За АПРИЛката е вече време бебенце в ръце да вземе

  • 17 032
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 309
Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Христос Воскресе!!!Честит празник момичета!!!Желая ви много здраве и усмивки в дома ви!!!
 easter easter easter
Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Олимпиас, честит рожден ден!Бъди жива и здрава!  bouquet  bouquet  bouquet
Момичета, бебчетата ви са страхотни, ама направо са истински бонбончета!Блазе ви!Пу-Пу!Да са ви живи и здрави, охх, искам и аз вече едно такова!Така се надявах, че ще сме и ние с бебе на Великден, но нищо, Господ си знае работата, когато - тогава!Аз само се навивам, навивам и си въобразявам, че едва ли не Денят е днес и всеки ден така вече повече от седмица, затова спирам с предчувствията и когато реши миличката ми сладурка, тогава!
Чоколина, хайде, чакаме добри щъркелови новини днес от тебе, стискам палци! Wink fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
А пък мъжо онзи ден вечерта ми казва: Ох, айде да не раждаш тая нощ, че много ми се спи! ShockedНаправо ме разби! Joy
Сега пък ми каза, да не е сега по празниците, че всички магазини били затворени и нямало да има как да накупи нещата! Joy
Да му имам проблемите!
Хубав празник, милички!!!Да нагушкате и нацелувате бебоците от мен!/Или коремчета Laughing/ Hug Hug Hug

# 241
  • София
  • Мнения: 5 079
Христос Воскресе, мили момичета!!! Нека на този светъл празник, да си пожелаем да сме живи и здрави, ние и семействата ни, и нека Бог бди над малките ни рожби, давайки им много сила и мъдрост винаги!


Честит рожден ден на малката красавица Дея-Мария с ден закъснение Embarassed!!! Да расте все така прекрасна и да бъде най - щастливата и горда кака!


Olimpias, Ч.Р.Д! Да бъдеш най - щастливата и горда мама на малък Вики  Grinning ти пожелавам! newsm59

Ние сме добре, малката мишка вече си прави някакви по - дълги паузи между цоканията (през деня), тази нощ се скъса да яде точно в интервала 3  - 8, та мама е доволна, произвежда си манджа човечето... Wink
При нас новото е че вчера падна пъпчето на бебка,а днес беше първата и разходка Party
И при нас така. Shocked С еднакви темпове вървят дамите. Laughing
Между другото, големи сте сладурковци на снимките. Heart Eyes Ани е копие на тати май, много мила гледка са ми с батито и. Heart Eyes Аз моите заедно не мога да ги хвана, че Вели бяга от нея, страх го е да я доближи. hahaha

Като казах Вели, да ви почерпя, защо малкото ми слънчево момченце има днес имен ден, умишлено такава почерпка, че има останали доста бремелинки тукnewsm38  food002 beer cheers Wine Glass eat Popcorn Coffee

Хайде, няма ли да има Великденски бебчета днес? Flutter Чоки? Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

П.С. рони нещо се скатава с обещания снимков матрИал на Мария.  Crossing Arms Naughty Heart Eyes

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 11:32 от Олче

# 242
  • Мнения: 494
Христос Воскресе момичета!

Шоки,ама ти какво още се моткаш,айде марш в родилното Mr. Green Hug

 "Пожелавам на всички, които са 2 в 1 като моето раждане!!! Екипът беше впечатлен, казаха ми, че е раждане-мечта! "

Зеленото око,мерси за пожеланията  bouquet А дано,от твоята клавиатура,в божиите уши Peace Надявам се наистина да имам като твоето и като на Олчето,раждане Praynig (Особено нейното си го заплювам Mr. Green) А Андреа е страхотна чаровница,пу пу  bouquet

Dessi,много готино семейство сте  bouquet

"Преди време няколко мами се уговаряха да раждат днес  не помня вече кои бяха ,ха дано им се сбъдне желанието и се сдобият с рожбички на този светъл ден"
Ами аз се бях наредила на опашката,ама засега няма никакви изгледи и дори ще си навия на ината и след малко отивам на великденско грил парти Mr. Green Само да не дойде бебка утре Praynig Хич не ми се ще на 20 Април. Баща и ме пита защо? Аз му разправям за РД на Хитлер,пък той ми вика "Еййй,кво толкоз,таман ще си дойде с името -Адолфка hahaha  (Сега утре който роди,да не се обижда де,то всичко е в рамките на майтапа и божа работа!)

Enigma,да ти е жив и здрав Тома! А на теб ти пожелавам един страхотен рожден ден
 newsm59 nbirthday newsm59, с много любов и щастие  bouquet  bouquet  bouquet


Честит имен ден Вели!Да ти е живо и здраво името,да растеш добро,шастливо и весело дете и да станеш най- обичания и горд батко  bouquet


# 243
  • Мнения: 86
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!  easter easter easter
Честит празник на всички !!!
easter
Olimpias - честит рожден ден, да си жива и здрава   newsm51. Така хубаво ме успокои за тези пусти кг Hug Дано и при мен така да стане  Praynig Аз наистина набързо ги качих големите кг - от 7-мия месец нататък. Допреди това си бях съвсем добре  Cry Даже като си ходехме по Коледа в България - всичките ми  приятелки, които очакваха вече да съм опропастила резултатите от Дюкан ме одобриха и казаха, че само на коремче съм пораснала. Но сега съм свинята майка  Sick  Animal Pig  261uu  newsm45 Ти доста бързо си се справила, поздравления  smile3501 Останалите ще спаднат от разхоките с количката, сега поне е пролет. Дано и при мен се стекат така нещата, ако не - пак на мръвките скачам. Между другото никой диета досега не ми е изчиствала така целулита.
За кърменето - на възраст сте за скок в разтежа, така че най-вероятно е от това. Но ти вече знаеш как да действаш. За съжаление в Бг никой не подкрепя така кърменето и винаги при най-малкото съмнение на майката бива препоръчвано да дава АМ на бебчо и това прави процеса за урегулиране на кърмата още по-дълъг и труден. Много жени се отказват на този етап  Confused Аз също не мисля да си купувам предварително АМ както и биберони - за да не се изкушавам Искренно разчитам на подкрепата на акушерката, която доколкото сондирах мнения има опит в кърменето  Praynig Относно оставянето на бебо в леглото - моя приятелка процедира така - като заспи бебчето дълбоко го оставя в кошчето или леглото, като му оставя и блузката с която тя е била допреди това облечена - така на бебчо му мирише на мама и е спокоен, а тя може да си свърши работа  Laughing. Но незнам дали е удачно за цялата нощ, а по-скоро за през деня.
пухчо мене и калкулатора и доки и аз самата (знам кога точно стана работата  Sunglasses ) се определихме дружно за 25. Моето бебче има вече 20-тина дни откакто си слезе долу, а от няколко е много ниско вече - на изхода дето се вика. 1пръст разкритие си имам от 3 месеца. Но дотук. Даже и болките понамаляха, но ги очаквам да се върнат с пълна сила, когато на бебо му дойде времето  Crazy
Мара аз съм виновна - май не трябваше да вкарвам мухата с Хитлер  Blush Когато и да дойдат - да са живи и здрави. Приятно изкарване на партито и не му мисли толкова  Peace

# 244
  • Мнения: 24
Христос Воскресе!
Честито на всички мами с бебенца. Извинете, че не съм в час с форума, после ще наваксвам.
Аз набързо да се отчета, че кореместата ми квартира още е заета. Бебка си седи на топло и не ще да излезе още. Уж щяхме да се раждаме по-рано, ама... В болницата съм си (е, сега съм в градска отпуска за празника), следим тоновете ежедневно, добре са и лекуващата ми лекарка не бърза да я вади, нищо че не расте. Пък да видим, накрая може и да ме изненада с килограми мацката. Понеже това ще ми е 5-то нормално раждане и се оказва, че не е желателно да се предизвиква раждането с таблетки и системи, та си чакаме. И пак заради това, че съм мултипара, раждането се кани да започва вече няколко пъти. Повяват се ритмични чести но не много силни контракции и след час-два спират. Тапата ми изтече преди 2 седмици или по-голмата част от нея, след това продължи да изтича по малко още почти 10 дни. То голяма одисея ще стане при мен. Контракции, тапи,... поне е безболезно. Но за компенсация, самото раждане се очаква да е бързо и лесно. Аз вече се съмнявам, че ще позная кога наистина ще зараждам, то колко лъжене ме лъга тази бебка. Но важното е че си е живичка и ритка и явно си е добре в коремчето на мама.

# 245
  • Монтана
  • Мнения: 698
Христос Воскресе!
Как сте маменца - моят термин беше вчера.....имали тук и други като мен!?
Всеки ден ходя да следят тоновете на бебка-плацентата ми е поузряла и околоплодните води намалели до допустимото,но пък главичката си е високо и утре ще се видим с доктора да преценяваме дали да й даваме зор да излиза....Малко ме е страх ,не съм чувала добри отзиви за предизвиканото раждане,но ако прецени доктора ще се предизвикаваме!
Днес май няма бебоци?!

# 246
  • София
  • Мнения: 12 303
Постепенно може да разреди изхожданията, но при бебета под шест седмици обикновенно все още има поне 1-2 изхождания дневно  Simple Smile
при нас е така в момента и точно това ме притесняваше,но като казваш че е нормално значи може да се успокоя
а относно гъстотата-според една от снимките е нормална
но количеството е доста,незнам дали не е защото ходи толкова рядко  Thinking наистина пълни целия памперс,нормално ли е това?
благодаря  ти  че отделяш от времето си за нас bouquet
  За количеството щом е повече е добре, трябва да има минимум две-три изхождания които да правят петно с размерите на монета от един лев и да може да се изгребе поне една чаена лъжичка, ако е повече значи определено хапва достатъчно  Simple Smile
Аз да се похваля снощи спахме много добре събуждаше се само за храненията като по часовник.Даже едното беше с 4 часова пауза,но имахме и рано сутринта едно извънредно.Днес е спокоен и си спи ,незнам дали се дължи на капките или на това ,че кърмата ми се изчисти от лимона който ядох в болницата ,заради кофти настинка.Реших да не пия АБ и наблегнах на мед и лимон ,но може и това да е довело до това неспокойно състояние първата вечер и вчера през деня.Аila възможно ли е до такава степен да повлияе на бебето приема на лимон или са си били колики?
   Не мога да кажа дали е било от лимона или са колики, въпреки че толкова рано колики не започват. Не разбрах точно за кой ден става въпрос, но нали знаеш че във родилното има две ваксини, които се поставят. Може да е било от тях, понякога бебчетата след ваксинация са по раздразнителни. При кърмене родителите, а и всички наоколо са склонни да обвиняват за всичко кърмата, а не винаги е така  Simple Smile
Влизам набързо, за да попитам - днес малко след изцеждане, кърмата стана на парцали.Хвърлих я. На какво може да се дължи?
  Извинявай, че толкова късно питам, но случайно да имаш проблеми с гърдите, болезненост или температура, някаква инфекция. Това е една от възможностите толкова скоро след изцеждане кърмата да има този вид, защото обикновенно наистина кърмата издържа дълго време дори и на стайна температура. Дано при вас е било нещо инцидентно..


Aila , все се чудя дали бебка яде достатъчно... какви са признаците, знам че трябва да прием по 100 мл на хранене + 150-200 вода през нощта (което при нас пак е хранене), но нали няма как да се премери  Blush

  Жабче много добре ти е отговорила. Най-добре се определя разбира се чрез измерване и отчитане на наддаването, но е хубаво разликата да е отчетена на един и същи кантар. Иначе пълните памперси, поне шест добре напишкани за денонощие и няколко от тях наакани също са добър показател, както и цялостното държане на бебчо  Simple Smile При здраво бебе, което се храни когато има желание е почти сигурно, че то ще поема толкова храна от калкото има нужда  Simple Smile

Ние сме добре. Хапваме, спинкаме... Може да се каже, че сме спокойни, само се чудя дали му стига кърмата ми. От 2 дни гърдите ми станах по-меки. Това дали е нормално??? И трябва ли на всяко кърмене да се цедя. Аз не го правя винаги. Понякога изцеждам 80мл. Дали това означава, че той не си е изпапкал нужното.
  Омекването на гърдите, както и по-бързото наяждане от страна на бебчетата са напълно нормални. С течение на времето лактацията се установява и гърдите вече може да изглеждат меки и празни, което в никакъв случай не означава, че няма достатъчно кърма. По-голяма част от млякото се произвежда по време на самото сукане на бебето. Не е нужно изобщо да цедиш гърдите след кърмене, ако бебето суче добре. Така ще дадеш възможност на организма ти да произвежда точно толкова от колкото има нужда бебенцето, без излишно мляко, което да се налага да изцеждаш. С изцеждането просто поддържаш една хиперлактация и е нормално в този случай бебето да не успява да изсуче всичко, просто защото има повече отколкото му е необходимо  Simple Smile

Имам въпросче кам Айла! Малката взе да папка много бързо. Едвам успява да преглъща! Яде на 3 часа, на 3.5-4 през ноща. Преди висеше на цица по 40 минути (20 една +20 друга), а сега изсуква всяка една за 5 минути Shocked Така правише кака, ама не на тази възраст! Дали е нормално?
  Да нормално е да започне да се наяжда и за пет минутки. Все пак при теб става въпрос за второ бебче и втори път гърдите произвеждат мляко, така че процеса може по-бързо да се урегилира и струята и количеството да са достатъчно за бебето бързо да се наяде ако суче ефективно. Ти самата може да забележиш дали е така, както и да следиш памперсите, ако всичко е ок времето за което се наяжда може само да те радва  Simple Smile

А сега имам друг проблем - яде прекалено на често, час се храним и оригваме и след половин, макс един час пак иска да яде. Предполагам е в някаква криза на растежа.... дано да го преодолее вече, че нищо не мога да свърша. Заспива за половин час и хааааайде мамо да папаме. Има и колики и те развалян кефа!!! И от тях не може да спи.
Днес за първи път повърна, ама много, направо всичко, което беше изял. Следя го цял ден, уж нищо му няма. Нормално ли е според вас?
   На вашата възраст е съвсем нормално да има първия скок в растежа и рязкото увеличаване на нуждата от мляко за бебчо. За няколко дни до седмица максимално, бебето само с желанието си да суче по-често, ако майката отговаря на нуждите му си заработва по-голямо количество мляко, след което нещата отново влизат в някакъв ритъм и режим с по-големи паузи. Вярвам, че без проблем ще минете през тази криза, защото най-важното в този случай е да не се започне с дохранване с АМ, а просто да се кърми по-често  Simple Smile

     Относно коликите и друг път съм споделяла за тази статия - Да излекуваме коликите - четвъртият триместър, успокояващият реф … с и петте правила
Този път мисля да пробвам някой от описаните методи или комбинация от тях. Предния път използвах само кърменето, всъщност носенето в слинг и кърмене, комбинират почти всичко, повиване, близост, движение, сукане  Simple Smile Дори тук във форума попадах на темичка в която мамите използващи този метод споделят за резултатите  Simple Smile

# 247
  • Мнения: 3 211
Христос Воскресе!
Много здраве на семействата ви!
Нямам никакво време за форума. Бебка е много добричка, пу-пу, но аз съм много изморена от престоя ни в болницата и не успявам да се наспя.
Ето и малко снимки на Виктория: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11687189

# 248
  • София
  • Мнения: 292
Христос Воскресе и от мен!
Докато изчета няколко страници и трябва нещо друго да правя.
Така се ядосах на този дъжд, че днес си пропуснахме разходката.
Успех на мамите които още не са родили!
И честито на всички нови мами!
 Hug

# 249
  • Мнения: 568
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!Живи и здрави бебчета, и всички около тях!Честито на именниците и рожденниците!
И аз вече нямам много време за форума,успявам да прочета от тук от там.Ние сме добре,днес бяхме на терасата,но като ви слушам как ходите по разходки и ние почваме от другата седмица.Купихме и возилото,ето и малко снимки от нас.Днес май повечето са запразнили или ще има пак щъркелови новини.
Деси много сте сладки и четиримата,щастието се чете в очите ви.
 Aila  не си ме разбрала,аз не обвинявам кърмата ,а лимонитеизядох 6 за два дни,уж за по-хубаво и вече се съобразявам какво и по колко ям.Не се бях сетила за ваксините и те са възможна причина става дума за седмата ни вечер-първа у дома.А колики имаме,събужда се с рев и трие юмручета и се свива,затова давам капки.Кърмим се успешно въпреки АМ-то, което е като задължително в нашето АГО,само на кърма сме ,но давам и водичка по малко.
Хубава вечер на всички!

# 250
  • Мнения: 15
ljusi  Не мога да ти пиша на лични, затова ти отговарям тук- Инфакол 3 опаковки за 30лв. Една опаковка е за не по-малко от 10 дни.
 

# 251
  • София
  • Мнения: 12 303
Aila  не си ме разбрала,аз не обвинявам кърмата ,а лимонитеизядох 6 за два дни,уж за по-хубаво и вече се съобразявам какво и по колко ям.Не се бях сетила за ваксините и те са възможна причина става дума за седмата ни вечер-първа у дома.А колики имаме,събужда се с рев и трие юмручета и се свива,затова давам капки.Кърмим се успешно въпреки АМ-то, което е като задължително в нашето АГО,само на кърма сме ,но давам и водичка по малко.
Хубава вечер на всички!
  Не аз не те обвинявам, по скоро го казах на майтап, че всички които кърмим много често се взираме прекалено много в бебенцата и сме склонни да преписваме всички проблеми на кърмата  Simple Smile. Лично за обяснението за ваксините и аз не се бях сетила, а от разговора с друга мама стана въпрос и спомена и ваксините като възможна причина, на мен също не ми беше хрумнало  Simple Smile Поздравления за кърменето, избягването на лимоните е най-лесното нещо, ако това е бил проблема. Наистина всяко бебенце реагира различно и освен по метода на пробата и грешката, никой не може да ти каже, кое може да му влияе зле на коремчето  Simple Smile

# 252
  • Мнения: 75
Христос Воскресе!!! честит праздник на всички!!!

Айла! Благодаря за отговора! как успяваш да намериш време?! Hug
Десси, много сте сладки! А Ани много прилича на татко! Blush Heart Eyes
Енигма! Hug Много хубаво име сте избрали!

Честит рожден ден на Олимпиас!!! Да си жива ,здрава и много щастлива майка!   bouquet

Честит рожден ден (на патеричка) на Дея -Мария! Пожелавам да е все такава чаровница и да слушка и помага на мама!   bouquet

Днес Мишенце удари един хубав сън през ноща, цели 5 часа! Дори аз се събудих преди нея, че кърмата ми преляла чак през накрайници. Аз много държа да кърмя бебето колкото може повече, и не само заради полза, а и заради обикновен човешки мързел Embarassed Crazy Тези стерилизатори, шишета, температури, дози... И така нямам много време за себе си, а пък с тези джаджи...
Забелязах, че когато ям супа (именно супа, а не да пия вода, чайове, мляко), ставам най-продуктивната кравичка Crazy

Още не мога да си поглеждам в огледало, чакам "зелена светлина" за физическо натоварване. При мен диети не действат, ставам раздразнителна и нервна. Предлагам да споделями разни домашни упражнения с подръчни средства, като дивани, столове и др.! Simple Smile



# 253
  • Мнения: 3
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!! Нека този светъл празник донесе на всички ни много здраве, щастие и още много детски усмивки Hug

Честито на всички нови мамчета. Гледам снимките на мъничетата ви-толкова са сладички, чеее... Heart Eyes

# 254
  • Мнения: 58
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! Много щастие на всички!  bouquet
 Честито на всички нови майчета!  bouquet
 Спокойствие на всички чакащи Голямото събитие.  bouquet
 
 Ние от една седмица сме си вкъщи. За раждането ми няма да разказвам. За всеки е толкова индивидуално. И емоциите, който те връхлитат след това те карат да забравиш всичко останало.
 Теодор е с жълтеничка, казаха, че ще мине от самосебеси. Давам му по малко глукоза. Кърмим се, кога на поискване, кога го будя. Яде , като че ли лениво. Първите дни много се притеснявах дали му достига, дали имам достатъчно, но взех да се окуражавам с всеки пълен памперс. Не се цедя, не усещам напрежение. Не си мажа зърната с нищо. Пия чая на Хип за стимулиране на кърмата. Много ми липсва кафето morning
 Засега сме кротички(да не му е уроки) Колики нямаме, но му давам превантивно чай от копър.
 Още съм много неорганизирана, не мога да свърша нищо вкъщи. Кога ще се оправя незнам.
 
 Качила съм снимки в албумчето. Ако някой ми помогне за снимчица на първа страничка-  bouquet
 Спирам, че се стопли и ще се къпем.
 Спокойна нощ на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт