Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 82

  • 42 608
  • 367
  •   1
Отговори
# 45
  • У дома
  • Мнения: 1 741
raya, ot Amazon. Извади си тяхна карта и ще ти датат $30 оф като за първа покупка.

# 46
  • София
  • Мнения: 618
kati4ka,Не разбрах как не си го измесила с пудра захар, нещо неразбрах newsm78 Трябва да стегне тортата добре 10 мин. са малко. След което трябва да я измажеш с разбито масло+пудра захар и чак тогава да покриваш.

Аз правя една обувка за Хабитурентка, ама се посчупи, направих и втора и тя натам върви newsm45, по-дебело ли трябва да е  smile3506

# 47
  • Мнения: 1 461
Много ви благодаря момичета много сте мили , Ванчето ми помогна да си намеря в гоогле изображения за тази приказака и гледах от там и от книжката и малко фантазия , това е любимата книжка на децата и много се зарадваха на тортата  Heart Eyes
ето и разрез, вътре е по рецептата на Аталанта  блат по Алан Дан , крема е пак на Аталанта , извара,желатин, сок от компот от ананас , сладкарска сметана и предварително сварено кондензирано мляко ,много вкусен крем  Peace
Аталанта много ти благодаря   Hug


снощи правих още една торта за моята рожденничка днес половинката ще почерпи с нея на работа  Grinning благодарностти на Grinning Силраи за помоща  Hug Heart Eyes , вътре пандишпанов блат на Пепито много ми допадна  Peace  , крема е извара, крема сирене ,сока на един компот от ананас ,200гр предварително сварено кондензирано мляко, сметана и желатин
 


още снимки тук http://www.snimka.bg/album.php?album_id=363383&pid=12312227

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 18:26 от kar4ita

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
kar4ita, супер са ти тортите. И прасчовците и Мая. Моя малкия веднага ми разказа приказката за 3-те прасенца като видя тортата. Да ти е жива и здрава рожденничката.

Ванче, какво каза свекиз а готините плетки? Много ми хареса самото плетиво.

Съжалявам, ако не изброявам всички, но по обяд ви оставих на 2-ра страница, а сега сме на 4-та.
аз още преди обяд спретнах една торта, но едва преди час я снимах, че имах друга работа (поорязах 20см от косата си)

Ето я и нея. Най-добрата приятелка на клиентката си е дошла от Америка и за това тортата е в цветовете на трикольора ни.

# 49
  • у дома
  • Мнения: 1 581
срам, не срам, ще се запиша  Embarassed Hug

# 50
  • Мнения: 1 329
Пепи, честита прическа...Пусни една снимка да те видим бе...Тортичката ти както винаги е един път!

Ваньо ма, що си толкоз лоша...Торта след торта, ти срама нямаш ли и ние души носим бе...
Браво за страхотните плетки, а ефекта който си постигнала е неотразим с тоя брокат. Личи си на снимките..макар и правени с телефон.

Карчита, много готини тортички. Браво! Идейна композиция и много раздвижена. А пчеличката Мая е направо върха - излъчва позитивизъм, весела е и е готина като цяло...

Сори че не ви изброявам всички, страхотни сте.
Отивам да се мъча с тая "къща", ако стане ще ви я покажа Peace...ако не...пак Wink

# 51
  • Мнения: 1 271
Карчита, и двете тортички са много сладки.   bouquet Пчеличката с какъв крем е?

Пепи, тортичката е страхотна  Heart Eyes А розите са един път!!!Много ми хареса как е решен модела!

Дестини, покритието което разточваш за обувка трябва да е 4-5 мм. дебело, и съхне подпряно поне едно денонощие.

Ето и над какво се мъчих вчера цял ден.Емблемата е изцяло апликирана, нещо боичките ми изневериха, обаче явно вече жегата си казва думата.

# 52
  • Мнения: 1 610
Еее, силрай , срама нямаш/Сега как да си пусна тортичките до тази красота.
Айде от мен да мине, 10 торти Din A5 . Поръчителката дойде да помогне. Ангелът е отпечатък, отстрани страниците са напудрени с какао/ това направи поръчителката, затова не е особено изкусурено  Laughing/ Шрифтът е сребрист.
   
Вътре са сладкиш с яйчен ликьор и бял ганаш. Пресечения го изцедих буквално в една кърпа и на другия ден беше като масло. Така си правя маскарпонето като се пресече, реших да опитам- стана.

Пепи, много успешен десен.
Пчеличката Мая -на тази тематика ще се пробвам и аз, вече измоделирах Мая и Вили,да видим дали ще стане тортата сполучлива.
Идея за абитуриент/ка - Внимание , това не съм го правила аз, да не се обърка някой!
Ето указание за подобен бухал http://www.cakecentral.com/article52-Sculpted-Cake-How-to-Make-a-3D-Owl-Cake.html

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 22:31 от rien

# 53
  • Мнения: 1 965
Много благодаря за поредното откритие, нищо чудно съвсем скоро да се позова на него, но я да уточним - кое сребърно - това от Торнадо или на Кадемлия брокатеното?
Сребърното от Кадемлия. Финния сребърен прашец. ТОЗИ - горе в ляво.
По този повод се сещам да кажа нещо, което все забравям. Сигурно повечето от вас го знаят, но аз ще си кажа. ЕДРИЯ БРОКАТ Е НЕЯДЛИВ. Колкото и да ви убеждават че се яде, колкото и сертификати да ви показват, да знаете - НЕ СЕ ЯДЕ. Мене лично ме бяха убедили че е ядлив, но когато бяхме в Торнадо, шефа разказа точно от коя фирма за козметика закупуват този брокат и го пробутват покрай финния прашец, тоест минават го с един сертификат. След като говорихме тогава с него, питах още на две места на които го ползват за торти. Те го потвърдиха. НЕ СЕ ЯДЕ. Но те си го ръсят по малко щото било модерно сега. Аз казах - ХАУ! Stop
_Пепи_ - Не мога да не отбележа поредната ти безобразно изрядна и перфектна торта. Направо ми смазваш самочувствието с тия опънати чаршафи.  Cry

Мойта свекърва нещо се е повредила.  Shocked Винаги досега си реже тортите без да коментира нищо. С половин уста благодари и толкова. Тоя път ме срази. Чак сълзи пророни. Хвали ме... радва ми се.....  Rolling Eyes Или ми гласи нещо..... или от ЕГН-то нещо е станало......  Tired И и беше жал да режем тортата. Обаче хлапетата като нападнаха плетивата и перлите, и тя забрави че и е жал. И знаете ли какво ме попита? ЗАЩО НЕ МИ НАПРАВИ ЕДНА ЛОПАТА И ЕДНА ЛЕХА С ДОМАТИ.... НАЛИ ВСЕ СЪМ СИ ПО НИВИТЕ?????  Паднах от коня. Значи за именния и ден, ще има цяла нива барабар с притките и фасула....
Дими - специално за тебе ще кажа, щото помниш като слон, ивече няколко пъти че питаш. Уточнихме с племенника /зийената кола, без гедалата/, че този път върху тортата ще има бинокъл.  Така че засега толкова. Ако не промени решението до 9 Юни, ще се боря с бинокъл.  Grinning
silrai - Невероятно е. Супер симетрично си ги нацвъцкала тия цвъцки.... Колко е голямо това чудо????  Shocked И сметанка ли цвъка, щото много гладичко ми изглежда.... и вкусно....
rien - 10 еднакви!!!! Ужас. Ей, това не го мога.... Ще ме хванат лудите на третата.... Много готини. Какво символизират?

# 54
  • София
  • Мнения: 255
записвам се  Embarassed

# 55
  • София
  • Мнения: 2 671
Silrai, Van444e, благодаря за помощта! Дано се оправя с тая програма, че комп-а лекинко сдава багажа вече и...  Rolling Eyes
Rien, благодаря за идеята, и на мен много ми хареса бухала, но надали ще навия свеки  Rolling Eyes

Ето с остатъците от корите за Спаъдъра - направих овална торта и пробвах покриването отстрани с шоколадови трохи - оказа се доста лесно, само трябваше повечко крем да подложа, за да се лепят и да процедирам в/у друга подложка, а не "официалната", че става голямо мазало и се наожи да я сменя.


Тортите на всички са чудесни, БРАВО!!!

# 56
  • Мнения: 1 610
Тортите са за Комунион. Това е втора степен кръщене, момента в който католиците се въвеждат във вярата. Тук кръщенето се дели на Taufe-като бебе, Kommunion/на 9 години/ и Firmung/na 18години/. До този момент на децата не се дава вафлената коричка в църквата, която символизира тялото Христово.Самия Комунион се подготвя седмици наред, децата посещават час по религия извън училище всяка седмица и се полага основа на религията. След това са посветени католици/ след комунион/ им се дава. Тортите не са за самото празненство, понеже приятелката имала достатъчно сладкиши , а за раздаване на съседството и на онези, които се предполага, че ще дадат добри подаръци / под формата на пари/  Simple Smile
Ванче, и аз не съм герой, нали видя как от нерви прибързах да разбия голямо количестов крем , та се наложи да го прецеждам. Хич не ми се похващаха наведнъж и без предподготовка. 2,5 кг бял фондан, 2 кг шоколад, 5 тави сладкиш с яйчен ликьор. Сега и на съм да ме събуудиш казвам рецепта. Мърморих, докато накарах приятелката да признае, че торти с тези форми не са 2 парчета. Laughing.  Поръчителката дойде по някое време и видя за какво иде реч и как се покрива торта, та се смили....беше решила да апликираме свеща на детето й.вместо това влезе ангела в употреба / слава тебе господи/ Това, което не беше преценила беше колко време ще отнеме надписването с глюкоза, сребристо и четчицата. Като видя, че е туткаво/ реши, е може да ползвам черното.То обаче попива във фондана и става зеленикаво и тя на фона на хубавото сребристо се озъби. Ааааа, давай само със сребристо! И така 2 часа.

Оооо, Руме, аз чета между редовете, Щом свека иска теменужки/ символ на надеждата/  и шестици, нека да е пролет ,,...хаха...

Това за броката е голяма глупост. Нямам думи!  Sick
Забравих да преведа посланието на тортата> "Когато в твоята ръка се докоснат небето и земята"

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 01:28 от rien

# 57
  • Мнения: 310
Малее rien във фабрика за торти ли работиш  Joy Браво, поздравявам те за търпението да направиш 10 еднакви торти  Hug



Момичета, на работа попаднах на течна хранителна боя, много хубаво червено и взех малко да пробвам. Но пак не оцвети фондана достатъчно тъмно и се чудя с четка как да нанеса. Течна е на вода. Идеи?                           

Тази торта, която я показвам я боядисах с течна боя.Разтворих я е малко водка и отгоре с гъбичка.

Аз да кажа какво ми се случи. Реших да направя РМ2 две дози, но вместо да ми глътне захар за две дози ми глътна само 450гр. Thinking Случвало ли се е на някой. Иначе стана страхотно, сега отлежава в хладилника Wink

И при мен стана така, но правих доза и половина.Не знам защо се получава така  newsm78 Иначе попринцип си правя само по половин доза и си гълта толкова пудра захар, колкото трябва.

silrai много ми хареса тортата ти.Сигурно е паднала голяма играчка с това шприцоване  ooooh!

И да ви покажа над какво се мъчих два дни  Grinning  Специални благодарности на Пепи и kony    bouquet
Не знам дали беше от самото тесто (Руска мастика 2), но покритието ми се скъса на десет места, някои успях да прикрия, други - не.Но важното, че хората, които я поръчаха си я харесаха  Simple Smile
и още малко снимки

# 58
  • Мнения: 184
kati4ka,Не разбрах как не си го измесила с пудра захар, нещо неразбрах newsm78 Трябва да стегне тортата добре 10 мин. са малко. След което трябва да я измажеш с разбито масло+пудра захар и чак тогава да покриваш.

Аз правя една обувка за Хабитурентка, ама се посчупи, направих и втора и тя натам върви newsm45, по-дебело ли трябва да е  smile3506

Ми преди 1 седмица си омесих марципана с пудра захар както пише.Но после като го извадих след 1 седмица от хладилника и го оставих да поомекне то стана лепливо и аз по инерция сложих олио на плота ,за да мога да го разтела,за да увия грозното пате. LaughingА тортата стегна много бързо.После я намазах както казваш ти с разбито масло самобе с малко Нескуйк-не знам дали така трябваше -и най-накрая сложих чаршафа.
Като пробвам пак да направя неща ще го пусна пак,но се надявам да е хучбаво този път! Grinning

# 59
  • Мнения: 1 329
Ауууу като гледам маратона се заформя, всеки пост - торта... Само така... Peace

Силрай, игрището е много хубаво. Поздравления. Отдавна се каня да направя такова нещо. Трудно ли ти беше с всички тия цвръкни. Верно със сметана ли го прави?
Бобсиииии, браво за първия Маккуин. Изпипан е, няма място за критика.

Риен, как успя 10 еднакви торти да направиш? Ти вече като бисквитки си ги връткаш тия тортички, а... Много са интересни, благодаря за разяснението за кръщенията, интересно е с тия 3 кръщенета. Абе те друга работя нямат ли си тия хора

Ванче, свекито нещо си я умилостивила и затва ти се "мазни"... Важното е мир и любов да има, че иначе няма угодия...

Оф, ето моето измъчено къще. Имах други идеи но блатовете поддаваха, разкривиха се, ама горе-долу доби някъв вид. В крайна сметка направих оригиналното тирамису и тая торта къща самостоятелно само за новодомците.
Имах и други идеи но нямам сили вече...
Познайте какво й липсва на къщата? Wink



Общи условия

Активация на акаунт