16.04 2009, 10:30 - ПРОТЕСТ ЗА ДОСТАТЪЧНО МЕСТА В ДГ! ЗАЕДНО МОЖЕМ!

  • 22 605
  • 457
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 4 393
Цитат
Правилата от Столичния общински съвет са ясни: Педагогическите съвети взимат решение как да се подходи при равен брой точки. Педагогическите съвети са решили да се ползва входящ номер, издаден от системата. В този смисъл, твърдението на г-жа Фандъкова е вярно. Решението е на предагогическите съвети и то е да се ползва входящ номер, издаден от системата - точно, за да не се допусне субективен фактор в класирането. Разбираемо, Общината не желае в момента да се дискутира този въпрос, защото може да се преекспонира. На практика, той ще засегне не повече от 10% от родителите и няма защо да се преекспонира в момента.  

Я.Дж.

Ето това ми отговориха относно приема на деца с равен брой точки...предполагам, че всъщност Й.Ф. не е била много наясно с брояча, а от Сирма не знаят как да обяснят неинформираността й, и се пробват да замажат положението...

# 436
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
.........
    И днес се откриват нови групи в детска градина в Район  „Изгрев”. 
С уважение: Йорданка Фандъкова

Как пък не го видях това вчера!  #2gunfire #Cussing out
Става въпрос за така обсъжданите групи в 29 ОДЗ, първа градинска за набор 2006, родени до 31.05. Ходил ББ в градината, а побъркаха персонала да лъска и чисти, като децата бяха занемарени, най-вече точно тези двете, заради които е ходил там. Да не влизам в подробности, но са казали на децата към 17:00 - 17:30, че тоалетните са развалени, за да не се цапат, може би, преди "височайшето" посещение. Поне да му бяха показали нещата каквито са и не стига, че недостатъчен персонал се грижи за "уплътнени" групи, несвикнали с обстановката деца на по 3 години, а и да ги зарязват, за да не види петънце някъде кмета.  #Cussing out smile3514

Не знам за евентуално съдене на ОБщината как  могат да бъдат "преборени" след като и Й.Ф, заяви, че всъщност, общината/държавата не е ДЛЪЖНА да ни осигури места в ОДЗ. По конституция само предучилищното образование било задължително, а всичко останало е какво тогава....
Не по конституция, по закон. Моето тълкуване на конституцията е доста по-различно.

Ще следя медийното отразяване на протеста. За съжаление не мога да дойда, а и непредвидени проблеми ми попречиха да участвам по-активно в подготовката.

# 437
  • Мнения: 7 947
Сега влизам в темата, бях се зарекла да не го правя - след всичките нерви миналата година покрай старта на системата. Но уважаемата госпожа Фандъкова ме заинтригува.
Нямам нито желание, нито нови нерви - да изчета темата с хилядите малоумни отговори от общинарите, но искам да питам - ИМА ИЛИ НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ВРЕМЕТО, КОГАТО СЛЕД ПОРЕДНИТЕ НЕРВИ УСПЯХ ДА ПРОБИЯ И ДА СИ АКТУАЛИЗИРАМ ПРОФИЛА?????? ИМА ИЛИ НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ С РАВЕН БРОЙ ТОЧКИ???? ЗНАЯ ОТГОВОРА, НО СЕ НАДЯВАМ НАЙ-СЕТНЕ НЯКОЙ ДА ПОЕМЕ ОТГОВОРНОСТТА И ОТГОВОРИ КОНКРЕТНО, А НЕ ДА ЗАМАЗВА ПОЛОЖЕНИЕТО /ГОВОРЯ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА ОТГОВОРНИ ЗА ЦЯЛОТО БЕЗУМИЕ/!!!!!!!

И още нещо - как имате наглостта да кажете, че този въпрос засяга 10% само - значи 90% от майките са с по две и повече деца, самотни родители, студенти или роднините им работят в системата на образованието, така ли  Shocked

# 438
# 439
  • Мнения: 7 947
е, хайде, разказвайте - тези, които са присъствали

# 440
  • Мнения: 288
Току що се прибрах от "протеста" и бързам да пиша, преди да отида до детската кухня....
На "протеста" имаше една журналистка и аз с детето + 2 мами с бебета, в колички, които "били минали от там", както тя сама каза....
ВЪЗМУТЕНА съм, но това си е моя лична грижа... Явно от висене пред компютрите и други занимания, които всички си имаме в ежедневието, никой не си направи труда поне да се "разходи" до там... Това е втория "протест", за който съм си отделила от времето и направила труда да отида, въпреки разстоянията и часа... Но явно, на някои им се е сторил "дъждовен" или по друг начин неподходящ днешния ден или може би този проблем не стои вече пред тях... не знам!
Кои са организаторите на "протеста"? Какво са планирали, как според тях е трябвало да се развият нещата и доволни ли са от свършената работа? Аз не, не съм доволна и от себе си, защото наистина просто се разходихме до там, постояхме, почакахме, поприказвахме с протестиращите по друг повод /паркинги и гаражи/ и си тръгнахме по живо, по здраво!
Може би сме прекалено заети да очакваме от другите да решават нещата за нас, а ние само да мрънкаме и да се оплакваме и да искаме /само про-форма и по форумите/ все повече и повече... Гражданско общество.... да, само, че само за гражданите, а за овцете - с право заслуженото "овче" общество... Всеки да си избере сам мястото и да не се сърди от последствията, а с тях всички се сблъскваме ежедневно и навсякъде... Няма кой да се погрижи за нас, освен ние самите! Насила, хубост не става!
Приятен ден

ПП: Излизам за храната на детето.... нямам търпение да прочета кой колко силно е искал да "протестира", но разбираш ли ме ти .... следващия път - обещавам, или еми аз не успях, детето беше болно, ние сме в провинцията по празниците, спука ми се водопровода и т.н.

# 441
  • Мнения: 7 947
ИЗВИНАВЯМ СЕ, АМА РАБОТЕН ДЕН В 10.30 Е ПРОСТО ТЪПО  Crazy
Аз исках да дойда, мои приятелки също, но ние сме на работа, защото трябва да издържаме тия деца все пак!!!!

# 442
  • Мнения: 4 393
Току що се прибрах от "протеста" и бързам да пиша, преди да отида до детската кухня....
На "протеста" имаше една журналистка и аз с детето + 2 мами с бебета, в колички, които "били минали от там", както тя сама каза....
ВЪЗМУТЕНА съм, но това си е моя лична грижа... Явно от висене пред компютрите и други занимания, които всички си имаме в ежедневието, никой не си направи труда поне да се "разходи" до там... Това е втория "протест", за който съм си отделила от времето и направила труда да отида, въпреки разстоянията и часа... Но явно, на някои им се е сторил "дъждовен" или по друг начин неподходящ днешния ден или може би този проблем не стои вече пред тях... не знам!
Кои са организаторите на "протеста"? Какво са планирали, как според тях е трябвало да се развият нещата и доволни ли са от свършената работа? Аз не, не съм доволна и от себе си, защото наистина просто се разходихме до там, постояхме, почакахме, поприказвахме с протестиращите по друг повод /паркинги и гаражи/ и си тръгнахме по живо, по здраво!
Може би сме прекалено заети да очакваме от другите да решават нещата за нас, а ние само да мрънкаме и да се оплакваме и да искаме /само про-форма и по форумите/ все повече и повече... Гражданско общество.... да, само, че само за гражданите, а за овцете - с право заслуженото "овче" общество... Всеки да си избере сам мястото и да не се сърди от последствията, а с тях всички се сблъскваме ежедневно и навсякъде... Няма кой да се погрижи за нас, освен ние самите! Насила, хубост не става!
Приятен ден

ПП: Излизам за храната на детето.... нямам търпение да прочета кой колко силно е искал да "протестира", но разбираш ли ме ти .... следващия път - обещавам, или еми аз не успях, детето беше болно, ние сме в провинцията по празниците, спука ми се водопровода и т.н.



Ти явно не си разбрала, бяхме в градинката при църквата...аз също си помислих, че само аз и една майка с която бях отишла ще сме само, но попитах един полицай и той ме насочи къде е нашта група  Peace

# 443
  • Мнения: 4 393
И все пак да допълня...разговарях с Г-жа Фандъкова, като изрично попитах за заетите вече бройки в първа група на ЦДГ-та, което просто е абсурдно и тя обеща, че почват проверки по градините за реалните места и колко всъщност са обявени от директорките/дано/.Опита се да ги извини, че и те били хора и те грешали, пък и времето било малко.За мен поне лично това е неприемливо, но ще видим нсе пак проверката.  Peace Златина им връчи един диск с места, които са проучили и стават за строеж на нови ДГ, дано /дано/.Обеща контрола да е на ниво тази година и ни покани и нас в лицето на работната група също да участват в него /дано/.
Имаше там няколко лелки, с които щях да вляза в ръкопашен бой  hahaha които ме убеждаваха как за психическото здраве на децата ни е по-добре да ги отглеждаме ние, техните майки, в домашни условия/е, тяхното желание ще се случи/.Общо взето попитах дали техните планове предвиждат поне в рамките на близките две-три години да се отворят реални места, че да не си гледам детето до 6-гидешна възраст, отговора беше, че не се знаело колко хора ще прииждат още в столицата.На въпроса ми защо при толкова нови сгради не се строят и градини и училища, отговориха, че това е заварено положение/писна ми вече от тая фраза/.

И после детето ми много се разрева и не можах да остана до 12 ч. че Стефания съвсем се побърка и накрая изтощена заспа в колата...това е от мен.Чакам и останалите да споделят впечатленията си  Peace

# 444
  • Мнения: 223
E как можаха да не споменат за протеста по трите ни ефирни телевизии в обедните си емисии.Срамота.

# 445
  • Мнения: 481
Току що се прибрах от "протеста" и бързам да пиша, преди да отида до детската кухня....
На "протеста" имаше една журналистка и аз с детето + 2 мами с бебета, в колички, които "били минали от там", както тя сама каза....
ВЪЗМУТЕНА съм, но това си е моя лична грижа... Явно от висене пред компютрите и други занимания, които всички си имаме в ежедневието, никой не си направи труда поне да се "разходи" до там... Това е втория "протест", за който съм си отделила от времето и направила труда да отида, въпреки разстоянията и часа... Но явно, на някои им се е сторил "дъждовен" или по друг начин неподходящ днешния ден или може би този проблем не стои вече пред тях... не знам!
Кои са организаторите на "протеста"? Какво са планирали, как според тях е трябвало да се развият нещата и доволни ли са от свършената работа? Аз не, не съм доволна и от себе си, защото наистина просто се разходихме до там, постояхме, почакахме, поприказвахме с протестиращите по друг повод /паркинги и гаражи/ и си тръгнахме по живо, по здраво!
Може би сме прекалено заети да очакваме от другите да решават нещата за нас, а ние само да мрънкаме и да се оплакваме и да искаме /само про-форма и по форумите/ все повече и повече... Гражданско общество.... да, само, че само за гражданите, а за овцете - с право заслуженото "овче" общество... Всеки да си избере сам мястото и да не се сърди от последствията, а с тях всички се сблъскваме ежедневно и навсякъде... Няма кой да се погрижи за нас, освен ние самите! Насила, хубост не става!
Приятен ден

ПП: Излизам за храната на детето.... нямам търпение да прочета кой колко силно е искал да "протестира", но разбираш ли ме ти .... следващия път - обещавам, или еми аз не успях, детето беше болно, ние сме в провинцията по празниците, спука ми се водопровода и т.н.

 ooooh!
На днешно време не е лесно да си информиран... мдааа
Тежки думи...

# 446
  • София
  • Мнения: 750
дори и да бяхме малко майките, затова в никакъв случай, не трябва да се обвиняват организаторите. Те според мен направиха всичко възможно, все пак го вършат докато гледат децата си, а някои от тях сигурно и работят.

Направи ми впечатление, че имаше и директорки на детски градини - но те също са силно заинтересовани от проблема.

Все пак това според мен е добро начало и показва, че родителите ( имаше и татковци) имат гражданска позиция и я защитават, (може би другият път ще има повече).

Според мен трябва да се направи протест и след класирането ( първото), защото много майки в момента си мислят, че може би ще успят да се класират някак си....

А за предложението на Фъндъкова за посещение при нея от част от родителите, мисля че все пак е добра идея - да се отиде, защото е все пак предоставяне на повече информация. Тези родители ще са представители на останалите. Хубаво е нещата да стават на открито, пред всички, но когато се стигне до конкретно разрешаване все пак това става в рамките на работно заседание или група например...просто е по-ползотворно. Протестът на открито е началото на изразяване на позицията.

# 447
  • Мнения: 3 695
ИЗВИНАВЯМ СЕ, АМА РАБОТЕН ДЕН В 10.30 Е ПРОСТО ТЪПО  Crazy
Аз исках да дойда, мои приятелки също, но ние сме на работа, защото трябва да издържаме тия деца все пак!!!!

Ти извинявай, ама се извинявай себе си с нещо друго! Моето дете е прието, и аз съм на работа, но отидох. Който иска намира начин и го прави!

Поздравявам всички майки, които дойдоха! Плакатите бяха страхотни! Дано има раздвижване по проблема в посока към решаването му!

# 448
  • Мнения: 11
E как можаха да не споменат за протеста по трите ни ефирни телевизии в обедните си емисии.Срамота.

Казва се сервилност, цензура или както искаш  го разбирай и е нещо нормално в страна където никога не е имало,няма, няма и да има истинска журналистика.Както и да е.

Казвайте сега какво стана? Имаше ли нещо екшън,полит. провокатори и т.н.? Реално нещо постигна ли се или пак общи приказки. Whistling

# 449
  • Мнения: 562
Е - и ние с бебка се прибрахме. Бяхме малко, много голяма част бяха журналисти (всмисъл трябваше да ги има вурналистите, но да бяхме повече протестиращите). Очквах да е така, но се надявах на повече ...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт