мисля да спирам аспирина!

  • 8 262
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
Toche, откъде можем да прочетем цялата статия?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 220
nlight, връзката е че аспирина пречи на тромбоза на плацентарни капиляри
която евентуално се получават при автоимуните антитела. Имунологията е съвсем ново нещо и в нея до сега всичко е на теория. Но е факт че макар и на теория благодарение на тези терапии доста майки износват децата си без проблем. Така че ти избираш дали да се застраховаш с аспирин или да рискуваш. Каквото и да решиш ти пожелавам успешна бременност  Hug
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 530&Itemid=19

Аз съм правила вливани и на интралипид и на имуновени и не съм била бременна, когато ги правих. На мен лично антителата от тях не ми паднаха, но ги имам и трябва да се боря с тях. Аз пия сега аспирин всеки ден от доста време, а когато забременея дай Боже да стане ще бия фраксипарин всеки ден до 9м. И да ти кажа ако това ми помогне ще го правя, ако ще да няма никакви доказателства, че върши работа.  Laughing Wink Като човек се напати е готов на всичко.

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 12:28 от .◦♥Toche♥◦.

# 17
  • Мнения: 526
Да, това за плацентарните тромбози го четох, и в такъв случай е оправдано, но аз нямам антифосфолипидни тела...
Нямам и други неща свързани с тромбофлебия. Тат и Мат са ми проблема. Но за него аспирина така и не разбрах как действа.
Аспирина в моя случай мисля е за "за всеки случай" ..така, че не ми се рискува да получа фатален кръвоизлив при операцията.
Разбира се ще ме тресе страха до последно...Но ако го пия пак няма да е по-различно.

# 18
  • Мнения: 9 093
Е ти сега ни обрече всички, дето пием аспирин, на фатален изход при раждането Laughing
Аспиринът се спира доста седмици преди раждането, още в 36г.с.

А фраксипаринът - той е с доказано действие, както и аспиринът, просто зависи с какъв проблем си.

# 19
  • Мнения: 526
Toche, благодаря ти за линка:)
А аз се замислям, защо повечето АГ доктори са против аспирина..вероятно наистина има засилено кървене и риск при раждането.
Иначе какво би им пукало на тях ако наистина няма такъв проблем? Пука им защото накрая всичко остава в техните ръце..и ако стане нещо фатално, ще са виновни, те..че не са спасили жената.
Затова така са против.
Моя доктор ми е казвал, че е имал много тежки случаи на жени приемали аспирин, фраксипирин...В крайна сметка АГ докторите са отговорни за изхода на раждането.

Абе трябва да се прецени конкретния случай.
А сега видях, че статията е писана от Катя Тодорова. Тя на мен ми изписа аспирин-протект всеки ден.
Почети малко не само в статии написани от Плевенските доктори. В чужтите сайтове има много добра информация също.

# 20
  • Мнения: 526
Е ти сега ни обрече всички, дето пием аспирин, на фатален изход при раждането Laughing
Аспиринът се спира доста седмици преди раждането, още в 36г.с.

А фраксипаринът - той е с доказано действие, както и аспиринът, просто зависи с какъв проблем си.

Не бе!  Hug не искам да кажа такова нещо! Просто искам да знам защо на мен ми е изписан ..само за тат и мат. В смисъл такъв, че след като нямам антифосфолипидни и т.н, може би риска в моя случай надхвърля ползите.

А бтв, това за 36тата седмица е мнение на Плевенските доктори. Според други (АГ) трябва доста по-рано да се спре.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 220
Доктора при който ходя ми назначи фраксипарина всеки ден въпреки, че по препоръка на доц. Конова ми е през ден.  Wink Той работи в патологията на МД прави и инвитро, смятам да му вярвам защото според мен е добре запознат.  Peace

БТВ, и аспирина ми беше през ден, и той ми каза да си го пия всеки ден, Тодорова също ми каза да го пия всеки ден. Не знам до кога обаче, може би ще ми го спрат към 36г.с. някой ден  Laughing

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 13:00 от .◦♥Toche♥◦.

# 22
  • Мнения: 526
бтв по-опасен е аспирина, не фраксипирина - това ми го каза АГ доктор от клиниката в Плевен.

# 23
  • Мнения: 526
Между другото не искам да предизвиквам впечатление, че съм против аспирина, фраксипирина или каквото и да е.
Не, просто смятам, че не е нужно да си заравяме главата в пясъка и да си повтаряме "всичко е безвредно, няма опастност".
По-добре би било да сме наясно с ползите, рисковете и реалната нужда от съответното лечение и така сами да решим какво да направим. За съжаление много от докторите те уверяват, че опасност няма. По-коректно е да ти кажат реалните ползи и рискове.

Може да звучи гадно, но сами знаете, че някой от докторите си намират причини да изписват дадено лечение, не само водени от благородните си желания да помогнат на някой!. С това изречение не визирам никой конкретно. Говоря общо за всички.

Така, че мисля няма нищо лошо да се опитаме да разберем повече за това как ни лекуват, какво печелим и какво рискуваме.

# 24
  • Мнения: 9 093
Да, права си за това.
Но тук става въпрос за нещо друго - терапията с антикоагуланти се е доказала като ефективна в случаи на тромбофилия - това е гарантирано. Но в други случаи - явно е под въпрос.
Надали темата ти помогна много, просто тук повечето сме с тромбофилия...може обаче, ако искаш, да потърсиш тема за щитовидните хормони, мисля, че има в подфорум проблемно забременяване Hug

# 25
  • Мнения: 526
Ами аз нямах предвид тромбофлебията, а само тат и мат и влиянието на аспирина върху тях. Мислях си, че има и други на които им е предписан аспирин само за тат и мат. Ако ли пък не, значи наистина съм сбъркала с темата, за което съжалявам ..наистина Sad

А аз вече минах през проблемното, вече съм бременна затова писах тук ..

# 26
  • София
  • Мнения: 388
Позволявам си да се включа- аз пих аспирин от втория  месец преди забременяването до 36 г.с. включително. Родих 5 дни след като го спрях и не съм имала силно кръвотечение. Освен това прокървих още в 5г.с., в 8 г.с. зацапването премина в силен кръвоизлив, но след консултация с лекарката,която ми назначи аспирина,не съм го спирала. Въпреки крясъците  от страна на "главния" доктор в отделението "е, как очакваш да ти спре кървенето, като пиеш аспирин" не посмях да го спра и кървенето ми постепенно спря изцяло. От 13г.с. нататък изкарах една съвсем нормална бременност.

# 27
  • Мнения: 4 390
А аз пък не мога да разбера защо трябва да го пия след като нямам нито антифосфолипидни, нито тромбоцитно-левкоцитни...е, да генни мутации не правих, защото тя каза, че няма смисъл тъй като вече имам едно дете.

Цитат
В смисъл такъв, че след като нямам антифосфолипидни и т.н, може би риска в моя случай надхвърля ползите.

Антифосфолипидните са ми в норма.
Тромбоцитно-левкоцитно агрегати почти /при горна граница 3.16, моите бяха 3.23/.
Но имам мутации /2/! Имам едно дете, сега ме изследваха за първи път.
Взимам всекидневно аспирин и през ден се боцкам с клексан.
Аз лично, не бих спряла терапия самоволно.

nlight - тромбоФИЛИЯ, а не тромбоФЛЕБИЯ. Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 6 363
Аспирина в моя случай мисля е за "за всеки случай" ..така, че не ми се рискува да получа фатален кръвоизлив при операцията.


аз пак да отбележа, че в оная статия, дето те е стреснала, жената е починала от МОЗЪЧЕН кръвоизлив в следствие на ВРОДЕНА малформация артеро-венозна и изрично пишат, че не е установена връзка с приема на антикоагуланти.

а и друго - при прием на хепарин и аспирин дълго време е редно да се следят кръвните показатели. ако протромбиновото време, времето на кървене и съсирване са в норма, няма страшно.

# 29
  • Мнения: 218
jam аз понеже си следя всеки месец тромбоцитно-левкоцитните агрегати в Плевен необходимо ли е отделно да следя време на кървене и съсирване или тези агрегати са напълно достатъчни като показатели?На терапия съм с фраксипарин и аспирин,които редувам през ден.

Общи условия

Активация на акаунт