Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 137 556
  • 1 754
  •   1
Отговори
# 1 005
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Здравей Зузи!  

Препоръчвам ти Арника, но само непосредствено след секциото и конституционалното ти хо л-во седмица преди секциото, а ако нямаш предписано такова, Арника 12С (15С) евентуално само веднъж една седмица преди  това.
  Да не се взема Арника в деня на операцията!

  Препоръчани потенции Арника, според мен 12С или 15С - само веднъж една седмица преди секциото и 200С , но ако нямате, тогава 30С, 15С или 12С непосредствено след секциото.

# 1 006
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Aleksander, може ли да ми дадете координати на добър хомеопат от Велико Търново или в близост до нашия град? А вие в София ли преглеждате?

 merig, изчисти си пощата - пълна е и не можеш да получаваш. Peace

# 1 007
  • Мнения: 3 869
Александър, може ли да споделиш отново за съхранението на ХЛ в домашни условия? Има пред вид разтворените във дестилирана вода и в присъствието на спирт, в тъмни шишета, завити във фолио, изолирани от пряка светлина и на стайна температура. Колко време горе-долу се запазва силата им. Питам основно за спешните лекарства, които рядко се ползват, а някои лекарства може и с години да не потрябват, но е удобно човек да ги има (примерно за ужилванията). От друга страна, човек не може ваднага да отиде да си вземе от хомеопата си лекарство в повечето спешни случаи, за разлика от други лекарства, случаите на които търпят някалко часа отлагане...

# 1 008
  • Мнения: 200
Съвет за лекар Хомеопат в София!
Разгледах сайта на Д-р Манева.Какво ще кажете за нея?

# 1 009
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър, може ли да споделиш отново за съхранението на ХЛ в домашни условия? Има пред вид разтворените във дестилирана вода и в присъствието на спирт, в тъмни шишета, завити във фолио, изолирани от пряка светлина и на стайна температура. Колко време горе-долу се запазва силата им. ...................

 ... бих добавил и на 3 - 4 метра от ел/магнитни излъчватели, като gsm-и, телевизори и радиа, високоговорители, микровълнови, хладилници и други подобни.

  Така съхранени, могат да бъдат годни и след 4 - 5 години, и повече, само трябва преди използването им, шишенцето да се удари 20-тина пъти в мека книга или в дланта на другата ръка.

   

# 1 010
  • Мнения: 3 869
Александър, може ли да споделиш отново за съхранението на ХЛ в домашни условия? Има пред вид разтворените във дестилирана вода и в присъствието на спирт, в тъмни шишета, завити във фолио, изолирани от пряка светлина и на стайна температура. Колко време горе-долу се запазва силата им. ...................

 ... бих добавил и на 3 - 4 метра от ел/магнитни излъчватели, като gsm-и, телевизори и радиа, високоговорители, микровълнови, хладилници и други подобни.

  Така съхранени, могат да бъдат годни и след 4 - 5 години, и повече, само трябва преди използването им, шишенцето да се удари 20-тина пъти в мека книга или в дланта на другата ръка.

  

Сърдечно ти благодаря!! Simple Smile

# 1 011
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Сърдечно ти благодаря!!


Meg!Hug

# 1 012
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
  Здравей Зузи! 

Препоръчвам ти Арника, но само непосредствено след секциото и конституционалното ти хо л-во седмица преди секциото, а ако нямаш предписано такова, Арника 12С (15С) евентуално само веднъж една седмица преди  това.
  Да не се взема Арника в деня на операцията!

  Препоръчани потенции Арника, според мен 12С или 15С - само веднъж една седмица преди секциото и 200С , но ако нямате, тогава 30С, 15С или 12С непосредствено след секциото.

Много ти благодаря за бързия отговор, страхотен си, но не ми стана ясно нещо - пишеш да не се взема в деня на секциото, а след това пишеш да взема 12С непосредствено след секциото, а то е в деня ...дано си ме разбрал  ooooh!

# 1 013
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Пояснявам: да НЕ се взема няколко дена ПРЕДИ - вкл. и в денят на операцията.

                    но да се вземе СЛЕД операцията - веднага след нея - 30мин - 1час, непосредствено след операцията Арника 200С (ако няма 200С тогава 30С или 15С)!

# 1 014
  • Мнения: 1 146
Здравейте, радвам се, че има такава тема. Искам да ви питам за проблем, към който би трябвало да има отношение и хомеопатията - "мъжки фактор". Партньорът ми имаше проблемни показатели в спермограмата - при първото изследване основно влошена беше морфологията, но и отклонения при концентраци и подвижност. При второто - всичко в норма, освен морфология, при третата спермограма - много по-добра морфология, подобрение и на другите показатели. Това което е приемал е един курс на прием на Л-карнитин и витамини (между първа и втора спермограма), после почивка без никакви лекарства - трета спермограма, която е и най-добрата. Сега предстои четвърта спермограма и в момента е направил почти един 3-месечен прием на добавки. Не съм голям привърженик обаче на хранителните добавки и синтетичните витамини. Хомеопатията може ли да помогне в случая? Трябва да уточня, че няма физиологична причина, хормоните му са в норма, обаче са в долните референтни граници.

# 1 015
  • Мнения: 604
не можах да прочета цялата тема, не намерих и конкретна тема за да си задам въпроса, моля да ме извините за което. Въпросът ми е: добър класически хомеопат в София (става дума за лечение на вагинални гъбки)? Благодаря ви

# 1 016
  • Мнения: 5
Здравейте, Александър!
Ако може да ми дадете информация за инфлуенцинум 15 СН.
Това, което намерих е, че е био ваксина за профилактика против грип макар, че био и ваксина са несъвместими за мен.
Та, възможно ли е това да е хомеопатичен продукт?

# 1 017
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, хомеопатичен продукт е, и щом е такъв, няма как да е ваксина, пък била тя и "био".  Някои хомеопати го използват като профилактика преди грипа - веднъж седмично.

# 1 018
  • Мнения: 3 485
Да, хомеопатичен продукт е, и щом е такъв, няма как да е ваксина, пък била тя и "био".  Някои хомеопати го използват като профилактика преди грипа - веднъж седмично.

А ти използваш ли го newsm03  Wink

# 1 019
  • Мнения: 2 176
Да, хомеопатичен продукт е, и щом е такъв, няма как да е ваксина, пък била тя и "био".  Някои хомеопати го използват като профилактика преди грипа - веднъж седмично.
Инфлуенцинум е доказван и си има картина, като всички останали хом. лекарства.
Не харесвам идеята за превенция в хомеопатията, все пак основния принцип е "Similia similibus curantur".  Wink

Общи условия

Активация на акаунт