Този магреб ни взе сърцата,но ни върна красотата!15 -а тема

  • 21 038
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
далке, линда като за 3 -и ден е още по надута,но поне е сигурно ,4е е заушка, поду се и отзад към ушите! много е грозна, но ще помоля да я щракне сестра ми, 4е да се увекове4и! казват ,4е е до гроб имунизацията, моите в бг се шашнаха, дали няма да сме заразни и после, хихих! голямо притеснение от мъжките екземпляри, странно моят арабин как не се притесни хи4, ама те тука карат на иншала и той затуй не може да оздравее от февруари и пак се оплаква ,4е го подновила хремата! просто аз оцелявам на две гуми!засега е без температура дребната, но както писа на ли4ни едно моми4е, за което благодаря много ,4е ме подкрепи да не давам антибиотик, така и досега сме на обезболяващи и антихистаминов сироп за алергията,клеева  и олиото! свеки ве4е се 4уди кой да изкара виновен и 4е няма доверие  на никой само на големите столи4ни светила, едва не ме подлуди, 4е докторът бил некомпетентен! на друго дете  друг лекар дал друго ле4ение, абе иди й разправяй ,4е аз дори не мислех да я водя на лекар!то като им знам схемата,хи4 не искам да ги наближавам!ама да  й 4уе сърцето и хлопне колената на нервозното,  да й види сливиците! не 4е каза как са! Thinking
днес топли4ко попитах какво против има типи4но арабското хомеопати4но?било силно за деца, тя така смята от въздуха,да не си мислите ,4е знае за какво говоря!ина4е за вси4ко пият прясно мляко, направо отка4ам като по4не да нарежда как ако не пие мляко по 1 л дневно, линда ще умре или ще се свърши ,айде холам,който не оби4а мляко какво да си носи 4аршафа ли ? не го признават  киселото мляко и това е! на бебета от малките месеци им връ4или по един беберон с прясно мляко ,дори не го наглеждат дали не гълта само въздух! за плодовете и зелен4уците да пиша ли? някои слагат белина като мият салатите и като мият  посудата! вси4ко белят да не влезе някой бацил! Mr. Green
паулинке, питай за вси4ко ,няма да пропуснем отговор!  Peace
я, кажи твоят момък коя кухня оби4а пове4е и от  коя готви?
моят свекър готви, но синовете му не знаят  къде е газовата бутилка! моят готви само в бг, да покаже табиет! ама да не си му помощник, битер шеф -готва4 се изживява и за мене хамалогията! но поне е рядко, 4е да не  му скъсам варшавският договор за мир и сътрудни4ество!
ели,алби, далке сахаликум,  bouquetние още сме на  предпоследна обилколка ,ама там сме нещо запецнали!  #Cussing out
като каза арабските жени, хи4 не оби4ат  конкуренцията от европа, като се сетя покрай първите добронамереници какви думи нау4их, а те си мислеха ,4е няма да  да питам какво зна4ат, едната е гаднярка, другата е пръдла и си умираха от смях на мой гръб! един път така се  пробваха да ме обсъждат зад  гърба и като им забих една тунизийска реплика  ми се нацупиха и се направиха на разсеяни! ина4е не  ми пука за това какво коментират, не са  ми в кожата! но коментират винаги и деца и мъже и жени! това в наше село, в столицата е като насяъде , народи от все свят, жълти, 4ерни, бели и 4ервени, от вси4ко има там и не е трудно да си 4ужденка там!

# 46
  • Мнения: 110
ама те тука карат на иншала

 hahaha Така е  Peace
Ей това за белината ме разби. Луда работа. ooooh! Няма ли кой да им каже, че е отровно? Thinking
То всяко място по света си има своите особености и илачи, но някои направо те #Crazy .
Нямам наблюдения за жените им, по причина, че познавам лично няколко само, с които сме в прекрасни отношения.
Явно е както навсякъде- добро е, докато не ти влезе в къщата, Laughing както казва Шеки.
Но аз не мога да се оплача, винаги с много уважение са се отнасяли, независимо дали ме познават покрай моят приятел или покрай работата ми.  Peace
Като се абстрахираме от темата за семейството, съм на мнение, че ние определяме как да се отнасят околните с нас.  bowuu

назначат ги някъде на работа ходят 3 дена обаче 7 почиват
Joy Шеки, твоята рода наистина е уникална.
Цецифло, ти къде обикаляш с корема по пътищата? Laughing  Или използваш момента, че после и да искаш- няма. Wink Малчо как е?
И твоята рода ли те гледа като касичка? ooooh!
Грешки с документите не правят само нашите. На моят приятел в паспорта му са сложили двойно 'М', а представи си ако трябваше да превеждат.  Wink
Елипче, нещо не ми е до приказка тези дни и затова не се включвам, не че не изписах пак роман. Hug
Дидонка, нищо не казваш за момата Hug
Далка, готино е това, което си ни постнала. Peace
Близнаците, кога трьгвате при мама и тате? Оздравя ли Йоанка?
  bouquet Hug  bouquet

# 47
  • Мнения: 1 184
Алби, недей така бе миличка. Виж какво хубаво временце е навън /днес температурите паднаха малко до 37-38 градуса и се ядва  Mr. Green/... не се поддавай на лоши настроения  Hug.
И при нас тук мият чаши и чинии с белина и с прах за пране дори #Cussing out. Чудя се как да ги отуча. А като взема да обяснявам, че това е отрова, ми се оправдават, че само веднъж месечно се прави  #Crazy. Абе какво да ви разправям.

....писнало ми е да ми казват че НЯМАМ коса,щото е права и лизната...
Хм, много странно... тук пък точно за това ни завиждат, че иначе голям зор виждат с техните къдрави коси. Имам познати, които всяка седмица ходят на салон или си викат фризьорката в къщи да им изправи косите и пак до следващия път изобщо не личи, че са изправяни. Но все пак на всеки му се иска да има това, което си няма, така че и угодия няма  Laughing.
За това, че обсъждат не мога да се произнеса, но и нали знаете вица: Аз съм жена с принципи - каквото става зад гърба ми не ме интересува /няма да ви го разказвам, че е гадничък  Blush/

# 48
Марси-това с белината ме ...разби!Усетих и аз нещо такова,мина ми през мозъка...ама си викам-въобразявам си.....сигурно!Бе,миришеше ми отвсякъде....ама то беше Жега-не се търпеше,та си мислех че нещо изкрейзвам...


Елирче-точно де-искат да им са прави и редки косите,упорито ги опъват....а като дойде мухабеда и почват първо с това-АМИ,т-европейкие нямат коси....никви не им са!Парадоксално-но винаги то чувам и всеки път ме  питат С какво си  изправям косата??!
Аз съм с една перушина,дето и да искам да е направя къдрава-не държи и сама си сляга.....Другото нещо  ,което обсъждат е НОС.Как бил тесен и забит във облаците.....а наблюденията ми са,че ПРИ първа финансова възможност си правят пластична операция на техния.....Веднъж много  криво ми стана-показвам снимща на една братовчедка-гъркиня.Хубава жена-големи очи,прав ,остър нос,черни гарванови коси....Тя си беше хубава и като момиче,но сега е прсто  Красива жена....и реакцията тук-Малииииии ми тая ква е такава,арабка ли е?А-не може да не е арабка...Някой от родата и сто  на сто е арабин-прилича си !
Просто ,според мен те делят Красотата на две-
-тип Германска ,руска хубост...скандинавска
-и.....останалото е ...от Арабски корен  Joy Joy Joy


Алби-Какво ти е?Недей така......Даваш ми сили и като загрях че не сде чувстваш добре...ми се принизи и на мен.


Тъкмо днес си мислех че ще си почина...ще погледам ТВ,ще почета,ше послушам музика.....
Другаря го викнаха да почага ..на едни познати в преместването
Любимя девер се обади че ще дойде на вечеря....
Да вземе да се ожени най-накрая че.....То вечерята е по техен стил....до среднщите.С чай....ако трябваше и да готвя щях д се свърша  съвсем....Уморително е и ми докривява пък вече..... Sick

# 49
  • Мнения: 110
Момичета, Hug Hug Hug благодаря ви за съчувствието, но от загатване само допуснах конфузна ситуация. Rolling Eyes
Ставаше въпрос за 'онези моменти', в които ежедневието и собствените ни мисли ни отвличат в друга посока, до такава степен, че някакси не можем да се съсредоточим върху други неща.  Peace
В случая с темата- следя я, но по-скоро като читател, а не като участник.
Далка, като спомена 'нос' се сетих за една случка тук, когато един местен, гледайки ме в профил ме попита дали е мой носът Shocked или ми е правен, #Crazy при което аз се опулих и започнах да се смея, а той продължаваше да е сериозен. Laughing Като го попитах от къде се сети точно това да ме пита, ми отговори: ''Ами перфектен е!'' Joy Това беше денят, в който за първи път си огледах носа.  Joy
И до сега не разбирам какво перфектно му видя. Thinking (Сега ще се юрнете да гледате снимки  Joy).
За арабската хубост- така е, или е хубаво, т.е. все нещо тяхно има в родата или не е, ама то не е тяхно, разбира се. Laughing
Девер ти като идва да вечеря да не те кара да им правиш компания? newsm78 Слагай им да ядат и си гледай работата. Peace

# 50
  • Мнения: 560
Привет,привет!  bouquet
Алби,причисли ме към теб, Hugче и аз нещо така се чувствам.
Момата ме поритва нежно, Heart Eyesза разлика от футболиста.Такива къчове ми хвърляше... #Crazy
Трябваше да мина на преглед през тази седмица,но доки беше в отпуск,тъй като
баща и беше болен.За съжаление в петък,като отидох отново вече беше починал,(Бог да го прости)
та така и не успях.Дано през идната седмица е на работа,че да ме прегледа.
Нищо интересно около нас,все едно и също.
По въпроса за арабите и тяхното отношение към нас,ми то е различно на различните хора.
Ние не поддържаме никаква връзка с роднините,така е решил свекър ми и ние се възползваме от
това негово решение. Twisted Evil Дори с най-близките роднини нямаме никаква връзка,даже и по празници.
Така ни е много добре.Общуваме си само със семейството на мъжа ми(те са 5деца),а то не е никак малко.
Имаме много приятели и от тях не съм усетила расизъм или претенции към това,че не съм мюсюлманка.
Напротив,останала съм с впечатление,че тук чужденеца е на почит.
Винаги си една крачка пред тях във всяко едно отношение.
Даже и децата в училище се стремят да са приятели с Алекс,за това ,че той е по-различен от тях.
Има и такива,които са ме питали кога ще приема исляма,
но те са някакви случайни хора(спирали са ме полиция с колата,чистачката ми,един който ми поставяше пердетата в къщи и т.н.),
които очевидно са по-простовати,тъй като си позволяват да ме попитат нещо толкова лично и интимно.
Общото ми мнение за тунизийците,като цяло,защото имам поглед само върху тях,
с др.араби не съм имала по-близки взаимоотношения е ,че са гостоприемни,
миролюбиви,мързеливи,лъжливи,неточни,лицемерни ,разбира се не всички,има и изключения.


Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 01:37 от Didona007

# 51
  • Мнения: 6
паулинке, питай за вси4ко ,няма да пропуснем отговор!  Peace
я, кажи твоят момък коя кухня оби4а пове4е и от  коя готви?
моят свекър готви, но синовете му не знаят  къде е газовата бутилка! моят готви само в бг, да покаже табиет! ама да не си му помощник, битер шеф -готва4 се изживява и за мене хамалогията! но поне е рядко, 4е да не  му скъсам варшавският договор за мир и сътрудни4ество!


моят любим готви просто превъзходно. как смесва подправките,как знае точно кое да сложи за определено ядене... винаги готви с много подправки и става все по-вкусно и по-вкусно всеки път. Simple Smile правил ми е брияни (май така се казваше индийския ориз с разни неща вътре), много готви пилешко със зеленчуци и мнооооого подправки ( броколи с канела, карфиол с куркума и т.н...) ,всеки ден прави много хубав ориз (изглежда като сух,а не както е в нашата кухня,все мазничко) . прави едно телешко с шафран и сок от нар... не мога да се сетя точно,какво да изброя. Simple Smile като гледа персийски сайтове и лигите му текват за техните си манджички. скоро бяхме преяли и тъкмо се жалвахме,колко ни е тежко и изведнъж той се натъжи. каза,че му станало мъчно за манджите на майка му. много му се смях,защото ние нямахме място да ядем повече,а той изведнъж,като гладно циганче миличкия ми, му домъчняло за домашната му кухня. Simple Smile и аз да кажа,че след него не е много хубаво да се мие,но не защото много цапа,а защото трупа всичко в мивката,не ги подрежда съдовете и става една купчина и един хаос... това са ми оплакванията Wink ако може да се каже,че се оплаквам от него.

одеве излизах с една приятелка и разчитах,че тя ще ми каже за програмата на Античния театър,но тя каза,че няма представа,кога са тези нощи...

# 52
  • Мнения: 560
Паула,аз в арабската темата ти бях споменавала,че имам приятелка,
която е женена за иранец.Днес се чухме с нея и ми каза,че заминават за
1мес.в Иран,с децата им и нейните родители.Те до сега живееха в България
и двамата са стоматолози,но от около месец се преместиха в Англия.
Имат магазин за персийски килими на "Витошка" в София.
Според него за децата ще е най -добре там.
Кога завършва приятеля ти,пък и ти?
Качих малко снимки в албума.

# 53
  • Мнения: 6
той има да взима изпити,но не знам точно колко и завършва. няма семестри,а само изпити са му останали.  при мен е същото,аз имам да взимам 4 изпита и завършвам,но аз не уча като него стоматология,а икономика. трябва после да завърша и магистратура... моя приятел май познава този човек с килимите. аз като прочетох в темата и му споменах,но не помня дали каза,че го познава или че само се сеща кой е. те по принцип всички иранци в София се познават. нали се събират в културния център, ходят си на гости, все някой носи нещо на другите от Иран... аз не съм била там,защото още май е рано за нашата връзка. ние сме заедно от година и половина. аз живея в Пловдив,а той в София. уж имаме сериозни намерения един към друг,но не се виждаме всеки ден,не живеем заедно и трябва още малко да се поопознаем,за да решим,какво ще правим с тази връзка. пък и като си говорим понякога той ми казва,че много неща му се искат,но като е зависим от баща си, т.е. като не си изкарва сам парите,какво може да предложи?! прав е за това нещо. но ще видим,какво ни е приготвила съдбата. вече няколко пъти ми казва,че иска да ме заведе в Иран,за да видя как е там,дали ще ми хареса,дали бих свикнала там с начина на живот... тези негови думи ме карат да мисля,че макар да не се виждаме всеки ден,явно наистина мисли сериозно за нашите отношения. не е от тези,дето тръгват да обещават неща,които може да не изпълнят,за това понякога спирам да се притеснявам,че тези километри може да ни разделят или че само си губим времето... аз наистина много държа на него.
а сега да видим,дали ще и хареса на твоята приятелка. надявам се да може да свикне там. според моя приятел също децата се гледат по-добре в Иран,защото няма такава престъпност,по-спокойно било по принцип да се живее там. но все пак различията са огромни. оставяме настрана задължителното облекло и кърпа. това сигурно е най-малкия проблем за жена,която иска да прекара живота са с любимия,но е в коренно различна от нейната среда. надявам се приятелката ти да е щастлива!!!   bouquet

# 54
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149

 от мене ,4е съм дигнала стари кокали още в 5! хубав ден, аз се мятам на 4истенето!

# 55
Марси-мерсажче за кафенцето....и аз съм от сутринтта на крака.
Спадат ли  оттоците на Линда?

Утре е денят...тази вечер ще е трудно-до 12каквото се яде и пие от Раян-това ще е.Затова решихме днес цял ден да е навън-ще отидем на зологическата градина...да ходи,да имавпечатления и да се умори...та да  спи!
Стискайте ни палци ...дано всичко мине леко утре


Снощи-като дойде девера....поредния арабски Бисер се изръси....
Решиха двамата братя,че трябва да се похвалят в къщи за събитието-то агне там послучей събитието още лятото му заклаха,ама нали на се случи...та-сега да напомнят и......оттам-Последва Инструктаж към мн.
Да съм отишла днес в арабски магазин Sick и да съм купила чист зехтин....След интервенцията обилно да съм мажела със него....
И аз ...се съгласявам!-Как...няма начин.
Свърши инструктажа и аз питам Девера-него защото е по-светски и все ме защитава...
-Добре де,ти си бил тука в болницата....знаеш добре,че ако ме видят да изсипвам тоя зехтин ...ще ме помислят за смахната-даже и социална защита на детето може да ми повикат.....
А той се смее.....и вика-Ти си опитна вече....на едните казвай-сложих захтин и така заздравя   по-бързо....а иначе си прави каквото ти казват в болницата.Ама така се смях Joy Joy Joyсладур! Само...само да не се променяха  така,катосе върнат там-защо?!какво им става....ама цялта тая логика,всичко....изчезва-забравя се и се почва един абсурда...дето и на сън не ти го допуска представата....Ай че се отплеснах! ooooh!


Дидонче,Алби-познато ми е и на мен туй състояние...гледам да не му се предам,че при мен става като черна дупка.....

Къде е Шекито?-липсва ми  bouquet

Ще разгледам снимките сега-дано да отворя айта...не съм качила и на Раян с алжирските носии...не можех нещо да го отарям

Спорен и Топъл Ден момичета и мого  Hug за всимки ви

допълвам  си поста...
Дидонче-разгледах снимкие.Порасъл е Алекс...на височина-така ми се струва .Ама голям ти  е Шейх-да ти  е Жив и здрав...каква обстановка -стаята му е мечта. Големи са сладурки сестрите на мъжа ти...личи си че атмосферата ви е дружеска и приятелска.

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 12:33 от Dala Ruadi

# 56
  • Мнения: 90
. това сигурно е най-малкия проблем за жена,която иска да прекара живота са с любимия,но е в коренно различна от нейната среда.
Ами незнам ама аз не бих сложила воал докрая на дните си ,любовта е едно ,навиците са други ,въобЩе тези неЩа не трябват да се смесват и такива промивки на мозъка не на мене  Naughty .Разбирам момиче израстнало с воала (от 15-16 г) да си го слага без проблем ,за нея това е все едно да не си измием ние зъбите и лицето (давам пример) ,това е навик придобит в най-рана детска въздраст .И как аз на кусур и колко години (27) ме виждаш да се позабрадя и като не съм водела такъв начин на живот ,това честно казано би ме направило неЩастна от колкото Щастлива с любимия .Та любовта Ще си отиде за нула време ,ако почнат да се поставят такива условия .Доколото разбирам приятелката на Дидонка Ще стои там само за месец ,това не е живеене и аз ако отида някъде на почивка или визита в тия страни ,Ще сложа воал от уважение към хората и техния начин на живот ,няма да се разкарвам гола -това е ясно ,но това е една визита ,а не живене в тая страна ,всеки би се примирил за месец -2 ,ама за цял живот  newsm78,аз не бих  Peace.Много ми интересно те какви условия поставят като се отиде в тяхната страна ,а тук в Европа ,те  не спазват дори  едно нормално облекло ,после заЩо нямало работа за тях ,ала бала -расисити били европейците ,ама като получават социални помоЩи и тн ,хубо им идват и не отказват пари от расиситите  newsm78
Не мога да разбера заЩо толкова се стремите да угудите на един мъж ,за да сте заедно ,той какви жертви би направил ,би ли направил съЩите жертви ,които вие сте правите .Ако иска ,ако не да хваЩа пътя ,все пак като се е запознал и иска да прекара живота си с европейка ,много добре му е ясно ,че това не е иранка (арабка и др ),та тези условия са леко казано (пак Ще се повторя) егоистични.А една връзка започне да се гради с егоизъм ,така продължава за цял живот или се съгласяш и траеш или края му се вижда рано или късно -това е моето мнение от наблюденията които имам

Далка тук съм ,пуснали сме в едно и съЩо време постовете  Laughing

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 13:00 от Shakira26

# 57
  • Мнения: 6
Шакира,струва ми се ,че си леко враждебно настроена. по мои наблюдения арабите или изобщо мюсюлманите много държат на религията си, да кажем,че държат много повече,отколкото ние на нашата. не казвам,че всички я спазват стриктно,но поне държат на нея и са горди от това,че са мюслим. много от тях,като тръгнат по чуждите страни започват да пият,да сменят непрекъснато жените... но така е. като са държани като в клетка... и всичко при тях е с цел да е уж по-морално обществото. но младите момчета като живеят в среда на забулени момичета,не знам как са,но логиката ми е такава,че не се държат с тях така,както като заживеят сред разголените европейки,лесни, готови да си легнат на първа среща още... за един млад човек,живял в по-затворено общество,сред родителите си,които малко или много упражняват някакъв контрол,всичко което му предлага като забавления Европа, го приема с отворени обятия. може и да греша,но такива са пък моите впечатления. да не говорим пък за България. колко много момичета си търсят араби, чужденци,само заради парите и подаръците,без да се замислят,че това е нож с две остриета. защото ако си израснала в някое забутано село и единствената цел в живота ти е да си намериш богат мъж или да се измъкнеш от тази посредствена среда, чужденеца с парите веднага ти се струва златна кокошка. аз много се дразня на такива момичета,защото не се спират пред нищо. няма значение,че примерно се държим за ръка или че се вижда,че сме заедно,те се обръщат,закачат се с игрив поглед,търсят внимание... и аз не се дразня на него,а на тях. и проявявам някаква ревност,но не към неговото държание,а към тяхното-на тези малки пикли. те за това говорят,че сме к.....ви. един мюсюлманин дори да реши да живее е Европа,той не си сменя религията никога. но обикновено техните семейства имат това изискване към жените им. ако ще имат внуци,нали трябва да се възпитани по тяхната религия и техните обичаи. просто,както казах и преди малко, те много държат на религията си.

ще ти дам пример с мен за дрехите. аз не съм се обличала никога с техните дрехи,но преди ходих все с големи деколтета, все нещо разголено трябваше да имам. в началото той не ми правеше проблем. сега също не го прави на проблем,но помня,че още в началото имаше някакъв фестивал ли беше,не помня точно,та тогава даваха някакви ирански филми много стари. и аз много ентусиазирана исках да ме заведе. той ме попита,дали си нося нещо по-затворено,защото там ще има негови приятели,на баща му,на семейството и не може да заведе някоя с такива деколтета и поли (макар,че моите поли са все 2-3 см под коляното,не са чак толкова къси). та така и не отидохме да гледаме ирански филми. един ден лятото,той ме посрещна на гарата и веднага имахме среща с негов приятел от неговия град в Иран. аз бях с рокля без презрамки,а навън беше адска жега. но си носех едно много тънко якенце,все пак не знам какво ще е времето следващите 2-3 дни. и когато стигнахме близо до срещата,той ме помоли да си го сложа якето,за да не изглеждам толкова разголена..лелееее, полудях от жега. чак нямах сили да ходя. в началото(примерно първите 1-2 месеца),когато още не ме запознаваше с негови приятели,не ми е казвал нищо за дрехите ми,но след това с леки намеци разбрах,че трябва да не ходя чак с такива разголени дрехи. и като бях попитала защо преди не казваше нищо,той каза,че вече ме приема като неговата сериозна приятелка,а не просто да се харесваме и няма да му е приятно някой от познатите му да каже нещо лошо за мен или да ме гледат с друго око. сега не казвам,че съм се забулила,но преценявам,какво да си купувам,за да не си нося определени дрехи само в Пловдив,а други в София... приятелките ми много се очудват,как съм сепроменила за някои неща. но това не е лошо,напротив. името на моя любим означава водач в правилния път и аз явно съм повлияна Wink
 
другото което е,ние с теб май сме наборки. и аз съм на 27 почти (ще стана в края на годината) и за тези години не е толкова невъзможно да си смениш приоритетите, начина на мислене, гардероба, разбиранията и т.н... не си чак толкова закостенял характер. всичко се променя с времето и ако срещнеш подходящия човек.
 
и какво искаше да кажеш,че арабите не спазвали едно нормално облекло? какво имаш предвид? дънки, риза,сако не е ли нормално облекло? и не знам България за какво им дава социални помощи пък на тях. когато трябваше да вади покана на баща си,на него му искаха да докаже,че има пари за го издържа,което е смешно,защото парите идват от баща му. искаха да докаже,че има да харчи на ден по 50 лева,което пак е тъпо от наша страна,защото той се беше скарал,че ако му докажат,че всеки българин харчи на ден по 50,тогава и той ще докаже. негова работа си е,по колко харчи и колко има...  да не говорим,че държавата ни печели от студентите-чужденци. едно момиче учи също стоматология,като него. тя плаща на семестър по 400лева ,а той на година по 5000 евро му е таксата...
не бъди толкова враждебно настроена. на всякъде има свестни хора и отрепки. важно е на какви ще попаднеш.

# 58
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
паулинке, шакира, не е стъпвала  по арабско и нейният мъж  май не е , ако не се лъжа, той си е роден в европа ,а това дава разли4ен ракурс на възпитание и характер!така,4е е разли4но!както са разли4ни и мъжете ни!някои са ревниви, други искат непременно да им влезеш в религията и изискванията, трети нямат  никакво желание една европейка да става арабка и да губи хубавите си 4ерти на модерна жена! разни хора, разни идеали! аз разбирам така шакирка, ако ще и голямата  й любов да е арабинът, единственият  мъж  за нея създаден, усети ли ,4е тя не води и не плува в свои води, ще му ритне топките! Winkправа ли съм, няма никакви жертви да прави зарад едния мъж, я!а ти си друг тип, податлив на съобразяване, синхронизиране, адаптиране и приемане на нормите, наложени отстрани полека, методи4но и съобразено с хората и обкръжението!така,4е имаш си своите резони,няма лошо! но и ако той прави малките жестове на внимание, търсене на хармония и уют съвместно! само и да даваш не си е работа! ако той не идва в пловдив, а само ти ходиш в софия, аз ли4но бих се замислила!
така за религията, тя не дава възпитание, това е приоритет на  родители и общество, тя  ни у4и на хармония, вяра и надежда,съобразяване с необходимите ограни4ения и упование при трудности! така,4е възпитанието дори да е супер строго, религиозно , при друга среда,смяна особено, се адаптира към средата!индивидът е разкъсван от идеята да остане верен и да се слее с народа! религията тук едва ли има толкова голям приоритет при условие ,4е следването й отцепва нерядко индивида от  общественото стадо! както е в с имигрантите в европа, или са асоциални ,или са по-зле от пропаднала 4аст на разли4но изповядващите! да не забравяме,4е през 80- год, сводниците бяха араби, косовари, турци, цигани! дори познавам един сладур, който се ожени за една от  проститутките си и има 2 деца! така,4е хората се нагаждат според търсенето и предлагането на на4ин на живот!да не си помислите ,4е осъждам някого, ни най- малко ! то4но обратното, интересно ми е било как разсъждават  и какво мислят за  другите!
имам и много смешни и много драмати4ни срещи с араби и проститутки по студенските ми години! дори на един макро и една  позната,която не знаех ,4е е влязла в професиата си дължа може би и малко от живота си!

# 59
  • Мнения: 110
Дидонче, страхотна стая си имате,  bouquet а малкият шейх наистина е пораснал.  Peace
Преди две години купих почти същият стол на моя племенник- толкова си го обича, че искаше да спи в него. Laughing
Съжалявам за загубата на докито ти Praynig (първоначално друго разбрах, ooooh! та се връщах да препрочитам).
Марси, какво е това с кафето? newsm78 И аз рано се събудих, но вече изпълних дневният план за навъртяни километри. Wink
Далка, значи утре ще става каквото трябва- стискаме палци да мине всичко възможно по най-добрият начин. fingerscrossed
Паулина, понякога и от най-противоположното на твоето мнение има какво да се научи.  Peace
Не приемай различното като враждебно.
Промени неминуемо се правят в процеса на една връзка, но мисля, че при теб преобладава: ''защото той така иска''.
Няколко пъти ми прави впечатление, че повтаряаш: ''той каза'', ''той намекна'', ''той иска'',.... което показва колко си влюбена. Wink Но отвъд любовта има и осъзнаване на собствената ти личност и мястото ти в една връзка.
Надявам се да не приемеш думите ми като упрек. Hug

Общи условия

Активация на акаунт