Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 22!

  • 11 454
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Жанета, нямат нищо общо. Сребърната вода  е колоидно сребро - сребърни соли 3%.
 Мадам, да ти е жива и здрава рожденничката!  bouquet

# 16
  • Varna
  • Мнения: 603
Моля ви за съвет. Кърмачето ми отказва да суче заради афти в устата и гърдите ми са препълнени. Кажете някакви лекове. Имах намерение да го отбивам наесен но може би момента е дошъл. Той е болен ooooh!, но какво да направя, отказва и това е. Държи зърното в устата си но не суче. Благодаря ви предварително

Миличка съчуваствам ти страшно много.Миналата седмица бяхме във вашето положение. Много много афти в устата, на венците и езика. Нямам никаква представа от къде се появи това чудо, но се оказа,че много деца и малки и големи са така в момента. Изписаха ни дактрин гел - мажех устата и езика по 3 - 4 пъти на ден.Тя реве и аз с нея.Явно много боли , защото ревеше най - малко по половин час след като я намажех(а по принцип не е ревливо дете).Изписаха ни също и тантум верде водичката за джабурене, но тя категорично я отказа. От време на време я пръсках с една спринцовка от панадола, не че се равнява на джабуркане, но все е нещо. Тя кара само на кърма 6 дена, като два - три дена и беше трудно дори да суче, но опитваше милата.Плачеше и пак захапваше. На дърти кърмачески години пих рицинус комунис за увеличаване на кърмата, защото само тя ни беше спасението. Искаше да яде детето.Влизам в магазин - всичко и се яде и щом опита да го хапне следва рееев. Започна да отминава след 3 ден на мазането.Поне след това успяваше да се насуче като хората.После бавно бавно прояде, защото я беше страх да опита изобщо храната. Сега все още се мажем ,защото пише,че трябва поне една - две седмици след като изчезнат афтите. Стискам ви палци при вас да мине по - леко! Tired

Мяуче за моя радост се оказа,че нищичко и няма. Зъболекарката беше много внимателна, но това не и попречи да ни вземе 1, 80 лв по здравна каза за преглед  Mr. Green А за кърменето - аз се скатах и не си казах, защото още като беше на 1 годинка ми беше казала" Ох тя хем голяма , хем кърмаче"

Мадаме
честито ти рождениче!!!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 065
Но когато не сучеше детето се мажех и с един мазен детски крем и си църках кърма и оставях да изсъхне, мина за 1-2 седмици. Пожелавам ти успех.  Hug
И с кърма намазах, благодаря  Grinning. Макар да се ужасих като прочетох "1-2 седмици", но като се замисля и предния път май за около десетина дни мина.
Пък като стана дума за позата- от доста време успява някак си да увисне на горните си зъби и ми оставя градинка. И както и да се мъча да коригирам положението, все нещо не се получава

# 18
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
И Калина имаше жестоки афти преди няколко месеца, когато стояхме в болницата. До ден днешен все напипвам по някоя "розичка" в устата й, но не е толкова сериозно дереджето. Нея пък я предизвикваха да хапе, при това жестоко.

По едно време направо ми перфорира зърното, пък и не можах да й спра сукането от съответната гърда и просто беше ад (имах две дупки), но в крайна сметка мина. Мазах се чат-пат с дефламол, чат пат с кърма, но мисля, че се изцери с времето "от въздуха". Laughing

gabonchi, благодаря за инфото. Аз ако заведа Халюша на зъбар, май също ще си мълча за кърменето, особено ако съм с Лъвю, щото той повече вярва на тези уж квалифицирани лица, та не ми се ще да си докарвам зорлем разправии. Crazy

# 19
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Моля ви за съвет. Кърмачето ми отказва да суче заради афти в устата и гърдите ми са препълнени. Кажете някакви лекове. Имах намерение да го отбивам наесен но може би момента е дошъл. Той е болен ooooh!, но какво да направя, отказва и това е. Държи зърното в устата си но не суче. Благодаря ви предварително

Алекс имаше когато беше болна от варицела. Бяха ни изписали (в БГ) сиропче нистатин. Има вкус на банани и се впръсква по 2 мл на всяка страна в устата.

А за зъболекаляра, ние сега ходим. Алекс има кариеси на предните горни зъбки. Резултат от честото повръщане е (тя сладко не яде освен в редките случаи когато си изпроси парченце шоколад). Зъболекарката ни беше много мила. Казах и за ношните кърмения. По принцип каза че на деца със склонност към кариеси е хубаво да се обтриват зъбките с марля с вода след кърмене, но и беше ясно че това е почти невъзможно нощем. Резултата сега е пиене на Зимофлор и гонене с четката за зъби. За сега сме спряли развитието на кариесите. Ще ги лекуваме наесен (за тогава имаме час) в болнична обстановка под упойка заради ранната възраст на Алекс

# 20
  • Мнения: 1 725
[Като се замисля, в този случай би трябвало държавата да плаща социалните/пенсионните осигуровки, както, примерно, след съкращаване по съответния член за обезщетение. Тогава държавата ни плаща и обезщетението, и осигуровките, и се отбелязва като стаж в Трудовата книжка.
Да, ама не. Зачита се само за трудов стаж. Не се зачита за осигурителен стаж.
Значи, при изчисляване процента за увеличаване на РЗ се взема предвид, нали? Само при пенсиите не важи, така ли или греша? Понеже мен това повече ме интересува на този етап. За добро или зло не мисля за старините си, нещо бягам от реалността, така да се каже.  Mr. Green
Това беше от предната тема - не видях, че има нова.  Embarassed
Мадам, честито ти големичко кърмаче! Изпълнихте нормата на СЗО - до 2 години кърмене, сега ще гоните  Wink  препоръките на ЛЛЛ - естествено отбиване, т.е. когато детето се откаже. Аз, не вярвам много много едно дете само да се откаже, но ако му се обясни даден мотив така, че да го разбере, е възможно явно, което, обаче, предполага да е на достатъчна възраст, че да разбира от съответните обяснения.
Драгонче, ако имаш време пиши повече за шарката ви - коя точно, колко дни бе Т, колко дни обрива?
Габончи, да не спамвам, но не се сдържам да не питам какво е рицинус комунис? Хомеопатично ли е? Сигурно сте го обсъждали, но аз къде да го търся сега.
Мадам, и към другите се обръщам, как се разбира кога човек е със склонност към образуване на кариеси? Аз, по принцип, мога да питам и зъболекаря ни, но да питам и вас преди това. Аз със с такива зъби, така ми е казвал, но не съм го питала по какво се разбира. Просто имам много пломби и след кратки периоди между прегледите се е оказвало, че и нови кариеси са вече цъфнали и не съм се чудила дали и без тях може да се разбере по нещо. Мисълта ми е дали да не я заведа още преди 3 години, примерно към 2-рата се надявам, че може да задържи и по-дълго отворена устата, че да успее да я прегледа. Засега мия зъбите и от дъжд на вятър. Забравям обикновено.  Embarassed  А като се сетя моите какви са и ако ги е наследила ...  ooooh!

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 19:12 от desi_sunshine

# 21
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Деси благодаря за пожеланията. Значи сме си изпълнили пионерското поръчение Simple SmileSimple SmileSimple Smile За отбиване няма никакви признаци, не че аз искам да я отбивам  Laughing Супер ни е Simple Smile Единствено леко ме притеснява липсата на цикъла, а ми се иска нследник номер 2.
Нищо не ти пречи да заведеш детенцето и преди три години на зъболекар за да си спокоина. Склонноста към кариеси незнам как я определят. Прегледите при нас минават като аз сядам на стола и я гущвам и зъболекарката кротко я помолва да си отвори устата. Алекс супер стресната я слуша и жената бързо я преглежда докато Алекс не се е усетила и ревнала Simple Smile

# 22
  • Мнения: 332
преди месец  бях писала инцидентно. Кърмачето мина годинката и продължава в същият дух.

Но започна и да си хапва с голям апетит, след като избиха първите 2 горни зъбчета. Сега ги забива , докато суче, още не ме е хапала (да чукна на дърво), но зъбките така се впиват.....опитвам да сменя позата, но е същото. Ако имате трикове, споделете ги, моля!

madame честита рожденничка!
А като ви чета, за липса на цикъл.....ех, завиждам ви, с добро. Аз на 4тия месец след първото и на 3тия след второто си го имах. А така се надявах да изчака малко.



# 23
  • Мнения: 381
Madame честито кърмаче да ти е живо и здраво което се предполага след като го кърмиш толкова време  Mr. Green
Да се оплача за зърната и аз от как си счупихме зъбките взе да ме дращи като суче ма засега е поносимо та не смятам да си слагам разни мазила та това е засега от мен  Peace

# 24
  • Мнения: 3 638
madame , честито на порастналото сукалче!  newsm51

Все не ми остава време да пиша, но от предишната темичка ми се искаше да благодаря на desi_sunshine за онова трикче със закопчаването на долната част на бодито горе на рамото. Ей, родих се с това нещо, да похвалиш вашия татко!   bouquet Те мъжете винаги ще измислят нещо, аз мия дупета х 2 от толкова много време и такова елементарно нещо никога не ми е дошло наум. За гърнето е също много удобно.

# 25
  • Мнения: 1 725
 Simple Smile  Непременно ще му предам на Татито, че той, горкичкият, е повечето време "нахокван" от мен, макар и под мека форма, и не смее да вземе сам решение за нищо, щото все се оказвам недоволна. Та да се зарадва малко, че и той разбира от бебешки работи.  Wink   Laughing  Трудно може да ми угоди някой, който се грижи за Настя. Mr. Green  Затова в повечето случаи го пращам сам при родата му, че да не гледам и слушам глупостите им (според мен). По-добре да не зная какво става - хем ми е по-лесно (не си тровя нервите), хем и мир така има. Засега  издънките са им малко - примерно, веднъж, като е спала в столчето в колата, си дойде след това цялата доста изгоряла от слънцето. Слава богу, нямаше нещо видимо след това по кожата, но аз като съм си втълпила, че трябва да и пазя кожата...  ooooh! (ама тя е мнооого бяла - как да не я пазя Confused).

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 04:15 от desi_sunshine

# 26
  • Мнения: 482
Останах силно впечатлена от това, че намерих сребърна вода и разбрах, че за всичко ставала- и за рани, и за пиене... Пък аз не я бях и чувала  Blush. Олив, благодаря ти пак, дано е наистина толкова ефикасна, че тази нощ направо ми идеше да вия.


На мен ми помогна Гармастан.

# 27
  • Мнения: 1 725
За сребърната вода щях да ви казвам, но забравих вчера. В аптека Марешки в Бс, веднъж като я купувах, една от аптекарките обясни на колежката си, която явно не беше чувала за нея, конкретно за Аркол става въпрос. Каза и, че това е една пълна глупост,но модна и майките сме научавали за нея от един форум и погрешно сме мислели, че може да лекува.  Laughing  Не очаквах такова открито изразяване на мнение пред мен като клиент, макар и не лично отправено към мен, че и с пренебрежение (към Аркола имам предвид) и така да се каже, останах изненадана, стана ми смешно и реших да си запазя тази смешна случка такава, каквато е - неподправена, т.е. без да се меся да разяснявам, че на мен лекар (ЛЛ на детето) ми го е изписал на рецепта по своя инициатива, а дали съм чела и аз в тоя форум в случая няма значение, се оказва. Аз не твърдя, че лекува като магия, или най-малкото така агресивно и бързо както по принцип лекарствата, но за нещо, което може поне да облекчи, но не и да навреди, да се говори така...  Thinking  Ето това е смешното всъщност.

# 28
  • Мнения: 668
Деси - не съм забравила, че ме попита за шарката, но сега стигам да ти отговоря: и голямата и малката преболедуваха от варицела - каката се е заразила в Детската градина, там имаше бум, и много от децата я прекараха, тя мина леко - за 10на дни се изчисти напълно, 1-2 пъти вдигна Т, но нямаше много пъпки. А малката я изкара доста по-тежко, с много пъпки, няколко дни 3-4 дни поддържа висока Т, и преди да избият пъпките и след това, стигаше до 39 и ... градуса, загуби апетит, имаше пъпки дори в устата, на езика, на небцето... беше много тъжна картинка, добре че беше "цокито" та въобще хапваше нещо. Мазах я на своя глава с дактарин гел, за пъпките в устата, че моето педи точно тогава беше на някакъв лекарски курс и не си вдигаше телефона. Общо взето при нея шарката се проточва около 2 седмици, все още има тук-там непаднали корички, особено на крачетата които са й в чорапчета. Имаше даже между пръстите на краката. Няколко нощи не е спала, беше постоянно пищене и опити да се чеше. Мазах я с ментолов спирт който я охлаждаше, за да не я сърби. Това от мен за шарката, но се радвам че я прекараха сега докато са още по-малки.
Тези дни за пореден път скандализирах колежките като между другото в едни разговор включващ покана за "по чашка" споменах, че не пия алкохол заради кърменето. И пак се почна, ама как може, не е ли вече голяма? Крали-Марка ли ще я правя - отговорих им, че може и в 1-ви клас да си идва в голямото междучасие да си цокне. Но хич не ми пука, да мислят каквото искат.
Свекито ме издразни онази вечер, като започна пак да ми прибайва, че ако не я кърмя една нощ щяла да се отбие, и после да е "повторинче" да хващат хората очи от нея, да я кълнат?  Shocked и прочие и прочие... И че малката изкарала шарката по-трудно, защото съм се била свирала по кьошетата да ровя за разни работи а не бивало, и все разни такива за мен - "бабини деветини и суеверия"!!!  #Crazy С по-рязък тон й казах, че такива вече при мен не минават, детето си е мое и ще процедирам както си преценя. Не мога да проумея, как може хора живеещи в нашето съвремие да вярват в измислици като "баба Шарка" и "урочасване" ?  Sick Както и да е, няма да ви натоварвам допълнително.
Деси - направо нямам думи за такива изказвания, нека ги правят, но поне зад гърба на клиента, това си е откровена обида, според мен.  newsm78

# 29
  • Мнения: 4 967
Thadragonbg, благодаря, че сподели за шарката. Ние имахме два случая на варицела в групата, но нашия батко и този път не го хвана. Преди две години пак я пропусна, въпреки че тогава почти всички деца в групата боледуваха. Детенцето на братовчедка ми изкара шарката много леко, а малката - на две годинки също така тежко, както твоето детенце - с много пъпки, температура дълго време и т.н.
Що се отнася до суеверията, нямам думи! Но това за Крали Марко и аз го чувам често, най-вече от собствената ми майка, но кой ти обръща внимание!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт