Детска градина и принудителните сборни групи?

  • 12 306
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 708
Нашата градина ще почива през юли,а през август ще бъдат сборни групи.
През юни ще бъдат сборни групи,ако децата са под минимална бройка,мисля че 15.
Лично аз не вярвам да падне много бройката,защото родителите ползват отпуските си масово през юли и август.
Само ми е чудно,който няма 1 месец отпуска или не му я дават,какво прави?Защото прочетох и такива мнения,взимате си 1 месец отпуска...
И нашата директорка така каза,ще си вземете 1 месец отпуска през юли  Rolling Eyes.

# 46
  • Мнения: 10 605
Аз не познавам хора, на които ще им дадат 1 месец отпуска. В тая криза всеки си пази мястото. И защо директорките си позволяват да разпределят отпуските на родителите? Прекаляват вече.

# 47
  • Мнения: 4 970
вчера пак говорихме в яслата по темата. По закон нямат право да  бавят отпускит еи да ги вла4ат с години( то и да ги влачат няма кога да ги ползват през учебната година).Като почнат септември - с всичките ревящи деца и адаптации...никой няма  и да ги пусне.в края на краищата трябва от общината  да измислят заместващ персонал за летния период.

# 48
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
В нашата градина от 7групи  правят само 1 сборна група и искат възможно най-много да отсъстват децата,ако може изобщо да не ходят цялото лято.В същото време започва ремонт на друга градина и децата оттам се местят в нашата като за тях изискването е да отсъстват само по 1 месец.Е то бива,ама това вече ми идва в повече.

Аз не познавам хора, на които ще им дадат 1 месец отпуска. В тая криза всеки си пази мястото.
Аз също.А на някои дори не им я дават накуп.Да не говорим,че с данъците от нашите пари плащаме заплатите на госпожите за да могат лятото да ползват много платена отпуска.И да ни предлагат в същото време да ни гледат децата срещу заплащане докато са в отпуска.Защото на нас това ни го предложиха като вариант. Close

# 49
  • София
  • Мнения: 38 498
Ох, добре де - сборни групи.
Ама поне да вземат да се разберат как ще са направени тия сборни групи! #Cussing out
Две седмици ги питам как точно ще са устроени нещата!
Само ми мрънкат.
И накрая казаха, че от 15ти ще съберат 2А и 2Б на едно място.

А днес отиваме и гледаме - 2 група събрана с предучилищната, щото нямало как!
И детето ми се разплака и едвам го накарах да взезе!
Май ще я спирам съвсем. Добре че имам възможност.

# 50
  • София
  • Мнения: 11 708
При нас днес не бяха сборни групи и не ми се вярва да станат до края на юни,освен ако учителките не си вземат отпуски.
Повечето родители ползват отпуските си през юли и август,ако въобще им ги дадат.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Сборни групи - ама да ги има  Peace! И в нашата детска вече са сборни. Децата са смесени - от 3 год. до 6 год., не виждам проблем. Учителките познават всички деца по имена , а и децата се познават. От групата на синът ми през лятото ще ходят 6-7 деца ,няма как да работят техните г-жи само за тях!
 Попълних декларация кога детето ми ще посещава градина през лятото. Никой не ме е натискал да си го гледам в къщи. Доволна съм, че едно лято няма да тичам по дежурни градини /там също децата бяха смесени възрасти/.

# 52
  • Мнения: 14 133
И при нас ги има, от вчера,но с около 40 деца в група.  ooooh!

# 53
  • Мнения: 388
Когато в началото на септември тръгна на градина бяха първа с предучилищна група - 42 деца  ooooh! - така големите помагали на малките  Shocked . От днес е в смесена група и при влизането ми се стори, че я чух да плаче  Cry . Детето ми е много чувствително и си иска неговата група, неговите госпожи.... Ако някой ми каже, че това не е стрес... Е, ще свикне, но защо трябва да им се причинява това? Целият юни, август и половината от септември? През юли ще почиват.  Аз лично имам право на една седмица отпуск през лятото, а мъжът ми отсъства много по болест и сега му е абсурд да си вземе отпуск. Добре, че майка ми се нави да я гледа един месец и напусна допълнителната си работа (иначе е пенсионер) ...

# 54
  • Мнения: 46
И при нас е така. Днес са предали на таткото, че директорката на градината, в която ще има сборни групи (нашата няма да работи юли и август) иска да се плати предварително таксата за времето, през което детето ще ходи там. Правилно ли съм разбрала, че това е финансово нарушение? И ако е така, дайте идея как да излезем от тази ситуация. Нещо напоследък взе да куца комуникацията между родители и персонал Confused

# 55
  • Мнения: 7 391
                   Финансово нарушение е на 100 %.За да излезете от ситуацията поискайте наредбата или заповедта ,на чието основание се базират.Като ви я покажат ...тогава платете! Mr. Green При това не трябва да е заповед на директора на съответното ДЗ,а на финасовите органи или общината! Laughing

# 56
  • Мнения: 2 237
И в нашата градина е така /16 ОДЗ/ Групите са сборни от 08,06,2009 до септември.Тъй като съм безработна и съм у дома, спрях дребната за тези месеци от градината.Ще си я гледам.Макар че на нея и липсва и все ме моли да я пусна.

# 57
  • София
  • Мнения: 7 038
При нас са на сборни групи от първи юни. През август детската градина ще почива, никой не ни иска таксите предварително.

# 58
  • Мнения: 22
Оня ден когато взимах моите юнаци от детска градина бях свидетел на отвратителна сцена. Учителката помоли една от майките да си плати таксата за изминалия месец. Беше закъсняла с близо седем дни.  Всички родители плащаме таксата на децата си от 5 до 10 число, наясно сме с правилника за вътрешния ред и сме си подписали декларации. Тази майка и друг път ми е правила впечатление с невъзпитаното си държание пред учителите . Тя каза на учителката, че ако пожелае ще си плати таксата, и тъй като сега й прави забележка е решила, че и следващия месец няма да си плати. Учителката й напомни, че в правилника пише за това, че ако не си плати таксата в уговорения срок детето трябвало да й бъде върнато. Луди закани майката отправи срещу учителката, медицинската сестра, директора, цялата градина и заяви, че си оставя детето и не я интересува какво ще правят с него - вечерта ще дойде и държи от тук да си го вземе. Такса нямало да плати.
Обидите бяха много и най-различни - простачки, овце и т.н. Е, какво стана ли? Учителката се натъжи и прибра детето....

# 59
  • София
  • Мнения: 7 038
Оня ден когато взимах моите юнаци от детска градина бях свидетел на отвратителна сцена...
Според правилника такова дете може спокойно да бъде изключено от детската градина, а "възпитаната майка" - недопускана в детското зведение. Директорката е редно веднага да вземе мерки срещу такава особа, а учителката може дори да я даде под съд за обида на служебно лице. Учудвам се на поведението на служителите на детската градина и не го намирам за нормално. Майката изобщо няма да коментирам, простотията отдавна не може да ме учуди.

Общи условия

Активация на акаунт