Куче и бебе едновременно - не "дали", а "как" :)

  • 44 224
  • 435
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 085
Сериозно - куче - бебе и човече - бебе ми се струва... непостижимо за един гледач. Или поне твърде натоварващо. Лично според мен най- удачният момент за сдобиване с куче е след 3тата година на поне първото дете.
...

Като не си гледала нито куче, нито дете и нямаш опит, за да си дадеш сметка колко енергоемки са и двете неща, по - добре едно след друго, но първо детето.

# 16
  • Мнения: 2 270
Не ми се искаше да пускам нова тема и изрових тази - даде отговори на някои от въпросите, които ме интересуват, но не на всички.
Имаме прекрасна самоедка на 9 месеца и живот и здраве чакаме бебче скоро, при нас също не стои въпроса "за" и "против" - интересуватме чисто практични неща:
за хигиената е ясно, че ще бъде по-засилена
това, че няма да съжителстват в една стая също, но до кога?
това означава ли, че ако искам да заведа бебето в другата стая трябва преди това да изкарам кучето от там или просто то не трябва да влиза в стаята, в която бебето спи?
кога можем да ги запознаем?
Може би стана объркано, но бихте ли споделили опит как е при вас

# 17
  • Мнения: 30
Две бебета на куп newsm78,незнам трябва доста смелост.
Бебето изисква доста внимание и грижи,
а бебето куче си е голям ангажимент.

# 18
  • Мнения: 8
˙·٠ pretty٠·˙  и ние сме в същото положение, но сме с 2 кучета на 8 и на 5 години.
Вложили сме много в обучението и възпитанието им и смятам да ги запозная с бебето още в първите му дни вкъщи. Разбира се под запознаване нямам предвид да им позволя да го оближат  Wink.
В дебелите книги пише, че е добре когато се сложи креватчето и другите принадлежности за бебето, кучето да ги подуши и да свикне с присъствието им вкъщи. Също пише, че таткото може да донесе от родилния дом дрешка или пелена на бебето за да свикне кучето с миризмата за 1-2 дни докато мама и бебето се приберат от болницата.
Нашите кучета не влизат в спалнята, но пък за мен е абсурдно да се държи бебето все в една стая, затова смятам след първия-втория месец да го взимам при мен в кухнята или в дневната в шезлонг, когато върша домакинска работа. Разбира се и кучетата ще бъдат там. Смятам, че е по-добре да свикват от рано с миризмата и гласа на бебето, още преди да е пропълзяло, защото когато дойде времето за пълзене и прохождане те трябва вече да са го опознали и да са научили, че бебето е по-високо в йерархията от тях. Този момент според мен е важен, тъй като малките деца обикновено неволно тормозят животните и е нужно кучетата да знаят, че бебето е от шефовете доста преди да дойде момента на тормоза  Peace

# 19
  • Мнения: 686
Отгледала съм 2 малки кученца и определено смятам, че няма да е възможно един човек да се занимава с бебе-куче и бебе. Най-малкото, защото докато се научи да пишка малкото кученце, трябва да се наблюдава непрекъснато, а и защото може да се случи да повърне или да скимти на новото място. Кученцето трябва да е поне на 3-4 месеца/ да не казвам 6/. Да знае къде се пишка и да има някаъв режим и навици.

Притнце, ние сме с куче на 3 години и бебе на 1 година. Когато се върнахме от болницата се опитах да отида в другата стая и да се порадвам на кучето, но то сякаш ми се сърдеше. Усещам, че нещата не са както преди, защото мен вече почти не ме целува. Но пък си ме обича. Съпругът ми обръща по-голямо внимание на кучето, за разходките сутрин и за извеждането изобщо. С бебето ги запознахме след 3-4 месеца, но кучето неискаше да се приближава много. После постепенно започнаха да се приближават, но кучето все още отказва да остане по-продължително време до детето, защо го скубят Mr. Green А когато мъжът ми казва на малката "ела при тате" идва кучето. Има си ревност, но се стараем да не го пренебрегваме.
Ще се наредят някак си нещата, стига всеки да си получава грижите и обичта.

# 20
  • Мнения: 11
Да споделя и аз:имаме куче на 3 години.Още като се прибрахме с малката от болницата той успя да се вмъкне в стаята и да й се порадва отдалече- само й близна крачето.И с това се приключи отделянето му от детето.В момента не може без нея, като заплаче е бавачка, а тя много му се радва.Ние изобщо не сме и помисляли да ги делим и мисля, че така е по-добре. Кучетата разбират какво могат и какво не трябва да правят. Само не трябва да се пренебрегват , защото се озлобяват или униват много. Вие сте хората, които трябва да решат какво да правят- първата реакция на кучето ще ви покаже достатъчно.

# 21
  • Мнения: 2 622
И аз ще кажа,че малко куче и малко бебе по едно и също време не е удачно.И двете имат нужда от грижи и внимание първите месеци.Естествено,че бебето ще бъде с предимство и в един момент кучето ще е пренебрегнато.Най-добре е първо едното,после другото.Кучето става член на семейството и не бива да се подценява присъствието му.
При нас кучето дойде след като децата поотраснаха и можехме да се занимаваме пълноценно с него.

# 22
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Дъщеря ми беше на 9 месеца, когато си взехме куче.
Вярно, че сме в къща и кучето е на двора, но непрекъснато са в контакт.
Запознахме ги отблизо след ваксините.
Кучето я хапе, лиже и бута, аз след лигавите ласки я мия и така.
Ти си познаваш характера на кучето най-добре и знаеш как би реагирало при вида на малкото човече.
Аз бих ги запознала веднага, та да види кучето бебето, да го подуши и т.н.
И по-засилена хигиена след това.

# 23
  • Мнения: 123
Куче имаме- Голдън ретривър, перфектна е за малко дете, трябват ваксини и обезпаразитяване и обезателно да не спи там куъдето спи бебата..нямам нищо против да съжителстват дете и куче или коте, стига да се спазва хигиена, дори мисля , че е полезно за развитиео на детето Hug Peace

# 24
  • Мнения: 485
нека и аз да споделя Simple Smile
ние също имаме кученце мини джак ръсел териер едва 2кг и 300гр. е неможе да се качва никъде , бебка вече е на 13 дни и нямаме никакви проблеми важно е хигиената , ваксините обезпаразитяването на кучето.
Само да я чуе че плаче и веднага отива при нея ... като бавачка да Simple Smile давам и да й душка крачето памперса Simple Smile голяма любов е . по добре от рано да свиква с нея че е член на семейството от колкото после като пораснала да я тормози и кучето да не знае какво става ... вярно че има косъмчета малки ама аз смятайте на ден по 2-3 пъти удрям по една метла и по един парцал няма как ...

# 25
  • Мнения: 6 323
Когато се роди дъщеря ми имахме кокер... беше на 5 години. В първите седмици ревнуваше, защото бе свикнал той да е детето в семейството. Постепенно обаче привикна. Когато дъщеря ми стана на година и половина се "уредихме" и с бебе-каракачанка. Тъй като дъщеря ми вече ходеше и лазеше из къщата, а като всяко едно малко куче-бебе каракачанката правеше бели на всеки метър, бе доста трудоемко и изморително. Добре, че беше кокерът, който се "караше" на каракачанката като направеше беля и сякаш я учеше - изключително бързо придоби хигиенни навици.

Когато се роди синът ми нямахме куче - майка ми си взе кокера, а бившият ми мъж - каракачанката. Аз, въпреки многото грижи покрай бебето, тъжах за кучетата и исках куче. Татт` беше против - той никога не беше гледал животно вкъщи и принципно бе против отглеждането на кучета. Най-накрая обаче явно видя, че няма да ми мине и ме изненада с подарък за рождения ми ден - лабрадорче. Тогава бебе Мони беше на 10 месеца. Много по-лесно ми беше да се справя, отколкото първия път с вече отрасналия и ревнив кокер и вече ходещото дете и бебето каракачанка. Този път бебето все още не ходеше (пълзенето бе в детската стая, където кучето не влиза и до ден днешен) и имахме време да приучим кучето на хигиеннни навици преди Мони да проходи.
Така че поне за мен този вариант бе най-удачен и успешен.

# 26
  • Мнения: 63
Включвам се не да дам съвет, а просто да изразя възхищението си от всички Вас, които не намирате нищо лошо в това да имате и домашен любимец, и бебе. Повечето майки, които познавам все се чудят как да ги изолират от вкъщи, когато родят.

# 27
  • Мнения: 128
Ние сме с куче и бебе,като кучето е с 6 дни по-голямо от бебето.Справям се по цял ден сама .Сутрин и вечер таткото извежда кучето,а по обяд и след обяд аз слагам детето на кенгуруто,кучето на каишка и готово.В момента и двамата са на 11 месеца и се разбират добре,но все пак съм с повишено внимание.Кучето ни е американски стафордширски териер.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Имам и куче и котка + 2 деца.
"как" - (ами честно казано, не бих се вкарвала повторно в такъв филм), това май е повече отговор на въпроса "дали" Mr. Green, старая се да ги държа в отделни стаи и да нямат много досег едни с други, особено сега, като са малки децата. Въпрос на много чистене, нулево внимание към животните и повече търпене, отколкото радост, че ги имам. Не мога да ги изхвърля, но ми идва на моменти, честно. Embarassed

# 29
  • Мнения: 2 270
Благодаря за отговорите - точно от такива практически насоки имах нужда  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт