Слънце, прегръдка, усмивка, само това ЮЛЧЕТО иска!

  • 10 045
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 114
Реших да видя в кварталните ОДЗ-та какво е положението. В едното, свободни места за родени 2007 няма. В другото има 7, преброих броя кандидати - 265. Shocked  ooooh!Изобщо няма и да си играя да кандидатствам. Crossing Arms
 Към момента на класиране съм в майчинство, ама после - не съм и актуализирайки в последствие не знам накъде ще духне вятъра. Confused
 Дано системата все пак проработи и я обновяват докато настъпи момента на класиране. Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 384
Аз не мога да пробия до класирания и точки,профила не се отваря.Ако и утре е така ще пиша обратна връзка.Надявам се да няма проблеми и да се класира.Аз кандидатствам само в една градина,абсурно е при две календарни години разлика едното дете да е на едно място другото на друго.
Радвайте се,че децата ви ядът.
Ние вчера бяхме на Бистрица,на пикник.Децата бяха много щастливи,отвисяха се на езерото с попови лъжички,яйца и жаби.  Sick Бъркаха с едни пръчки вътре,събираха шишарки.И ние с брат ми така в Градската градина на езерото все гледахме поповите лъжички и жабите.
А Цирка едва го изтраях,много скучно ми беше.Егати Балкански цирк,има ли някой цирк по интересен в Бг?Животните бяха малко,а децата най-се кефиха на понитата отвън.Хранеха ги с трева и пуканки.Надина през цялото време танцува на стълбите,то спортни танци,то балет,то хора.Накрая едно момченце излезе да й партнира и стана голям майтап.А Никола се кефи на балерините на фокусника.Той се заглежда по жени,като види певиците по Планет се хили.А сега като излизахме извън София гледа ''жриците'',радва им се,сочи ги и вика ''кака''.''кака''.  Joy

# 32
  • Мнения: 984
Аз ги докарах до 8 точки  Rolling Eyes да се радвам ли?

# 33
  • Мнения: 4 300
Точките са различни в различните градини. тъй като за първо желание се дават три т,за второ- две и т.н.. А списъците не са показателни, тъй като в тях има много деца, които вече са записани в ДГ.
Там там, защо не си смените адресите? Става за 10 минути Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 984
 Embarassed Рокси мерси за разяснението.

# 35
  • USA
  • Мнения: 559
Привет и от мен! Simple Smile
Вчера правих козунаци и станаха просто страхотни. Сега трябва да се озаптим да не ги изядем до българския Великден.  Laughing

В яслата всички деца прояждат и спят нормално като гледат, че другите деца го правят. Много по-лесно е там.

За градинките да кажа, тук много ги чистят и пазят. Всеки уикенд в парка се събират хора на пикници, рождени дни, барбекюта и др. празненства и си оставят бая след себе си, но се чисти редовно. До площадката е забранено да се пуши. Паркът се охранява от патрулка, която наминава от време на време. Може и да им се обадиш ако видиш нещо нередно. Забелязала съм, че като видят група тийнейджъри да се съберат, редовно проверяват. Кучетата тр. да са на каишка и да им се събират акитата. Абе, доста правила има, но има и надзор як и се спазват общо взето. В България ме изумява как по детските площадки е пълно с боклук, оставен от майките. Струва ми се, че ако има повече надзор от полицията ще е по-добре положението. Ето малко снимки ако ви е интересно.

# 36
  • Мнения: 384
Сега като влизам в системата ми излиза и НОВА РЕГИСТРАЦИЯ.Трябва ли пак да се регистрирам,миналата седмица още се регистрирах наново.А като влизам в профила на Никола ми дава ''проблем с профила''.Като си попълня мойте данни не ме пуска по натам.Обърках се.Айде лека.
Уинкс,всичко е измислено вече,но що не можем да го приложим и ние незнам.Много е приятна планинската гледка.Тва парк ли е,какво точно?

# 37
  • Мнения: 1 098
Добър вечер! Днес Дели нещо беше доста превъзбуден и денят ми мина като миг.
Уинкс, страхотно е при вас smile3501 В парка има една майка, която редовно, когато си разбърка кафето и хвърля сламката на земята. Същото прави, както се сещата и с мокрите кърпички и т.н. Аз  всеки път мисля да направя забележка, но някак ми става едно неудобно. Демонстративно ходя да си хвърлям моя  Laughing, дори веднъж направих забележка на едно детенце пред нея, че си хвърля боклука, но тя пак не се сеща. Така е с повечето майки. А иначе се възмущават от мръсотията #Cussing out
Мая, стискам палци да ви спори работата Peace
Яна, аз преди малко направих новата регистрация и получих точките. Не ми е давало проблем. Според мен пробвай пак с регистрацията.

# 38
  • София,
  • Мнения: 4 267
И аз успях да обновя регистрацията и също ги докарах до 8 т. в едната градина и 7 в другата  newsm78 - тя е по второ желание и там точките се намаляват с една. НО като гледам сме в резервите и то кой знае под кой номер, няма ги номерата,  newsm78 а чакащите деца са подредени под азбучен ред newsm78 и при вас ли е така.
Днес водих Вероника на кожен лекар - от около две седмици забелязах доста сухи участъци по кожата и на ръчичката и двете крачета, а от вчера едното място е и доста зачервено, прилича на екзема.  Sick Изписаха ни адвантан мляко по веднъж на ден и да я мажа и къпя само със себамед. Май ще се окажем и ние с атопичен дерматит, било характерно за дечицата с астма ooooh!. Моля другите дето дечицата им имат подобни кожни проблеми да споделят как и с какво процедирате.
Уинкс - направи повече козунаци, а там няма ли откъде да си ги купите. Много хубави снимки.
И аз се каня ама днес не ми остана време да кача малко снимки, те са страшно много, но ще избера поне десетина и ще Ви покажа.
Вероника ме вика да си лягам при нея, айде лека нощ.

# 39
  • USA
  • Мнения: 559
Янче, парк се води по тукашните представи. В България парковете са по-големи и имат повече дървета и алеи. Тук обикновено има детски площадки, игрища и зелени площи, има обществени маси и скари и много се събират там хората. В някои паркове има повечко дървета, различни са. В района ни има доста хълмове, някои са си колкото Витоша високи  Laughing, но растителността е различна - по-скоро като гръцката.

Дани, няма козунаци тук. Т.е. има арменски ама са по-различни и са доста скъпи $25-40.  Laughing

# 40
  • Мнения: 766
.......................
Там там, защо не си смените адресите? Става за 10 минути Rolling Eyes
За кои адреси става дума  newsm78
ние сме си с настоящи адреси още от преди 6 години някъде  Wink
За постоянни - ако ни приемеш да се регистрираме при вас става Wink, ако ли не ще изчакаме още докато си купим нещо наше, че с тези квартири е страшна работа да сменяваш всички документи  Tired
5 са ми основните точки без тези за 1-во, 2-ро и ............... найсто желание.
Мая и от мен успех  Hug
И на всички лека нощ, че аз съм скапана вече  #Silly

# 41
  • Мнения: 384
Добро утро!
Ами аз имам регистрация вече,но пак получавам проблем с профила и писах обратна връзка.Незнам защо така.Попълвам данните на мъжът ми и той не ми излиза.
Дани,ние сме с дерматит и невродермит,алергия към ядки също.Но вече не към всички ядки реагира,дано го израсте.Съвета ми е да третираш само мястото,не цялата кожа.Измазала съм много кремове,не са ми помагали.Даже мъжо ме обвинява,че от много кремове съм я докарала до тук.Проблема е чесането най-вече.Сега ако е много зле мажа с Дипрогента маз мястото,ако не е толкова зле мажа с Себа мед екстра софт.Защото тия кремове за суха кожа дето ми ги изписват й щипят,те обикновенно са много хидратиращи.Престраших се и сега се опитвам пак с хомеопатия да третирам.Засега единствено виждам,че става свръхактивна от лекарството.Това е защото то влияе на прага на чуствителност.Дано има ефект,пролетта винаги се влошава.

# 42
  • София,
  • Мнения: 4 267
ДОбро и от нас! Hug
ЯНа благодаря за инфото, ние досега не сме имали проблеми с кожата уж, но явно вече ще имаме, с малката де - защото той баткото си има проблеми от бебе, е не много чести, но си има. А тя досега нищо и изведнъж - забелязала съм само, че от лейкопласта като и слагат абокати в болниците и се обрива на мястото, дори и става на мехури, но друго нищо. Снощи я намазах с Адвантан млякото, но съвсем малко и само върху лишеите, а тялото го намазах само със себа мед - тоалетно мляко. СЕга като стане пак ще я намажа, защото кожата и е страшно суха. А аз в последно време доста бях спряла да я мажа, само около памперс зоната с кремче и веднъж или два пъти в седмицата с мляко. НО последния път взех от тази новата козметика на ХИП да я пробвам и се чудя дали пък от нея не изби така  newsm78, лекарят каза че е възможно и да я наблюдавам. ЗАсега си минахме пак към СЕба мед. ДАно се оправим скоро и вече ще внимавам с какво я клепя.
Ох, мен ме чака пролетно чистене, само я чакам да се събуди и ще свалям пердетата в спалнята, поне там да оправя Sick, а кухнята ще изчакам да спре да вали и да се оправи времето, че няма смисъл да измия прозорците и след половин час да ги навали дъжда #Cussing out.
МИми офертата за ваксините е валидна все още нали  newsm78, ако е така аз сигурно ще си поръчам три - и за една притятелка с близнаци.

# 43
  • Мнения: 43
Добро утро, момичета  Hug
Ние вече сме без батко и ще успявам да се включвам по-често  Wink  Добре, че миналата седмица беше много хубаво времето, та успявахме да разнообразяваме насам-натам.
За яслата и ние сме с 5 точки, но предполагам, че това е масовото, освен тези с предимство и соц.критерии.
Уинкс, много е пораснал Крис, променен ми се видя.
Мен нещо ме е хванала пролетната умора и нямам желание за нищо. Вчера мъжа ми почива и цял ден почти прекарахме пред компа  Embarassed
И аз скоро не съм пускала снимки на Мариян, но нещо не мога да го уловя като хората  Laughing
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=364596&pid=11584914

# 44
  • Мнения: 4 300
Там Там, никой не контролира на какъв адрес живееш постоянно. Т.е. можеш да смениш квартирата, без да сменяш постоянния адрес, важното е да е в София. Ние сменяхме в началото на януари, някъде около 15тина лв на човек излезе- за заявленията в общината и по 10 лв за лична карта ( в едномесечен срок след промяната на адреса). Международния паспорт и шоф. книжка, които са с по висока такса, не съдържат адрес и не е нужно да се сменят.
Аз поне така мисля де Peace

Общи условия

Активация на акаунт