За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 4

  • 11 660
  • 303
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 447
Така режима на 3 часа:
6-6;30 кърма
9;00 кърма
12;00 зеленчуково/месно пюре + кърма
15;00 плодово пюре + кърма
18;00 кърма
21;00 кърма
Попара дадох на 7 месеца(навършени) 1-ят ден додах няколко лъжички,на другия вече давах колкото изяде.До 10 месеца(навършени) попарата я правех от 1 сухар,мъничко масло,сирене и вода.Като преди попарата давах да суче и след това колкото изяде.След това постепенно махнах кърменето преди нея и започнах да давам само попара за закуска(тогава вече почнах да слагам 2 сухара).

Честита месечинка.Да ти е живо и здраво порасналото момче.

# 286
  • Мнения: 9 776
Angel_Dust, Hug! Я кажи сега каква каша да давам, че в началото на захранването му давах оризова на Нестле, ама хич не я хареса и повече не купих никаква. Сега какви да предпочета?

adi_v4, много ти благодаря! В крайна сметка трябва аз да реша кога да почна да давам попара. Може и да изчакам още месец да речем, ще видим.

# 287
  • Мнения: 2 447
Поли,то в карайна сметка за всичко ти си човека,който да реши дали и кога да дава. Wink Hug

# 288
  • София
  • Мнения: 44 389
Ами каквато харесва....моят най-обичаше милупа и хумана....хумана повече даже....също на хип елда с плодове(само нея от тяхните).....пробвай, каквато прояде...само под годинка е хубаво да е с АМ....

аз лично не виждам какво толкова полезно има в една попара....сиренето предпочитам към зеленчуковите пюрета да прибавям(сега към някои  храни), сухари - прибавям към супата или давах на хумана кашата със сухари, масло - в пюрета, храна, супи......
той самият попара пожела чак около 2 годишен и пак..... на седмица-две-три веднъж да хапне......
та не знам....към попарата за бебета имам някакви не много топли чувства....реално е хляб със сирене Wink

но ест всеки си преценява за детето си....

# 289
  • Мнения: 2 447
Абе, хляб със сирене,ама ела го виж моя син как яде. Mr. Green
Аз лично пък,не съм привърженик на кашите-ама и моя син не ги харесва особено.Така че привърженик или не,ако ги ядеше нямаше да го лишавам(говоря само за себе си)
Естествено съгласна съм,че всеки си преценя.Аз само казвам моето мнение.

# 290
  • София
  • Мнения: 44 389
 Peace
аз също не бих го лишавала от нещо което му харесва....ама не му.... Mr. Green и кус -кус не му....и всякакви такива тестени newsm78

# 291
  • Мнения: 2 447
Peace
     и кус -кус не му....и всякакви такива тестени newsm78
smile3521 Същия е.Ама,ако седна аз да ям спагети,не ме оставя на мира,иначе не поглежда такива работи. Mr. Green

# 292
  • София
  • Мнения: 44 389
Simple Smile)) ако не беше детската и филии нямаше да се научи да яде.....
а за спагети скоро пак го пробвах - гадни били....даже не ги опита....в детската били гадни, значи и тези били такива...и толкова Simple Smile))) пази фигура явно Simple Smile))

# 293
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Такаааа...
купих само морков, само тиква, само ябълка,само картоф и само праскова....
Моркова го почнахме, дадох и 1 лъжичка преди да я нахраня с АМ, добре го прие... утре 2 ако не е дала реакция и така Simple Smile
Мога ли да заместя по нататък едно хранене /на обед/ с пюре и следобед да дам сокче по някое време?

# 294
  • София
  • Мнения: 44 389
Утре 2 лъжички нали???? не пюре номер 2.....
ти не каза ли че пътуваш след 7 дни.....
тамън ще си въвела морков....най-много да почнеш втори вид пюре Simple Smile))за каквъ са ти 5 вида различни пюрета.....
заместването и сока.....заместването зависи от детето - при някои става за месец, на други им трябва много повече, за да заместят хранене - детето ще те води....което не значи, че сутрин или следобяд нещо пречи да даваш друго..... но тогава на обяд не трябва да даваш нищо ново.....
а и за какво толкова държиш на този сок, наистина не разбирам.....нищо полезно няма в сока.....нито е хранителен, нито има някаква стойност....

# 295
  • Мнения: 2 447
Такаааа...
купих само морков, само тиква, само ябълка,само картоф и само праскова....
Моркова го почнахме, дадох и 1 лъжичка преди да я нахраня с АМ, добре го прие... утре 2 ако не е дала реакция и така Simple Smile
Мога ли да заместя по нататък едно хранене /на обед/ с пюре и следобед да дам сокче по някое време?
Можеш.Сокчето най-хубаво да е м/у храненията,ама да има поне 1 час до следващото.Поне аз така процедирах.Обаче в интерес на истина,не съм му давала кой знае колко сок да пие.Той и досега,сока не го пие много,много.

# 296
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Абе, не обичам да хвърлям... за сока.  А и нали бурканче издържа в хлалдилник 48 часа след това се хвърля, та затова взех няколко Simple Smile То че ще останат, ще останат... аз съм свикнала да взимам по много doh

# 297
  • София
  • Мнения: 44 389
аз имах предвид, че сега като си дала морков, поне 5 дни ще даваш морков...после ще дадеш нещо друго...тиква или картоф....да кажем..... и после ще си заминете.....а ти си купила 5 вида пюрета....на това се учудих, не на бройката бурканчета, а на бройката продукти така да го нерека....

# 298
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Ми ще си мъкна в куфараи туй то  Crazy Оспамих темата....
Забравих да упомена,че ставаше въпрос за 2 лъжици не за пюре номер 2 Simple Smile

# 299
  • Мнения: 2 521
Melissa's Mom,аз мисля че няма нужда още да заместваш.Млякото е хубаво да си го има при всяко хранене.Или можеш да даваш по-малко пюре и да заспива с мляко.
Поли,моето най-много харесваше кашата на Фризокрем с 5 плода(безглутенова)
А за попарата-когато започнеш да даваш можеш да я правиш с овесени ядки вместо със сухар.До ден днешен това е предпочитаната закуска от моето диваче.А и е по-полезно.

Общи условия

Активация на акаунт