За изследванията за БХС чета , че всички се вълнувате. И аз чакам моите и се надявам да са ок. Прочетох, че по Ваше мнение може да има отклонения ако кг. са  повече. Аз не съм наддала много през бременността, но като цяло костите са ми тежки и кг. ми са повече и се притесних, че може да се отразят на това изследване Sad

# 276
  • Мнения: 19
Добро утро момичета аз минавам само да ви видя как сте. Честито на разбралите пола на бебчо.
Ние май днес ще правим яйцата, аз само ще помагам де и после ще си взема от готовите, та така. Имам и малко за оправяне та общо взето с това ще се занимавам днес.
Хубав ден на всички   bouquet...

# 277
  • Мнения: 56
За изследванията за БХС чета , че всички се вълнувате. И аз чакам моите и се надявам да са ок. Прочетох, че по Ваше мнение може да има отклонения ако кг. са  повече. Аз не съм наддала много през бременността, но като цяло костите са ми тежки и кг. ми са повече и се притесних, че може да се отразят на това изследване Sad
Здравей,
Аз писах за килограмите, но по-скоро имах предвид, че нормите се изчисляват на база на много параметри, включително и килограми и ако не са те измерили на място (като мен) може да не си дала коректни цифри. Моят кантар в къщи мери с 3-4 кила по-малко, но аз си се следя по него, за да знам коректното изменение и когато в лабораторията ме питаха за килограми, аз не съобразих и казах показанията на моя си кантар, което не е било вярно.
Но това е е някакъв повод за притеснение Simple Smile Просто с това ми обясниха по-ниските от нормата стойности на ЧХГ-то. Иначе килцата няма да навредят на бебо предполагам  Embarassed само на нас самите Mr. Green
Макар че малко се притесних от едни теории, че склонността към пълнеене на детето се определяла и от това колко майката е прекалявала по време на бременността  Shocked Горкото бебче, като се има предвид каква лакомия ме е обзела!

# 278
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!

Честито на вкички, видели пола на бебчето!
Днес сутринта разговарях с Д-р Марков, толкова мил човек, направо се успокоих като го чух!
Обясних му какъв е моя случай и той ми каза да му звънна след 23,04, когато ще може да ми каже ще има ли допълнителни часове, но каза, че по принцип положението ми не е тревожно! Боже, дано е прав и всичко с бебчо е наред!  Praynig
Утре ще ходя на 4Д и тогава доки ще каже дали има нещо притеснително! Моля се всичко да е наред!

На всички, които очакват резултати от изследвания, БХС, амниоцентеза и др., стискам силно палци да имате добри резултати!

Поздрави на всички и хубав ден! 

# 279
  • Мнения: 158
Здравейте и от мен Hug
И аз искам да поздравя всички които знаят вече пола  bouquet
Бубара това което прочетох за близначетата в коремчето ти ме разчувства.Аз от едно се вълнувам,а две ...-сигурно е готино да се наблюдават как възприемат това,че не са сами там.Представям как се ритат двете малки бебета Simple Smile
За амниото и аз мисля,че когато има съмнения би било добре да се направи,но да чукна на дърво да не ми се налага да съм пред такава дилема,че незнам Rolling EyesКаквото и да решите стискам ви палци да да отпаднат съмненията за малформаций.
Момичета и аз съм с контракций от неделя и то доста болезнени,вследствие на това,че се ударих на едно желязо(много приличащо на  дълъг ключ от врата) и след малко ще ходя на АГ да ме види,тъй като утре мислим да пътуваме и искам да съм спокойна.Абе к'во ли не ми се случи вече ooooh!
Хубав,слънчев ден от мен Hug

# 280
  • Мнения: 11
Здравейте,
може да ви се сторя смешна с моите въпроси но ми е първа бременност и не съм запозната с тези неща пък и около мен няма бременни. Какво означават термините ФМ, БХС и амниоцентеза, трябва ли да се правят задължително и аз ли трябва да казвам на докторката или тя си знае. На 21.04 съм на преглед и незнам какво да правя. Благодаря предварително за отговорите.

# 281
  • Мнения: 8
Здравейте момичета!
Писали сте като за световно - едвам ви изчетох  Simple Smile
Аз вече съм госпожа! Ще пускам снимки като са готови. Всичко мина нормално, просто беше един по-голям купон.
Междувременно през отпуската ходих на БХС и всичко е нормално. Май го видяха бебето като за мъж ама ще чакам до ФМ на 29.04, за да се потвърди.
Стискам палци на всички, чакащи резултати! По позитивни мисли, мамчета  Hug
Бубара честити девойки! Много се радвам  newsm51

# 282
  • Мнения: 141
Деси, не се притеснявай. Никой не се е родил научен. И аз в началото не знаех какво е това, но после като почнах да чета и да се интересувам и разбрах.
Иначе ФМ е Фетална Морфология. Не е задължителна, но е желателна. Със специална апаратура се гледат подробно органите на бебчето, измерват се някои параметри и се гледа кръвотока.
Виж този линк:
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … d=100&lang=bg

БХС= Биохимичен скрининг. Също не е задължителен, но е препоръчителен. Това е изследване за вероятността от генетични болести( Даун и тн). Правят се две- първата към 11-13 седмица и втората- към 15-17 седмица( при нея се изследват заболявания на невралната тръба като спина бифида).

Амниоцентеза- също не е задължителна. Прави се в случай, че резултатите от БХС не са добри. Този анализ дава 99% сигурност. С една дълга игла се взема амниотична течност през корема.

Това е в общи линии Simple Smile

Tchopar, честито   bouquet Много щастлив семеен живот и съпруга ти да те кара да се чувстваш като принцеса Simple Smile


 

# 283
  • София
  • Мнения: 54
Здравейте,
може да ви се сторя смешна с моите въпроси но ми е първа бременност и не съм запозната с тези неща пък и около мен няма бременни. Какво означават термините ФМ, БХС и амниоцентеза, трябва ли да се правят задължително и аз ли трябва да казвам на докторката или тя си знае. На 21.04 съм на преглед и незнам какво да правя. Благодаря предварително за отговорите.
Здравей Деси–к84,
ФМ е фетална морфология - можеш да прочетеш повече на този линк : http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100
БХС е биохимичен скрининг - повече информация има тук: http://lmpbg.org/brochures.html, а на същия линк ще намериш и за амниоцентеза.
Тези изследвания не се покриват от Здравната Каса и не са задължителни, но според мен поне ФМ е хубаво да се направи, пък в зависимост от резултатите, лекарите ще ти казват дали има нужда да правиш и БХС и амниоцентеза.
Но можеш да питаш и твоята лекарка, със сигурност тя ще ти обясни по-добре за какво става дума  Peace

# 284
  • София
  • Мнения: 54
 tchopar Честито! Пожелавам ви много щастие и любов!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт