Мнения за "Лаксит Компакт" на Д-р Тошков

  • 32 296
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 158
Регулира,трънки Grinning
Лаксита съдържа сена,зърнастец,ленено семе и др.,които се използват при лечението на запека,защото усилват перисталтиката.Но те не трябва да се използват продължително време.
А какво виждаме,че пише на опаковката на продукта-4-6месечна употреба и то в конски дози
Е,адекватно лечение ли ви се струва това?
 За регулиране на перисталтиката се използват фибри-има най-различни продукти,които ги съдържат(не само хранителни добавки,а и храни-например овесените ядки).Лактобацилите също вършат страхотна работа в случая.
 Не се тъпчете(щото в случая си е точно тъпчене с тия конски дози) с боклуци,има толкова по-добри,а и евтини неща.

# 16
А някой може ли да ми препоръча нещо ефикасно за ЗАПЕК НА 3год. дете?Защо то напълно съм се отчаяла?Разнообразен хранителен режим не помага!

# 17
  • Мнения: 657
По скоро бих го завела на лекар да потърсят първопричината за този запек или си е просто физиология при детето.
Лично мое мнение за Тошков - мушенник.

# 18
  • Мнения: 2 237
За Тошков и аз няма да си спестя лошото мнение  Naughty И то казано от опит.Майка ми изпи един тон лекарства от неговите, баща ми също.Купуваха с цели торби, разбира се надлежно предписани от него.Ефект - нула.Накрая просто ги изхвърлиха в кофата.Имам и доста познати с негативно мнение.Аз не бих пила нищо от този, но всеки сам решава.

# 19
Благодаря за отговорите! Ходили се при личната ,но от изписаните" стандартни" лекарства никакъв ефект!Направо ужас!

# 20
  • Мнения: 1 059
Нина Hef,hreld , на дъщеря ми (2 г. 6 м.) и помогна ето това http://www.ecopharm.bg/lang_bg/zoom.php?id=73.Струваше към 10 лв. Ефектътъ дойде след 2-та седмица.Никой не ни го е изписал, сама го открих в една брошура, след това го чаках с поръчка, защото в П-в никъде не беше заредено.
Струва ми се,че е изцяло натурално, съдържа смлени смокини и сливи, т.е. по-безвредно от Лактулозата.
А, и да не забравя и друго-от известно време е влюбена в ягодите и аз установих,че много и`помагат също.Успех.

# 21
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Ако не помогне ,няма да навреди !
ще ти навреди, сосбено ако ги пиеш дълго време - червата най-грубо казано стават дълги, лениви и проблемът се задълбочава още повече.

# 22
  • Мнения: 243
ще ти навреди, сосбено ако ги пиеш дълго време - червата най-грубо казано стават дълги, лениви и проблемът се задълбочава още повече.

Е как така червата ще станат "дълги"?  Laughing Сега по темата. Аз ги пия в момента, но не мога да кажа, че ми влияят кой знае колко. Но пък не е и без хич. Т.е. мнението ми е средна работа. Някой ползвал ли е "Лаксал", защото възнамерявам след като свърша "Лаксита" да мина на него?! Много е некомфортно да се издуеш като плондер от неходенето по голяма нужда сума ти дни.  #Crazy Така не само, че храната изгнива в червата, а и на всичкото отгоре ставаш като бременна в корема.  #Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 530
Някой ползвал ли е "Лаксал", защото възнамерявам след като свърша "Лаксита" да мина на него?!

Аз направих така. След като си изпих чинно 120те хапченца на Тошков, изчаках ден-два и започнах Лаксал. Честно да ти кажа, от Лаксита съм по-доволна.  Thinking Може би подходих с големи очаквания към Лаксала, не знам къде е причината. Но някъде на 2/3 от опаковката вече усетих, че действие няма... Пише да се взимат 1-2 таблетки преди хранене, аз в началото взимах по 1. После чат-пат по 2, но ефект въпреки това нямаше и просто гледах да си свърша кутията.  Crossing Arms  Сега смятам да си дам малко почивка и да оставя организма без стимуланти, пък били те и билкови.   Peace

# 24
  • Мнения: 4 784
Пила съм Лаксит на д-р Тошков, не ми помагаше.

# 25
  • Мнения: 239
Който иска да си критикува,аз съм го пила,имаше прекрасен ефект. Аз винафи съм се стараела да ходя до тоалетна по голяма нужда всеки ден ,не да ми се подува корема ако не ходя с дни. Пила съм го,даже преди да бях изпила цялата опаковка всичко си беше на 6,даже понякога,когато ходя на по-дълга почивка,си го взимам и пия по 1-2,за да нямам подуване на стомаха,тъй като на други места ми е по-трудно да ходя по голяма нужда. Вече всичко си е наред от много време,но помня ,че преди години това много ми помогна,даже и няколко килограма свалих.

# 26
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309


Е как така червата ще станат "дълги"?  Laughing
ами ей така! в буквалния смисъл!!! дебелото черво е с леко нагъната стена, формираща хаустрации. те се изправят от редовната употреба на лаксативи, нарушава се перисталтиката и червото се удължава.
този проблем е непреодолим! да не говорим, че лаксативите увреждат бъбрека!

# 27
  • София
  • Мнения: 530
да не говорим, че лаксативите увреждат бъбрека!

Добре де, нали има лаксативи и лаксативи?  newsm78 Не се заяждам, не съм компетентна , просто чета по опаковките и им вярвам...  Rolling Eyes

# 28
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
огромен брой от лаксативите се продават без рецепта. режимът на тези лекарства е такъв, че не се изискват сериозни проучвания за тяхната безопасност - т.нар. хранителни добавки. всички медикаменти на д-р тошков са в тази група. билка не е равнозначно на безопасност. в състава на всички лаксити, лаксени и т.нат. участва сенна. бъбрекът може да се уврежда както директно, така и индиректно от нарушения електролитен баланс. борбата със запека (ако няма болестна причина) трябва да е с промяна на диетата, вода в достатъчни количества, промяна на начина на живот и др. сенна=майчин лист, зърнастец и други билки не трябва да се приемат продължително (напр. повече от седмица).

# 29
  • София
  • Мнения: 530
Благодаря за подробния отговор!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт