16.04 2009, 10:30 - ПРОТЕСТ ЗА ДОСТАТЪЧНО МЕСТА В ДГ! ЗАЕДНО МОЖЕМ!

  • 22 597
  • 457
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 172
Здравейте мами,татковци,близки и т.н.
Не превръщайте темата в говорилня!
Браво на Ани!
Приемете с добри чувства и подадената ръка от Ели,защото много преди някои да сме регистрирали,ТЯ ВЕЧЕ се е борила с проблема.
Концентрирайте се върху това което предстои.Нека днес Убедени ме усилия и позитивната си енергия за  опит за разрешаване на съществуващия проблем.Надявам се да сте се наспали,децата Ви да са здрави и когато си изпиете кафето а времето навън се е стоплило - ВСИЧКИ да се срещнем на Московска!

# 421
  • Мнения: 3 993
....
Вашата (твоята) кауза с петицията и сърбах попарата и тогава никой от инициаторите на петицияте не дойде да си я защити. Да не говорим че късното и пускане "изяде" почти цялото време предвидено за преработка на системата. И това ти категорично отказваш да приемеш.


Където трябва сме си я защитили.  Naughty Не знам какво си сърбала, но то със сигурност не е било резултат от петицията, а от собствените ти действия. Няма как да дойда в общината да защитавам нещо, като там се събирате тайно в тесен кръг.
Предлагам ти да спреш да се конфронтираш с родителите тук, всички вече разбраха, че си против протеста, и против всякакви действия срещу общината. Не пропускаш да напомниш колко е вредно да съдим общината, но не са ясни мотивите ти. Аз ще ги съдя, независимо дали на теб ти харесва или не.
И в интерес на истината, и аз съм си задавала въпроса дали не ти плащат от общината. Твърде очевадно защитаваш всичките им простотии.

# 422
  • Мнения: 4 465
Ели (Hrisa) никой не омаловажава това, което правиш. В момента не коментираме критериите, а липсата на места в ДГ.
Лично аз ще се въздържа да коментирам постингите ти, защото ще трябва да бъда груба.
Мислех, че ще дойдеш на протеста, но би се счело за подкрепа от организацията и ацосиацията, щом си техен представител,а ние нямаме такава.


Кой е казал че съм работила само по критериите? И да - смятах да дойда на протеста, но съжалявам - разубедихте ме.

Мой съвет - протеста си е едно, но си планирайте кой от вас ще се занимава с последващите действия, защото ако успеете да се разберете за нещо със СО, ще се наложи и доста да се ангажирате след това с комуникация, срещи, конкретни предложения и работа по тях и т.н. Това за съжаление отнема страшно много време и нерви.

# 423
  • Мнения: 4 393
Добро утро!Пия кафе набързо докато ви прочета, профила на детето ще го допълвам следобяд, и ще се приготвям за протеста, надявам се да срещна страшно много майки и деца там   love001
Little wingels не съм наясно защо някой е против да се съди общината  newsm78 но аз ще се консултирам с адвокат в случай че моето дете не бъде прието в ОДЗ, пък ще видим той какво ще ми каже и каже ли ми че имам шанс да спечеля ще действам  Peace И не ме интересува кой какво мисли от пишещите тук, защото те няма да дойдат да ми гледат детето....а ако ние не си отстояваме правата на децата няма кой друг, на първо място родител значи отговорност  Naughty
anikolova86 гледах те сутринта, много добре се справи  Hug
Водещият също много ми допадна, само не разбрах Ф.какво имаше предвид с ревизията на свободните места  newsm78 Да не би сега да се окаже, че още преди обявяването на свободните места, част от тях са заети за "наши хора"?Дори и само този да е ефекта от протеста пак си струва  newsm10
 

# 424
  • София
  • Мнения: 156
Благодаря на всички за топлите отзиви! Не направих много, но поне се повдигна темата в много публична медия. А и нямаше нужда да опонирам много, защото водещия беше изцяло за нашата кауза

ПП: Няма начин в публично обсъждане да не се споменат изборите, това е съвсем нормално, такава е ситуацията Hug

Ние с blanc пием по кафе и пристигаме, хайде стягайте се. Моето бонбонче не е тук, понеже нямаше как да го задържа от 7 до 12, но аз съм тук и за двамата

# 425
  • Мнения: 4 465
Не съм гледала предаването, но вчера попитах Фандъкова за парадокса с обявените места за първа група в ЦДГ. Пое ангажимент да провери случая и ако се налага броя на местата да се коригира.

# 426
  • София
  • Мнения: 156
anikolova86 гледах те сутринта, много добре се справи  Hug
Водещият също много ми допадна, само не разбрах Ф.какво имаше предвид с ревизията на свободните места  newsm78 Да не би сега да се окаже, че още преди обявяването на свободните места, част от тях са заети за "наши хора"?Дори и само този да е ефекта от протеста пак си струва  newsm10
 

Ами и с просто око е очевидно, че не може при 1000 разкрити места свободните са с 300 по-малко, но стана ясно (и от разговора ни с Ф извън ефир), че местата, които директорите са обявили ще бъдат ревизирани.

За мен лично беше новина, че третичен критерий (входящи номера) няма да има, а решението накрая кой от децата с еднакви точки и подточки да влезе в групата, ще го вземат директорите  Thinking

# 427
  • Мнения: 4 393
anikolova86 гледах те сутринта, много добре се справи  Hug
Водещият също много ми допадна, само не разбрах Ф.какво имаше предвид с ревизията на свободните места  newsm78 Да не би сега да се окаже, че още преди обявяването на свободните места, част от тях са заети за "наши хора"?Дори и само този да е ефекта от протеста пак си струва  newsm10
 

Ами и с просто око е очевидно, че не може при 1000 разкрити места свободните са с 300 по-малко, но стана ясно (и от разговора ни с Ф извън ефир), че местата, които директорите са обявили ще бъдат ревизирани.

За мен лично беше новина, че третичен критерий (входящи номера) няма да има, а решението накрая кой от децата с еднакви точки и подточки да влезе в групата, ще го вземат директорите  Thinking

Така ли???И за мен е новина...аз покрай детето това съм го изруснала  Naughty Вчера в другата тема Г-н Джонев каза, че ще пуснат анкета на родителите как да става получаването на входящия номер и каквото реши мнозинството това ще приемат...но сега.Това никак не ми харесва, нали новите правила трябваше да сведат до минимум възможността за корупция, това си е направо като заложена бомба  #Cussing out Ще задам въпрос на Г-н Джонев, дано ми отговори.

# 428
  • Мнения: 4 056
anikolova86 гледах те сутринта, много добре се справи  Hug
Водещият също много ми допадна, само не разбрах Ф.какво имаше предвид с ревизията на свободните места  newsm78 Да не би сега да се окаже, че още преди обявяването на свободните места, част от тях са заети за "наши хора"?Дори и само този да е ефекта от протеста пак си струва  newsm10
 

Ами и с просто око е очевидно, че не може при 1000 разкрити места свободните са с 300 по-малко, но стана ясно (и от разговора ни с Ф извън ефир), че местата, които директорите са обявили ще бъдат ревизирани.


За мен лично беше новина, че третичен критерий (входящи номера) няма да има, а решението накрая кой от децата с еднакви точки и подточки да влезе в групата, ще го вземат директорите  Thinking

Ама според мен тя просто не познава правилата или поне в частта им за обратния брояч. Вие не мислите ли така?
Освен това какво значи да се ревизират местата? Кога? Ами нали всеки си прави сметката и според обявените места?

# 429
  • Мнения: 48 061
anikolova86 гледах те сутринта, много добре се справи  Hug
Водещият също много ми допадна, само не разбрах Ф.какво имаше предвид с ревизията на свободните места  newsm78 Да не би сега да се окаже, че още преди обявяването на свободните места, част от тях са заети за "наши хора"?Дори и само този да е ефекта от протеста пак си струва  newsm10
 

Ами и с просто око е очевидно, че не може при 1000 разкрити места свободните са с 300 по-малко, но стана ясно (и от разговора ни с Ф извън ефир), че местата, които директорите са обявили ще бъдат ревизирани.

За мен лично беше новина, че третичен критерий (входящи номера) няма да има, а решението накрая кой от децата с еднакви точки и подточки да влезе в групата, ще го вземат директорите  Thinking
Уау, това си е новина наистина  #Crazy
Еми тя изрично спомена че е говорила с някой от организациите по въпроса, явно е визирала теб
Съжалявам, но определено прекалява с тези 1000 места, които не са нови, и не са допълнителни, а са по предписание на ПАБ и наистина има нови сгради, но без разширение на броя места
А ревизирането според мен означава само едно: "уплътняване " на групите, което не е решение
Освен това аз лично смятам че критериите са достатъчно добри, проблема е че и с тях ще има деца от ясла, деца н аработещи родители, деца от София и т.н., които ще са вън . Просто местата са прекалено малко и намаляват, вместо да се увеличават.
Не съм гледала предаването, но вчера попитах Фандъкова за парадокса с обявените места за първа група в ЦДГ. Пое ангажимент да провери случая и ако се налага броя на местата да се коригира.
Явно ревизията й включва просто уплътняване на групите, според мен

# 430
  • Мнения: 4 056
Не знам за евентуално съдене на ОБщината как  могат да бъдат "преборени" след като и Й.Ф, заяви, че всъщност, общината/държавата не е ДЛЪЖНА да ни осигури места в ОДЗ. По конституция само предучилищното образование било задължително, а всичко останало е какво тогава....

# 431
  • Мнения: 172
blueeyes,
МОЖЕ и с РЕАЛНИ шансове за Успех,ЗАЩОТО НЕ Ф. казва/заявява,а си има нормативи регламентиращи материята!
А сега - хайде на ПРОТЕСТ!

# 432
  • Мнения: 4 465
....
Вашата (твоята) кауза с петицията и сърбах попарата и тогава никой от инициаторите на петицияте не дойде да си я защити. Да не говорим че късното и пускане "изяде" почти цялото време предвидено за преработка на системата. И това ти категорично отказваш да приемеш.


Където трябва сме си я защитили.  Naughty Не знам какво си сърбала, но то със сигурност не е било резултат от петицията, а от собствените ти действия. Няма как да дойда в общината да защитавам нещо, като там се събирате тайно в тесен кръг.
Предлагам ти да спреш да се конфронтираш с родителите тук, всички вече разбраха, че си против протеста, и против всякакви действия срещу общината. Не пропускаш да напомниш колко е вредно да съдим общината, но не са ясни мотивите ти. Аз ще ги съдя, независимо дали на теб ти харесва или не.
И в интерес на истината, и аз съм си задавала въпроса дали не ти плащат от общината. Твърде очевадно защитаваш всичките им простотии.

Сесиите на Комисията по образование към СОС и дневния ред са публични и информация за тях се публикува в интернет. Там съм си ходила непоканена. За това става въпрос.

Не мисля че е редно да прикриваш личния си интерес под формата на обществена кауза. Ако решиш да съдиш общината - направи го. Това е лична битка. Опитах се да ти обясня че шансовете не са много големи, но това не означава че аз съм против или ти не трябва да го направиш ако смяташ че е редно.

Съжалявам за отклонението от темата, но и на мен ми писна да подвеждаш родителите.

# 433
  • Мнения: 62
Здравейте мили мами. Пия си кафето и идвам на Московска. Успех на всички ни  Peace

# 434
  • Мнения: 435
Има ли някой от Илинден - да тръгнем заедно?

Общи условия

Активация на акаунт